Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 11:35   #121
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
I ja razmišljam tako nekako o pojavi Trumpa i tzv. europske nove desnice. Doduše, tek formiram svoje stavove o njihovoj međusobnoj povezanosti (nisam pročitala Sunićevu knjigu do kraja), ali imam dojam da je Trump doveden kako bi "usisao" suverenističke i antiglobalističke snage u EU i spriječio njihovo sve jače skretanje prema Putinu, kao jedinom jakom eksponentu suverenističkih i antiglobalističkih težnji. Mislim da je na tom tragu i forumaš Žalac, koji je taj kauzalitet pobliže objasnio u ovom svom upisu na temi o NLJ.

Usput, hvala ti za link na Sunićevu knjigu, jako mi je zanimljiva. Pogotovo jer je napisana prije tridesetak godina, a tek sada se razabire koliko je aktualna.
Necu hvaliti ovdje Sunića ali ispada da je Sunić bio dobar prorok, zapravo nije bio dobar prorok koliko je dubinski, na nevjerojatan nacin skuzio sto je to boljševizam, komunizam, u Americi liberalizam i u kavu propast vode sve te neuspjesne ideologije. Steta sto je takav vrhunski intelektualac marginaliziran i sto na neki nacin propada. Najgore od svega je sto takav intelekt ne postoji ili jedva da postoji na ovim nasim prostorima... Podsjeca me malo na Nichea koji je bi neslavan na pocetku a kasnije, nakon smrti postao slavan po svojim djelima, razmišljanjima...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:00   #122
nije mi jasno uopće što taj Sunić hoće , koji su mu konkretni ciljevi. on priča o nekim filozofima i teorijama što većina običnih ljudi ne shvaća niti ima veze s njihovim životima. Što bi on učinio , ili njegovi sljedbenici kad bi došli na vlast. zna li to netko?
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:26   #123
Quote:
kovelsberg kaže: Pogledaj post
nije mi jasno uopće što taj Sunić hoće , koji su mu konkretni ciljevi. on priča o nekim filozofima i teorijama što većina običnih ljudi ne shvaća niti ima veze s njihovim životima. Što bi on učinio , ili njegovi sljedbenici kad bi došli na vlast. zna li to netko?
Pa Francuska škola niti nije škola "običnih ljudi" već "neobičnih" koji samo utrape masama ideju bez straha od kontra stajališta,Sunić još taj pokret naziva i GREECE a Grčka je kolijevka demokracije. Niti liberalizam nije bio ideja običnih. Za početak,hoće pluralizam a ne kazne za političku nekorektnost ili manjak slobode izražavanja. Više politički uključen narod kroz referendume o važnim pitanjima,zadržati sustav EU tj. federaciju naroda uz vođenje brige o kulturi naroda unutar Europe,regija,sela,gradova. Prestanak "borbe za demokraciju" u islamskom svijetu i ekonomska suradnja. Ako već mora biti imigracija,onda neka bude selektivna,nema protjerivanja imigranata već bi se zadržali oni koji su tu uz poštivanje europske kulture. Umjesto judeo-kršćanskog egalitarizma,Europa bi se vratila korijenima,ovo je možda najveći problem za konzervativce. Poanta je spriječiti ekstremizam dok se može spriječiti u suprotnom slijedi totalitarizam. Taj termin "Nova desnica" može obuhvatiti i ekstremiste pa je Sunić objasnio zašto su oni prihvatili taj naziv iako se razlikuju od raznih "novih desničara". Ionako političke ideje nisu za ljude uskogrudnog gledanja na svijet da ne kažem knjige koje danas nitko ne čita,hrpa desničara ali i ljevičara koji su obični niti nije pročitala ideje koje zagovaraju,ljudi su ovce i misle onako kako misle mediji,tek ona mala skupina individua mijenja politiku. Mi smo imali prilike vidjeti medijski linč n a Hasanbegovića zbog ove knjige pa neka ljudi pročitaju u čemu apologeti egalitarizma vide problem. Hasanbegović kao musliman nije imao problema sa time tim je više to interesantnije. Radi se o čistoj paranoji,nama ne trebaju kršćanski,islamski,marksistički,liberalni kulturološki šokovi već europski konzervativizam koji će se znati obraniti od terorizma. Ova knjiga je zapravo smjer kako europskog tako i hrvatskog konzervativizma (da ne kažem svjetskog) ali i EU sa drugačijom politikom.

Zadnje uređivanje Detektor : 13.01.2017. at 23:06.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 00:43   #124
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Poanta je spriječiti ekstremizam dok se može spriječiti u suprotnom slijedi totalitarizam.
Mislim da je ovo citirano najopćenitiji odgovor na pitanje što Nova europska desnica hoće.

