Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 15:00   #1
Profesori biologije

Zanima me tko sve može predavati biologiju u školi? konkretno, dali jedan ing. agronomije može predavati u školi??????
Because is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 14:10   #2
hm, jezično gledano dosta teško mi se čini da se biologiju uopće može daviti, a još teže predaviti (previše daviti/udaviti)

__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 16:31   #3
Thumbs up

nezz koliko je ovo aktualno http://www.skole.hr/dokumenti?dm_doc...d=311&dm_dnl=1 ali po ovome NE


14. Priroda i biologija - profesor biologije
- diplomirani inženjer biologije
- diplomirani inženjer molekularne biologije
- diplomirani inženjer ekologije
( dio teksta )
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:18   #4
Da, taj pravilnik je još uvijek na snazi. Kolegici Because preporučujem http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=2375, ako ima volje i živaca.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:32   #5
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
nezz koliko je ovo aktualno http://www.skole.hr/dokumenti?dm_doc...d=311&dm_dnl=1 ali po ovome NE


14. Priroda i biologija - profesor biologije
- diplomirani inženjer biologije
- diplomirani inženjer molekularne biologije
- diplomirani inženjer ekologije
( dio teksta )

Prema ovom linku, kemiju ne moze predavati ekolog.

Malo mi nije jasno zasto, s obzirom da studenti ekologije (znanosti o okolisu) imaju jako puno kemije. Naravno ne kao kemicari i studenti studija koji pisu u linku, ali imaju sasvim dovoljno da mogu npr. predavat u nekim skolama gdje kemije nema puno kao sto je npr. ekonomska skola, imaju samo prvu godinu kemiju.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:37   #6
Quote:
Because kaže: Pogledaj post
Zanima me tko sve može predavati biologiju u školi? konkretno, dali jedan ing. agronomije može predavati u školi??????
U Križevcima može i u srednjoj školi. Tak da...neovisno o pravilnicima, u principu, dovoljno je da nema boljeg kandidata ili da se ravnatelj pobrine da nema boljeg kandidata....ja znam ženu koja sa SSS već godinama mijenja kolegicu koja je na bolovanju, i predaje njemački. Isto na srednjoj školi. Isto u jednoj manjoj sredini....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 19:52   #7
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
U Križevcima može i u srednjoj školi. Tak da...neovisno o pravilnicima, u principu, dovoljno je da nema boljeg kandidata ili da se ravnatelj pobrine da nema boljeg kandidata....ja znam ženu koja sa SSS već godinama mijenja kolegicu koja je na bolovanju, i predaje njemački. Isto na srednjoj školi. Isto u jednoj manjoj sredini....

Da, slazem se stobom.

Meni je jedna predavala hrvatski iako jos nije diplomirala, ostalo joj jos par ispita do kraja.

Isto tako mikrobiologiju, u toku skolovanja je diplomirala.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:11   #8
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Prema ovom linku, kemiju ne moze predavati ekolog.

Malo mi nije jasno zasto, s obzirom da studenti ekologije (znanosti o okolisu) imaju jako puno kemije. Naravno ne kao kemicari i studenti studija koji pisu u linku, ali imaju sasvim dovoljno da mogu npr. predavat u nekim skolama gdje kemije nema puno kao sto je npr. ekonomska skola, imaju samo prvu godinu kemiju.
Ne može predavati, ali ako dobro zna kemiju, uvijek može držati instrukcije i na taj način iskoristiti svoje znanje kemije.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:25   #9
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Da, slazem se stobom.

Meni je jedna predavala hrvatski iako jos nije diplomirala, ostalo joj jos par ispita do kraja.

Isto tako mikrobiologiju, u toku skolovanja je diplomirala.
Ali ova koju ja znam ne studira....ima SSS, ekonomist, ali eto - zna žena njemački, pa....sve se može, jel.

Ja (između ostalog) imam i višu kemijsku (imam i dvije visoke, ali nešto sasvim drugo). Nikako i nikad se nisam uspjela ni na neku zamjenu za kemiju ubaciti. Dok je recimo moj bivši, baš ing.agronomije kao otvaračica teme, upao odmah bez radnog iskustva za profesora na srednjoj školi. Nakon par godina je onda upisao visoku, pa završio...jedva....jednostavno, sve se može ako imaš podršku. Ako nemaš, šanse su male.

