Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2002., 18:33   #61
Ma znash kaj, ree, da je meni u tvojim godinama netko toliko iskoristljivih misli i stavova rekao rashirenih ochiju stala bih pred ogledalo i rekla "ja to hocu, ja to mogu" ili nekakvo slichno sranje i stvarno svoj zhivot od sutra pochela drugachije promatrat.

Od samosazhaljenja nema nishta

Zakaj si si npr. stvoril 150 kuna duga?
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:36   #62
Quote:
Originally posted by Reebok

JA SAM PSIHICKI BOLESTAN; KURCA MENI VRIJEDI STA JA ZNAM DA MI ONI NE SMIJU TO RADITI; AKO JE MENE PANICNI STRAH NE DOPUSTITI IM TO...

A STRAH NE MOGU LIJECITI; AKO CE MI GA ONI SVAKI DAN PONOVNO USADJIVATI
Psihicka bolest se moze i treba lijeciti.
T.C. is offline  
Old 14.12.2002., 18:36   #63
Quote:
Originally posted by Reebok
Hvala vam puno sto tako pazljivo citate to sto napisem...

NAPISAO SAM DA SE MOZE; NAPISAO SAM I KAKO SE MOZE...

ISTO KAKO SAM I NAPISAO KAKO SE OVO MOJE MOZE...

A VI MI SAD TU TUPITE DA SE JA VARAM; SAMOZAVARAVAM I NEZNAM STA SVE NE, I OPISUJETE MI RJESENJA ZA LJUDE KOJI NORMALNO FUNKCIONIRAJU

JA SAM PSIHICKI BOLESTAN; KURCA MENI VRIJEDI STA JA ZNAM DA MI ONI NE SMIJU TO RADITI; AKO JE MENE PANICNI STRAH NE DOPUSTITI IM TO...

A STRAH NE MOGU LIJECITI; AKO CE MI GA ONI SVAKI DAN PONOVNO USADJIVATI
Zao mi je sto te moja recenica uzrujala.

Uopce nisam tvrdila da se zamozavaravas. Dapace, mislim da si svjestan situacije. Jako mi je zao sto si u takvoj situaciji. I jasno mi je da se stvari vrte u krug. Osjecas se lose, ne mozes se zaposliti, financijski se odrazava da se osjecas jos losije... zatvoreni krug.
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:37   #64
Quote:
Originally posted by magic
Ma znash kaj, ree, da je meni u tvojim godinama netko toliko iskoristljivih misli i stavova rekao rashirenih ochiju stala bih pred ogledalo i rekla "ja to hocu, ja to mogu" ili nekakvo slichno sranje i stvarno svoj zhivot od sutra pochela drugachije promatrat.

Ne moze se bas sve rijesiti sa "svestohocumogu" pametnom soli.
T.C. is offline  
Old 14.12.2002., 18:38   #65
Quote:
Originally posted by Reebok
Ma seres Pesica... Novac bi mi rijesio sve probleme (istina samo naizgled, ali jednom kad bi imao prividno samopouzdanje zbog novca, i sto bi me drugi zbog njega "postovali", mogao bi puno lakse sredit prave probleme), ali to je jedna stvar koju sam ja davno otpisao u svom zivotu...
Evo, da ti sad kazem da se samozavaravas. Novac ti ne bi rijesio sve probleme. Istina, s novcem bi ti bilo lakse poceti rjesavati ostale probleme.

Medjutim postoje socijalne ustanove, postoje nacini kako da si pocnes pomagati prije nego sto novac nabavis.
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:40   #66
Thumbs up

Quote:
Originally posted by T.C.
Ne moze se bas sve rijesiti sa "svestohocumogu" pametnom soli.
New age nam je utuvio u glavu da pozitivno razmisljanje rjesava sve probleme, cak i bolesti.

Onda se jadni ljudi opterete i osjecajem krivice osim sto imaju svoje pocetne probleme.


Pozitivan stav pomaze u svakoj situaciji, ali nije svemoguc. Dapace, osjecaj krivice zbog manjka pozitivnog stava je destruktivan.


Nekad covjek jednostavno ne vidi izlaz. I u redu je da trazi pomoc. Traziti pomoc nije sramota. (Patrijarhalno drustvo i materijalizam nam pokusavaju utisnuti taj stav, steta je podleci toj predrasudi)
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:43   #67
Vidim da ja stvarno moram pobit nekoliko male djecice da vi ljudi shvatite da ja nisam normalan...

Ja imam paranoje, imam panicne strahove od toga da se ne zamjerim nekome, ili da nekome ne izgledam "jadno" jer mi se prividja da me svi smatraju pateticnim, i onda jednostavno mi mozak govori da ako pokusam biti "ja", da ce me samo sazalijevat i mislit u sebi "gle jadnika, kako glumata da je faca, a ustvari je bijednik"...

Ne mozete to usporedjivati sa mozgom koji funkcionira na zdravi nacin, ja znam da su to sve iluzije, ali moja bolest uvijek uvjeri mozak da nisu...

Kao da sam na LSDu cijelo vrijeme, znam da mi se prividja, ali jednostavno je iluzija jaca, i ne vjerujes samom sebi... A ako probas vjerovat, samo posalje jacu dozu u mozak, i jos te vise slomi...

A dug sam stvorio jer nemam novaca, a posto vec MORAM (i ne jerajte me da opet objasnjavam zasto moram) biti sa svojim "prijateljima" onda se barem oblocem da lakse sve to izdrzim, i da mi vrijeme brze prodje...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Old 14.12.2002., 18:43   #68

Zadnje uređivanje Marakana : 14.12.2002. at 20:17.
Marakana is offline  
Old 14.12.2002., 18:46   #69
Quote:
Originally posted by T.C.
Ne moze se bas sve rijesiti sa "svestohocumogu" pametnom soli.
a JA ti kazhem da se realne stvari mogu tako rjeshavati...samo treba biti strpljiv i uporan.

