Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 18:42   #1
Ostati ili otići!?

ovo mi je prvi put da se služim ovakvom stranicom, ali meni je stvarno potrebna pomoć. muž i ja smo 14 godina u braku i imamo dvoje djece. on se u zadnjih godinu dana čudno ponaša. postao je stvarno nezrela osoba i ne mari za ničime. stalno je u dugovima i ne plača račune. vrijeme provodi za računalom. nije više ona osoba koju volim. moja starija kći je također shvatila kakak je pa ga stalno ispituje i pokušava ga sa mnom vratiti na pravi put. ali to je još gore. mislim da bi možda pomoglo kada bi uzela djecu sa sobom kod mojih roditelja na par dana, možda shvati da nas može izgubiti i možda se popravi. molim vas pomizite mi!!

Zadnje uređivanje Wife : 04.01.2014. at 18:55.
Wife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:53   #2
Jesi li pokušala razgovarati s njim? Mirno i sabrano, bez deranja i optuživanja, s iskrenom željom da detektiraš problem i pomogneš mu?
Ako jesi, kakvu si povratnu informaciju dobila?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:05   #3
14 god. si u braku?! I tek je sad postao nezreo ili...?

p.s. uvijek me je zanimalo da li se stvarno ljudi promijene poslije xy vremena u braku ili je oduvijek skripalo?!
__________________
boli me...neka stvar!!!!
Out of the Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 08:50   #4
nakon 14 godina se promjenit FCKING LOL !!
A cuj ako ti ne pase put pod noge, ali ostaviti nekoga ko se ponasa nezrelo pa popricaj s njim potrazite pomoc jebemu mater ne kuzim ljude sta bi odma otisli od svega pa kolko ljudi je imalo problema s drogom u braku s varanjem pa su preko toga prosli razgovarajuci, trazili pomoc, bodrili se, a ne sad svatko u svoj čošak kuće !! Mozes i otici, ali to je dvosjekli mac mozda te nazove, a mozda ti nabije na nos sad mi se vise ne vracaj !! Popricaj s njim pomogni mu slomi kompjuter reci mu da nemozes ovako da ga molis za razgovor itd itd ako nejde odi
__________________
"Ljubi grešnika, mrzi grijeh."
stoletovakuja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 11:00   #5
Quote:
Out of the Way kaže: Pogledaj post
14 god. si u braku?! I tek je sad postao nezreo ili...?
A možda čovjek ima krizu srednjih godina
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 21:44   #6
Radije prvo pokusaj iscackati sto se to s njim (u stvari s vama) dogada u zadnjih godinu dana i zasto, pa ces onda gledati zelis li to sanirati i kako.
Post ti je dosta stur. Kakav je bio brak prije tih godinu dana kad je 'podjetinjio'?
Gdje je skripalo?

On je pred godinu dana poceo stalno zapadati u dugove a dotad je sve bilo u redu? Jesi li pokusala otkriti kamo je usmjeren taj odljev para u zadnjih godinu dana?

Kad kazes da je stalno na kompjuteru, dali to znaci da u dnevnom pred vama nabada neku on-line igru ili da se zavlaci negdje s laptopom u diskreciji?
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 17:49   #7
Ostati ili otici

Ne znam odakle da krenem,ali trebam snagu i netko tko ce mi reci dali ima smisla ostati u tom braku.
Ovo mi je drugi brak,sa covjekom koga poznam jako dobro,svoju zenu je varao samnom,onda mi je rekao da se ne zeli rastati zbog djeteta kojeg ima barem dok nekrene u srednju skolu,na to sam mu ja rekla da ja ne zelim cekati i da ja idem dalje sa svojim zivotom i da imam vec nekoga sa kime zelim probati novu buducnost,i sto se desava on kumi,moli,obecava da ce se rastati i to je napravio,govorio kako me voli da sam je njegova buducnost....Ok,rastao se,poceli zivjeti zajedno,njegov prvi poslovni put,nadem neke slike neke mlade zenske na njegovom mob.to mu sve serviram,on kaze da nije on slikao,....
Onda je poceo sa sitnim lazima,tipa nisam stigao jer sam ovo,ili ono,itd...u par lazi sam ga uhvatila i imala dokaze,i on me gledao u oci i nastavio lagati...presla preko svega,svremenom nam je komunikacija pala skroz,sitne zelje koje sam imala i kad sam rekla ja bih htijela kaffe masinu,njegov odgovor je pa imali smo mi u uredu pa ju sad nitko ne koristi samo ce ti stajati tu a i nemamo mjesta,bolje ti je da pijes caj.
Rodio nam se sin koji sad ima 3 god.iz proslih brakova imamo jos djece,mada je uvijek bila prepirka kad bi moji dolazili,tipa ajd nemoj sad da dodu neka dodu poslije,ili jednostavno nemoze.Itako,godina po godina 7 god smo zajedno od toga 5 u braku.Ja sam sad izgubila volju da da pokusam opet graditi nesto gdje nisam sretna i otvoreno i iskreno sam mu rekla da zelim otici od njega,na sto on naravno ne pristaje,i rekla sam mu gdje me je povrijedio,on govori da sam sebicna,da mislim samo na sebe,da zelim unistiti zivot djetetu,da on nece mene forsirati na moje odluke ali da dobro razmislim.
A ja sam vec odluku donela i ne zelim provoditi svoje vrijeme sa nekim tko manipulira mojim osjecajima,mojim zivotom,nemoj ovo,nemoj ono,de ovako.Dali sam u pravu ili moram pokusati jos jednom,dati sansu,on sad od kad sam mu rekla da ne zelim vise zivjet sa njim,ponasa se tako da me zagrli i pita kako sam i rekao mi je jesi primjetila da te ne forsiram ni na sta.Hvala,svima
Katty40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:25   #8
Dali sam u pravu ili moram pokusati jos jednom,dati sansu,on sad od kad sam mu rekla da ne zelim vise zivjet sa njim,ponasa se tako da me zagrli i pita kako sam i rekao mi je jesi primjetila da te ne forsiram ni na sta.


