Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 13:01   #1
Potreba da budem što bolji

Ovako, imam potrebu da budem što bolji al to se javlja u svemu npr. da budem najbolji u razredu,da budem najbolji u nekoj pc igri,najbolji u teretani,u borilačkim sportovima,kuhanju, itd. Sve je dobro tako dugo dok ne shvatim da sam loš u tome i onda se osjećam ljuto i bijesno a to onda utječe na cijeli moj dan i na odnos prema drugim ljudima ako me razumijete.
Kako da popravim to?

Isto tako ispričavam se ako ima negdje ova tema na forumu,tražio sam ali nisam našao niti sličnu temu pa sam otvorio tu.
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:08   #2
Usmjeri tu energiju (bijes) u postizanje boljeg rezultata. Vjezbaj i vjezbaj, svaki pozitivan pomak dozivi kao uspjeh a ne kao neuspjeh jer nisi najbolji. Ako se dovoljno potrudis, biti ces jednog dana. Ako i ne (jer nismo svi talentirani za sve), jednostavno to prihvati i pomiri se sa cinjenicom da si dao sve od sebe, da si ipak postigao bolji rezultat nego na pocetku.

Jesi li razgovarao o tome s roditeljima? Kakav je njihov stav? Tjeraju li te oni da budes naj u svemu? Ili te mozda bas i ne dozivljavaju pa zelis biti najbolji da im se dokazes? Ne zelim zvucati kao neki psiholog,ali ipak vjerujem da je taj tvoj stav i ti osjecaji imaju itekako veze s odgojem i stanjem u obitelji.

Imas li u skoli psihologa s kojim mozes razgovarati? Bijes je ipak nesto na cemu bi se trebalo poraditi.

Sretno!
personaforumska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:27   #3
Hvala ti na odgovoru,pokušao sam usmjeriti bijes i jedino što uspjeva je boksanje na vreči poslje takve situacije.Roditelji me ne tjeraju da budem najbolji, imam najbolje moguće roditelje,jer me razumiju u večini toga,i zadovoljan sam time.
Nema,nažalost.
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:24   #4
Mislim da bi svakako trebao porazgovarati sa psihologom, možeš svojeg liječnika zatražiti uputnicu ili se obratiti nekom privatniku (ako ga ima u tvojem mjestu). I kada smo svjesni problema/situacije koja nas muči potrebna je sručna pomoć da nas usmjeri ka rješenju.

Ako stvarno imaš tako dobar odnos sa roditeljima onda ne bi trebao biti problem da ti pomognu potražiti stručnu pomoć.
__________________
Ljubav je u nama, ne trebaju nam je drugi ljudi davati!
Šogor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:19   #5
.. ja bi ti savjetovao da si radje izabetres nekod dostojnosg "protivnika" u nadmetanju .. npr. sebe

zamisli da se ne natjeces sa nikim osim sobom .. nesto napravis kako vec napravis i onda slijedeci put pokusavas to malo bolje .. i tako na sve strane .. a sta nebi zelio biti bolji . sta je tu lose iskreno .. a da stim ne ugrozavas krhka ega iz okoline .. naravno da ces psihopate uvijek ugrozavati tako da te zaboli za taj dio ..

ne znam jel pametan savjet ali u slucaju da si okruzen debilima i budalama da ne velim kretenima .. mogao bi bit vise nego pozeljan savjet

e sad jedino ak ti puno znaci status u drustvu .. onda ti nema spasa
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:51   #6
Pa rijetko kad biram nekog drugog za protivnika u nadmetanju,zato jer obožavam samoću i nisam društven tip,jednostavno samoća mi pruža neko zadovoljstvo. Uglavnom sam sebi postavim ciljeve i kad ih ne dostignem javlja se ta ljutnja i bijes,..to se javlja i u različitim stvarima koje meni služe kao zabava npr. PC gaming i borilački sportovi.
Savjet je uredu.
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 22:06   #7
Koliko imaš godina ?
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:03   #8
hmm .. a kaj velis na ideju da pocnes stvarati nesto .. ne samo usmjeravati energiju u "dozvoljenu" agresiju nego da stvarno stvoris nesto tom energijom?

mislim na nekakvu materijalnu kreativnost .. neznam sta te zanima .. auti = motore malo rastavljat .. ili priroda pa malo po vrtu ili planinarenje ..

hocu reci da ta energija lagano zaobidje agresiju i u "prihvatljivom" kontekstu a?

