Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2018., 05:00   #1
Kako vidite Boga i što mislite koja Mu je svrha?

Kako vi vidite Boga i što mislite koja mu je svrha? Ovo veliko slovo je čisti znak poštovanja prema osobnosti.
Ja ga vidim ovako...to jest, ne vidim ga, barem ne na tipičan način.

Bog je volja, nije magija

Ateisti se svađaju s Bogom u svojoj glavi, ali on je i dalje uz njih, samo što zvuči kao i oni

Svijest iznad naše, apsolutni razum, volja je srž.
Simbioza

Nalazi se u podsvijesti. Načini na koji priča su nevjerojatni, pruža pregršt mogućnosti upoznavanja najskrivenijih dijelova sebe.

Što je čovjek razumniji to mu se teže prepustiti svojoj podsvijesti. To se događa kad čovjek vlada.

Ali, postoji netko iznad Boga. Taj netko je onaj koji je odgovoran za zlo. Zlo je kad se čovjek razboli i umre, kad izgubi volju, kad naglo premine. (mada odgovornost nije isključivo na tome iznad...jer i Bog ima svoju, jedna čini drugu)

Ovo ostalo su razine patnje, reakcije. Zlo je kompletno uništenje. Kaos.

Bog ne može djelovati dok ga čovjek kontrolira, samo ovaj koji je iznad njega. Taj iznad- nije svjestan i zato je opasan. To je priroda.

Bog je red, Priroda je kaos. Jedno bez drugoga ne ide.

Ako želimo preživjeti, čovjek nikad ne smije pustiti Bogu da vlada jer apsolutni red- ne rađa ništa, koliko god apsolutni kaos uništava sve.


Svrha čovjeka je da bude tampon zona
Ružno :tuzno: Pa tako vlastitu djecu tretiramo

Ali, korisno je pustiti ga u mozak, u srcu već jesu oboje- i red i ne-red. Ne valja kad je samo u srcu i ne valja kad je samo u mozgu. Ali, ne dozvoliti mu intuicijom (prirodom) da vlada jer je ona jača.

Izvanjsko-unutrašnja vječna borba između "dobra" i "zla" a jedno čini drugog takvim.
Možda bismo nakon toga mogli zajedničkim snagama, utroje, izgraditi neki drugačiji smjer.
(pitanje koje čovjeku ostaje da odgovori je- vrijeme i prostor, lokacija simbiotičke svijesti)

Znači, zbilja...ne vjerujem u Boga, vjerujem sebi!
Ali, uvažavam njegovo mišljenje

Moramo naučiti kako prevariti Boga a kako povjerovati intuiciji.
Bog je kralj manipulacije i oblikovanja, Priroda je kraljica stvaranja.

To je ono što "roditelji" pokušavaju od nas, odgojiti nas da budemo moćniji i od same evolucije, naučimo njene zamke koje nas tjeraju na djelovanje i shvatimo vrijeme i prostor.
Onda ćemo biti...

A vi? Kakav je vaš Bog?


Znam da se čini kao provokacija. Zbilja nije.
Mada će tema vjerojatno biti premještena s religije
Alternativa?
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 10:59   #2
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post

Ateisti se svađaju s Bogom u svojoj glavi, ali on je i dalje uz njih, samo što zvuči kao i oni
Bog se svađa sa ateistima?

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 12:08   #3
Kao nepotrebna imaginarna parazita.

Neprijatelj čovječanstva,crvoliki alien koji koristi ljudske slabosti,hrani se ljudskim nevoljama i osjećajima kao što su tuga,beznađe itd

Ljudi trebaju da umiru s smješkom da pobjede toga parazita.
Ravnozemljas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 13:13   #4
kako vidim, o'š iskreno ?

pišem slične zvizdarije nakon dobre trave.
nikome ko me čita ništa jasno. osim meni. meni je, za razliku od nemotajućih, sve kristalno jasno.

kad me prodje trava čitam napisano 4x i nikako mi nije jasno šta sam tila reć. a kamo li koja mi je bila poanta.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 13:18   #5
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bog se svađa sa ateistima?

