Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 12:10   #1
Lightbulb Küçük Hanımefendi



Uloge: Cansu Tosun, Zeynep Irgat, Derya Alabora, Baris Bagci

Neriman (Cansu Tosun) je mlada djevojka koja živi sa svojom polusestrom i maćehom. Nakon očeve smrti, ona ne može uspostaviti normalan život. Zbog intriga maćehe, ona postaje ovisnik o sedativima i bilo je teško zamisliti da će to opet biti ona stara djevojka. Nakon što napusti školu, troši vrijeme u maloj sobi gdje može razgovarati tek sa svojim dadiljom Nevres (Zeynep Irgat). Među njima dvijema vlada bezgranično povjerenje.

Nerimanina maćeha Fehime (Derya Alabora) želi se domoći naslijedstva ostalog iza njenog pokojnog oca gospodina Hilmija. Pokušava zaštititi naslijedstvo od Neriman i proglasiti je ludom odnosno poslati je na liječenje. Na taj način sve bogatstvo bi ostalo njoj i njenoj kćerki. Međutim, dadilja Nevres počinje shvaćati šta se dešava i nastoji zaštititi Neriman. Jedne večeri ona krišom odlazi van i pronađe jednog od bliskih prijatelja Nerimaninog pokojnog oca. Objašnjava mu sve planove Fehime i zatraži njegovu pomoć. Zajedno prave plan kako izbaviti Neriman. Prema tom planu, Neriman će se udati za Omera (Baris Bagci) i prenijet će na njega sve ovlasti za upravljanje nasljedstvom. Tako i biva i sutradan se Neriman udaje za Omera. Međutim, ona ne zna da njen suprug ne mari za nju. On je zgodan mladić iz bogate porodice koji se obvezuje oženiti za Neriman kako bi se riješio financijskih problema u svojoj porodici.

Hoće li Neriman uspjeti riješiti sve životne teškoće? Hoće li brak Neriman i Omera riješiti probleme nasljeđivanja i Omerovu finansijsku krizu?

*Serija se prikazuje na Pink BiH
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 17:29   #2
Gleda li itko ovu seriju? (osim mene )
Serija je baš prava bajka: zla maćeha i polusestra, pepeljuga koju muče i princ koji je spasi....
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:35   #3
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Gleda li itko ovu seriju? (osim mene )
Serija je baš prava bajka: zla maćeha i polusestra, pepeljuga koju muče i princ koji je spasi....
Gledam ja, zato sam i otvorila temu.
Serija je vrlo romantična, pa ko voli takve serije može da je gleda na Pinku BiH od ponedjeljka do petka od 20:00, a može se pogledati i na netu...

Evo jednog romantičnog klipa...

http://www.youtube.com/watch?v=SiDfqe0gD2U
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 21:28   #4
Jupiii nađoh temu! Gledam i ja, gledam i ja odustala sam od gledanja svih serija koje trenutno idu, mada u dosta znam dešavanja, al ne pratim da pratim baš. A ove sam pogledala jednu epizodu i vidjela kako diiivna će da bude! Baš mi je simpa serija, mislim da neće biti pretjeranih peglanja živaca gledaocima. A njih dvoje su mi taaaako slatki Znam da ima 40 epizoda, dakle kod nas će to da bude 80, što je meni sasvim ok. Nadam se lijepim raspravama o seriji Pozdrav
ladyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:51   #5
Eto da odma napišem da me dadilja Nevres nervira jer zaglupljuje Neriman, i puni joj glavu svime, daje joj nadu pa se ova jadnica još više razočara...I jedva čekam da je srede
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 12:21   #6
Joj da, u pravu si. Još posle one večere, kad joj govori na telefon: idi ti njemu, idi ti njemu! Pa da uništi i ono malo zrnce šanse koje jedva da ima. Al mi je simpatična bila u zadnjoj/predzadnjoj epizodi, kad Neriman pobjegne ovaj zadnji put kod strike (je li Feridun, nikako da mu zapamtim ime), i on joj govori: sve šta hoćeš reci, uradiću sve. A Nevres stisnula usne i klima glavom! kako sam se nasmijala na tu scenu
A Seeni, ako ne griješim, nećeš dugo čekati, pa nemoj ovih dana bježati s časova
ladyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 12:29   #7
Super, ima nas. Ja isto nisam neki sapuničar, ali ova me emotivno vezala na prvu epizodu. Najzad jedna prekrasna ljubavna priča, a to nam uvijek treba.
Večeras jedva čekam novu epizodu, a repriza prošle je u 14:00...
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:35   #8
Quote:
ladyF kaže: Pogledaj post
A Seeni, ako ne griješim, nećeš dugo čekati, pa nemoj ovih dana bježati s časova
ne bježim ja s časova ja sam štreber, gledala sam neke klipiće unaprijed, ali ne namjeravam toliko spojlati, ipak nema puno epizoda, strpit ću se.

i ona mala Omerova kći stvarno dobro glumi..

A kako vam se sviđa Omer? Meni glumac ima ono nešto, mada je poprilično ozbiljan.