Po njoj su ideologije liberalizma i marksizma/komunizma, koje su dominantno obilježile 20. st., iznevjerile čovjeka i dovele do krize suvremenog zapadnog društva, pa je rješenje u novom pristupu koji će sintetizirati ono najbolje od tzv. desne i lijeve misli.

Za nju je komunizam nastao kao posljedica nedosljednosti u provedbi liberalnog načela jednakosti, točnije, jednakih mogućnosti, jer je liberalizam pao na važnom pitanju gospodarske nejednakosti. Kako se to nije promijenilo ni nakon pada SSSR-a, za očekivati je pojavu nekog novog, još strašnijeg oblika totalitarizma nego što je to bio komunizam, a to je moguće izbjeći jedino (pravodobnom) uspostavom društvenih odnosa na sasvim drukčijim načelima od onih na kojima počiva liberalizam. Ukratko, traži se radikalna promjena načela mišljenja, odlučivanja i djelovanja, pri čemu bi moderni individualizam, egalitarizam, ekonomizam i univerzalizam trebali završiti u ropotarnici povijesti.

Nadam se da sam dobro pohvatala bit njihovih ideja (još čitam Sunićevu knjigu). Bez obzira na eventualno neslaganje sa pojedinim idejama, mislim da ne griješe u pretpostavci oko nužnosti stvaranja nove društvene (kulturne, političke i ekonomske) paradigme. Kriza je preduboka da bi se mogla popraviti kozmetičkim zahvatima, a bezuvjetna vjera u liberalizam kao kraj povijesti se čini besmislenom nakon protekla dva svjetska rata (isto vrijedi i za marksizam jer je potpuno podbacio u praksi).
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 14:45   #125
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ukratko, traži se radikalna promjena načela mišljenja, odlučivanja i djelovanja, pri čemu bi moderni individualizam, egalitarizam, ekonomizam i univerzalizam trebali završiti u ropotarnici povijesti..
Zamijenilo bi ih što?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:16   #126
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Zamijenilo bi ih što?
Ako pravilno razumijem Sunića - uzmi sa rezervom.

Umjesto egalitarizma i univerzalizma koji se očituju u sveprisutnoj globalizaciji - raznolikost svijeta, različitost kultura i sustava vrijednosti, demokracija u kojoj suverenost počiva u narodu.

Umjesto ekonomizma tj. svođenja svih vrijednosti na količinski izračun/novac i pretvaranje svijeta u golemi supermarket, gdje je više uvijek i bolje - premještanje fokusa na druge vrijednosti, nematerijalno.

Umjesto individualizma i društva svedenog na skup atomiziranih, sebičnih pojedinaca kojima je najvažniji njihov individualni i gospodarski probitak - organska društva tj. zajednice povezane osjećajem iste povijesne, kulturne i duhovne pripadnosti. Pri čemu se uže zajednice povezuju slobodnom voljom u šire.

Uglavnom, oni sebe doživljavaju kao "desne ljevičare". Suvremeni liberalizam vide kao najveću prijetnju, kao "meki" totalitarizam sa perspektivom postati još gorim i zloćudnijim.

Zadnje uređivanje saurus : 15.01.2017. at 23:30.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:05   #127
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Umjesto egalitarizma i univerzalizma koji se očituju u sveprisutnoj globalizaciji - raznolikost svijeta, različitost kultura i sustava vrijednosti, demokracija u kojoj suverenost počiva u narodu.
Egalitarizam i univerzalizam počivaju na ideji o jednakosti prema pravima i slobodama, a ne prema kulturi. Znači, politička načela univerzalizma i egalitarizma izravno su suprostavljanje teorijama diskriminacije po kojoj su neke rase, neke kulture ili neki članovi društva vredniji i napredniji od drugih, a što se dalje uzima kao opravdanje za stvaranje društva temeljenog na opresiji. Stoga je meni protivljenje egalitarizmu i univerzalizmu pod krinkom poštivanja različitosti kultura dimna zavjesa za zazivanje etničke, vjerske i nacionalne netolerancije.

Ekonomizam ću ovaj put preskočiti jer mi je ovo zanimljivije.

Quote:
Umjesto individualizma i društva svedenog na skup atomiziranih, sebičnih pojedinaca kojima je najvažniji njihov individualni i gospodarski probitak - organska društva tj. zajednice povezane osjećajem iste povijesne, kulturne i duhovne pripadnosti. Pri čemu se uže zajednice povezuju slobodnom voljom u šire.
Umjesto individualizma, nacionalni univerzalizam ilitiga fašizam, ha.