Čekaj, pa kaj nije napisao da je bog u stvari ateist
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 15:16   #6
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa kaj nije napisao da je bog u stvari ateist
Kad pogleda kaj ljudi od njeg rade, slave i proklinju, lako moguće je da je ateist.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:13   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bog se svađa sa ateistima?
Hehehehe
U biti, oni se svađaju s njim, ne obratno. Bog se ne svađa ni sa kim. Ni kad dođe u sukob s Prirodom, ni onda se ne svađa. Pre-mudar je on za to
Opasan je, jer Bog ne želi sebi priznati vlastitu gramzivost i želju za moći koja izbija kroz njegovu "djecu" (nismo mi djeca, mi smo organizam unutar organizma s kojim moramo naučiti ko-egzistirati želimo li ravnotežu) a sve sakriveno u takt i mudrost. Ono što nema emocije u poleđini...nije mudro. Hladno je i proračunato.
Bog se opametio, sad se prezentira kao čisto dobro.
Kako vjerovati manipulatoru? Ne ide. On to zna. Ateisti to znaju. Pa se svađaju s njim a on im se smješka jer su nesvjesni pod kakvom su čizmom.
Poanta? Naučiti manipulirati Bogom. Prepotentno od mene

Quote:
Ravnozemljas kaže: Pogledaj post
Kao nepotrebna imaginarna parazita.

Neprijatelj čovječanstva,crvoliki alien koji koristi ljudske slabosti,hrani se ljudskim nevoljama i osjećajima kao što su tuga,beznađe itd

Ljudi trebaju da umiru s smješkom da pobjede toga parazita.
Da, on koristi tuđe slabosti i to sebi opravdava. "Cilj opravdava sredstvo". Pa prodaje ljudima magije i iluzije da ih uvjeri u svoju svemoć. A u stvari samo kontrolira vrijeme, koje je istovremena petlja.
Doći će i čovjek do toga, prema procjeni, takvim idejama se bavi već dosta dugo vremena. To je ono što je Bog zaboravio, u tom parazitskom odnosu- dobivamo i mi nešto, ne samo on-dijelove njega.
Zbilja sve bolje povezujem, savršena ispravnost...je savršeni red. To tako ne smije biti, niti bi čovjek tome trebao stremiti, trebao bi stremiti sebi, ne Bogu (iako bi potonji itekako želio svo to divljenje, hrani mu ego)


Do sada smo istražili svijet oko sebe u plošnoj razini, krenuli smo polako u dubinu (led, bušenje u Zemlju, more) i širinu (svemir). Sebe smo objasnili u najkraćim crtama, zanemarujući svijet koji se ne vidi. Tijelo, anatomija, proces organa, mozga, sastav.
Gledamo u krivom smjeru, that's my point. Nije kriv sam po sebi, kriv je ako mu nedostaju ostali smjerovi. Onda je i saznanje manjkavo. Sastav ovoga o čemu pričam nije opipljiv nego apstraktan, "nevidljiv". Vidljiv je samo u djelima, efektima...slično kao energija, zrak, vjetar.
Ne vidiš doslovno- više osjećaš. Zrak je hladan/topal, vjetar je jak/slab. Kakva je energija?


Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
kako vidim, o'š iskreno ?

pišem slične zvizdarije nakon dobre trave.
nikome ko me čita ništa jasno. osim meni. meni je, za razliku od nemotajućih, sve kristalno jasno.

kad me prodje trava čitam napisano 4x i nikako mi nije jasno šta sam tila reć. a kamo li koja mi je bila poanta.
(baš me zanimaju te tvoje zvizdarije, wanna share?)

Zanimljivo kako je meni marihuana pomogla da sredim tok misli, kad sam bila dosta mlađa "ubijala" me hiperaktivnost, nisam uspijevala dovršiti misli kako treba. Tek me marihuana smirila i potakla kreativnost, nekako me "spojila".
Za razliku od recimo alkohola ili droga (s prvim imam dosta iskustva, za drugo ne mogu tvrditi što radi ljudskoj psihi- ne znam)
Ja sam ista pretty much i kad zapalim i kad ne zapalim, kad bolje razmislim
Što se ne može reći za alkohol Ne volim piti.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:15   #8
Bog je Subjekt, nije objekt koji se vidi. Sve što vidimo ima oblik, boju, teksturu... međutim ima stvari i koje se ne vide osjetilima kao što su inteligencija, psiha, individualnost, ali i to su objekti u odnosu na subjekt.

