Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 18:06   #21
Stvarno, cak i da nemas sada neko alternativno rijesenje bjezi bjezi. Tu te nista dobro ne drzi, a sigurno se mozes vec i nekako snaci. Prijatelji ili decko bi ti mogli pomoci.
DiveInTheBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:21   #22
Zao mi je, iskreno, razumijem situaciju doma, to je sjebano, sjebano do bola.

Ja sam slicno imao, ali izborio sam se, jer sam ja podigao glas i zasluzio svoje pravo glasa, bez vecih posljedica na svoje psih stanje.

Za tebe bi bilo najbolje ono sto je za mene, otici iz grada na neko vrijeme. Pravo ili ekonomija su zasiceni fakulteti, tu nemas buducnost ako volis psihologiju otidji u Zadar.

Pokusaj vidit s smjestajem, premda ce te tu zajebavat mogla bi razmisliti o kakvom takvom poslu (bilo sta) da mozes ti placati taj smjestaj, vidi s momkom, jer ce ti vjerovatno doma popizdit kad cuju za tu odluku. Momka ukljuci u svoj plan, najgore je raditi bez podrske.

Bez obzira na tvoju odluku, tvoja sreca se nalazi van te kuce, tu ces doci na svoje, svaki pocetak je tezak, ali se trebas zrtvovati radi svoje srece.

sretno
__________________
Nisam procitao pravila za oblikovanje potpisa.
Kick_Ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 18:22   #23
da, mogu i vise im se vratit nemam snage , da budem kao njihova igrackica
prijatelji mogu , ne treba strasno nista , vec za pocetak...ono osnove...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:19   #24
Quote:
Kick_Ass kaže: Pogledaj post
Zao mi je, iskreno, razumijem situaciju doma, to je sjebano, sjebano do bola.

Ja sam slicno imao, ali izborio sam se, jer sam ja podigao glas i zasluzio svoje pravo glasa, bez vecih posljedica na svoje psih stanje.

Za tebe bi bilo najbolje ono sto je za mene, otici iz grada na neko vrijeme. Pravo ili ekonomija su zasiceni fakulteti, tu nemas buducnost ako volis psihologiju otidji u Zadar.

Pokusaj vidit s smjestajem, premda ce te tu zajebavat mogla bi razmisliti o kakvom takvom poslu (bilo sta) da mozes ti placati taj smjestaj, vidi s momkom, jer ce ti vjerovatno doma popizdit kad cuju za tu odluku. Momka ukljuci u svoj plan, najgore je raditi bez podrske.

Bez obzira na tvoju odluku, tvoja sreca se nalazi van te kuce, tu ces doci na svoje, svaki pocetak je tezak, ali se trebas zrtvovati radi svoje srece.

sretno
tvoju por nisam odmah vidjela, slazem se s tim u potpunosti, mada sam i ja pokusala dreknuti , reci sve sto me muci , ali sam dobila samo ponizavanje i batine...
trebam izaci i radi zdravlja, mislim da me cine ludakinjom.... to cu napisati koga zanima....
ispisala bi se s faksa, samo da nadem posao, bar konobarenje, sto god uleti, samo da je ok...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:31   #25
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
tvoju por nisam odmah vidjela, slazem se s tim u potpunosti, mada sam i ja pokusala dreknuti , reci sve sto me muci , ali sam dobila samo ponizavanje i batine...
trebam izaci i radi zdravlja, mislim da me cine ludakinjom.... to cu napisati koga zanima....
ispisala bi se s faksa, samo da nadem posao, bar konobarenje, sto god uleti, samo da je ok...

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035X using Tapatalk 2
Konobari, radi šta god, samo bježi iz tog pakla.
usne boje mesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 00:14   #26
da,sto god bilo,


hvala svima,najbolji ste...sto prije idem,sto prije...
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:18   #27
Ey !

Žao mi je za tvoju situaciju, ali nemoj previše okupirati glavu njima. Da tužiš oca ne bi postigla baš ništa, osim se dodatno natezala sa policijom i svojima. Samo se makni čim dalje i ne vračaj se nipošto.

Nastoji pronači privremeni smještaj kod prijatelja ili dečka, umiriti se malo, te tada temeljito razmisliti što želiš biti, imati i činiti u životu. Stvori si neki osnovni plan prema kojemu ćeš se moći ravnati. Vjeruj mi - misli su znatno bolje organizirane kada ih izneseš i posložiš na papiru.