Čuj, ja mislim da atomiziranje pojedinaca dovodi do nemogućnosti njihove samoorganizacije u kolektiv koji bi se protivio opresorskim praksama, ali nikako mu ne mogu suprotstaviti ovo nacionalno "zajedničarenje" jer je dokazano da se kulture ne mogu odijeliti crtom. Isto vrijedi i za povijesti (Hrvatska ti je dosta dobar primjer jer Dalmacija, središnja i sjeverna Hrvatska imaju znatno različito povijesno iskustvo), a kada bismo u to upleli i historijat borbi za vjersku prevlast, rekla bih da ni duhovnost ne bi bolje prošla (pogotovo kad vidim da je argument povratak na poganstvo).
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:01   #128
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Egalitarizam i univerzalizam počivaju na ideji o jednakosti prema pravima i slobodama, a ne prema kulturi. Znači, politička načela univerzalizma i egalitarizma izravno su suprostavljanje teorijama diskriminacije po kojoj su neke rase, neke kulture ili neki članovi društva vredniji i napredniji od drugih, a što se dalje uzima kao opravdanje za stvaranje društva temeljenog na opresiji. Stoga je meni protivljenje egalitarizmu i univerzalizmu pod krinkom poštivanja različitosti kultura dimna zavjesa za zazivanje etničke, vjerske i nacionalne netolerancije.
Zagrizla sam, pa moram odgristi, što sad!? Sa filozofijom i sociologijom nisam na ti, pokušavam slijediti Sunića i odgovoriti na tvoja pitanja (usrdno se nadajuć pojavi novih sugovornika koji će mi olakšati posao)!

Ne radi se o "dimnoj zavjesi", već o vezi između egalitarizma i slobode čovjeka. O bojazni da će iskustvo jednakosti pojačati težnju za još više jednakosti i time zaprijetiti gubitkom čovjekove slobode, stvaranjem totalitarnog sustava. O tome da se zanemarivanjem povijesne, kulturne i duhovne specifičnosti etničkih skupina i svođenjem njihovih pripadnika na univerzalnog jednoobraznog čovjeka kojega se može oblikovati po želji otvaraju pretpostavke za multikulturna društva koja često postaju generator rasizma i šovinizma - onda kada veća i dominantna etnička skupina osjeti da manja etnička skupina odbija prihvatiti njezine vrijednosti i da joj prijeti iskorijenjenost. Pozivanje na ljudska prava u takvim okolnostima ne može zaustaviti prirodnu ljudsku agresivnost. Također, tvrdnja da univerzalna ljudska prava nadilaze uska plemenska ili narodna prava dovodi do toga da prava i načela Zapada - kao "jedina ispravna i univerzalna" - trebaju vrijediti za sve ljude na svijetu, što vodi u etnocidne pohode kojima se uništavaju posebnosti naroda (u suvremeno doba najčešće medijskom prisilom prihvaćanja liberalnog modela USA i Europe). Ima toga još...


Quote:
Umjesto individualizma, nacionalni univerzalizam ilitiga fašizam, ha.

Čuj, ja mislim da atomiziranje pojedinaca dovodi do nemogućnosti njihove samoorganizacije u kolektiv koji bi se protivio opresorskim praksama, ali nikako mu ne mogu suprotstaviti ovo nacionalno "zajedničarenje" jer je dokazano da se kulture ne mogu odijeliti crtom. Isto vrijedi i za povijesti (Hrvatska ti je dosta dobar primjer jer Dalmacija, središnja i sjeverna Hrvatska imaju znatno različito povijesno iskustvo), a kada bismo u to upleli i historijat borbi za vjersku prevlast, rekla bih da ni duhovnost ne bi bolje prošla (pogotovo kad vidim da je argument povratak na poganstvo).
Ne znam, Klonka, što je dokazano, a što nedokazano. Postoji toliko sukobljenih filozofskih i socioloških stajališta i svako za sebe tvrdi da je baš ono pravilno i iznosi dokaze za tu tvrdnju.

Što znači da se kulture ne mogu odijeliti crtom? Po meni, da se one tijekom povijesti miješaju i prožimaju, ali nekako mislim da bi se to trebalo zbivati odozdo, a ne odozgo. Hoću reći, onda kada to odluče sami narodi o kojima je riječ, a ne da im se nameće silom ili liberalnom medijskom "prisilom". Nitko nema pravo svoje vlastite vrijednosti proglasiti univerzalnim i naturati drugima. Osim toga, logičnije je ići od posebnog prema općem, a ne obratno.

