Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 09:30   #21
Quote:
EnTaroTassadar kaže: Pogledaj post
Ovako, imam potrebu da budem što bolji al to se javlja u svemu npr. da budem najbolji u razredu,da budem najbolji u nekoj pc igri,najbolji u teretani,u borilačkim sportovima,kuhanju, itd. Sve je dobro tako dugo dok ne shvatim da sam loš u tome i onda se osjećam ljuto i bijesno a to onda utječe na cijeli moj dan i na odnos prema drugim ljudima ako me razumijete.
Kako da popravim to?

Isto tako ispričavam se ako ima negdje ova tema na forumu,tražio sam ali nisam našao niti sličnu temu pa sam otvorio tu.
Ovako, nema smisla se truditi biti najbolji od drugih jer ce se uvijek naci netko tko ce biti bolji od tebe i tako ce se razocarenje nonstop vrtijeti u krug !

Kako ?
Lijepo, uskoro ces vjerojatno poloziti vozacki.
Dali stvarno mislis da mos glumiti ili biti bolji od Schumachera koji je bio sedmerostruki svjetski prvak u F1 u voznji ?
Dali mozes biti bolji zavodnik od Casanove ?
Dali mozes biti bolji boksac od Muhameda Ali ?
Dali mozes biti bolji u boralickim vjestinama od Bruce Lee ?
Dali mozes biti bolji znanstvenik od Nikole Tesle ?
Dali mos biti bolji nogometas od Pele/Maradone ?

Nastavi niz !

E sad jel se oni mogu medusobno natjecati tako da se prebace u tim prodrucjima ?
Npr. Maradona/Pele kao znanstvenici, a Tesla u nogometu ?
Itd. to presmijesno zvuci na samu pomisao, a kamoli u praksi.

Ovo sto sam nabrojio to su likovi koji su u svoje vrijeme bili najbolji, ali oni koji ce biti bolji od njih u njihovom podrucju tek dolaze.

Ovo su ti jednostavani primjeri objasnjenja da shvatis da nemozes biti najbolji u svemu jer uvijek je netko bolji od tebe u necemu, a losiji u drugim primjerima.

Ti si mlad i tebe prcaju hormoni koje jos uvijek neznas kontrolirati. Kada savladas sebe tada si savladao puno toga.
Kada budes bio stariji tada ce ti biti sve jasno, sad ti je vjerojatno sve mutno zbog bijesa i razocarenja kod neuspijesnih stvari.

Svu tu energiju koja ti je visak preusmjeri da ucis i naucis raditi sto vise razlicitih stvari koje ce ti ionako u zivotu trebati.

Uzivaj uzivotu, nemoj se bezveze boriti nego uzivaj i tak je zivot prekratkog vijeka da trosi bezveze energiju na bijes, razocarenje, natjecanje itd.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:41   #22
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Jok; to {mi} je gonadni đeferi.. al´ je.. iz dvanaest majmuna.. je..
E da, Đefri se zove lik kojeg BP tumači... fala bogu ima ljudi koji se sjećaju i tog filma ... ili makar scene iz ludnice... zašto ovo drugo -neću pitati...

Quote:
I ne.. 9.36 imam.. Sad. Negdje između 3.33te i 6.66te g. sam pojmio životinjske/ljude..
intresting... trudim se dešifrirati... može još neki hint?


Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"..mana natjecateljskog duha i natjecateljskog društva u kojem živimo je doživljaj vlastitog identiteta kroz potvrdu od strane drugih.
Nekada smo sebe doživljavali kroz grupu kojoj pripadamo, obitelj i slično, što je još uvijek prisutno u nekim kulturama.
U našoj "individualističkoj "kulturi"", naglasak je na tome da sve moramo postići sami te se dokazati kroz naše pobjede
i nemamo tu vrstu odskočne daske koja postoji u kolektivističkim kulturama.
Uspoređujemo se s drugima oko sebe, a ponajviše sa slikom ideala koju nam prezentiraju mediji i javlja se ogroman osjećaj srama.
U srcu tog osjećaja srama leži vjerovanje da će nas drugi osuđivati kao inferiorne i neprilagođenje, nepodobne i slično
jer nismo dostigli određene standarde društva.."
Pa istina... a i kad nemamo taj osjećaj srama obično se u blizini nađe netko voljan da nam ga pod svaku cijenu usadi, po šemi "govorim ti za tvoje dobro"
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:52   #23
Probaj se sam sa sobom dogovoriti sto je to sto te zaista usrecuje,veseli.
Npr.neke pjesme,humoristicne serije,vicevi,setnja..itd..
Ali bas ono sto ti u trenu stvori osmjeh na licu.
To zapisi na papir.
Zatim pitaj sebe sto zelis postati,koje su tvoje kvalitete - ali opet ono najdublje sto te vuce.
To zapisi na papir.
I primi se toga.
Kada ti dodje zuta minuta da ne radis dobro ili da si los, ne odustaj, to je prepreka koju moras preci - I u toj sekundi se samo sjeti ovog lista papira na kojem su stvari koje te vesele.
Nasmij se, uzmi predah, neznam provedi sljedecih pola sata u prirodi,vrati se I nastavi.
Kada se primis cilja kojeg zaista zelis, na kraju svega osjecati ces se dobro - jer te prema tome vodi ljubav,zelja,masta,pamet,ma sve.
Good luck
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:13   #24
Ma da nebi.
seeruckamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.