Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2005., 10:43   #1
Vrste tarot karata

mijenjam,poklanjam,ili ako bi me netko naucio raditi s njim. vec mu mjesecima pokusavam naci svrhu.

(ak mi ovo prebacite na male oglase... )
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 10:53   #2
Jel to ovo ?

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/tree-of-life/


Probaj si pomoc sa Golden Dawn sustavom magije, Israelom Regardierom, ili Dion Fortune - ak ti pase, ako ne , radje ga se rijesi


Mozes nac na netu za skinut .....

U nacelu, cini mi se da je nesto slicno ko Pokemoni



chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 10:53   #3
Re: tree of life tarot

Quote:
masterblaster kaže:
ili ako bi me netko naucio raditi s njim
sace baf trazit sliku
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 10:55   #4
Quote:
chagljev hihot kaže:
Jel to ovo ?

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/tree-of-life/


Probaj si pomoc sa Golden Dawn sustavom magije, Israelom Regardierom, ili Dion Fortune - ak ti pase, ako ne , radje ga se rijesi


Mozes nac na netu za skinut .....

U nacelu, cini mi se da je nesto slicno ko Pokemoni



upravo taj.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 10:57   #5
Re: Re: tree of life tarot

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
sace baf trazit sliku
je,mogla bih mu je bas i poslati,da se covjek ne ponavlja svaki put.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 11:34   #6
Re: Re: tree of life tarot

Quote:
Balkanijan Pig kaže:
sace baf trazit sliku


A šta ću kad sam vizualan tip.

Nego, riješi ga se i uzmi nešto lakše npr.

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/sailor-moon/

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 11:44   #7
Re: tree of life tarot

Quote:
masterblaster kaže:
mijenjam,poklanjam,ili ako bi me netko naucio raditi s njim. vec mu mjesecima pokusavam naci svrhu.

(ak mi ovo prebacite na male oglase... )

-hajd reci mi kako si dobila taj tarot?to je vazno za pocetak

(
pa kud bas imas taj teski i komplicirani za pocetnika tj vezan za kabalu

to je kao da djecu u prvom razredu pocnes uciti logaritmiranje a ne 1+1

(btw za pocetak kupi neku knjigu o tarotu ili surfaj netom)

(i kupi neki tarot koji te privlaci )

***
ali najbolje ,naravno ,je napustiti sve to

I

UDAHNUTI SVJEZI ZRAK
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 15:23   #8
da ne odgovaram pojedinacno:

- znam raditi sa tarotom,ne znam raditi s OVIM tarotom;hocu reci - mogu ga koristiti kao klasican tarot,ali mislim da ovom konkretnom tarotu to nije jedina svrha

- koristim :

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/gothic-vampires/
i
http://www.aeclectic.net/tarot/cards...of-cat-people/
za proricanje


imam jos 20-ak razlicitih tarota..ak nekog zanima koje,napisat cu...vise zbog kolekcionarske strasti

taj tree of life mi je ruzan i ako bi ga neko zelio udomiti, ili mene nauciti otkljucati ga, bila bih zahvalna.

kak je dosao do mene?
pa kupila sam ga povoljno misleci da ce me dulje drzati sakupljacka strast.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 15:48   #9
Re: Re: Re: tree of life tarot

Quote:
Baphomet kaže:

Nego, riješi ga se i uzmi nešto lakše npr.

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/sailor-moon/

jako duhovito.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 15:53   #10
Moj prvi početni tarot deck je Tavaglioneov "Stairs of gold" baziran na standardnom marsejskom, ali koji na sebi ima pomoćne oznake simbola mnogih različitih tradicija , među ostalim i veza s drvetom života i hebrejskim znakovima.

Na slikama karata pogledaj u donjem lijvom kutu.

Stairs of Gold

Mislim da ti se ne isplati učiti i raditi sa Tree of Life Tarot-om osim u slučaju ako si, ne samo upućena u kabalu, već kabala čini sastavni dio tvog života.

Najbolja je komunikacija simbolima koje prirodno prepoznaješ kao svoje. Stoga je višestruko zanimljiv tvoj osobni izbor tarot deckova

Najčešće koristim Rider Waite standardni tarot iMerlin Tarot koji je "obojan" keltskom tredicijom.


V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 22:28   #11
Quote:
Vještac kaže:
Moj prvi početni tarot deck je Tavaglioneov "Stairs of gold" baziran na standardnom marsejskom, ali koji na sebi ima pomoćne oznake simbola mnogih različitih tradicija , među ostalim i veza s drvetom života i hebrejskim znakovima.

Na slikama karata pogledaj u donjem lijvom kutu.

Stairs of Gold

Mislim da ti se ne isplati učiti i raditi sa Tree of Life Tarot-om osim u slučaju ako si, ne samo upućena u kabalu, već kabala čini sastavni dio tvog života.

Najbolja je komunikacija simbolima koje prirodno prepoznaješ kao svoje. Stoga je višestruko zanimljiv tvoj osobni izbor tarot deckova

Najčešće koristim Rider Waite standardni tarot iMerlin Tarot koji je "obojan" keltskom tredicijom.


V.
hvala!

zakljucak: dajem tree of life tarot u dobre ruke (tarot je otvoren,ali karte su ko nove). ako je netko zainteresiran,molim da mi se javi na pm.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 22:55   #12
Aj daj meni.... neka neodredjena simpatija prema "zapadnoj kabali" nekak nikako da mi uvene
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2005., 23:01   #13
Quote:
chagljev hihot kaže:
Aj daj meni.... neka neodredjena simpatija prema "zapadnoj kabali" nekak nikako da mi uvene
ok. jesi iz zagreba?
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 04:07   #14
Quote:
zakljucak: dajem tree of life tarot u dobre ruke (tarot je otvoren,ali karte su ko nove). ako je netko zainteresiran,molim da mi se javi na pm
aj si blesava:
Pašta nevidiš lopove, uvjeravaju te da karte nisu dobre za tebe samo zato da bi ih se domogli


Evo je te ništa i ničem ne uvjeravam, ali daj karte meni
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 11:58   #15
Sto su ti rvati, da se otrov besplatno dijeli navalili bi ga pit ko sivonje
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 13:25   #16
Nisam bas u Zg, ali trebao bi naletit sredinom tjedna. Ako me znatizelja ne prodje, ili se ne nadje netko kome je potrebniji, javim ti.
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 18:00   #17
Quote:
chagljev hihot kaže:
Nisam bas u Zg, ali trebao bi naletit sredinom tjedna. Ako me znatizelja ne prodje, ili se ne nadje netko kome je potrebniji, javim ti.
sve ok.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 00:01   #18
Deva Tarot

Dobila sam na poklon od prijatelja Deva Tarot. Mnogo mi se dopada kako su urađene karte, a ako nekoga više zanima može pogledati i pročitati ovde. Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim tarotom i da li možda zna gde bih mogla naći značenja karata kojih tradicionalno nema u ostalim tarot deckovima. Hvala.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 00:09   #19
tarot decki? deve?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 00:38   #20
Evo još malo o: Deva Tarotu. Uz karte sam dobila i knjižicu sa tumačenjima, ali je na žalost samo na nemačkom, a moje znanje tog jezika je prilično skromno. Ne znam može li se na internetu naći nešto na engleskom... Možda i ovde naiđe neko ko već ima iskustva sa ovim deckom...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.