Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 18:04   #7341
Hoće li mi priznati ispit iz mat ako sam na konceptu pisao olovkom? Jer sam potpuno zaboravio da je olovkom zabranjeno pisati. Kemijskom sam pisao u ispitnoj knjižici i na listu za odgovore ali na konceptu sam olovkom, hoće li biti posljedica?
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:12   #7342
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
Hoće li mi priznati ispit iz mat ako sam na konceptu pisao olovkom? Jer sam potpuno zaboravio da je olovkom zabranjeno pisati. Kemijskom sam pisao u ispitnoj knjižici i na listu za odgovore ali na konceptu sam olovkom, hoće li biti posljedica?
Koncept se ne boduje. Bez brige.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:15   #7343
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
Hoće li mi priznati ispit iz mat ako sam na konceptu pisao olovkom? Jer sam potpuno zaboravio da je olovkom zabranjeno pisati. Kemijskom sam pisao u ispitnoj knjižici i na listu za odgovore ali na konceptu sam olovkom, hoće li biti posljedica?
Smiješ na konceptu iz matematike pisati olovkom. Kod nas su dijelili olovke u razredu za to.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:19   #7344
Uf, dobro je, već sam se isprepadao živ. Danas su nam rekli kad smo pisali engleski da su olovke zabranjene čak i na konceptu. Ali to je vjerojatno za engleski i hrvatski.
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:20   #7345
Quote:
hahaja kaže: Pogledaj post
Pisao visu razinu,trebao bi imat +-55% , i normalno nisam zadovoljan jer
sam mogao napisat za bar 70% .

Vi koji ste isli na visu , kak ste napisali i kolko bi mogli imati?
oko 93 posto
PeMaCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:26   #7346
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
Uf, dobro je, već sam se isprepadao živ. Danas su nam rekli kad smo pisali engleski da su olovke zabranjene čak i na konceptu. Ali to je vjerojatno za engleski i hrvatski.
Nama su isto tako rekli za eng. i hrv., ali logično je da ako koncept ne igra nikakvu ulogu, odnosno da ako se ne boduje, a ne boduje se, da nije niti bitno pišeš li olovkom ili kemijskom po njemu. Na kraju krajeva kocept je tu samo radi samog maturanta, da mu bude lakše i da može računati/piskarati neke svoje stvari na koncept, pa poslije, ako je to potrebno, finalni produkt napisati/prepisati tamo gdje to treba i gdje se boduje.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:30   #7347
ja sam si racuno da ce negdje biti od 40%,ali isto nisam zadovoljan jer kad sam dosao kuci skuzio sam kakve sam gluposti napravio....brzopletost,manjak koncentracije i eto inace mislim da bi bilo lagano preko 50%,ali za mene koji se kroz 4 god. u gimni nisam proslavio ovo je solidno,ipak mi je falilo znanja za bolji rezultat ali nadam se da prolazim
khaldrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:35   #7348
Ljudi, ajde da ja vas pitam nešto. Jel se vi svi zajebavate ili koji? Jer stvarno ne kužim di je bio problem sa plesačima?? Zadatak nema veze sa matematikom, nego čista logika i zaključivanje! Čovjek koji ne taj zadatak ne riješi ne zaslužuje na faks, a kamoli imati diplomu!
Evo cijelo popodne pokušavam shvatiti kako dobiti broj 11!!
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:42   #7349
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajde da ja vas pitam nešto. Jel se vi svi zajebavate ili koji? Jer stvarno ne kužim di je bio problem sa plesačima?? Zadatak nema veze sa matematikom, nego čista logika i zaključivanje! Čovjek koji ne taj zadatak ne riješi ne zaslužuje na faks, a kamoli imati diplomu!
Evo cijelo popodne pokušavam shvatiti kako dobiti broj 11!!

Oke pametnjakovicu.
lussylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:52   #7350
Quote:
mihaela-sg kaže: Pogledaj post
Kako je na višoj razini riješenje 13. zadatka pod A 2200+0.12V ako je fiksni dio 3000?!
Evo, budući da mi je dosadno doma, imam vremena raditi ovakve stvari. xD Nadam se da kužiš.

