Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2015., 11:17   #61
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
A to je sad sve subjektivno, da ne ulazimo off topic. Ti očito imaš takva iskustva s ljudima s filozofskog, pa na temelju toga stvaraš takve stavove Što ne znači da oni vrijede za sve ostale. A i to što tebe nešto takvo ne zanima, ne znači da je manje vrijedno. Samo ne spada u tvoje područje interesa, i to je ok, ali nije fer tako ljude “spuštati“, kao pfff sigurno si s filozofskog kad imaš takve (glupe) stavove. Ne znam jel me kužiš (ne mislim time niš loše, nego ne znam jesam li uspjela objasniti što sam htjela ) A i nije svima beskorisno - ima nas s jako uspješnim i profitabilnim karijerama
Vidim da nisi shvatila da sam se sprdao sa tim stereotipom, ali u principu, na to mi miriše. Moja isprika, trebao sam dodati ili Hrvatski Studiji.

Ima tamo jedan ekstra smjer, koji bi mogao biti predmet mog interesa. S tim da moraš uzet u obzir da iza ekonomista, ekipa s filozofskog najviše zauzima popise zavoda za zapošljavanje.

Jebote, 45 smjerova, upisne kvote kao da imamo 40 milijuna ljudi, a ne jedva iznad 4.

Ma ima vas, ali ste manjina, ajde budimo realni.

Quote:
E da, a htjela sam još reći vezano uz temu - osobno poznajem bračni par gdje je ona završila faks, a on nije , to su sada ljudi u svojim četrdesetima i jako su nesretni. Koliko sam uspjela shvatiti, najviše ih “jebe“, tj nju, upravo to što ima osjećaj da je on intelektualno ispod nje. Kao sve je bilo ok dok su bili mladi i ludi, ali sada se, u ovim godinama, ona njega srami i on ne zadovoljava njezine intelektualne potrebe...da su bili pametniji prije ne bi sada, tako mladi, jer realno nisu na pragu smrti, bili očajni i duboko nesretni. Ona bi imala nekog doktora kojeg bi s ponosom pokazivala na društvenim zbivanjima, on bi imao ženu koja ga voli zbog njega, kakav god bio i to je to. Ovako imaju dvoje djece koja žive u kući s roditeljima koji ne komuniciraju, ako i komuniciraju to je uglavnom svađa, gdje ona njega omalovažava i sve što on kaže je “glupo“. Nije dobar život ni djeci ni njima. Nije pravilo, ali evo, znam za takav primjer sa sličnim problemom. Ako se autorica uspije othrvati osjećaju da je ono što drugi misle važnije od njenog osobnog stava i emocija, možda i uspiju biti sretni...mada nekako sumnjam u to s obzirom na temu.
Ma nema to veze s njegovim obrazovanjem paše li on njoj na intelektualnom nivou ili ne. To ima veze s njegovim/njenim intelektom. Možda je nešto drugo problem (tipa, ne diže mu se), pa onda udara po nečem drugom.

Znam i ja primjer gdje je ona doktorica, on vodoinstalater, pa on zarađuje duplo od nje, iako ona ima privatnu praksu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:17   #62
Nakon jako dugog mozganja, dame i gospodo, pronašao sam rješenje problema na ovoj temi:

Autorice, ispiši se s fakulteta!
Lord of Angmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:22   #63
Quote:
Lord of Angmar kaže: Pogledaj post
Nakon jako dugog mozganja, dame i gospodo, pronašao sam rješenje problema na ovoj temi:

Autorice, ispiši se s fakulteta!
Ali što bi rekli prijatelji onda na to? Kako će gospoja mahat tada papirom jer ipak ona je građanin svijeta i intelektualka .
Morpheus00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 11:22   #64
Quote:
Morpheus00 kaže: Pogledaj post
Ali što bi rekli prijatelji onda na to? Kako će gospoja mahat tada papirom jer ipak ona je građanin svijeta i intelektualka .
Neka završi tečaj za manikuru, možda bolje unovči taj papir. A opet ima papir.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 12:42   #65
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ma nema to veze s njegovim obrazovanjem paše li on njoj na intelektualnom nivou ili ne. To ima veze s njegovim/njenim intelektom. Možda je nešto drugo problem (tipa, ne diže mu se), pa onda udara po nečem drugom.

