Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2010., 22:40   #1
Neo pitroid ?

Ovako uzela sam malu macu sa ulice koja je logicno bila puna buha :/ ... Neki vet u pet shopu nam je rekao da joj je oko 20-tak dana jer je stvarno mala bila, ali fazon je u tome sto odkako sam je uzela sama jede hranu (whiskas junior joj sad dajem),pa jede i salame, pije mlijeko i sve, tako da smo zakljucili da ima malo vise od 20 dana ...

Problem su bile buhe, bilo ih je previse i rekli su mi da je ne smijem kupat, al nisam mogla gledat ono tako da sam je okupala prije 3 dana i ziva je i zdrava...od tad buhe nisam vidjela, ali upravo mi mama govori kako je nasla 2 koje je izvadila i bacila...sad sam trazila i nasla sam jednu samo koja je izasla iz uha :S al je nisam uspjela izvadit i onda sam vidjela da oko usiju ima dosta jajascadi od buha .....

Eh pitanje .... Smijem li je posuti neo pitroidom jer nigdje na kutiji ne pise smije li to po zivotinjama, a imam i ogrlicu protiv buha na biljnoj bazi (vet mi je rekao da je premlada i da joj ne smijem jos stavit, pa je jos zapakovana, a razmisljam svejedno sad da joj stavim.)...
jer se stvarno jezim od onih buha i povraca mi se kad ih vidim ... i jesu li mogle za onaj jedan dan kad je dosla sva buhasta, da se pokupe po podu,namjestaju bilo gdje ili cak da predje na mene, jer se ne odvajam od mace ? ... tu i tamo se nekad ceskam malo vise, iako nema nista po meni, pa nisam bas sigurna jesu li nedaj boze buhe ili moja psiha xD jer se stvarno uzasavam njih :/
D4daLinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 07:53   #2
Ja imam sličnu situaciju s tim da su jučer buhe prešle na psa koji ima ogrlicu. Sad sam ga pretražila i nema ih više, valjda su crkle.
Mislim da mačić ima oko mjesec dana. Pokupila sam ga u subotu kad su već sve trgovine bile zatvorene. Eto, preživjeli smo nekako, sad čekam još par minuta i idem po taj pitroid pa što bude da bude. Buhetine su ogromne i mogu mu prenijeti neku zarazu, a starci i susjedi su godinama prašili nove mačiće i pse pa nikad nikome ništa nije bilo. Ne kažem da nije otrovno, ovo je samo moje iskustvo.
TheBlaženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:19   #3
Napisala sam ti već. Za tako male može Frontline sprej ili šampon za buhe, pa vaditi ošamućene buhe pincetom nakon kupanja. Kao i upozorenje za prehranu s obzirom da ima proljev, što nije ni čudno kad vidim što jede. Nadam se da ste gliste rješili.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:30   #4
Quote:
D4daLinaa kaže: Pogledaj post
, pije mlijeko i sve,


Mlijeko? Kravlje mlijeko?

Nije ni čudno ako ima proljev...

Mačke NE SMIJU kravlje mlijeko.. Mačke kravlje mlijeko u velikoj većini slučajeva ne mogu probaviti kako treba, samo im stvara probleme; a osim toga za njih kravlje mlijeko ima malu hranjivu vrijednost..

Davanje mačkama kravljeg mlijeka je samo jedan ogroman mit i pogreška, i ništa više..

Ima za kupiti u pet shopovima i kod veterinara zamjensko mačje mlijeko u prahu, pa joj daj to..
No, ukoliko maca sama već jede drugu hranu, onda nema više niti tolike potrebe. Ponudi joj vodu, hranu, i to je to.