@rozzza ja volim sapunice ovakve da opuštaju, dosadile su mi ove turske s teškim temama.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:16   #9
Hahaha ja sam poučena iskustvom sa serijama "Ludo srce" i "Ezel", nakon dvije odgledane epizode, prvo provjerila kraj, zadnjih 5 minuta, da reko neće i ovdje pobiti pola likova. Srećom neće, jer da jesu ne bih gledala seriju A ostalo neću ni ja da gledam unaprijed, iako je dostupno i jaaako izazovno!
Dobro svi glume, ja sam baš na tome detaljista, nema mi gore nego kad glumca/icu kuju u zvijezde, a ja nikako da povjerujem u to što bi trebalo da on/ona predstavlja. A za djecu je baš interesantno, kako ih nauče i kako dobro odglume. Ne mogu ih baš naučiti svim emocijama, da pokažu i ljutnju i ljubomoru i radost...to moraju imati u sebi.
Jeste, Omer (odnosno Baris, je li mu tako ime?) baš ima nešto posebno. A jeste ozbiljan, pa trenutno mu je takva uloga, nadam se da će se malo promijeniti kasnije. Pretpostavljam da hoće, kako se bude i Neriman mijenjala
ladyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:16   #10
Wow al su je sredili.....odmah zna i hodati u štiklama

zna se Omer i smijati, samo smiješno izgleda

seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:05   #11
Da,da, zna se odmah i našminkati i isfenirati , al dobro de, neću ovdje da budem cjepidlaka! Da bar pustiše još 5 minuta večeras, a ne čekati još 24 sata nastavak
ladyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 00:41   #12
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Wow al su je sredili.....odmah zna i hodati u štiklama

zna se Omer i smijati, samo smiješno izgleda

Ovo je glumac iz Lisca, Nedzlin drugi muz...
Blair and Chuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:12   #13
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
:
i ona mala Omerova kći stvarno dobro glumi..

A kako vam se sviđa Omer? Meni glumac ima ono nešto, mada je poprilično ozbiljan.

@rozzza ja volim sapunice ovakve da opuštaju, dosadile su mi ove turske s teškim temama.
Da, mala je dobra. I Omer nije loš, a Nerimam je prekrasna, a preobražaj iz ružnog pačeta u labuda je na pomolu...

http://www.youtube.com/watch?v=sDqx09J3nhs
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:35   #14
Quote:
Blair and Chuk kaže: Pogledaj post
Ovo je glumac iz Lisca, Nedzlin drugi muz...
Vidjela sam na netu da je glumio u Lišću... i baš sam se mislila šta je on tu bio... a znači to nas tek očekuje.
Inače Baris Bagci je kazališni i filmski glumac, završio je glumačku akademiju i do sada je snimao samo u par serija, ova serija mu je prva veća uloga, tako da je karijera pred njim...

rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 21:27   #15
I ja sam vidjela da je glumio u Lišću, ali kako nisam gledala tu seriju, ovo mi je prvi susret s ovim glumcem. I osim onog glumca koji glumi advokata ( glumio u Ezelu) ostali glumci su mi nepoznanica, što mi baš odgovara. Gledala sam slike i vidjela sam da će se pojaviti Melek (iz 1001 noći) Možda će ona biti bivša žena

Nervira me Pink sa ovim ponavljanjem iz prethodne epizode...traje pola sata

Evo je



lijepo se i našminkala (i to od prve dobro zna)



Faca male


i Omera


Ne može kako treba progovoriti kad je vidio, a još onaj osmjeh kada su ih slikali.... gotov je.

Zadnje uređivanje seeni : 24.04.2012. at 21:38.
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:04   #16
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Nervira me Pink sa ovim ponavljanjem iz prethodne epizode...traje pola sata
Stvarno, svako drugo veče ponavljaju sve, tako upropaste gledanost, isto su uradili i sa Malom Nevjestom.

Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Ne može kako treba progovoriti kad je vidio, a još onaj osmjeh kada su ih slikali.... gotov je.
Da, ali ta njena pojava je namjerno uveličana, metaforična, jer pokazuje veličinu njene ljubavi kojom će pobijediti prvo sebe, pa i ostale.

Evo još malo romantičnih klipova...

http://www.youtube.com/watch?v=oiiOuH9b7c8

http://www.youtube.com/watch?v=VsWEgHnC0j8

I da kažem da je Neriman to jest mlada glumica Cansu Tosun, prekrasna.

http://www.youtube.com/watch?v=LnOOXzDXqA4
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 13:06   #17
Super epizoda, moraću gledati i reprizu Drži se mala, drži, ne posustaje (Hoćemo li nešto popiti? Hmmm...drugi put!! ). Kad je tek vidio, rekoh: okreni se još jednom Omere, utvrdi gradivo! Pa kad joj dođu prijatelji, šta ono reče: "Kako si živote?" Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške!
ladyF is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:57   #18
Quote:
ladyF kaže: Pogledaj post
Super epizoda, moraću gledati i reprizu Drži se mala, drži, ne posustaje (Hoćemo li nešto popiti? Hmmm...drugi put!! ). Kad je tek vidio, rekoh: okreni se još jednom Omere, utvrdi gradivo! Pa kad joj dođu prijatelji, šta ono reče: "Kako si živote?" Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške!
Odgledala reprizu reprize.

Bila je zaista dobra epizoda, malo sam pogledala na netu šta će biti dalje...
a da, scena sa slikom je super, a biće toga još...
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:02   #19
Quote:
ladyF kaže: Pogledaj post
Ali najnajnajbolja scena sinoć - kad gleda njenu fotografiju, pa je stavi na sto, pa se smije...a onda brže bolje skloni sliku, kao da svoje misli od sebe krije. Pao si Omere, pao si ko s kruške!




osmjeh


Quote:
rozzza kaže: Pogledaj post
Odgledala reprizu reprize.

Bila je zaista dobra epizoda, malo sam pogledala na netu šta će biti dalje...
a da, scena sa slikom je super, a biće toga još...
Neko nam malo spojla
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:30   #20
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Neko nam malo spojla
malo
mislim kad mogu gledati reprizu reprize
mogu onda malo i unaprijed poviriti...

i vidjeste li kako nam je Omer ljubomoran?
rozzza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.