Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2019., 17:56   #1
Hrvatski suverenisti

Hrvatski suverenisti okupljaju stranke Hrast, Hrvatsku konzervativnu stranku, HSP-AS, Ujedinjene hrvatske domoljube i nekoliko organizacija civilnog društva od kojih su najistaknutije "Istina o Istanbulskoj" i "Hrvatski bedem". Hrvatsku vide kao suverenu državu, a listu im čine sljedeći ljudi:

1. Ruža Tomašić
2. Ladislav Ilčić
3. Ante Žoni Maksan
4. Željko Sačić
5. Pero Kovačević
6. Bernardica Juretić Rožman
7. Jure Vujić
8. Kristina Gogić
9. Tomislav Sunić
10. Ivana Pavić
11. Predrag Mišić
12. Hrvoje Zekanović
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 23:14   #2
Ta lista ima službeni naziv

HRAST -POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA -HKS, HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ -HSP AS, UJEDINJENI HRVATSKI DOMOLJUBI –UHD
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 16:37   #3
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Hrvatski suverenisti okupljaju stranke Hrast, Hrvatsku konzervativnu stranku, HSP-AS, Ujedinjene hrvatske domoljube i nekoliko organizacija civilnog društva od kojih su najistaknutije "Istina o Istanbulskoj" i "Hrvatski bedem". Hrvatsku vide kao suverenu državu, a listu im čine sljedeći ljudi:

1. Ruža Tomašić
2. Ladislav Ilčić
3. Ante Žoni Maksan
4. Željko Sačić
5. Pero Kovačević
6. Bernardica Juretić Rožman
7. Jure Vujić
8. Kristina Gogić
9. Tomislav Sunić
10. Ivana Pavić
11. Predrag Mišić
12. Hrvoje Zekanović
Iako lista Hrvatskih suverenista ima podosta jakih imena, zbog iznimno velike konkurencije lista koje ciljaju na istu "publiku", za osvajanje jednog mandata ovog trenutka im dajem šanse u omjeru 50:50.
Ako dobiju mandat, on sigurno ide Ruži Tomašić, ne samo zato što je prva na listi nego i zbog toga što će dobiti uvjerljivo najviše preferencijskih glasova!
Glagolitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 16:48   #4
A i daleko je najsuvislija osoba na toj listi.
Ajde, i Sunić djeluje inteligentno, ali je previše nacionalist za moj ukus (btw čudi me što je on s njima, a ne NZH-HSP, s obzirom da su potonji najavili ulazak u desni blok s Le Pen i Salvinijem, dok su Suverenisti ipak u umjerenijem ECR-u).
Zekanović je imao jednu ili dvije pametne, ali je uglavnom debil...Ilčić, Sačić, Bernardica, isto debili...Kovačević - stari prevrtljivac koji je prošao sve od SDP-a do HDZ-a do HSP-a do HSP AS pa opet HSP-a , pa one Domovinske koalicije i sad Suverenista...Mogli su tako slobodno staviti i prezimenjaka mu Antu, Rožića ili Leticu...
Ostali su više-manje anonimusi.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 18:00   #5
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Iako lista Hrvatskih suverenista ima podosta jakih imena, zbog iznimno velike konkurencije lista koje ciljaju na istu "publiku", za osvajanje jednog mandata ovog trenutka im dajem šanse u omjeru 50:50.
Ako dobiju mandat, on sigurno ide Ruži Tomašić, ne samo zato što je prva na listi nego i zbog toga što će dobiti uvjerljivo najviše preferencijskih glasova!
Zanimljivo je samo spomenuti kako se u našem javnom prostoru sada govori o tri desne liste koje ciljaju na isto biračko tijelo (Suverenisti, Neovisni i Petir). No treba isto tako reći kako će se oni, ukoliko osvoje mandat, prikloniti trima različitim političkim grupacijama. Suverenisti Europskim konzervativcima, Neovisni grupaciji oko Salvinija (ENF), a Petir će ostati u okviru EPP-a. Pojednostavljeno, to je cijeli spektar od centra na desno. Nameće se stoga zanimljivo pitanje - nedostaje li kod nas političke diferencijacije ili su ova pristupanja različitim političkim grupacijama umjetno stvorena kako bi svatko od njih dobio podlogu za priču da se politički razlikuju i da jedni drugima ne otimaju glasove?
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 06:48   #6
Definitivno za Sunića preferencijalno. Sunić je ipak za ujedinjenu Europu ali i opstanak Hrvata u BiH što vodi do zazivanja Herceg-Bosne dok ovi poštuju Dayton. Mislim da je on najkvalitetniji desni kandidat koji je ipak za EU ali po modelu Nove desnice,pokreta akademskih desničara okoupljenih oko Alaina de Benoista,što je to Sunić je opisao u svojoj knjizi "Europska nova desnica",za one koji ne znaju,prevedena je i njegova knjiga "Homo americanus: dijete postmodernog doba" na hrvatski. Sve su to u biti protesni blokovi protiv Plenkovića koji bi bili zajedno HDZ da njega nema,znamo da ih je Karamarko posložio ali Sunić za razliku od Petir kaže da su problem i kršćanski migranti dok se ova otvoreno hvali kako se zauzima za njih. EU treba očuvati ali ne kroz ujedinjavanje sa lijevim strankama za sprečavanje desnice tipa Le Pen koja bi istu razbila već kroz pokret GREECE za očuvanje iste.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 07:23   #7
Odakle ti to da je on za jaku EU?
I on se zavarava s tim kako je moguca bolja EU
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 13:55   #8
Tu vrijedi i odskače Sunić. Stavljen je na 9 mjesto dakle pošto ga u medijima nema ( osim Bujice koja je lokalni medij) teško će proć.