Inače, nova desnica jako dobro zna da je i liberali i socijalisti optužuju za fašizam - nisi prva! Neke njihove ideje zaista potječu od filozofa i znanstvenika koji su inspirirali vođe ozloglašenog nacizma, no i Marx je bio inspiracija Staljinu, pa nije zato kriv za gulage niti su njegove teorije zloćudne.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 00:45   #129
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Zagrizla sam, pa moram odgristi, što sad!? Sa filozofijom i sociologijom nisam na ti, pokušavam slijediti Sunića i odgovoriti na tvoja pitanja (usrdno se nadajuć pojavi novih sugovornika koji će mi olakšati posao)!

Ne radi se o "dimnoj zavjesi", već o vezi između egalitarizma i slobode čovjeka. O bojazni da će iskustvo jednakosti pojačati težnju za još više jednakosti i time zaprijetiti gubitkom čovjekove slobode, stvaranjem totalitarnog sustava. O tome da se zanemarivanjem povijesne, kulturne i duhovne specifičnosti etničkih skupina i svođenjem njihovih pripadnika na univerzalnog jednoobraznog čovjeka kojega se može oblikovati po želji otvaraju pretpostavke za multikulturna društva koja često postaju generator rasizma i šovinizma - onda kada veća i dominantna etnička skupina osjeti da manja etnička skupina odbija prihvatiti njezine vrijednosti i da joj prijeti iskorijenjenost. Pozivanje na ljudska prava u takvim okolnostima ne može zaustaviti prirodnu ljudsku agresivnost. Također, tvrdnja da univerzalna ljudska prava nadilaze uska plemenska ili narodna prava dovodi do toga da prava i načela Zapada - kao "jedina ispravna i univerzalna" - trebaju vrijediti za sve ljude na svijetu, što vodi u etnocidne pohode kojima se uništavaju posebnosti naroda (u suvremeno doba najčešće medijskom prisilom prihvaćanja liberalnog modela USA i Europe). Ima toga još...




Ne znam, Klonka, što je dokazano, a što nedokazano. Postoji toliko sukobljenih filozofskih i socioloških stajališta i svako za sebe tvrdi da je baš ono pravilno i iznosi dokaze za tu tvrdnju.

Što znači da se kulture ne mogu odijeliti crtom? Po meni, da se one tijekom povijesti miješaju i prožimaju, ali nekako mislim da bi se to trebalo zbivati odozdo, a ne odozgo. Hoću reći, onda kada to odluče sami narodi o kojima je riječ, a ne da im se nameće silom ili liberalnom medijskom "prisilom". Nitko nema pravo svoje vlastite vrijednosti proglasiti univerzalnim i naturati drugima. Osim toga, logičnije je ići od posebnog prema općem, a ne obratno.