Definitivno odustani od faksa koji te ne zanima, ali istovremeno razmisli da li ti je pametno odmah upisati psihologiju. Ako nemaš novca da to plačaš, prvo se pobrini da pronađeš neki posao, te osiguraš mjesto za život, hranu i još neke osnovne potrebe. Druga je stvar ako možeš dobiti neku stipendiju.
Ako ne uspiješ odmah pronaći posao, razmisli o zaradi pisanjem studentskih radova i drugih vrsta tekstova za druge, prevođenja, podučavanja nečeg što ti ide, izrade i prodaje nečeg itd.

I nemoj vjerovati svojima niti riječi, jer su manipulirali tobom i iživljavali se. Dobra si i pametna djevojka i možeš mnogo toga postiči, te biti iskreno sretna. Kakva god da odabereš biti, uvijek će biti ljudi kojima ćeš se sviđati i onih kojima nećeš. Stoga se okruži prvima, a druge ignoriraj. Uvijek budi svoja.

Tu sam ako bilo kada poželiš razgovarati. Samo mi se javi privatnom porukom.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:28   #28
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
da,sto god bilo,


hvala svima,najbolji ste...sto prije idem,sto prije...
Ako ti se vidi modrica, otiđi svom liječniku opće prakse, on će ti ozljedu upisati u karton, dalje produži do policije i prijavi oca. Ako se batine ponavljaju, policija ti mora ponuditi smještaj u sigurnoj kući, slobodno ih i pitaš.

U sigurnoj kući možeš biti neko vrijeme, dok se ne skockaš.

Sretno!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:42   #29
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Ako ti se vidi modrica, otiđi svom liječniku opće prakse, on će ti ozljedu upisati u karton, dalje produži do policije i prijavi oca. Ako se batine ponavljaju, policija ti mora ponuditi smještaj u sigurnoj kući, slobodno ih i pitaš.

U sigurnoj kući možeš biti neko vrijeme, dok se ne skockaš.

Sretno!
To sam baš i ja htjela napisati. Znači, prvo doktoru za opis modrica i naravno reci da te otac mlatio. Nisam sigurna da li ga nužno moraš sama prijaviti policiji ili to onda rade doktori po službenoj dužnosti. A sigurna kuća bi ti mogla biti privremeno sklonište. Obrati se nekoj ženskoj udruzi u Splitu. Npr. Domine, one ti imaju u dobre pravne savjetnice. Obrati se i Centru za socijalnu skrb. Posao tipa konobarenje, da, za početak. Sretno, u svakom slučaju!
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:58   #30
bok ekipa,i ja kazem,konobarenje bar za pocetak, ja jednostavno kad zapalim smirim se,razmisljam,nekako me to opusta,pa sam pocela stosta raditi,napravila sam face za prodaju svoje stare robe(jer treba mi novca,a i da mi je lakse nositi kese s stvarima prilikom selidbe),hvala na ideji da pisem studentske tekstove,inace knjigu pisem na internetu,ide me pisanje,zlatni ste ljudi...ne znam kako da vam svima zahvalim...
e sad da vam kazem glede prijave- otici cu ja do doktora,da vidi se,da pise u kartonu,jednog dana ako ga moji budu prijavljivali..mogu se snaci gdje cu,ali na policiju jos ne..jako se vidi,jucer kad sam isla s momkom vani,svi su njega cudno gledali,kao da je robijas,haha...
ja sam pokusala prekrit kosom,malo me spasilo,da ima slika,mogu poslati,ali bolje ne...
zoki89-hvala na komplimentu..
e i da primjetila sam da kad sam kuci,da sam nekako depresivna,da mi se ne da nista, a vani letim od srece,skacem ,kao da sam na neki nacin u zatvoru u kuci..jer moram paziti sto govorim,ne smijem ni reci govno,eto toliko o tom...ali oke,smatram i ja da je neprimjereno da zenska psuje,ali to nije psovka..mom ocu je :/
sto se tice faksa,meni je besplatan,redovna sam studentica,mislila sam xicu iskoristit do kraja,ako me razumijete, i onda odustat od faksa,jer meni treba dosta mira trenutno i dosta sna,jer brat bratu spavam po 3 sata...ne mogu vise,moji se deru itd...a ja na balkonu spavam..strasno
prijateljica moja recimo to ne razumije,kaze ostani doma,idi na faks,uci kuci,ako ne mozes kuci uci u knjiznici,lijepo to zvuci,ali neizvedivo,jer on ce i dalje ostati kreten,moj otac,na njega ciljam...