Što se buha tiče.. Kupiti šampon protiv buha, lagano macu mlakom/toplom vodom namočiti od glave prema dolje, glavu ne previše.. staviti na nju šampon, utrljati, pa onda pincetom tamaniti ošamućene buhe. Nakon toga je pažljivo i dobro isprati, pa osušiti ručnikom i fenom.
To je najbolji i najsigurniji način.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 10:59   #5
ja bi htjela pitat za kozje mlijeko kad se već rasprava raširila na prehranu... pročitala sam negdje da je kozje mlijeko bolje jer jer je po sastavu sličnije mačjem... istina?

jer ja imam male mačiće - komada 5 i imam dojam da im mamino mlijeko više nije dosta... probala sam im dat konzerviranu hranu, fino im miriši al nisu baš zainteresirani... al zato hrenovke tamane sve u šesnajst
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:00   #6
Pa kupi im mačju hranu i mačje mlijeko u prahu. Problem je...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 11:11   #7
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ja bi htjela pitat za kozje mlijeko kad se već rasprava raširila na prehranu... pročitala sam negdje da je kozje mlijeko bolje jer jer je po sastavu sličnije mačjem... istina?

jer ja imam male mačiće - komada 5 i imam dojam da im mamino mlijeko više nije dosta... probala sam im dat konzerviranu hranu, fino im miriši al nisu baš zainteresirani... al zato hrenovke tamane sve u šesnajst
Ja sam alergična na kazein pa pijem kozje mlijeko... ne znam za sastav, ali ako mucama ponudim kravlje i kozje u 2 zdjelice, uvijek popiju kozje... čak mi i kavu popiju ako je kozje unutra!!
Drugo iskustvo je sa mladom košutom koja je skoro uginula od kravljeg, ali je lijepo izrasla na kozjem mlijeku...

Kozje mlijeko je drugačijeg sastava i manje je rafinirano, tako da ako ne želiš kupovati mačje mlijeko u prahu, preporučam...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:16   #8
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Pa kupi im mačju hranu i mačje mlijeko u prahu. Problem je...
za mačju hranu nema problema, problem je u tome što ne živim u velikom mjestu i nemam gdje kupit mlijeko u prahu (a mobilna nisam nažalost da se zaletim recimo do osijeka) dok recimo kozje mlijeko mogu kupit u svakoj trgovini

Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ja sam alergična na kazein pa pijem kozje mlijeko... ne znam za sastav, ali ako mucama ponudim kravlje i kozje u 2 zdjelice, uvijek popiju kozje... čak mi i kavu popiju ako je kozje unutra!!
Drugo iskustvo je sa mladom košutom koja je skoro uginula od kravljeg, ali je lijepo izrasla na kozjem mlijeku...

Kozje mlijeko je drugačijeg sastava i manje je rafinirano, tako da ako ne želiš kupovati mačje mlijeko u prahu, preporučam...
to me zanimalo...

za sad im dajem malo krute hrane tipa hrenovke i sl, za to se otimaju, sve mi prste izgrizu
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:47   #9
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Napisala sam ti već. Za tako male može Frontline sprej ili šampon za buhe, pa vaditi ošamućene buhe pincetom nakon kupanja. Kao i upozorenje za prehranu s obzirom da ima proljev, što nije ni čudno kad vidim što jede. Nadam se da ste gliste rješili.
proljev nema vise hvala bogu, sad joj je kakica cvrsta, i sve je super... a kupala sam je samponom protiv buha prije 5 dana, pa ne bi da ponavljam to kupanje jer kazu da ne smiju toliko cesto da se kupaju ...tad je buha bilo i previse, sad ima pokoja al opet smeta ... prodavac kaze da frontline sprej jos hne koristim, a sinoc sam guglala ljudi pisu da su i za jednomjesecne macice koristili neopitroid i nije im nista bilo a buhe su rijesili ... pitala sam za taj neopit. prah jer te 2-3 buhice kolko sam dosad upikala samo su na glavi i uopce nema ni jedne po tijelu a oko usiju ima dosta jajascadi od buha...i ne znam kako tacno nanijet taj prah, posuti samo po maci ili sta ?!
D4daLinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:59   #10
Trebalo je odmah nakon kupanja izvaditi buhe pincetom. Frontline sprej može od prvog dana praktički. Ampula nikako, samo sprej. Ja koristila na puno manjim mačićima. Za prašak ne znam, nisam ga stavljala i nemam običaj ići s nekim polu rješenjima kad su životinje u pitanju.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 08:08   #11
Slobodno upotrijebi Neopitroid ili Biokill spray, na istoj su bazi tj. sintetički piretrin koji se nekad dobivao iz našeg primorskog Buhača ( Chrysanthemum cinerariifolium ). Upotrebljiv na svim malim i domaćim životinjama.