ma gledam dugorocno pa si mislim .. super je mlatiti vrecu ak je to preventiva da nekog drugog ne zmlatis ali osim kaj bus sebe nabildal i bit ces pozeljan zenkama .. joj dobro odlicno rjesenje .. da da sad to zvuci super al pusti price .. nije lose ni malo mozak nabildat

uh sta meljem samo dajem primjere .. nemoj mene .. evo ti vreca!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:13   #9
Quote:
EnTaroTassadar kaže: Pogledaj post
Ovako, imam potrebu da budem što bolji al to se javlja u svemu npr. da budem najbolji u razredu,da budem najbolji u nekoj pc igri,najbolji u teretani,u borilačkim sportovima,kuhanju, itd. Sve je dobro tako dugo dok ne shvatim da sam loš u tome i onda se osjećam ljuto i bijesno a to onda utječe na cijeli moj dan i na odnos prema drugim ljudima ako me razumijete.
Kako da popravim to?

Isto tako ispričavam se ako ima negdje ova tema na forumu,tražio sam ali nisam našao niti sličnu temu pa sam otvorio tu.
Potreba da budes sto bolji je prirodna i zdrava.

Potreba da budes "najbolji" i konstantno se natjeces sa drugima u dokazivanju sebi je produkt emotivne nezrelosti.
Neke nesredjene emocije ti prirodnu potrebu naglasavaju i modificiraju u iskrivljenu verziju koja ti manje koristi.

Razmotri da li imas neku frustraciju od necega sto prozivljavas ili iz proslosti.
Npr. da li ti nedostaje podrske od roditelja ili nesto slicno, sto sada pokusavas kompenzirati.

Zadnje uređivanje omen4k : 09.09.2014. at 23:18.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 23:35   #10
Imam 17 godina.
Dosad je vreča najbolja stvar na koju sam usmijero bijes i ljutnju,nevolim mlatit ljude mada sam bio žrtva bullyinga pa sam se morao ponekad i obraniti.

omen4k
Neznam,moguće je da je nešto poput toga.
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:01   #11
Quote:
EnTaroTassadar kaže: Pogledaj post
Dosad je vreča najbolja stvar na koju sam usmijero bijes i ljutnju,nevolim mlatit ljude mada sam bio žrtva bullyinga pa sam se morao ponekad i obraniti.
Uvijek se pitaj što je u pozadini tog bijesa i želje da budeš najbolji. Možda podsvjesno nastojiš izbjeći traume poput spomenutog bullyinga. Zapiši ili porazgovaraj s nekime o svemu što te muči. Bitno je da ispliva na površinu sve potisnuto.

Također razmisli o kreativnom usmjeravanju energije, uz suradnju umjesto natjecanja. Neovisno koliko se trudiš, u netjecanjima se uvijek pojavi netko bolji od tebe. Prije ili kasnije. Mudrije je ujediniti svoj rad s drugima, te zajedno stvarati nešto vrijednog. Vjeruj mi da to dugoročno donosi više zadovoljstva. Naravno, mudro biraj ljude s kojima surađuješ
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 08:29   #12
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Uvijek se pitaj što je u pozadini tog bijesa i želje da budeš najbolji. Možda podsvjesno nastojiš izbjeći traume poput spomenutog bullyinga. Zapiši ili porazgovaraj s nekime o svemu što te muči. Bitno je da ispliva na površinu sve potisnuto.

Također razmisli o kreativnom usmjeravanju energije, uz suradnju umjesto natjecanja. Neovisno koliko se trudiš, u netjecanjima se uvijek pojavi netko bolji od tebe. Prije ili kasnije. Mudrije je ujediniti svoj rad s drugima, te zajedno stvarati nešto vrijednog. Vjeruj mi da to dugoročno donosi više zadovoljstva. Naravno, mudro biraj ljude s kojima surađuješ
Kreativno usmjeravanje energije?

A jel znades uopce gdje se krije ta famozna energija?

I kako usmjeriti? Izloziti energiju vjetru ili vjetar izloziti energiji?

Kaj znaci kreativno usmjeriti? Biti kreativan u necemo za kaj jos nismo sigurni kako postici?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:02   #13
Probao sam o tome razgovarati s jednom vršnjakinjom koja je intelektualka i doista se ponaša odraslije od većine vršnjaka,ali to nije pomoglo, ne volim niti previše provoditi s ljudima vrijeme u bilo kakvim smislu, jer rijetko tko paše kao društvo.
A tu energiju bi morao usmjeriti na nešto pametnije/korisnije a ne na ljutnju bijes.Jer ponekad postanem nemoguć kad se to pojavi.
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:13   #14
Pretpostavio bi da nisi dobro procesirao taj bullying.

