Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2011., 14:31   #21
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ljudi, jeste tamo došli na hitnu bez uputnice pa su vas hospitalizirali ili su vas vaši psihijatri poslali? ako jesu, jesu li vam promijenili u bolnici lijekove od onih koje su vaši psihići propisali?
Svejedno, kako god dođeš, ulaz je zagarantiran
Ako si s hitnom, onda te primaju odmah (na barem 72 sata, čini mi se).
Često oni koji su dobrovoljno došli požele izaći čim vide u što su se uvalili Meni su terapiju mijenjali nekoliko puta (tj.pojačali i proširili).
Očito, dotadašnja terapija kod mene nije funkcionirala.
Ali to naravno ne znači da će ju mijenjati svakome.

Najbolje je iz bolnice izaći s minimumom terapije.
__________________
Neka te ništa ne brine...
neeuklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:33   #22
Quote:
neeuklid kaže: Pogledaj post
Svejedno, kako god dođeš, ulaz je zagarantiran
Ako si s hitnom, onda te primaju odmah (na barem 72 sata, čini mi se).
Često oni koji su dobrovoljno došli požele izaći čim vide u što su se uvalili Meni su terapiju mijenjali nekoliko puta (tj.pojačali i proširili).
Očito, dotadašnja terapija kod mene nije funkcionirala.
Ali to naravno ne znači da će ju mijenjati svakome.

Najbolje je iz bolnice izaći s minimumom terapije.
ova ti je dobra, ULAZ zagarantiran, a izlaz- who knows
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:38   #23
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Meni nije bila losa,istina ekipa je bila dobra.Ponedeljkom je bilo najvise
programa,ostalih dana po max dvije.Zgodno je na petici sto je to mjesovit
odjel pa je i drustvo raznovrsnije,osim toga blizu je pizzerija sa jeftinom
a dobrom pizzom(20kn mjesana)tako da smo gotovo svaku vecer narucivali
bar dvije rekord je 7 komada(uzasna vecera)
Meni je sve pomalo ličilo na Woodstock...ili možda ipak na BigBrother
Mješovit odjel, zaljubljivanja, ogovaranja, "prijateljstva"...
Govorim o nekoj većini...
Meni se tamo bilo jako teško uklopiti tj. nisam se htjela uklopiti u te sheme (nemaju nikakve veze sa mnom), pa sam se morala dobro zamjeriti nekolicini da me ostave na miru
No, našlo se par ljudi s kojima se moglo razgovarati, izmjenjivati iskustva i na taj način međusobno pomagati.
__________________
Neka te ništa ne brine...
neeuklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 14:40   #24
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ova ti je dobra, ULAZ zagarantiran, a izlaz- who knows
Čuj, ako potpišeš dobrovoljno lliječenje... e onda svima svojima reci da si na "odmoru" (barem) iduća tri mjeseca
__________________
Neka te ništa ne brine...
neeuklid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 17:08   #25
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ova ti je dobra, ULAZ zagarantiran, a izlaz- who knows