@ S'sung : Nekad su na selu sve mačke pile kravlje neobrano mlijeko te kao i većina sisavaca, razvile sposobnost probave laktoze iz mlijeka koje nije majčino. To traje dva,tri mjeseca i poslije je sve ok. Priče da mačke ne smiju kravlje mlijeko su glupost. Uostalom, i mala djeca pri prvom susretu s kravljim mlijekom znaju prdit i imat' proljev, no kad se crijevna flora formira, eto te uredno na litri dnevno...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 10:23   #12
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Slobodno upotrijebi Neopitroid ili Biokill spray, na istoj su bazi tj. sintetički piretrin koji se nekad dobivao iz našeg primorskog Buhača ( Chrysanthemum cinerariifolium ). Upotrebljiv na svim malim i domaćim životinjama.

@ S'sung : Nekad su na selu sve mačke pile kravlje neobrano mlijeko te kao i većina sisavaca, razvile sposobnost probave laktoze iz mlijeka koje nije majčino. To traje dva,tri mjeseca i poslije je sve ok. Priče da mačke ne smiju kravlje mlijeko su glupost. Uostalom, i mala djeca pri prvom susretu s kravljim mlijekom znaju prdit i imat' proljev, no kad se crijevna flora formira, eto te uredno na litri dnevno...


Što se tiče nas ljudi i mlijeka..

Mi ljudi smo jedini sisavci koji nakon dojenačke dobi i dalje konzumiramo mlijeko i mliječne proizvode..što je posve nepotrebno.
Ni mi ne možemo sasvim apsorbirati i probaviti kravlje mlijeko.
No, ionako danas ovo što se kupuje u dućanu pod nazivom mlijeko i nije baš pravo mlijeko.

Ja već nekoliko mjeseci ne pijem mlijeko (ionako ga ne podnosim, ali zato sam mogao kakao, jogurte i sve ostalo) niti išta od mliječnih proizvoda, i osjećam se puno bolje, lice mi je čistije-nije "masno", i riješio sam se još nekih drugih problema.. isto tako i draga.
Mlijeko može samo uzrokovati neke probleme, postoji i jedan jako dobar članak i istraživanja na tu temu.
Ali, mliječni lobi je dosta jak, pa mnogi ljudi pojma nemaju što uzimaju i na što to sve utječe..

Prenosim samo dio toga:

"Enzimi koji su potrebni za razgradnju mlijeka su renin i laktaza koji u većine ljudi nestanu do treće godine života. Mlijeko sadrži protein casein koji se gruša te lijepi na stijenke crijeva sprečavajući apsorbciju hranjivih tvari. Nusproizvodi probave mlijeka ostavljaju u tijelu puno otrovnih tvari koje su vrlo kisele. (Casein je baza jednog od najjačih ljepila u drvodjelstvu.) Svi mliječni proizvodi tvore velike količine kiseline (osim maslaca koji je mast pa stoga neutralan)!

A što se tiče kalcija iz mlijeka. Da, mlijeko sadrži puno kalcija. ALI! Taj kalcij naše tijelo ne može absorbirati radi: proteina caseina uz koji je kalcij vezan
radi prevelike količine fosfora koji sprečava apsorbciju kalcija radi mliječne masnoće

Laktoza (mliječni šećer) iz mlijeka teško je probavljiva te kod daljnjeg konzumiranja rezultira alergijom.
Slogan mliječne Industrije: "Mlijeko je najbolja prirodna hrana". Mlijeko i jest najbolja prirodna hrana, ali za telad, koja ima 4 želuca i koja udvostruči svoju težinu za 47 dana i dobije do 150 kg za godinu dana…"

Ako već ljudi žele piti mlijeko, onda je svakako bolje kozje..

Također bila su istraživanja i za neke daleko istočne države u čijoj prehrani nema toliko mlijeka i mliječnih proizvoda kao u Europi, pa se došlo do rezultata da oni imaju puno, puno, puno manje problema sa "krhkim" kostima, osteoporozom i slično..