No možda mu Ruža prepusti mjesto ako ga osvoji ( kad je mogla nuditi Esihici) može i nekome sa svoje liste a Sunić je tu marka nad markama.
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 17:13   #9
Necu glasat za tu listu, na zalost ne ide zajedno sa Nezavisnima kojima dajem glas...

Nadam se da cemo nakon ovih izbora vidjeti koliko tko dobiva, i UJEDINITI se pred parlamentarne izbore...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 07:18   #10
Iznenadio me Sunić; očekivala sam ga kod Neovisnih. Ruža je imala par bisera; osnovala HSP-AS pa ih napustila jer tobože šuruju s HDZ-om a zatim ona preko istog tog HDZ-a ode u Eu parlament, Salvinija i AFD naziva populistima(!!!) i eu skepticima a ona i grupacija kojoj pripada su eu realisti koji se zalažu za neku reformiranu EU... Uglavnom ne sviđa mi se to pogotovo što kod Suverenista osjetim vonj tzv. desnog krila HDZ-a.
Gelsey Azalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 08:49   #11
Da repliciram malo desnicarskim kolegama. I Neovisni,i Suverenosti su desno krilo HDZa,radi se o Karamarkovim odmetnicima pa Ruza je bila na losti HDZa za EU izbore a Hasan minostar za vrijeme Karamarka. Jedino Sunic nudi novi kurs desnice sto je objasnio u svojim knjigama a to je ukratko ujedinjena Europa na korijenima antike kontra judeo-krscanskom orijentalnom shvacanju svijeta. Umjesto politike Crkve koja ima otvorena vrata prema imigrantima sto je bazirano na ucenjima Novog zavjeta,trebali bi citati Homera,uzor bi nam trebao biti Ahil pa je na tom tragu napisana knjiga Titans are in Town pretpostavljam iako ju nisam procitao. Sunic je kalibar Plenkovica,govori vise jezika,profesor je na fakultetu u SADu,bivsi diplomat ali i paneuropeist uz to ima kapaciteta biti jako isturen covjek obzirom na ugled medu anti-imigrantskim strankama. Mi imamo kandidata na desnici veceg intelektualnog kapitala nego sve desne stranke zajedno u Hrvatskoj,nije bitno na cijoj je listi kad je ionako nestranacki orijentiran,kandidirao se jednom na listama HCSPa a diplomat je bio za vrijeme Tudmana ako se ne varam dakle HDZ,nama treba lider koji moze okupiti Novu desnicu,sto je to imate na raspolaganju njegovu knjigu Europska nova desnica,to je ona knjiga koju je izdao Hasanbegovic za koju je bio napadan po medijima. Po mojem misljenju su Sunic i Glasnovic najbolje individualne kvalitete na desnici a general HVO isto nije stranacki orijentiran no napravio je iskorak kad su ga mediji napadali zbog pozitivnog stava o Hezbollahu. Glasnovic bi ispao “strasniji” od Esih i Hasanbegovica,bitno da barem jedan ude od njih dvojice. Lik je general HVO a to je vazno zbog napetosti sa islamistima ali i znakovite podrske islamskom Hezbollahu cime je definitivno pogodio tamo gdje treba,lako moguce da Hrvati dobe treci entitet u BiH u buducnosti. Neovisni i Suverenisti su sami po sebi nebitne pojave koliko preferencijalni glasovi za tu dvojicu nezavisnih na njihovom listama.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 15:18   #12
Sunić je daleko najjače ime za EU parlament na toj list ali je na krivoj listi i na krivom rednom broju. Šira javnost nema pojma tko je on. A šteta sam je pomalo kriv jer se čovjek nikad nigdje ne gura a nekad bi i trebao. Ovi ga stavili na 9-to mjesto. Pa što ga Ruža nije stavila na prvo ako već poklanja mandate koje nije osvojila.
west_HB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 20:38   #13
Sunić je rekao da je htio da ga stave pri dnu liste.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 23:10   #14
Nekako mi se čini da kod Suverenista u sjeni vuče konce Karamarko. Da, to stoji da je Hasanbegović Karamarkov kadar, Kolinda je lansirala Esih itd. Ali imam dojam da kod Suverenista ima spavača HDZ i da će ih isti taj HDZ usisati i pojesti kao i mnoge druge desne opcije i liste prije, dok Hasanbegović i društvo se tu čine pametnijim i dosta drukčijim od razno raznih redikula, samoproglašenih mesija i pametnjakovića i svega ostalog šta smo dosad mogli vidjeti na prostoru desno od HDZ-a. Vrijeme će pokazati, nadam se da će ovi izbori biti svojevrsno čištilište desnice kao što je i sam Hasanbegović svojedobno najavio.
Gelsey Azalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2019., 23:28   #15
Quote:
Gelsey Azalea kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da kod Suverenista u sjeni vuče konce Karamarko. Da, to stoji da je Hasanbegović Karamarkov kadar, Kolinda je lansirala Esih itd. Ali imam dojam da kod Suverenista ima spavača HDZ i da će ih isti taj HDZ usisati i pojesti kao i mnoge druge desne opcije i liste prije, dok Hasanbegović i društvo se tu čine pametnijim i dosta drukčijim od razno raznih redikula, samoproglašenih mesija i pametnjakovića i svega ostalog šta smo dosad mogli vidjeti na prostoru desno od HDZ-a. Vrijeme će pokazati, nadam se da će ovi izbori biti svojevrsno čištilište desnice kao što je i sam Hasanbegović svojedobno najavio.
Ma te floskule o spavačima HDZ-a najčešće dolaze od onih koji se bez HDZ-a ne mogu ni popišati. Ili od onih koji u predizborno vrijeme "lupaju" po HDZ-u, ali kada dođu izbori isti taj HDZ i zaokruže "jer će jugokomunisti doći na vlast". Prva ljubav zaborava nema!
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2019., 13:25   #16
Jbt gledam tu listu i sad bi čovjek sam od sebe očekiva da mu se na toj listi najviše ne sviđaju Zekanović i Ilčić, kad ono nađeš na listi Bernardicu...jedna od osoba koju mi se zaista zgadila, ružno za reć.