A ako je baš pitanje definicije - naravno da sa višom ne možeš predavati.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 22:01   #10
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Ne može predavati, ali ako dobro zna kemiju, uvijek može držati instrukcije i na taj način iskoristiti svoje znanje kemije.
Upravo to, ne moze. No zasto? (znam da su zakoni takvi ali...)
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:12   #11
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Upravo to, ne moze. No zasto? (znam da su zakoni takvi ali...)
zato jer profesor kemije mora znati puno puno puno puno puno više od onoga što se ispredaje i nauči na kemiji za biologe na faxu...Biologija bez kemije ne ide i zato je imaš puno na studiju ali to nije ni približno onoliko koliko je imaju kemijski inženjeri i profesori biologije i kemije ili kemije...drugo što ti misliš da imaš puno kemije (mislila sam i ja da je to puno) ali nije ni približno onoliko koliko oni imaju...niti se od tebe na ispitima (barem od mene nije) tražilo (a niti ispredavalo) toliko detaljno znanje kao što se od njih traži...npr na biologiji je jedna biokemija oni imaju i po 3 (koliko se sjećam u vrijeme mog studiranja za Bolognu ne znam)...ista stvar s npr fizikalnom, u moje vrijeme je bila izborna njima je uvijet itd...ima više primjera...
...
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 16:40   #12
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
nezz koliko je ovo aktualno http://www.skole.hr/dokumenti?dm_doc...d=311&dm_dnl=1 ali po ovome NE


14. Priroda i biologija - profesor biologije
- diplomirani inženjer biologije
- diplomirani inženjer molekularne biologije
- diplomirani inženjer ekologije
( dio teksta )
hm....nije mi jasno zašto sam onda ja kao prof. biologije i kemije dobila otkaz a na moje radno mjesto je došla gospođa ing. agronomije...... ne kontam ......
Because is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:50   #13
Quote:
Because kaže: Pogledaj post
hm....nije mi jasno zašto sam onda ja kao prof. biologije i kemije dobila otkaz a na moje radno mjesto je došla gospođa ing. agronomije...... ne kontam ......
jer je imala debelu vezu...a ti se nisi žalila u žalbenom roku što si mogla sukadno zakonu....to ti je šema "ali nije bilo biologa pa smo uzeli xyz struku i uostalom nitko se nije žalio"...znam nekoliko primjera a znam i primjer di se žalila, poništila taj natječaj i opet je nisu uzeli već nekuog drugog ali ovaj put biologa...tak da kak god okreneš u toj školi ne budeš više radila a ako i budeš mobbing ti ne gine bar u nekom obliku (i tu verziju priče sam čula od kolege)...bezobrazno, nepravedno, odvratno i kaj god još hoćeš...ali to je poznata priča za profesore koje slušam/o godinama...ili su godinama na zamjenama i čardak ni na nebu ni na zemlji ili ovakve neke šeme...fuj
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:20   #14
Quote:
Because kaže: Pogledaj post
hm....nije mi jasno zašto sam onda ja kao prof. biologije i kemije dobila otkaz a na moje radno mjesto je došla gospođa ing. agronomije...... ne kontam ......
Ti znas zasto si dobila otkaz, a oni znaju zasto su uzeli agronomicu....
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 01:15   #15
koliko ja znam po novome i biologiju i kemiju mogu predavati i biotehnolzi

a hrvatski oni koju su završili i samo komparativnu književnost
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 00:43   #16
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post

a hrvatski oni koju su završili i samo komparativnu književnost
od kud ti ta informacija?
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 01:45   #17
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
od kud ti ta informacija?
raspitaj se malo!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 18:33   #18
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
raspitaj se malo!
paaaaa upravo to i radim... raspitujem se ...
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:10   #19
Quote:
Because kaže: Pogledaj post
Zanima me tko sve može predavati biologiju u školi? konkretno, dali jedan ing. agronomije može predavati u školi??????
Daj nam više detalja, s obzirom da si zamijenjena sa agronomom, moramo ipak malo više znati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 00:28   #20
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
paaaaa upravo to i radim... raspitujem se ...
piše u NN! a i pitaj bilo kojeg studenta kroatistike isto će ti reći da mogu predavati iako uopće ne slušaju gramatiku!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.