ThePoseidon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:57   #7351
Quote:
lussylu kaže: Pogledaj post
Oke pametnjakovicu.
Koliki pametnjaković moraš biti da zaključiš da u 5 mješanih parova ima 5 cura i 4 cure koje nema para?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:59   #7352
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajde da ja vas pitam nešto. Jel se vi svi zajebavate ili koji? Jer stvarno ne kužim di je bio problem sa plesačima?? Zadatak nema veze sa matematikom, nego čista logika i zaključivanje! Čovjek koji ne taj zadatak ne riješi ne zaslužuje na faks, a kamoli imati diplomu!
Evo cijelo popodne pokušavam shvatiti kako dobiti broj 11!!
Pa gledaj, svi griješe, isto kao što je tebi ne razumljivo kako je netko mogao pogriješiti na famoznom 18. zadatku, tako bi nekome vjerovatno bilo smiješno i nebi si mogao objasniti kako si ti mogao pogriješiti na nekom zadatku koji je ta osoba točno riješila. Svi smo različiti i svatko ima jače i slabije strane, a moraš uzeti u obzir i faktor treme i brzopletosti. A ako je polovica (ili više) maturanata zadatak riješila krivo očito je da ipak ima nešto u objašnjenju zadatka što ih buni i dovodi do krivih asocijacija i zaključaka.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 19:36   #7353
Kakav je odnos izmedu vise i nize razine?
russell0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 19:48   #7354
Quote:
Pa gledaj, svi griješe, isto kao što je tebi ne razumljivo kako je netko mogao pogriješiti na famoznom 18. zadatku, tako bi nekome vjerovatno bilo smiješno i nebi si mogao objasniti kako si ti mogao pogriješiti na nekom zadatku koji je ta osoba točno riješila. Svi smo različiti i svatko ima jače i slabije strane, a moraš uzeti u obzir i faktor treme i brzopletosti.
Apsolutno se slažem sa tobom. Ali ja kad u brzopletosti pogriješim, ne vičem da je zadatak bio pretežak i dvosmislen. Mada ovaj zadatak djeca iz 7. i 8. razreda rješavaju za manje od 5min bez papira.

Quote:
A ako je polovica (ili više) maturanata zadatak riješila krivo očito je da ipak ima nešto u objašnjenju zadatka što ih buni i dovodi do krivih asocijacija i zaključaka.
Meni bi ovakav rezultat ipak ukazao na katastrofalno stanje našeg obrazovnog sustava.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 20:02   #7355
Quote:
ThePoseidon kaže: Pogledaj post
Evo, budući da mi je dosadno doma, imam vremena raditi ovakve stvari. xD Nadam se da kužiš.
ma skuzila sam vec, al hvala
jednostavno zelim sad mali odmor od matematike, osim jos u srijedu :P
mihaela-sg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:19   #7356
a kaj mislite kakvi ce biti pragovi za ocjene za visoj? kak je ove god generacija napisala u odnosu na proslu? oko mene svi zadovoljni i dobro napisali. blago njima.
transcendental is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:46   #7357
Hoće li mi priznati ako sam grafove crtala olovkom, a nisam ih podebljala kemijskom? I u zadatku na onom listu za odgovore sam pogriješila, ali sam zacrnila i označila točno i potpisala se, ali nisam pored prepisala točno slovo, , hoće li priznati to?
slavonka101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 21:57   #7358
Ljudi, kako su vama ispali 10. i 12. zadatak na B razini?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 22:09   #7359
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ljudi, ajde da ja vas pitam nešto. Jel se vi svi zajebavate ili koji? Jer stvarno ne kužim di je bio problem sa plesačima?? Zadatak nema veze sa matematikom, nego čista logika i zaključivanje! Čovjek koji ne taj zadatak ne riješi ne zaslužuje na faks, a kamoli imati diplomu!
Evo cijelo popodne pokušavam shvatiti kako dobiti broj 11!!
kako? piše da su parovi mješoviti, a od ukupnog broja plesača i plesačica je moguće napravit 7 parova. Dakle, 7 je plesača i 7 plesačica. 7 plesačica+one 4 bez para=11
whisper12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 22:17   #7360
Quote:
whisper12 kaže: Pogledaj post
kako? piše da su parovi mješoviti, a od ukupnog broja plesača i plesačica je moguće napravit 7 parova. Dakle, 7 je plesača i 7 plesačica. 7 plesačica+one 4 bez para=11
Po tome imaš 18 ljudi (7 plesača i 11 plesačica), a od njih se može napraviti 9 parova! Zaboravio si da dodavanjem plesačica moraš i oduzimati plesače. Tako da dodaješ 2 plesačice i oduzmeš 2 plesača.

x- broj plesača
y- broj plesačica

x+y=14
x=y-4

I riješi sustav.
criplebee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.