Hocesh primjer? DVIJE SAM GODINE skupljala hrabrost i smishljala nachin kako da izadjem iz teshkog braka...bila sam bez posla...dijete od 8 godina, bez stana., na roditelje i prijatelje nisam mogla rachunati...da mi je netko tada rekao "sve shto hocu, to i mogu" ili bih ga ubila ili bih dozhivjela zhivchani slom.

Eto me 6 godina guram...podstanar sam josh uvijek, nemam auto, ali sretni smo moje dijete i ja i ne ovisimo o nikome.
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:47   #70
Ree, jesi u Zagrebu?
T.C. is offline  
Old 14.12.2002., 18:47   #71
Quote:
Originally posted by Reebok
Vidim da ja stvarno moram pobit nekoliko male djecice da vi ljudi shvatite da ja nisam normalan...
Misim da ovom recenicom ignoriras nekoliko odlicnih savjeta koji se mogu tu gore procitati.
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:48   #72
Ako pod "nisi normalan" smatras psihicku bolest, vjerujem ti. I jos uvijek te postujemo i mislimo da si inteligentan i drag i nadam se da ces moci naci nacin da svoju situaciju poboljsas.
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:48   #73
Quote:
Originally posted by Reebok
Vidim da ja stvarno moram pobit nekoliko male djecice da vi ljudi shvatite da ja nisam normalan...

Ja imam paranoje, imam panicne strahove od toga da se ne zamjerim nekome, ili da nekome ne izgledam "jadno" jer mi se prividja da me svi smatraju pateticnim, i onda jednostavno mi mozak govori da ako pokusam biti "ja", da ce me samo sazalijevat i mislit u sebi "gle jadnika, kako glumata da je faca, a ustvari je bijednik"...

Ne mozete to usporedjivati sa mozgom koji funkcionira na zdravi nacin, ja znam da su to sve iluzije, ali moja bolest uvijek uvjeri mozak da nisu...

Kao da sam na LSDu cijelo vrijeme, znam da mi se prividja, ali jednostavno je iluzija jaca, i ne vjerujes samom sebi... A ako probas vjerovat, samo posalje jacu dozu u mozak, i jos te vise slomi...

A dug sam stvorio jer nemam novaca, a posto vec MORAM (i ne jerajte me da opet objasnjavam zasto moram) biti sa svojim "prijateljima" onda se barem oblocem da lakse sve to izdrzim, i da mi vrijeme brze prodje...
Znash shto mali, netko tko tako savrsheno mozhe opisati svoje stanje, definitivno nije bolestan.

Mozhda ti je samo lakshe ako dushevnom boleshu opravdash svoju slabost.
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:50   #74
Quote:
Originally posted by magic
Eto me 6 godina guram...podstanar sam josh uvijek, nemam auto, ali sretni smo moje dijete i ja i ne ovisimo o nikome.
Magic, vjerujem ti da si ti mogla.
T.C. is offline  
Old 14.12.2002., 18:50   #75
Iskoristi svoju "bolest" - prijavi se na lijechenje, bar cesh se na tri tjedna maknut od stare..

Jebiga, serem, ali stvarno nas ne zhelish "slushat".
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:51   #76
Thumbs down

Quote:
Originally posted by magic
Znash shto mali, netko tko tako savrsheno mozhe opisati svoje stanje, definitivno nije bolestan.

Mozhda ti je samo lakshe ako dushevnom boleshu opravdash svoju slabost.

Ne ne ne i ne!! Psihicka bolest nije slabost! To je bolest kao i svaka druga fizicka bolest. Moze i treba se lijeciti.
T.C. is offline  
Old 14.12.2002., 18:51   #77
Quote:
Originally posted by T.C.
Magic, vjerujem ti da si ti mogla.
ALI ON NIJE NI POKUSHAO! Ree, imao si posao, reci im zashto si ga napustio, ahde reci nama svima!
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:52   #78
Quote:
Originally posted by Reebok
Ja imam paranoje, imam panicne strahove od toga da se ne zamjerim nekome, ili da nekome ne izgledam "jadno" jer mi se prividja da me svi smatraju pateticnim, i onda jednostavno mi mozak govori da ako pokusam biti "ja", da ce me samo sazalijevat i mislit u sebi "gle jadnika, kako glumata da je faca, a ustvari je bijednik".....
Mozda bi ti mogla pomoci neki lijekovi. Cesto ljudi koji imaju problema s disbalansom neurotranmitera, imaju slicnih problema. Tesko im je nositi se sa svakodnevicom.
Mozda mala pomoc od strane kemije, pomogne da mozes napraviti taj pomak kojeg zelis.
Shtefitza is offline  
Old 14.12.2002., 18:52   #79
Ne ne ne i ne!! Psihicka bolest nije slabost! To je bolest kao i svaka druga fizicka bolest. Moze i treba se lijeciti.
------------------------------------
Pa zato sam i napisala da on time samo opravdava svoju slabost. On je "slab" a ne dushevno bolestan.

Bila sam vrlo jasna.

Ree, uostalom, da li si bio kod psihologa? Ne nekog shkolskog nego nekoga kome si se sam obratio?

Imash li uopce socijalno-zdravstveno?
magic is offline  
Old 14.12.2002., 18:53   #80
Pa, da samo treba naci dobrog lijecnika ...
T.C. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.