Znam i ja primjer gdje je ona doktorica, on vodoinstalater, pa on zarađuje duplo od nje, iako ona ima privatnu praksu.
može bit, nisam previše pitala

Quote:
Lord of Angmar kaže: Pogledaj post
Nakon jako dugog mozganja, dame i gospodo, pronašao sam rješenje problema na ovoj temi:

Autorice, ispiši se s fakulteta!
:klap:
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 13:01   #66
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post
može bit, nisam previše pitala
Ne pitaj ako ne možeš podnijeti svaki mogući odgovor.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:09   #67
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne pitaj ako ne možeš podnijeti svaki mogući odgovor.
mogu ako me dovoljno zanima
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 15:29   #68
To sigurno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:33   #69
Quote:
gromy kaže: Pogledaj post
dakle,ja iden na faks,a zaljubila sam se u decka koji ne ide,decko nije ni seljacina ni glup nit ista takvo,nije ni zenskar,voli, me i njezan je,on moze ic na faks,al se premislja,jer on jako voli raditi i ništa mu nije problem raditi.U mojoj obitelji niko nema faks,neg su sve jakim radom postigli, a tak su i mene ucili raditi odmalena pa mi danas nista nije problem,oni nemaju nista protiv tog decka i svida im se,al mi prijatelji koji svi zavrsavaju faks,i to najteže faksove u drzavi,kazu da ga ostavim jer je on ispod mog intelektualnog nivoa.Iskreno odmalena osjecam da sam i ja ispod njihovog intelektualnog nivoa jer oduvjek su bili odlikaši,iz drukcijih obitelji neg je moja i dosta su puni sebe jer misle ak idu na faks da su Bogovi i da im niko nije ravan.Ja ne osjecam da je taj decko gluplji od mene,slazemo se,i zelimo bit skupa,pa sad et,dal bi ga ja zbog faksa trebala ostavti i nac nekog doktora?
prvo... nema teškog "faksa" u rvatistanu... eventualno bi u koš "overkill" fakulteta stavio pmf i to priodoslovne smjerove (geologija se ne računa ), fer i... fsb... ostalo je goli k.... !!!! ako guliš društvene nauke.. .ne laskaj si.. to nisu fakulteti.. .to su tečajevi
Lee Van Cleefe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:45   #70
Quote:
gromy kaže: Pogledaj post
dakle,ja iden na faks,a zaljubila sam se u decka koji ne ide,decko nije ni seljacina ni glup nit ista takvo,nije ni zenskar,voli, me i njezan je,on moze ic na faks,al se premislja,jer on jako voli raditi i ništa mu nije problem raditi.U mojoj obitelji niko nema faks,neg su sve jakim radom postigli, a tak su i mene ucili raditi odmalena pa mi danas nista nije problem,oni nemaju nista protiv tog decka i svida im se,al mi prijatelji koji svi zavrsavaju faks,i to najteže faksove u drzavi,kazu da ga ostavim jer je on ispod mog intelektualnog nivoa.Iskreno odmalena osjecam da sam i ja ispod njihovog intelektualnog nivoa jer oduvjek su bili odlikaši,iz drukcijih obitelji neg je moja i dosta su puni sebe jer misle ak idu na faks da su Bogovi i da im niko nije ravan.Ja ne osjecam da je taj decko gluplji od mene,slazemo se,i zelimo bit skupa,pa sad et,dal bi ga ja zbog faksa trebala ostavti i nac nekog doktora?
Samo sam pročitala ovaj prvi post i zgadilo mi se.
I da ti odmah kažem u facu - gade mi se svi ti fakultetlije koji se kurče sa svojom pameću i 'najtežim faksom u državi' a podcjenjuju ljude koji nemaju faks i neće nikada ni imati.
Zar ti misliš da je faks mjerilo pameti???
I DA, OSTAVI TOG DEČKA, on sigurno nije na tvom nivou (koji je tako visok da ga on sirotinja nikada neće moći doseći) i nađi si nekog pametnjakovića koji studira. Što će ti ovaj da te sramoti u društvu sa srednjom školom, a ti i tvoji frendovi tako pametni, a on glup ko k... ne zna se ni izražavati.
Strašno... gade mi se današnji mladi koji tako razmišljaju. Ali sve dođe na svoje, past će i oni sa tih oblaka na koje su se popeli i shvatiti neke stvari, a neki možda i neće nikada.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:00   #71
Quote:
chloetoy kaže: Pogledaj post

E da, a htjela sam još reći vezano uz temu - osobno poznajem bračni par gdje je ona završila faks, a on nije , to su sada ljudi u svojim četrdesetima i jako su nesretni. Koliko sam uspjela shvatiti, najviše ih “jebe“, tj nju, upravo to što ima osjećaj da je on intelektualno ispod nje.
Morala sam se osvrnuti na ovaj dio. Mislim da uzrok njihove nesreće nije razlika u obrazovanju. Uzrok leži negdje dublje, a očito ne želi priznati samoj sebi u čemu je problem pa govori da je problem u tom što si napisala.