Biti najbolji znaci ne imati nikakvu slabost zbog koje bi mogao uslijediti bullying.

A problem je poceo vec sa tom sklonoscu da budes predmet bullyinga, probaj odraditi to s nekim ispravno, psihologom ili nesto.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 20:31   #15
Imam 9.33 godina.
Dosad je vreća [bila] najbolja stvar na koju sam usmjerio bijes..
Odrastanjem sam otkrio životinje, ljude....

Nemam više potrebe da budem dobar, bolji, najbolji.. baš suprotno..
Da li je to ["kontriranje uvjetovanim potrebama"] "u meni"..
ili je to derivat.. "nasljedno/uvjetovano [u ovom] ovim bivanjem.."..?
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 01:28   #16
?
EnTaroTassadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 02:07   #17
Mislim da nema nista lose u tome da osoba zeli biti najbolja, ali onda treba usmjeriti svu energiju na podrucje koje mu lezi,a to je ono u cemu je osoba bila najbolja kad je bila dijete. Kasnije zaboravimo na te stvari , ali talent je ipak potreban, a obicno ga imamo za ono u cemu smo kao djeca najvise uzivali. Ako postoji nesto u cemu si bio najbolji od npr. drugih u razredu ili neka druga aktivnos u kojoj si posebno uzivao, time se trebas bavit i bit ces.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 03:27   #18
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Imam 9.33 godina.
Dosad je vreća [bila] najbolja stvar na koju sam usmjerio bijes..
Odrastanjem sam otkrio životinje, ljude....

Nemam više potrebe da budem dobar, bolji, najbolji.. baš suprotno..
Da li je to ["kontriranje uvjetovanim potrebama"] "u meni"..
ili je to derivat.. "nasljedno/uvjetovano [u ovom] ovim bivanjem.."..?
Jel ti to BP iz 12 monkeys avatar?
A to ti ne vjerujem da si tek s 9.33 godine otkrio životinje/ljude...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 07:45   #19
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Jel ti to BP iz 12 monkeys avatar?
A to ti ne vjerujem da si tek s 9.33 godine otkrio životinje/ljude...
Jok; to {mi} je gonadni đeferi.. al´ je.. iz dvanaest majmuna.. je..
I ne.. 9.36 imam.. Sad. Negdje između 3.33te i 6.66te g. sam pojmio životinjske/ljude..

"..mana natjecateljskog duha i natjecateljskog društva u kojem živimo je doživljaj vlastitog identiteta kroz potvrdu od strane drugih.
Nekada smo sebe doživljavali kroz grupu kojoj pripadamo, obitelj i slično, što je još uvijek prisutno u nekim kulturama.
U našoj "individualističkoj "kulturi"", naglasak je na tome da sve moramo postići sami te se dokazati kroz naše pobjede
i nemamo tu vrstu odskočne daske koja postoji u kolektivističkim kulturama.
Uspoređujemo se s drugima oko sebe, a ponajviše sa slikom ideala koju nam prezentiraju mediji i javlja se ogroman osjećaj srama.
U srcu tog osjećaja srama leži vjerovanje da će nas drugi osuđivati kao inferiorne i neprilagođenje, nepodobne i slično
jer nismo dostigli određene standarde društva.."
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 09:17   #20
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Jok; to {mi} je gonadni đeferi.. al´ je.. iz dvanaest majmuna.. je..
I ne.. 9.36 imam.. Sad. Negdje između 3.33te i 6.66te g. sam pojmio životinjske/ljude..

"..mana natjecateljskog duha i natjecateljskog društva u kojem živimo je doživljaj vlastitog identiteta kroz potvrdu od strane drugih.
Nekada smo sebe doživljavali kroz grupu kojoj pripadamo, obitelj i slično, što je još uvijek prisutno u nekim kulturama.
U našoj "individualističkoj "kulturi"", naglasak je na tome da sve moramo postići sami te se dokazati kroz naše pobjede
i nemamo tu vrstu odskočne daske koja postoji u kolektivističkim kulturama.
Uspoređujemo se s drugima oko sebe, a ponajviše sa slikom ideala koju nam prezentiraju mediji i javlja se ogroman osjećaj srama.
U srcu tog osjećaja srama leži vjerovanje da će nas drugi osuđivati kao inferiorne i neprilagođenje, nepodobne i slično
jer nismo dostigli određene standarde društva.."
daj, koji ti je kurac s tim vitičastim zagradama.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.