hvala,hug svima...
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:03   #31
Dosta se stvari promjenilo, bivsi i ja smo se odvojili jer je on zavrsio sad vec s mojom bivsom naj prijateljicom....
Od sadasnjeg roditelji ne zele da zivmo s njima...
Ja sam se zaposlila, trazim stan i bit cu sama, svasta nesto
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 03:30   #32
Ako se izvučeš bez ožiljaka,to će ti biti sasvim dovoljno. Ovakve stvari ostavljaju posljedice.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 05:43   #33
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Dosta se stvari promjenilo, bivsi i ja smo se odvojili jer je on zavrsio sad vec s mojom bivsom naj prijateljicom....
Od sadasnjeg roditelji ne zele da zivmo s njima...
Ja sam se zaposlila, trazim stan i bit cu sama, svasta nesto
Koliko god teško bilo, budi zahvalna za razvoj situacije. Iz tvog su života izašle dvije osobe kojima nije bio problem povrijediti te. Postepeno ćeš upoznati ljude koji će te više poštovati.

I super je što si se zaposlila, te tražiš svoj stan. Imati ćeš svoj mir i slobodu odlučivanja u životu
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 09:50   #34
Da, ma nek su oni sto dalje od mene, ali unatoc sto su me povrijedili, zelim im srecu..
Jedino kod posla je zeznuto , sto je placa 2500, ne radim ned, stan mogu naci za 2000 s uklj rezijama , gledala sam i jeftinije , ali je s cimerima , stobtrenutno ne bih, zelim svoj mir..
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 10:20   #35
2500 - a 2000 ti ode na režije. Mislim da ti je to premalo. Radi hrane općenito,a i ponekad bi potrošio na sebe radi nekih drugih stvari. Ako nađeš cimera,to se odreže. A i mislim da bi ti razgovor i društvo dobro došlo. Pričanje s ljudima oslobađa puno.
Ghost Disaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:04   #36
Ma strasno je koliko se najam podigao, a sto se tice cimera, jos to ne zelim,zelim svog mira i tisine, za drustvo lako prijatelji mogu doci.. i ova situacija mi je smanjila vjeru u ljude
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 08:29   #37
Nastavi se svakodnevno raspitivati za cijene najma u različitim mjestima. Moj frend je tako tražio dva mjeseca i na kraju našao dvostruko povoljnije. Možda se i tebi ukaže neka dobra prilika
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:26   #38
Bok, novosti, zivim kod prijateljice privremeno, do 15.02, trenutno sam na probnom , od jucer, pa u subotu cu znat jesam li primljena, drzite fige ljudi!
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:25   #39
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Dosta se stvari promjenilo, bivsi i ja smo se odvojili jer je on zavrsio sad vec s mojom bivsom naj prijateljicom....
Od sadasnjeg roditelji ne zele da zivmo s njima...
Ja sam se zaposlila, trazim stan i bit cu sama, svasta nesto
To što si učinila je više nego pozitivno. Oca zaboravi, jer je očito više nego dovoljno pokazao kakav je. Odj... sve te loše ljude jer samo možeš oboliti, i psihički i fizički.
Želim ti svu sreći u poslu i traženju stana, a i u tome da jednom skupiš dovoljno love i upišeš faks koji želiš.
jedan-od is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 23:48   #40
Nakon mojih poziva policiji, koji nisu mogli nista, nakon mog pada s skala, sto me otac gurnuo, vise nisam mogla....
Svasta je nova,kod momka necu moci zivit...ni par dana (a mama...cc), ali ovo me sve osnazilo..a ljudi ovdje na forumu su mi pomogli i savjetima, i cure kozmetikom...
Hvala ti, hvala svima, na svemu, nadam se da cu uspjeti sve.
Ljudi, sretno Vam, ne odustajte od svojih snova,mada da dalek je put do zvijezda...
ladyinblack93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.