Inače, nova desnica jako dobro zna da je i liberali i socijalisti optužuju za fašizam - nisi prva! Neke njihove ideje zaista potječu od filozofa i znanstvenika koji su inspirirali vođe ozloglašenog nacizma, no i Marx je bio inspiracija Staljinu, pa nije zato kriv za gulage niti su njegove teorije zloćudne.
Uff, pogubio sam se xdd, vidim da se opako pocelo raspraljavati... Gust mi je ovo citati xd
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:08   #130
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Uff, pogubio sam se xdd, vidim da se opako pocelo raspraljavati... Gust mi je ovo citati xd
Čitaš knjigu ili si već pročitao? Ako nisi, nemoj se uplašiti našeg "filozofiranja". Nećeš sve razumjeti, ali bitne teze hoćeš, a onda možeš sam dalje razmišljati.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 00:09   #131
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Čitaš knjigu ili si već pročitao? Ako nisi, nemoj se uplašiti našeg "filozofiranja". Nećeš sve razumjeti, ali bitne teze hoćeš, a onda možeš sam dalje razmišljati.
na koju knjigu misliš? europsku novu desnicu?
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:00   #132
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
na koju knjigu misliš? europsku novu desnicu?
Da, na ovu koju je spomenuo Detektor.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:52   #133
glavna greška ideologija kao što je nacionalizam je pokušaj nametanja svojih uvjerenja svim ljudima. poštenije bi bilo okupiti ljude koji već podržavaju takve ideje , dovesti ih sve u jedan grad ili područje i onda neka oni tu razviju svoju ideju i žive po njoj , onda ne bi bilo nikakvih problema niti u nacionalizmu , niti u komunizmu ni u bilo kojoj ideologiji , nego je problem kad se ide nametati ideje ljudima koji ih ne podržavaju i kad se napada one koji su protiv umjesto da se nađe kompromis što dovodi do sukoba i ratova. isto tako nametanje ideje onome tko je ne podržava znači i unutarnje slabljenje pokreta i moralno iskvarivanje. nacionalisti jednostavno ne mogu podnijeti da na području koje oni smatraju svojim postoje ljudi koji ne prihvaćaju njihovu ideju.
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:57   #134
Quote:
kovelsberg kaže: Pogledaj post
glavna greška ideologija kao što je nacionalizam je pokušaj nametanja svojih uvjerenja svim ljudima
Sve ideologije se pokusavaju nametnuti svim ljudima, to je tak jasno. Naravno da ce uvijek biti neistomisljenika. U Jugoslaviji istra prica, komunizam je htio sve okupiti a neistomisljenike je likvidirao, tj. barem pokusao likvidirati...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 02:43   #135
Baš sam pri kraju Europske Nove Desnice, (to jest, na onom dodatku) pa me zanima jel zna tko gdje se može kupiti fizička kopija?
Smug Žabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 05:26   #136
Samo da kažem kako Europska nova desnica nije dala odgovor na pitanja do kraja u očuvanju europske kulture uz to je to jedna elitistička grupa. Kako će ta ublažena desnica proći najbolje se vidi na primjeru Amerike gdje će euro-amerikanci postati manjina do 2060. godine a nema nikakve sumnje kako će afro-amerikanac kao predsjednik demokrata biti glavno oružje onih koji nisu euro-amerikanci a Sunićevi prijatelji Dr. Kevin Mc Donalnd i Dr. David Duke i dalje vjeruju u to. Kako se uz demokraciju uopće može očuvati euro-američka kultura zapravo kultura koja je izgradila ameriku kad je to vladavina većine? Do 2100. godine,prema analizi koju sam čitao će Europljani biti većina jedino u istočnoj Europi i Rusiji no to ovisi o ekonomiji. Ako padne Amerika i anglo-saxonski svijet,pada i Europa,uvjeren sam u to jer je komunizam napravio negativnu selekciju i pustio one najgore da kolo vode. Tihi ubojica euro-amerikanaca je semitsko Kršćanstvo gdje Europljani čine manjinu i ne