Evo reći ću na svom primjeru, imam završen fakultet, muž nema. Nikad ga nisam smatrala manje vrijednim od sebe nit se kad spominjala ta tema "aha ja imam završen fax, ti nemaš". I jedno i drugo ne vrednujemo ljude po stupnju obrazovanja, nacionalnosti, vjeri i sl., uvijek nam je bilo bitno tko je kakva osoba. Zajedno smo 15godina i znači ta razlika u obrazovanju nikad nije bila prepreka između nas. A ako ikad dođe do tog da postanemo nesretni, to sigurno neće biti zbog stupnja završenog školovanja.
__________________
"Nitko ne zaslužuje naše suze, a onaj tko ih zaslužuje neće nas rasplakati..."
Jahanara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:18   #72
Quote:
Jahanara kaže: Pogledaj post
Morala sam se osvrnuti na ovaj dio. Mislim da uzrok njihove nesreće nije razlika u obrazovanju. Uzrok leži negdje dublje, a očito ne želi priznati samoj sebi u čemu je problem pa govori da je problem u tom što si napisala.

Evo reći ću na svom primjeru, imam završen fakultet, muž nema. Nikad ga nisam smatrala manje vrijednim od sebe nit se kad spominjala ta tema "aha ja imam završen fax, ti nemaš". I jedno i drugo ne vrednujemo ljude po stupnju obrazovanja, nacionalnosti, vjeri i sl., uvijek nam je bilo bitno tko je kakva osoba. Zajedno smo 15godina i znači ta razlika u obrazovanju nikad nije bila prepreka između nas. A ako ikad dođe do tog da postanemo nesretni, to sigurno neće biti zbog stupnja završenog školovanja.
naravno, ne smatram da je to pravilo i vjerojatno si u pravu - sigurno imaju i drugih problema. Ja znam samo ono što ona kaže i kako se ponaša, ali vjerojatno je to njoj uvijek predstavljalo “nešto“ u životu, tko će znati. Samo ne znam zašto se onda udala. I ja imam završen faks, a dečko nema i nikada ga nisam smatrala manje vrijednim, dapače, jako je sposoban i pametan, ima karijeru uspješniju od mene i sretan je s tim što radi. Mogu reći da sam ponekad čak “ljubomorna“ na njega jer on svoj posao doslovno živi i ima onaj neki žar u očima dok priča o njemu, zna se probuditi ujutro sav uzbuđen oko neke ideje koju je sanjao a vezana mu je uz posao i kao “joj to moram probati!“ ja recimo, svoj posao do kojeg sam došla fakultetom nikada nisam obožavala u tolikoj mjeri da ga sanjam i budim se ushićena zbog toga...
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:22   #73
Imaš poprilično uskogrudne stavove za jednu buduću akademsku građanku.

Gle...ako su ti prijatelji koji idu na faks rekli da je on intelektualno inferioran jer ne ide na faks.....jebemu. Poslušaj prijatelje. Nađi si nekoga tko ide na faks. Faks je super, faks je Helizim.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:29   #74
Dajte, raspravljate se tu koji je faks teži i tko ga može završiti ili ne zbog jednog jedinog posta autorice koja je živi dokaz da i nepismeni završavaju. Nešto, vjerojatno ne bi mogli sve.
Svi odnosi koji zapnu na takvoj temi kakva je ovdje imaju nekih puno dubljih problema i to je, kako Jahanara kaže malo gore samo izgovor. i kao takav super služi svrsi jer nije riječ o nečemu što se može tek tako promijeniti, popraviti. To je ubojica veze kojeg izvlači onaj koji nema volje u vezi ništa popravljati. Ako se otvori kakvo klađenje ovdje stavljam 100kn da na autoričinom faksu ima neki zgodan momak koji joj se tri puta nasmiješio i sad se vlaži pri pomisli na njega pa smišlja kako bi prekinula vezu kojoj inače ne može pronaći manu. Da joj bar momak ima krive noge, da malo referiram na drugu temu. Ovako eto, morao ispasti manje vrijedan
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:50   #75
Ubili smo autoricu u pojam!