Volim vam slati p.m.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 17:28   #26
Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
zaboravio i devetku no stvarno neznam sto je tamo,nalazi se
izdvojena od svih i o tom odjelu kolaju razne price
Dajte malo tih priča.
Nemojte nas mučiti.
Btw. što bi trebalo predstavljati ovo: "sestica-najgori odjel(za izgubljene slucajeve)". Kakvi su to izgubljeni slučajevi?
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 18:04   #27
Desetka je najbolji odjel i čini mi se da tamo primaju ˇod svih najnormalnije pacijente. Najbolje je uređena, sobe po dvoje-troje. Nekako mi se čini da tamo šalju pacijente s najboljom mogućnosti oporavka (vrijedi i za peticu, samo što tamo nije tako uređeno). Akutni odjeli su živi užas, ali to je za očekivati kad su tamo takvi slučajevi. Medicinske sestre su, naravno, bahate, odnose se prema pacijentima bezobrazno i sl.
Kakav je to šesti odjel za kojeg kruže priče?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:17   #28
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Volim vam slati p.m.
opet smo na vi?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:19   #29
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Desetka je najbolji odjel i čini mi se da tamo primaju ˇod svih najnormalnije pacijente. Najbolje je uređena, sobe po dvoje-troje. Nekako mi se čini da tamo šalju pacijente s najboljom mogućnosti oporavka (vrijedi i za peticu, samo što tamo nije tako uređeno). Akutni odjeli su živi užas, ali to je za očekivati kad su tamo takvi slučajevi. Medicinske sestre su, naravno, bahate, odnose se prema pacijentima bezobrazno i sl.
Kakav je to šesti odjel za kojeg kruže priče?
što to znači "živi užas"? pa baš bi tamo trebali biti najnježniji
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:45   #30
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Medicinske sestre su, naravno, bahate, odnose se prema pacijentima bezobrazno i sl.
ne mogu ti reći koliko mi ovo diže živce, takvim ženama treba zabraniti rad ne samo u psihijatrijskoj bolnici nego u svima, pogotovo što tu većini ljudi jedan bahat odgovor može značiti i taj zadnji poticaj za totalnu samo0destrukciju, nije mi jasno kako se možeš odnositi prema čovjeku bezobrazno koji je u agoniji, depresiji, odvratno
vukas15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 19:49   #31
Quote:
vukas15 kaže: Pogledaj post
ne mogu ti reći koliko mi ovo diže živce, takvim ženama treba zabraniti rad ne samo u psihijatrijskoj bolnici nego u svima, pogotovo što tu većini ljudi jedan bahat odgovor može značiti i taj zadnji poticaj za totalnu samo0destrukciju, nije mi jasno kako se možeš odnositi prema čovjeku bezobrazno koji je u agoniji, depresiji, odvratno
apsolutno potpisujem. trebalo bi ih birati prema posebnim testiranjima i educirati non-stop. za to nije svatko, kao i za sve ostalo. i kontrolirati, tj. nadgledati kako rade. ali sve me strah da je to kod nas utopija. ne znam kak je "na zapadu"...najviše kontakta imaju uvijek medicinske sestre i one su baš zbog toga jako bitne za pacijenta...
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:30   #32
Medicinske sestre su, naravno, bahate, odnose se prema pacijentima bezobrazno i sl.
Jesu bahate ali nisu bezazlene,bio prisutan kad je jedna od tih sestara bez problema
svladala tipa od dva metra i preko 100kg teskog!
Na sestici su u biti teski kroneri kod kojih usprkos vise mjesecnom lijecenju nema pomaka,
no to je odjel na koji se ide kad osoblju pukne film.Na sestici su svi bez obzira na godisnje doba
obuceni isto(pidjama,ogrtac i natikace),imaju dopusteno jedan sat setnje.Prije nekog vremena se jedan takav
probao ukrcati u autobus,vozac je nazvao bazu,baza bolnicu iz koje su odmah dojurila dva bolnicara i "putnika"
vratili na odjel.
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2011., 20:47   #33
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
opet smo na vi?
Ovisi kako koji dan.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:00   #34
Čitam ovo i ne vjerujem. Moj muž je u bolnici Jankomir na akutnom drugom odjelu...sve ovo što ste napisali o osoblju u bolnici ne znam što reći..sestre tehničari doktori na 2 akutnom odjelu su divni ljubazni susretljivi i puni paženje za pacijente osobno sam se u to uvjerila a i muž kaže da su svi ok.
kamelija28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 08:17   #35
Quote:
kamelija28 kaže: Pogledaj post
Čitam ovo i ne vjerujem. Moj muž je u bolnici Jankomir na akutnom drugom odjelu...sve ovo što ste napisali o osoblju u bolnici ne znam što reći..sestre tehničari doktori na 2 akutnom odjelu su divni ljubazni susretljivi i puni paženje za pacijente osobno sam se u to uvjerila a i muž kaže da su svi ok.
Gle nekom je dvojka dobra,nekom losa.Meni i nije bilo tamo dobro pogotovo zato jer je vizita doktora koji me vodio izgledala po prilici ovako:
Dobro jutro,kako ste?
aaaaaaaa
dobro idemo dalje!
Ako bi se kojim slucajem usudio reci koju recenicu,javili bi doma ON NE SURADJUJE!
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 09:01   #36
Baš mi čudno to što kažeš jer sam stekla sasvim drugi dojam o tom odjelu...budemo vidjeli ..on je tek tjedan dana tamo..
kamelija28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 18:00   #37
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ova ti je dobra, ULAZ zagarantiran, a izlaz- who knows
We are all prisoners here of our own design...

'Relax,' said the night man, 'We are programmed to receive. You can check-out any time you like, but you can never leave...'

Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 10:24   #38
pozdrav svima s terase desetog odjela
bilo je govora o tome kak je desetka najbolja, fakat je, ljudi kad se vrate s vikenda imaju blažene face, ono, "wee, konačno doma..."
ekipa je odlična, prosjek inteligencije na odjelu je nekih 130 , fino se družimo i imam osjećaj da sam na nekoj konferenciji a ne u loodari a moj laptop i modem konstantno stoje u dnevnom boravku i još uvijek ih nitko nije maznuo

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
kako upasti u desetku????
ae, mene su prvih dana svi ispitivali tko mi je veza i kako sam zaboga uspjela odmah tu doći bez da su me prvo provukli kroz jedinicu

Quote:
Darko7 kaže: Pogledaj post
Medicinske sestre su, naravno, bahate, odnose se prema pacijentima bezobrazno i sl.
ne znam za druge odjele ali na desetki su sestre fenomenalne, osobito sestra Vela koja me jedan dan probudila glađenjem po kosi
pourquoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 10:51   #39
Quote:
pourquoi kaže: Pogledaj post
pozdrav svima s terase desetog odjela
bilo je govora o tome kak je desetka najbolja, fakat je, ljudi kad se vrate s vikenda imaju blažene face, ono, "wee, konačno doma..."
ekipa je odlična, prosjek inteligencije na odjelu je nekih 130 , fino se družimo i imam osjećaj da sam na nekoj konferenciji a ne u loodari a moj laptop i modem konstantno stoje u dnevnom boravku i još uvijek ih nitko nije maznuo



ae, mene su prvih dana svi ispitivali tko mi je veza i kako sam zaboga uspjela odmah tu doći bez da su me prvo provukli kroz jedinicu



ne znam za druge odjele ali na desetki su sestre fenomenalne, osobito sestra Vela koja me jedan dan probudila glađenjem po kosi
Mislio sam na akutne odjele.Pozdrav desetom odjelu,no nikad vise tamo jednom je bilo i previse!
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:49   #40
Možda malo glupo pitanje, al ajde...
Kaj tam možeš doć (u taj Jankomir) ak STVARNO više nemožeš, ak imaš osjećaj da si na rubu i ak se jednostavno hoćeš maknut od svih i "odmorit" se od ljudi općenito...?
Bez uputnice?
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.