koji mučki manipulator...

jednom kada se vaza razbije nema popravka, samo krpanje...
mislim da je i tvoj brak u takvom stanje...
tvrtko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:37   #9
Ti najbolje znaš dali on zaslužuje još jednu šansu ili ne.Po onome što si napisala meni se čini da ne zaslužuje.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 18:54   #10
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ti najbolje znaš dali on zaslužuje još jednu šansu ili ne.Po onome što si napisala meni se čini da ne zaslužuje.
Iz dubine mog srca i duse mislim da ne zasluzuje,i sad je na putu i kad me zvao nisam ga mogla slusati o tome kako mu je na poslu,gdje ce na veceru,prije sam voljela i to cuti a sad neeee,to kad sam mu rekla da ne zelim zivjeti sa njim on je rekao da me voli,da mu trebam u njegovom poslu,njegovom zivotu,da ce uciniti sve.Mislim da je to samo starh od istine,
Dugo zivimo u jednom stanu koji ima samo jedan veliki prozor i u kuhinji prozor,molila ga da ga promjenimo zbog djeteta-odgovor-Ovdje nam je ljepo imamo vrt,gazda je super i jos ne placamo puno,mozemo ustediti za starost.hmmmm
Katty40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:01   #11
Ako si donjela odluku i vjeruješ da je tako ispravno i najbolje rješenje za tebe i tvoju djecu moj jedini savjet je da odluku beskompromisno i provedeš.Svako premišljanje i predomišljanje i odgađanje može prerast u mrcvarenje.
Budi jaka...nije ti lako ni jednostavno ali situacija jednostavno zahtjeva da budeš jaka.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 12:13   #12
Quote:
Katty40 kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle da krenem,ali trebam snagu i netko tko ce mi reci dali ima smisla ostati u tom braku.
Mila, nitko ti neće reći ima li odlazak smisla, to ćeš si ti sama reći.

Koliko vidim po tvojim upisima, imaš želje i prijedloge koji se ne uvažavaju. Čak nije pokazan ni respekt prema tvojoj djeci..
Osobno bih se momentalno obrušila na njega i rekla ti da odeš, ali mi nešto upada u oči - imam dojam da se nisi oko ničega dovoljno argumentirala ili dovoljno založila za svoje želje. Navela si želje koje si imala i čini mi se da si od svega odustala nakon što je odbio. Komunikacija (a posebno u braku) se ne svodi na postavljanje pitanja i dobivanje odgovora, već na razgovor, dijalog, nekad i opširnije objašnjenje, ako treba i uz oštru konfrotaciju stavova.

Ima nas svakakvih, ali ljudi će te tretirati s respektom sam kada pokažeš da nećeš dopustiti da te se loše tretira, odnosno, podcijeniti i izmanipulirati će te onoliko koliko im ti dopustiš.

Možda da probaš promijeniti pristup. Druge ljude ne možemo promijeniti, možemo samo promijeniti stav koji imamo prema njima. Ako pokušaj ne upali, možeš dići ruke i reći da si dala sve od sebe, a onda otići mirne duše.

Sretno!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 12:40   #13
Quote:
Katty40 kaže: Pogledaj post
svoju zenu je varao samnom,