možeš se preko te religije boriti za tu stvar jer kad prihvatiš jednu kulturu koja nije Europska,automatski prihvatiš i drugačiju sliku Europe. Ateizam,eugenika,austrijska škola ekonomije,darwinizam,to je riješenje. Dobar autor kojeg Sunić spominje je Lothrop Stoddard koji je na početku 20. st. pisao o tome da će se dogoditi ovo što se događa danas u svojim knjigama "Revolt against civilization" i "Rising of the color",pdf na google. Kako se riješiti Kršćanstva,najbolje govori knjiga Might is Right koja je prepoznala destruktivan utjecaj te religije. Imamo još svega par generacija i trebamo zaboraviti na nacionalizam kao alat za međusobno uništavanje već se nacionalisti trebaju izdići na viši nivo i shvatiti da su manjina i da trebaju imati međusobna prijateljstva u očuvanju Europe jer će Europljani u budućnosti morati bježati i tražiti zajedničku državu sa onima koji žele očuvati europsku kulturu. o štetnom utjecaju Vatikana su govorili već Marko Francišković i Natko Kovačević,Starčević je rekao kako je glavni problem hrvatskog podaništva bio taj što su Hrvati obični mahom bili pogani i da je zato Vatikan poslao Križare na Hrvatsku. Ako nekome treba mitologija,zašto ne slavi nacionalne bogove tipa Peruna,Svaroga umjesto okupatorskog Jahve i Isusa koji je bio obrezan što Hrvati nikada nisu radili? Poganska tradicija živi u paljenju krijesa za Uskrs,kićenju drva za Božić. Vatikan i Kršćanstvo kao multi-kulti organizacije i promotori imigracije moraju pasti a ta religija mora biti vraćena tamo od kuda je i došla tj. u Bliski Istok. Ne može neki lik iz Bliskog Istoka koji sigurno nije postojao jer je nemoguća njegova kreacija nan ačin na koji je opisana biti naš bog. To je kao da prihvatimo imigranta za boga iz neke zemlje trećeg svijeta.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.03.2017. at 05:53.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 06:45   #137
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imamo još svega par generacija i trebamo zaboraviti na nacionalizam kao alat za međusobno uništavanje već se nacionalisti trebaju izdići na viši nivo i shvatiti da su manjina i da trebaju imati međusobna prijateljstva u očuvanju Europe jer će Europljani u budućnosti morati bježati i tražiti zajedničku državu sa onima koji žele očuvati europsku kulturu. o štetnom utjecaju Vatikana su govorili već Marko Francišković i Natko Kovačević,Starčević je rekao kako je glavni problem hrvatskog podaništva bio taj što su Hrvati obični mahom bili pogani i da je zato Vatikan poslao Križare na Hrvatsku. Ako nekome treba mitologija,zašto ne slavi nacionalne bogove tipa Peruna,Svaroga umjesto okupatorskog Jahve i Isusa koji je bio obrezan što Hrvati nikada nisu radili? Poganska tradicija živi u paljenju krijesa za Uskrs,kićenju drva za Božić. Vatikan i Kršćanstvo kao multi-kulti organizacije i promotori imigracije moraju pasti a ta religija mora biti vraćena tamo od kuda je i došla tj. u Bliski Istok. Ne može neki lik iz Bliskog Istoka koji sigurno nije postojao jer je nemoguća njegova kreacija nan ačin na koji je opisana biti naš bog. To je kao da prihvatimo imigranta za boga iz neke zemlje trećeg svijeta.
hm... starčević je bio protuvatikanist, ali ne s tezom o kolektivnom odbacivanju ovog ili onog boga, već o irelevantnosti religijske pripadnosti za državu. tj., da je država suverena i bez pape, vatikana ili kaptola. hrvatski domoljubi mogu sve shvatiti i svariti, samo ne to. tako da pravi hrvatski nacionalisti koji slijede starčevića ili su na tragu tog učenja mogu se komotno fiksirati na najmarginalnije rubove političkog života, jer otud ne budu ni mrdnuli. kad spomeneš notornom kruničaru hrvatski antiklerikalizam kao nešto što je u pozitivnoj korelaciji s hrvatskim suverenizmom, nakon što zatilta pa dođe sebi, pošalje te u pm udbašku, onako pravo katolički.