Ružu oduvijek volim, ne mogu si pomoć
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 07:35   #17
Mislila sam da je Ruža u grupaciji s Marine Le Pen kad ona zapravo među Konzervativcima i reformistima koji dođu nešto kao malo tvrđa verzija Pučana, zapravo, kako bi naši ljudi rekli, isto sranje samo drugo pakovanje. Svoje pak desnije kolege naziva populistima. E, Ružo, Ružo...
Gelsey Azalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 08:37   #18
Ma ta grupiranja u EU su smiješna. Ali još mi je smješnije kako sada odjednom Ruža nije dovoljno desno. Nemojte samo to nekom ljevičarima govorit.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 09:53   #19
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Ma ta grupiranja u EU su smiješna. Ali još mi je smješnije kako sada odjednom Ruža nije dovoljno desno. Nemojte samo to nekom ljevičarima govorit.
Ma po čemu je ona jako desno?

Za razliku od onih lezilebovića Esih i Hasanbegovića koji nisu i neće napraviti u ovoj državi ništa osim sebi priskrbiti plaću ona je u životu nešto konkretno i napravila. Ona nije nečiji projekt kao ovo dvoje parazita.


Pojedine izjave mogu se tumačiti ovako ili onako, ali nitko me neće uvjeriti da je ta žena fašist ili homofob.
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2019., 15:14   #20
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ma po čemu je ona jako desno?

Za razliku od onih lezilebovića Esih i Hasanbegovića koji nisu i neće napraviti u ovoj državi ništa osim sebi priskrbiti plaću ona je u životu nešto konkretno i napravila. Ona nije nečiji projekt kao ovo dvoje parazita.


Pojedine izjave mogu se tumačiti ovako ili onako, ali nitko me neće uvjeriti da je ta žena fašist ili homofob.
Nije ona uopće jako desno. Vidiš da je po nekima premalo udesno.

EDIT: Općenito smatram da kod nas u Hrvatskoj nedostaje prave diferencijacije na cijelom političkom spektru. Kod nas se sve stranke lijevije / desnije od desnog/lijevog centra automatski proglašava ekstremima, a što ne može biti točno. Ja bih politički spektar ovako prikazao:

krajnja ljevica - umjerena ljevica - lijevi centar - centar - desni centar - umjerena desnica - krajnja desnica.

Sa naglaskom da su lijevi i desni centar za mene osobno dijelovi centra, a ne desnice/ljevice.
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.