Rekao bi da je Bog ono što u nama čini slobodnu volju, ograničenja koja imamo možemo smatrati inercijim prijašnjih odluka (karmom).

Budući da je čovjek osjetilno biće, nekad je potrebno Boga prikazati na osobniji način, kao nekakvo svevišnje Biće, ali to je za potrebe opuštanja, kad Boga doista želimo doživjeti, onda ovakakv pristup može biti ograničenje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:15   #9
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa kaj nije napisao da je bog u stvari ateist
Zanimljiva ideja.

Zapravo htjedoh reći kako Boga živo boli neka stvarčica kako ga čovjek zove i u koju se grupaciju svrstava. Netko se može prozvati ateistom, netko katolikom, budistom, ma kako god.
I dalje će u sebi imati sebe s kojim će razgovarati, i dalje neće ispuniti potencijale svog uma, i dalje će se svrstavati u samo-izabranu kategoriju i umjesto da napreduje sviješću, i dalje će "pikati" po teorijama svađajući se koja je točna. Umjesto da odabere jednu i prestane uvjeravati cijeli svijet u suprotno

Npr, meni je moja sasvim točna Osjećam je, ne samo na razumski objašnjivoj razini. Ne smije postojati dogma. Nema "čudni su putevi gospodnji". Nisu. Uopće. Zato i blebećem o tome, kad naiđem na zid- naišla sam na pitanje.

Ja se recimo svrstavam u samo jednu kategoriju i sigurno nije samo-izabrana (gotovo pa me to frustrira, bemti ego). Ja sam čovjek. That's it. I ovdje sam da "pobijedim" Boga (ta-DAM )
Živio čovjekizam! Hoću reći, jel' to humanizam? Idiotizam?

Zanimljivo mi je recimo kako je tako mnogo ateista ateistima postalo nakon osjećaja razočarenja i prezira. Čak i kad sebi to ne žele priznati.
Ono, ateizam ili ljutizam? izam izam izam

(vrlo slično kad dijete ljuto na svog otrovnog roditelja krene u istom smjeru, sve do nijekanja ikakvog roditelja ili njegovog/njenog utjecaja)
Meni je u biti jednako (ne)logično da postoji starčić s bradom koji upravlja svemirom i bitkom kao i da ne postoji apsolutno niti jedna energija jača i svjesnija od čovjekove.
Jednako tako mi je nelogično ignorirati sve ono oko sebe što ne možeš objasniti ali je ipak tu. Mislim, možda neće biti ako dovoljno čvrsto zatvorim okice, onda ne postoji? To tako ide? Meni bome ne ide.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:19   #10
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Bog je Subjekt, nije objekt koji se vidi. Sve što vidimo ima oblik, boju, teksturu... međutim ima stvari i koje se ne vide osjetilima kao što su inteligencija, psiha, individualnost, ali i to su objekti u odnosu na subjekt.

Rekao bi da je Bog ono što u nama čini slobodnu volju, ograničenja koja imamo možemo smatrati inercijim prijašnjih odluka (karmom).

Budući da je čovjek osjetilno biće, nekad je potrebno Boga prikazati na osobniji način, kao nekakvo svevišnje Biće, ali to je za potrebe opuštanja, kad Boga doista želimo doživjeti, onda ovakakv pristup može biti ograničenje.
Dosta zanimljivo gledište.

Međutim, sukobljavam se s jednim detaljem.
Kažeš, prikazati na osobniji način, kao svevišnjeg. Da li bi to značilo onda da osobnost gledamo kao nešto uzvišeno?
Ako je ta pretpostavka točna, to bi impliciralo da čovjek sebe u jednu ruku vidi idealnim? Svevišnje (iznad)-osobno=idealno
Što bi mi bilo dosta zanimljivo kad se sjetim koliko se promovira individualizam u svijetu
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:45   #11
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa kaj nije napisao da je bog u stvari ateist
Mislim da bi Bog trebao biti ateist...
Zmija 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:53   #12
Quote:
Zmija 1 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Bog trebao biti ateist...
Čemu biti kad već je. Bog svijeta zbilja jeste ateist.