Toliko od mlijeku...
Čovjeku mlijeko zaista nije potrebno..

No ovdje smo zbog životinja, nije ni mačkama potrebno mlijeko, posebno ne nakon dojenačke dobi i posebno ne kravlje mlijeko.
Normalno da se po selima davalo mlijeko, kad su mačke bile po vani i ljudi nisu vidli ni gledali kakve mačka može probleme dobiti, konstantan proljev, mlijekom ne unese ništa njoj hranjivo, napuhnuta je, itd..Ali, boli njih briga, ne sere im mačka u mačji wc u kući, nego je po vani..
Samo jedna velika zabluda, ništa više.
Mačkama nakon dojenačke dobi mlijeko ne treba..posebno ne kravlje, i točka.
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 16:11   #13
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Trebalo je odmah nakon kupanja izvaditi buhe pincetom. Frontline sprej može od prvog dana praktički. Ampula nikako, samo sprej. Ja koristila na puno manjim mačićima. Za prašak ne znam, nisam ga stavljala i nemam običaj ići s nekim polu rješenjima kad su životinje u pitanju.
okeee, a sta joj mogu dati za zubice ? vidim kad je mazim dosta mi grize prste, pa se zavlaci non stop u cosak da bi grickala kabl od tv-a ili necega :/ ...
i btw dosta puta vidim da kad mjauce ne ispusta nikakav zvuk, osim na kraju kao neki izdisaj xD ... ne uvijek al u vecini slucajeva ... jel to normalno ??
D4daLinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 10:09   #14
Kupi joj igračkice..mazi se s njom.. Igračke možeš napraviti i sama, mački je dovoljno da joj npr.napraviš malu lopticu od alu folije i bacaš, polude na to..i slično.. Ili na kraj špage zavezati takvu neku lopticu, pa je vuči po podu-onda to mačke love, naganjaju, itd..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 10:48   #15
Quote:
D4daLinaa kaže: Pogledaj post
okeee, a sta joj mogu dati za zubice ? vidim kad je mazim dosta mi grize prste, pa se zavlaci non stop u cosak da bi grickala kabl od tv-a ili necega :/ ...
i btw dosta puta vidim da kad mjauce ne ispusta nikakav zvuk, osim na kraju kao neki izdisaj xD ... ne uvijek al u vecini slucajeva ... jel to normalno ??
Za zube joj otkini komadić pedigree pal dentastixa, jedan bi ti trebao trajati duuugo dugo pa ukradi frendu koji ima psa... Ja kupujem za haskija, ali mačori ih redovno "glođu".

Neke mace imaju doista čudan i čak bezvučan mjauk, osobito perzijske i križanci, pa se ne bih zabrinjavala.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 18:55   #16
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
(Casein je baza jednog od najjačih ljepila u drvodjelstvu.)
Kazein se koristi u bijelim "Karbofix" i "Drvofix" ljepilima i za fiksiranje vodenih boja i tempera.

Mlijeko više ne pijem jer od njega dobim štrcu. Ak nije dobro za mene nemre bit dobro ni za mačku.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 09:32   #17
obzirom da je tema neopitroid a ne mlijeko, ja bi napisala da nema nikakvu učinkovitost ako se ne dezinfiocira i okolina. to može bit jako teško, jer se buhe svugdje zavuku i vrate opet na mačku. isprobano, neuspjelo. sve dok nismo stavili advatage nije bilo mira (maca je morala malo narasti).
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 18:32   #18
Neopitroid i macke

Pozdrav! imam macu staru mjesec dana a u vrtu mi se skupljaju mravi i nikako ih se ne mogu rijesiti. Maca jako voli provoditi vrijeme u vrtu, pa ne znam smijem li staviti neopitroid. Moze li se maci sto dogoditi? Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.
Garfi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 20:59   #19
Ja se mravi u stanu rijesila na prirodan nacin, pomijesala soda bikarbonu sa staub secerom i sipala gdje god sam vidila da izlaze. Nakon mjesec dana nije bilo vise nijednog i nisu se vratili poslije toga. Nisam se usudila koristitu klopke ni spricati s necim zbog macaka
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.