tako da, sretno vam bilo s pretakanjem iz šupljeg u prazno.

p.s. od svih koje sam slušao, sunić je trenutno najjači intelektualno na desnoj sceni, iako traži previše uzore vani s idejom kopiranja ovih ili onih. francišković i kovačević su dobri, ali neartikulirani i često zaglibe u teorijama zavjera. tu je i prkačin koji je dobar za povijest, ali on je pun sebe i ne čuje sugovornika.
__________________
X88
lezerni88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 08:18   #138
Slažem se s vas dva iznad, barem što se utjecaja kršćanstva tiče. Problem je međutim taj što je gotovo cijeli moderni hrvatski identitet vezan za katoličanstvo pogotovo u kontrastu sa Srbima. Istina, postoji stupanj genetske diferencijacije, povijesni kontinuitet itd., ali to je jedino ono što narod shvaća. Nisu potpuno ni u krivu u takvom viđenju jer je često baš to u povijesnom kontekstu bio separator (slično to vide i Srbi, jer su za njih Hrvati samo katolički Srbi). Tako da se bojim da bi samo micanje katoličanstva bez građenja striktno hrvatskog vjerskog sustava dovelo narod u krizu identiteta.

Btw Detektor, iznenađujuče neloš post s obzirom na kakva ga je muka pogledat. Paragrafi.
Smug Žabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 11:58   #139
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Samo da kažem kako Europska nova desnica nije dala odgovor na pitanja do kraja u očuvanju europske kulture uz to je to jedna elitistička grupa. Kako će ta ublažena desnica proći najbolje se vidi na primjeru Amerike gdje će euro-amerikanci postati manjina do 2060. godine a nema nikakve sumnje kako će afro-amerikanac kao predsjednik demokrata biti glavno oružje onih koji nisu euro-amerikanci a Sunićevi prijatelji Dr. Kevin Mc Donalnd i Dr. David Duke i dalje vjeruju u to. Kako se uz demokraciju uopće može očuvati euro-američka kultura zapravo kultura koja je izgradila ameriku kad je to vladavina većine? Do 2100. godine,prema analizi koju sam čitao će Europljani biti većina jedino u istočnoj Europi i Rusiji no to ovisi o ekonomiji. Ako padne Amerika i anglo-saxonski svijet,pada i Europa,uvjeren sam u to jer je komunizam napravio negativnu selekciju i pustio one najgore da kolo vode. Tihi ubojica euro-amerikanaca je semitsko Kršćanstvo gdje Europljani čine manjinu i ne možeš se preko te religije boriti za tu stvar jer kad prihvatiš jednu kulturu koja nije Europska,automatski prihvatiš i drugačiju sliku Europe. Ateizam,eugenika,austrijska škola ekonomije,darwinizam,to je riješenje. Dobar autor kojeg Sunić spominje je Lothrop Stoddard koji je na početku 20. st. pisao o tome da će se dogoditi ovo što se događa danas u svojim knjigama "Revolt against civilization" i "Rising of the color",pdf na google. Kako se riješiti Kršćanstva,najbolje govori knjiga Might is Right koja je prepoznala destruktivan utjecaj te religije. Imamo još svega par generacija i trebamo zaboraviti na nacionalizam kao alat za međusobno uništavanje već se nacionalisti trebaju izdići na viši nivo i shvatiti da su manjina i da trebaju imati međusobna prijateljstva u očuvanju Europe jer će Europljani u budućnosti morati bježati i tražiti zajedničku državu sa onima koji žele očuvati europsku kulturu. o štetnom utjecaju Vatikana su govorili već Marko Francišković i Natko Kovačević,Starčević je rekao kako je glavni problem hrvatskog podaništva bio taj što su Hrvati obični mahom bili pogani i da je zato Vatikan poslao Križare na Hrvatsku. Ako nekome treba mitologija,zašto ne slavi nacionalne bogove tipa Peruna,Svaroga umjesto okupatorskog Jahve i Isusa koji je bio obrezan što Hrvati nikada nisu radili? Poganska tradicija živi u paljenju krijesa za Uskrs,kićenju drva za Božić. Vatikan i Kršćanstvo kao multi-kulti organizacije i promotori imigracije moraju pasti a ta religija mora biti vraćena tamo od kuda je i došla tj. u Bliski Istok. Ne može neki lik iz Bliskog Istoka koji sigurno nije postojao jer je nemoguća njegova kreacija nan ačin na koji je opisana biti naš bog. To je kao da prihvatimo imigranta za boga iz neke zemlje trećeg svijeta.
Ovaj problem je očit i kod bijelih nacionalista, jednostavno njihov odgovor je "stvaranje slike bijelog Isusa i bijelog kršćanstva".
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:52   #140
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Ovaj problem je očit i kod bijelih nacionalista, jednostavno njihov odgovor je "stvaranje slike bijelog Isusa i bijelog kršćanstva".
Da,to je jedna manjina,zato unatoč donacijama gdje neki čak daju i do 1000 dolara na godinu ne mogu ništa. Bilo je likova koji su to pokušali podvaliti pa su onda došle kritike u stili "ok,ja sam protiv komunizma ali kako možeš biti protiv Kršćanstva kad su židovi odabran narod božji a i naš bog je od njih?". To je već bio problem unutar takvih uskih krugova a da dođe na neku mainstream razinu,Crkva bi takve pokosila jer bi samo vadila citate iz Biblije. Marcus Eli Ravage,inače osobni biograf Rotschilda se arogantno narugao antisemitima još 1928.:
http://www.youtube.com/watch?v=TasrBjwzdtE

Dio citata iz videa:

Quote:
Nespretni Rus je falsificirao hrpu papira i objavio ih u knjizi "Protokoli sionskih mudraca", koja pokazuje da smo mi spletkarili kako bi izazvali prošli svjetski rat. Ti vjeruješ toj knjizi. U redu. Ali, u ime argumenata, mi ćemo potpisati svaku njenu riječ. Ona je genijalna i autentična. Ali što je to naspram neosporne povijesne zavjere koju smo izveli i koju nikada nismo poricali jer vi nikada niste imali hrabrosti da nas za nju optuţite, i čiji je kompletan scenarij sačuvan tako da ga svatko moţe pročitati?
Quote:
Ako zaista ozbiljno misliš kada govoriš o ţidovskim zavjerama, mogu li ti skrenuti paţnju na nešto o čemu je vrijedno govoriti? Kakva je korist od trošenja riječi na navodnu kontrolu vašeg javnog mišljenja od strane ţidovskih financijera, vlasnika novina i filmskih magnata, kada nas vi jednako opravdano moţete optuţiti za osvjedočenu kontrolu vaše cijele civilizacije pomoću ţidovske vjere? (Evanđelja).