A ništa, ako ga već misli ostavit, neka se pravda da tip ima prevelik kurac i da jednostavno nju previše boli dok se seksaju.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:11   #76
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ubili smo autoricu u pojam!

A ništa, ako ga već misli ostavit, neka se pravda da tip ima prevelik kurac i da jednostavno nju previše boli dok se seksaju.
to bi jedino bilo fer

po meni je zaključak ove priče da ga ne voli, jer da ga voli ne bi joj smetalo ni da spava u kartonskim kutijama pod mostom, a kamoli neki tamo komentari nekakvih “prijatelja“...nema ljubavi, piši kući propalo
chloetoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:46   #77
Quote:
gromy kaže: Pogledaj post
...
ja idem na faks a nemam curu.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:06   #78
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Filozofski nije lagan faks, ali pola smjerova je beskorisna za Hrvatsko tražište rada. Evo, kao što si navela, povijest umjetnosti.
u državi u kojoj je glavna, da ne kažem jedina, privredna grana turizam, povijest umjetnosti i jezici su beskorisni studiji ... pa ko bi nam trebao prodavati katedrale po svijetu? Strojari?

drugi je problem što su povjesničari umjetnosti u Hrvatskoj često napuhani snobovi kojima je sve osim Louvrea ispod časti, ali to nije problem područja kao takvog nego načina na koji ga se predaje i studira. Nije da povjesničari umjetnosti kod nas ne bi imali što raditi - dapače - nego je više stvar u tome da ne znaju kako raditi, barem po onom što ja primjećujem kad gledam hrvatski kulturni turizam. Ovi neki koji su poduzetni itekako dobro žive. Fino zarađuju i još se bave zanimljivim i lijepim stvarima.

što se tiče teme - nadam se da je autorica upisala psihologiju
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:06   #79
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
u državi u kojoj je glavna, da ne kažem jedina, privredna grana turizam, povijest umjetnosti i jezici su beskorisni studiji ... pa ko bi nam trebao prodavati katedrale po svijetu? Strojari?

drugi je problem što su povjesničari umjetnosti u Hrvatskoj često napuhani snobovi kojima je sve osim Louvrea ispod časti, ali to nije problem područja kao takvog nego načina na koji ga se predaje i studira. Nije da povjesničari umjetnosti kod nas ne bi imali što raditi - dapače - nego je više stvar u tome da ne znaju kako raditi, barem po onom što ja primjećujem kad gledam hrvatski kulturni turizam. Ovi neki koji su poduzetni itekako dobro žive. Fino zarađuju i još se bave zanimljivim i lijepim stvarima.

što se tiče teme - nadam se da je autorica upisala psihologiju
Naravno da ne, ali kvota je jedno 10 puta previsoka od potreba.

35 godišnje? Ili 30 na komparativnu književnost? 30 na Indologiji? Sve gore od goreg... ako treba po 5 od svega ovoga godišnje, previše sam rekao.

Mene ne zanimaju druge zemlje, sa njihovim povjesničarima umjetnosti, pa neće u Londonu radit tip sa Filozofskog u ZG, nego netko tko već sve zna o njihovoj povijesti i tamo je sve to prošao. Šta će naši sa Filozofskog? Gdje će se zaposlit?

Logika našeg školstva je užas... tj. bolje rečeno, nema je.

Pazi kvote za Ruski i književnost.

Ostajem pri svojim riječima, totalno beskorisni studiji. Za nas, naravno, osim ako ne misliš da bi trebali školovati ljude za Argentinu ili Lihtenštajn. Nebitno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:11   #80
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
u državi u kojoj je glavna, da ne kažem jedina, privredna grana turizam, povijest umjetnosti i jezici su beskorisni studiji ... pa ko bi nam trebao prodavati katedrale po svijetu? Strojari?
samo banana drzave imaju turizam kao "glavnu" privrednu granu... tako je i grčkoj bila "privredna" grana turizam pa su im glave završile na panju.... prodavanje "katedrali" iliti zdravoseljački... "prodavanje muda pod bugrege" je mnogo lakše kad je i industrija jaka... slazem se da nam treba povjesničara i povjesnicara umjetnosti u turzimu... pa sve te silne lazi o dubrovačkoj povjesti, naivnim turistima najbolje plasira "povjesničar umjetnosti"... to strojar nikad nebi mogao
Lee Van Cleefe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.