Naslov pita "kako vidite". Dođe slijepac pa reče ne znam kako drugi ali ja vidim sve bistro.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:56   #13
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Hehehehe
U biti, oni se svađaju s njim, ne obratno. Bog se ne svađa ni sa kim. Ni kad dođe u sukob s Prirodom, ni onda se ne svađa. Pre-mudar je on za to
Opasan je, jer Bog ne želi sebi priznati vlastitu gramzivost i želju za moći koja izbija kroz njegovu "djecu" (nismo mi djeca, mi smo organizam unutar organizma s kojim moramo naučiti ko-egzistirati želimo li ravnotežu) a sve sakriveno u takt i mudrost. Ono što nema emocije u poleđini...nije mudro. Hladno je i proračunato.
Bog se opametio, sad se prezentira kao čisto dobro.
Kako vjerovati manipulatoru? Ne ide. On to zna. Ateisti to znaju. Pa se svađaju s njim a on im se smješka jer su nesvjesni pod kakvom su čizmom.
Poanta? Naučiti manipulirati Bogom. Prepotentno od mene
Ateisti se ne svađaju sa Bogovima jer u njih NE vjeruju; oni se svađaju eventualno sa teistima koji nameću moralne norme proizašle iz religijskih koncepata.

Premudar
gramzljivost
želja za moći...

čizme ljeto-jesen kolekcija...
i potencija....
mila majko, ko da si svaki dan na derneku sa Bogovima
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 17:57   #14
Quote:
Zmija 1 kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Bog trebao biti ateist...
Točno, jer ne vjeruje sam(o) u sebe kako ga religijaši opisuju
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:03   #15
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Dosta zanimljivo gledište.

Međutim, sukobljavam se s jednim detaljem.
Kažeš, prikazati na osobniji način, kao svevišnjeg. Da li bi to značilo onda da osobnost gledamo kao nešto uzvišeno?
Ako je ta pretpostavka točna, to bi impliciralo da čovjek sebe u jednu ruku vidi idealnim? Svevišnje (iznad)-osobno=idealno
Što bi mi bilo dosta zanimljivo kad se sjetim koliko se promovira individualizam u svijetu
Ovo podebljano glasi: sebe vidi idealnim..., ali čim individua (sebe) onda je to opet neko ograničenje, ali ne treba se s tim opterećivati, zato sam rekao Boga pojednostavnimo koliko nam je potrebno da bi bili opušteniji, ali za dublji uvid potrebno je (slikovito rečeno ) spajanje svijeti s najvećom Svijsti, oliti transcedencija osjetila.

Mi uglavnom gledamo prema van, to je prirodno, ali tamo Boga nema tama da dođemo do ruba svemira (ako takvo što postoj), do Boga idemu u rikverc u odnosu na um i osjetila.

Vedanta opisuje stvaranje kao; Jedan (Bog) postaje mnoštvo
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:03   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Točno, jer ne vjeruje sam(o) u sebe kako ga religijaši opisuju
Jel to bogu svijeta ponestane samopouzdanosti pa više ne vjeruje u sebe nego u svijet?

Čista psihologija.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:05   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Točno, jer ne vjeruje sam(o) u sebe kako ga religijaši opisuju
Osobni Bog je ateist, ali neuobličeni (nirguna) Bog je u stanju Boga.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:06   #18
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jel to bogu svijeta ponestane samopouzdanosti pa više ne vjeruje u sebe nego u svijet?

Čista psihologija.
Bog ne vjeruje u sebe, jer u Bogu nema individue
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:12   #19
Quote:
Verdadera kaže: Pogledaj post
Zanimljiva ideja.
Je.
U uvodnom postu navedeno "Bog ne može djelovati dok ga čovjek kontrolira".

Ideje, ha.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 18:36   #20
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Je.
U uvodnom postu navedeno "Bog ne može djelovati dok ga čovjek kontrolira".

Ideje, ha.
Pa bravo
Dobro si uočio.
Dakle, onda rješenje ne bi bilo manipulirati s Bogom nego surađivati s njim?

Dakle, Bog neka vjeruje u čovjeka a čovjek neka vjeruje u Boga?

Eh...ali...kako...bez svađanja?

(odrasla sam uz ateista, dobro su mi poznati ateistički stavovi i ono što dolazi iza njih, kako rekoh, priznali oni to ili ne)
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.