Quote:
lezerni88 kaže: Pogledaj post

p.s. od svih koje sam slušao, sunić je trenutno najjači intelektualno na desnoj sceni, iako traži previše uzore vani s idejom kopiranja ovih ili onih. francišković i kovačević su dobri, ali neartikulirani i često zaglibe u teorijama zavjera. tu je i prkačin koji je dobar za povijest, ali on je pun sebe i ne čuje sugovornika.
Ali pazi koju foru ima Francišković. On je napisao knjigu Hrvatska knjiga opstanka koja je vezana za Vatikan pa je kasnije to počeo kritizirati i rekao kako Hrvati nisu došli sa Papinskim Kršćanstvom nego sa "svojim" a svi znamo da su na ove prostore došli ko pogani,on se to boji posložiti u svoju slagalicu jer bi mu to razbilo pogled na svijet. O tome piše povjesničar Rudolf Horvat "Povijest Hrvatske" ima na googlu knjiga. Sunić od naših definitivno je najjači ali kad situaciju pogledaš malo dublje,vidiš da on samo odgađa stvari koje će ubrzo doći.Vidiš da liberali nisu nacionalisti,imaju više novaca i horizonti su im širi pa im je Hrvatska premala. Austrijska škola ekonomije je nastala u kontra-revolucionarnoj monarhiji a Francuska revolucija je bila protiv monarhije. Veliki igrači se okupljaju u elitnoj organizaciji kao što su masoni tipa Hanžeković koji je i sam priznao da su oni zaslužni za Francusku revoluciju koji misle da su nešto jako žestoki jer se klanjaju bogu koji želi moć no skužiš da je moderno masonstvo nastalo na Templarima koji su vitezi Salomonovog hrama (to im je pravo ime) pa se oni isto klanjaju prema Istoku kao i Kršćani,razlika je samo u tome što oni grade hram na zemlji a ovi na nebu. Na kraju,ako i jesu sotonisti,Jahve je jači od njega i na kraju on odnosi pobjedu jer su spisi koje oni slijede dizajnirani od pisaca judaizma koji smatraju da su odabrani. Tako elita slijedi individualizam,perverzije ono zaokupljena svakakvim glupostima gdje su u prvi plan stavili preživljavanje sebe a ne budućih generacija. Svrstavanje čovjeka u individualizam još od najranijih dana sa ne može organizirati niti obitelj,raspada se a kamoli država. Dakle,kad bi ideja tih likova bilo globalizam na europskoj kulturi,onda bi stvar bila riješena no to znači ateizam: Darwin je odavno uništio sve duhovne kreacije od strane čovjeka,eugenika,Galton a i neki autori koji ga prate tipa Stoddard su objasnili zašto na svijetu nastaje siromaštvo i kako se civilizacija čak ne može održati niti unutar europske kulture bez eugenike,najbolji primjer je Hrvatska gdje elita u post-marksisitčkom društvu sluša cajke što je valjda najbolji primjer kulturnog masakra. Kad usporediš Francusku revoluciju,komunizam i kršćanstvo dobiš uvid da je to zapravo kultura iz Bliskog Istoka koja je regrutirala najsiromašnije slojeve da unište najbolje i nema tu odna nikakvog rivalstva. Imigracija je samo posljedica tih ideja i onda većina ljudi ostane iznenađena što se to događa,zašto imamo takav obrazovni sustav kakav imamo,zašto se štiti kriminal i td. Inače ovo niti nije za kruničare,rotarijance ili salonske ljevičare,ovo je samo za manjinu jer uvijek manjina mijenja stvari i može nešto shvatiti a mase se ionako isprogramiraju po zadanom modelu. Evo primjera iz Hrvatske stvarnosti,Pernar govori da je protiv Hanžekovića,lika koji ima filozofiju moći i kojeg nije briga za to što država propada,s druge strane Pernar slijedi Isusa i govori nešto protiv Izraela,Rotschilda i ekipe a ne kuži da je Isus zapravo stvorio jaki Izrael i Rotschilda tako što njihov mesija za nas kaže "ako te netko lupi po obrazu,okreni mu drugi","prodaj sve što imaš i daj siromašnima","ne sudi","spremi mač jer tko se mača lača,od mača će i poginuti","blago gladnima i žednima pravednosti (misli se na univerzalnu pravednost)","blago krotkima","blago ožalošćenima"...i hrpa drugih savjeta koji slave bijedu dok novac ulazi u ruke likova kao Rotschild. Pisano je u bibliji da dio gdje David zaziva Jahvu kako će položiti neprijatelje za podnožje njegovim nogama (psalmi). U vrijeme kad je to pisano, indo-europljani samim time i Hrvati su imali svoje nacionalne bogove pa je jasno tko je za pisce biblije neprijatelj,to je svatko tko ne obožava njihovog boga. Pogledajmo samo savjete Karla Marxa,pravog imena Levi Mordachei: "distribuiraj bogatstvo i daj proleterima",biti buržuj je nešto negativno,imati nešto svoje također. Liberali pak uništavaju obitelj drugačije tipa: slikaj se kreći za porno časopis,možeš zaraditi zaradu i kao seksualna radnica, nemoj sine ići u vojsku,to je ugrožavanje tvoje slobode.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.03.2017. at 14:53.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.