rastao se,poceli zivjeti zajedno,njegov prvi poslovni put,nadem neke slike neke mlade zenske na njegovom mob.to mu sve serviram,on kaze da nije on slikao,....
Onda je poceo sa sitnim lazima,tipa nisam stigao jer sam ovo,ili ono,itd...u par lazi sam ga uhvatila i imala dokaze,i on me gledao u oci i nastavio lagati...
Sry, al mene taj tvoj lik podsjeća na aktualnog francuskog predsjednika.
Mislim da će ishod biti isti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:30   #14
imam osjećaj da ti život samo vraća. Jer ti si njega otela ženi,bio je zauzet,vezan,u braku,imao je dijete (ili djecu).. bila si mu ljubavnica,a on ti je bio ljubavnik.. varao je ženu sa tobom,a sad očekuješ da je zlatan prema tebi. Žao mi je,ali zaslužila si na neki način.. to je samo moje mišljenje.. nisi balavica pretpostavljam,pa time i znaš da se teško muškarci mogu promjeniti..od lažljivca rijetko kad postane iskrena osoba.
žučka666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 15:00   #15
Po drugom postu se cini da se problem nije pojavio u zadnjih godinu dana, nego da si ti u zadnjih godinu dana pocela drugacije sagledavati sve od pocetka.
Zasto? Dali se tebi nesto dogodilo pred godinu dana? Jesi li mozda naletila opet na nekog "s kim bi zeljela novu buducnost"?

Jer, svasta tu ima nekako, a sve nekako nedoradeno - i kako je i aparat za kavu zavrsio u kombinaciji, bas odajes dojam da ti ga je zdravo pun klinac.
Da ti bas sve u vezi s njim sad ide na zivce.
Dovoljan ti je razlog za razvod to sto zelis razvod, ne treba ti opravdanje

A ja sam vec odluku donela
Dali moram pokusati jos jednom,dati sansu Normalno da ne moras ako ne zelis.
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:18   #16
[QUOTE=Nebuloza;48554497]Po drugom postu se cini da se problem nije pojavio u zadnjih godinu dana, nego da si ti u zadnjih godinu dana pocela drugacije sagledavati sve od pocetka.

Nemam nikoga i nezelim,nego se pojavio jedan revolt u meni gdje sam stala i pitala samu sebe jesi li sretna,naravno moja intuicija mi je rekla da nisam,onda sam pocela vracat sve u nazad,sadsnjost,i uvidjela da sam puno vise sebe dala nego sto sam trebala da bi on bio sretan,
Katty40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:20   #17
Quote:
žučka666 kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da ti život samo vraća. Jer ti si njega otela ženi,bio je zauzet,vezan,u braku,imao je dijete (ili djecu).. bila si mu ljubavnica,a on ti je bio ljubavnik.. varao je ženu sa tobom,a sad očekuješ da je zlatan prema tebi. Žao mi je,ali zaslužila si na neki način.. to je samo moje mišljenje.. nisi balavica pretpostavljam,pa time i znaš da se teško muškarci mogu promjeniti..od lažljivca rijetko kad postane iskrena osoba.
Moze biti i to da sad ispastam zbog toga,ja njega nemogu niti zelim promjeniti ali sto mogu napraviti da sebe promjenim i sebe na prvo mjesto stavim,
Katty40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 18:31   #18
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Mila, nitko ti neće reći ima li odlazak smisla, to ćeš si ti sama reći.

Koliko vidim po tvojim upisima, imaš želje i prijedloge koji se ne uvažavaju. Čak nije pokazan ni respekt prema tvojoj djeci..
Osobno bih se momentalno obrušila na njega i rekla ti da odeš, ali mi nešto upada u oči - imam dojam da se nisi oko ničega dovoljno argumentirala ili dovoljno založila za svoje želje. Navela si želje koje si imala i čini mi se da si od svega odustala nakon što je odbio. Komunikacija (a posebno u braku) se ne svodi na postavljanje pitanja i dobivanje odgovora, već na razgovor, dijalog, nekad i opširnije objašnjenje, ako treba i uz oštru konfrotaciju stavova.

Ima nas svakakvih, ali ljudi će te tretirati s respektom sam kada pokažeš da nećeš dopustiti da te se loše tretira, odnosno, podcijeniti i izmanipulirati će te onoliko koliko im ti dopustiš.

Možda da probaš promijeniti pristup. Druge ljude ne možemo promijeniti, možemo samo promijeniti stav koji imamo prema njima. Ako pokušaj ne upali, možeš dići ruke i reći da si dala sve od sebe, a onda otići mirne duše.

Sretno!
Kako se sad osjecam nemam snage davati jos jednu sansu,jedino sto mogu promjeniti svoj stav i onda vidjeti kako dalje.Ja mislim da je on jako inteligentan kad je on pronaso nacin da manipulira samnom,ja sam mu naravno to dozvolila,sad kad sam glasno rekla DA NEMOGU I NEZELIM;postala sam sebicna,da mislim samo na sebe,a nije svjestan koliko je i on tome dao.Ja zelim raditi na sebi da promjenim sebe,cak sam mu predlozila da idemo zajedno na bracne savjete neka neka treca osoba kaze ko gdje grijesi kad nismo sposobni sami to uvidjeti.Komunikacija je jako bitna,po njemu je komunikacija kad on meni prica kako je bilo na poslu,tko je sta rekao,tko skim,kud,bla,bla,za mene komunikacija kad se obostrano radi na rjesavanju problema,priznati svoje greske IZVINITI SE;Hvala,svima,po vasim odgovorima vidim da moram sebe mjenajti ako zelim biti sretna,
Katty40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:10.