Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 14:34   #81
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ma sve super osim te usrane stolice,jučer kakio 4 puta,svaki put pomalo kašasto,danas tekuće zeleno,a smrdi za popizdit
Ako je bila samo 1 stolica danas,nemoj brinuti. Samo mu daj ciku i dalje koliko god hoće i prati mu stanje. Ako bude pogoršanja, uvijek je najbolje otići pedijatru da vidi dijete. Ali najvažnije je dati mu puno tekućine da ne dehidrira.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 16:11   #82
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Po preporuci doktorice.. Probiotic Premium od V.I.P.a.. Prah koji pomjesam sa svojim mlijekom
Leonee, koliko probiotika dnevno daješ i u koliko svog mlijeka otopiš? gledala na njihovoj stranici kao da bi trebalo otopiti u min 1,25 dcl vode. pa moja toliko jedva da dnevno popije...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 16:30   #83
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Probala sam s kasicom od sljiva - ne pomaze. Odlazak pedijatru mi je izgleda iduci korak mada to stalno izbjegavam zbog guzvi i da mi jos ne pokupi nesta u cekaoni.
moja sestrična je imala velikih problema sa svojom djevojčicom i njenom stolicom........nije ništa pomagalo....i onda je uzela nekakave homeopatske kapi...nakon tri dana se sve unormaliziralo i više nemaju problema
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 21:59   #84
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Cure pomagajte! Moja beba ima godinu dana i vec 2 mj. uopce ne kaka sve dok joj ne stavim cepic. Pozitivno je to sto taj cepic ni ne pocne djelovati vec cim joj ga stavim izgura i njega i drekec pa se ne brinem sto joj ga cesto stavljam.
Inace to nekakanje traje tjedan dana prije nego "interveniram". Papa sve sto je prikladno za njenu dob, dakle skoro sve, i jos ju dojim. Stolica joj uvjek bude tvrda iako joj dajem Hippove kasice za omeksavanje. Da se brinem?
bok draga,moja kćer je imala isti problem kad je bila te dobi,kupili smo joj petrovićev med za dječju opstipaciju i problem rješen.

MED ZA DJEČJU OPSTIPACIJU
Mješavinom prilagođenoj dječjem organizmu djelotvorno i trajno se uklanja ovaj,
nažalost i kod djece, sve učestaliji problem.
Uobičajena terapija traje oko 2 mjeseca.


napiši na google Petrovićev med za dječju opstipaciju,pa imaš sva prodajna mjesta.
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 22:19   #85
mislim da med ne ide s godinu dana
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 22:36   #86
negdje piše da ide poslije godine dana,negdje još kasnije.ne znam,mi smo davali i sok od kruške i šljive,i ni sama ne znam kaj sve nismo probali.
markolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 00:29   #87
ProLife susrpenzija je fenomenalna za klince, finog je okusa i stvarno je mala kolicina - 10 ml http://www.hrvatskiproizvod.com/proizvod.php?broj=778
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:46   #88
curke koja ima iskustva sa kombiniranom hranom .....

mala mi je na tome zadnjih 4 dana ...pocela sam gubiti milijeko pa ju moram dohranjivati i sada mi nema stolicu od prekjucer u jutro ....

nije da panicarim jer sam probala malo na toplomjer potaknuti i odma je izbacila malo ali jos nije kakala ....

kakve su stolice u tom kombiniranom stilu i da li imaju od dohrane svaki dan stolicu .....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:47   #89
curke koja ima iskustva sa kombiniranom hranom .....

mala mi je na tome zadnjih 4 dana ...pocela sam gubiti milijeko pa ju moram dohranjivati i sada mi nema stolicu od prekjucer u jutro ....

nije da panicarim jer sam probala malo na toplomjer potaknuti i odma je izbacila malo ali jos nije kakala ....

kakve su stolice u tom kombiniranom stilu i da li imaju od dohrane svaki dan stolicu .....
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 22:31   #90
pijem dnevno dvije velike čaše kamilice (netko je ovdje preporučio, hvala) i izbacila sam banane. jedem koštunjavo voće (iako se ne preporučuje), čak i luk umjereno i mogu reći da se stanje sa stolicom poboljšalo. ima stolicu svaki drugi dan bez većih problema. jedino što prije i poslje više pljucka nego obično.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:13   #91
Help!
..da ne zovem pedijatricu ako nije nista strasno..
Danas je 4 dan kako nema stolicu a prije toga je 2 dana imao zelenu, ljepljivu.. Tu I tamo se unervozi, stenje, place I malo se isprducka.. I to je to!
Najvjerojatnije od sugavog Dukatovog Lagano jutro.. mlijeko kao sa smanjenom laktozom.. Mos mislit .. No to je sad vise nebitno..

Kako da se posere?!???

Edit: dojim, sin ima 4mj
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:17   #92
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Help!
..da ne zovem pedijatricu ako nije nista strasno..
Danas je 4 dan kako nema stolicu a prije toga je 2 dana imao zelenu, ljepljivu.. Tu I tamo se unervozi, stenje, place I malo se isprducka.. I to je to!
Najvjerojatnije od sugavog Dukatovog Lagano jutro.. mlijeko kao sa smanjenom laktozom.. Mos mislit .. No to je sad vise nebitno..

Kako da se posere?!???

Edit: dojim

Ako ga dojiš, onda ti konzumiraj sve ono što bi konzumirala da tebe muči zatvor. Elem, malo ugrijanog donata mg, zobene pahuljice, kompot od šljiva i krušaka, puno tekućine i tekuće hrane, variva i sl., a izbjegavati ono što zatvara tipa banane, riža, kruh itd...

Moj je znao ne kakati po 5-6 dana, a onda smo mu dali Hippovog čaja za probavu i uvijek se pokakio uskoro nakon toga.

Ali mislim da ne trebaš brinuti, znaš da je normalno da dojene bebe mogu i do 10 dana ne imati stolicu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:27   #93
10 dana!?! ... Otici cu do dm-a po taj hippov caj. Jel to onaj od komoraca? Imam neki od komoraca doma (u vrecicama)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:32   #94
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
10 dana!?! ... Otici cu do dm-a po taj hippov caj. Jel to onaj od komoraca? Imam neki od komoraca doma (u vrecicama)
Ne, baš piše "Čaj za probavu" (kamilica+komorač+anis). Makar sam pročitala tu na forumu da nekima nije pomogao pa imaj to u vidu. Nama je, i to više puta. A probaj mu masirati trbuščić u smjeru kazaljke na satu i lagano mu pritiskati koljena/nogice prema trbuhu...
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 13:35   #95
Ma masiram.. Vjezbamo... Nis.. Samo koji prdac..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 16:56   #96
Evo da sei ja javim. Vidi da vas većina ovdje ima problema sa zatvorom, a ja nikako da "zatvorim špinu". Malena mi od petka ima lagani proljev i nikako da stane. Dobre je volje, hoće jesti i nema temperaturu i doktorica mi je rekla da joj samo dajem šipkovog čaja i riže i banane i jabuke. Ja joj to i dajem i dojim je uz to, ali još nije stalo. Ima li još tko kakav savjet? Danas sam joj dva puta dala rižine pahuljice s jabukom i u međuvremenu šipkovog čaja. I naravno uz sve to sam je i podojila par puta. Bananu joj još nikad nisam davala i ne bih htjela sad uvoditi kad joj je probava koma.
Ima li još što da mogu dati da joj to što prije prođe?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 16:59   #97
da nisu zubi,probaj pojesti čokolade za kuhanje,ona zatvara
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:06   #98
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Evo da sei ja javim. Vidi da vas većina ovdje ima problema sa zatvorom, a ja nikako da "zatvorim špinu". Malena mi od petka ima lagani proljev i nikako da stane. Dobre je volje, hoće jesti i nema temperaturu i doktorica mi je rekla da joj samo dajem šipkovog čaja i riže i banane i jabuke. Ja joj to i dajem i dojim je uz to, ali još nije stalo. Ima li još tko kakav savjet? Danas sam joj dva puta dala rižine pahuljice s jabukom i u međuvremenu šipkovog čaja. I naravno uz sve to sam je i podojila par puta. Bananu joj još nikad nisam davala i ne bih htjela sad uvoditi kad joj je probava koma.
Ima li još što da mogu dati da joj to što prije prođe?

O proljevu. Za proljev se daje Humana 9 ili Milupa HN25: to nije zamjena za hranu, ali bih se ja posavjetovala s pedijatrom prije. Bitno je da bebi unosiš što više tekućine da ne dehidrira. Nutkaj ju svakih par minuta da cica ili pije.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:07   #99
Da i oni (zubi) bi joj mogli izbiti svakog dana. A više nisam pametna. Strah me da ne pretjeram pa da je ne zacimenta. Al mislim da ću kupit malo čokolade za kuhanje pa da i to probam.
Ma nudim je vodom i čajem, čak sam joj i davala ono za rehidrataciju i to hoće piti jer joj je slatko. Ali opet mislim da joj to nije toliko potrebno jer nije sad da ona kaki non stop, nego svaka 3 do 4 sata i toga ne bude malo. Ali ako se pojača dati ću joj toga.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 17:09   #100
Hrana koja se ne preporučuje:

Masna hrana, sve prženo, pečeno, voćni sokovi i pića s jednostavnim

šećerima



Hrana koja je dopuštena:

Riža, žitarice, krumpir, povrće (sve

kuhano), banane, jabuke, nemasni mliječni

proizvodi (svjež kravlji sir), nemasno

meso (piletina, teletina)



Klasična dijeta (BRAT– banane, riža, ribane jabuke, tost) zbog manjka

energetskih sastojaka, proteina i masti ne preporučuju se kao isključiva

prehrana, već samo kao dodatak ostaloj dopuštenoj hrani.

Dojenčad koja su na prehrani majčinim mlijekom ostaju na njemu,

a dojenčad u dobi do 6 mjeseci koja uzimaju adaptirano mlijeko trebaju

za vrijeme trajanja proljeva nastaviti uzimati isti

tvornički pripravak, samo ga se može prvi dan razrijediti

s rižinom sluzi u omjeru 2:1 (prva 3 mjeseca

života) ili 2:1 (3–6 mjeseci)
.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.