Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 18:49   #21
prolaktin je povisen kod puno ljudi,i meni je bio,i jest...i s tim povisenim prolaktinom sam dosla do toga da imam adenom hipofize...a nema tu KVRZICA i to...nego samo adenom,izraslina.
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 08:08   #22
Imala sam lagani, skroz mali iscjedak iz dojke i radi toga sam išla na vađenje prolaktina. Bio mi je povišeni, radila sam rengen (kolko je to bilo ok, ne znam) i nije bilo nikakvih izraslina. Ginekologica mi je rekla da tako dugo dok se ne riješi taj povišeni prolaktin, u pravilu, imat ću problema sa začećem.
Dogovorimo se za mjesec dana na ponovno vađenje prolaktina, i da počnemo neku terapiju, kad ono, ja već bila trudna..., tak da, nema ni tu pravila.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:54   #23
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Imala sam lagani, skroz mali iscjedak iz dojke i radi toga sam išla na vađenje prolaktina. Bio mi je povišeni, radila sam rengen (kolko je to bilo ok, ne znam) i nije bilo nikakvih izraslina. Ginekologica mi je rekla da tako dugo dok se ne riješi taj povišeni prolaktin, u pravilu, imat ću problema sa začećem.
Dogovorimo se za mjesec dana na ponovno vađenje prolaktina, i da počnemo neku terapiju, kad ono, ja već bila trudna..., tak da, nema ni tu pravila.
Nema,slažem se.
misterious_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:15   #24
Ja sam 2 godine hodala po rebru, potez citologija-onkologija, zbog iscjetka iz grudi, tek su me tada poslali na obradu hormona, štitnjača ok, prolaktin duplo veći od normale, sad se kontroliram u vinogradskoj (dr.Vrkljan). prolaktin mi je pao u granice normalnog bez ikakve terapije, ali iscjedak se iz prvotnih par prozirnih kapi pretvorio u pravo mlijeko, ne curi samo ali kad stisnem izađe dosta toga, to mi stvarno nije jasno.
inače moje su menstruacije bile uvijek redovite.
evey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:55   #25
Pozdrav, curke!
Evo, ja sam danas dobila nalaz hormona koje sam išla vaditi zbog neprestanih akni po licu. Ono što ja, laik, očigledno vidim je da mi je Prolaktin jako povišen, boldan je i iznosi 28.2 nečega, dok je normalno imati od 4 do 23. Sad ne znam jel to strašno ili nije...
Prije nego odem ginićki sad jedan dan, zanima me vaše mišljenje. Može li to biti uzrok mojim aknama? Negdje sam pročitala da se prolaktin povisuje s obzirom na sex? Nije mi baš posebno jasno pa molim iskustva. Hvala unaprijed!
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:11   #26
Quote:
LadyMA kaže: Pogledaj post
Pozdrav, curke!
Evo, ja sam danas dobila nalaz hormona koje sam išla vaditi zbog neprestanih akni po licu. Ono što ja, laik, očigledno vidim je da mi je Prolaktin jako povišen, boldan je i iznosi 28.2 nečega, dok je normalno imati od 4 do 23. Sad ne znam jel to strašno ili nije...
Prije nego odem ginićki sad jedan dan, zanima me vaše mišljenje. Može li to biti uzrok mojim aknama? Negdje sam pročitala da se prolaktin povisuje s obzirom na sex? Nije mi baš posebno jasno pa molim iskustva. Hvala unaprijed!
Prolaktin ti nema veze sa učestlosti tvojih sexualnih odnosa. Ali prolaktin još zovu hormonom stresa, tj. ako si pod velikim stresom moguce i da se on povisi.
Isto tako kad se piju neki antidepresivi oni mogu djelovati sa prolaktin skoči.
On služi još u trudnoći u grudima mliječne žlijeze počinju proizvodit mlijeko,...
Ali neznam dali ima veze sa aknama.
Altea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 19:39   #27
Imam mikroadenom na hipofizi već 4 godine. Prolaktin je nakon godinu dana terapije bromergonom bio ok. Sad sam opet radila pretrage i u tvrđeno je da je prolaktin opet visok, ovulaciju nema , dijagnoza je streilitas primarius. Ako ima još ko sa sličnim iskustvom neka se javi. Malo sam u depri jer sam htjela djecu, a sad...
verona1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2009., 23:02   #28
menopauza

Vidim da svi imate neke probleme s hormonima. Meni su u 33 otkrili menopauzu, eto sad mi je 37 na vratima i prošli tjedan su mi potvdili da sam u totalnoj menopauzi, dali mi hormone activielle i vaginalne vagifem. Rekli su mi da se moram konzultirati s endokrinologom radi debljine jer sam do sad dosta natukla a mogla bih još. Da li možda imate kakva iskustva s tim tabletama. Preporučili su mi na Rebru Centar za debljinu, ali kolko znam dugo se čeka. Cure (i gospođe), ako znate nešto pobliže o tim tabletama i o centru nekaj mi napišite, HVALA, bila bih vam jako zahvalna. Da napomenem da su mi svi hormoni ili jako visoki ili jako niski jedino mi je prolaktin u granicama normale.
florijanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 17:44   #29
Tumor hipofize

Dragi svi,
zanima me kako se nosite s tumorom hipofize! Da li ste već bili na operaciji? Ili palanirate tek ići? Da li ste na lijekovima? Što ste sve probali u borbi da ga ˝ubijete˝? Kako se nosite sa svim što vam ovaj tumor nosi -glavobolje, gubitak vida, vrtoglavicu, gubitak mjesečnice, zaboravljivost...

naime, ja se s ˝malom nemani˝ borim već godinama....i unatoč svim iskušanim receptima, tumor se vraća. Stoga me zanima, kako se vi borite? Hvala!
Nina1504 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 19:16   #30
booog cure....evo i ja vodin borbu sa visokin prolaktinom-904,
napravila san magnetsku i adenoma nema ali mi u nalazu piše da mi je hipofiza opčenito povečana,natečena,zna li neko nešto o tome?????????
naručena san kod endokrinologa u petak i pijen bromergone (2x1) več misec dana i duphastone (da mi reguliraju ciklus)
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 15:13   #31
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
booog cure....evo i ja vodin borbu sa visokin prolaktinom-904,
napravila san magnetsku i adenoma nema ali mi u nalazu piše da mi je hipofiza opčenito povečana,natečena,zna li neko nešto o tome?????????
naručena san kod endokrinologa u petak i pijen bromergone (2x1) več misec dana i duphastone (da mi reguliraju ciklus)



Pozdrav!!
Ja sam friško operirala adenom na hipofizi, pa eto da kažem koju riječ...
Moj prolaktin je bio skoro 10 000, i adenom od 2cm.
Mislim da je kod tebe riječ samo o povećanoj produkciji hormona prolaktina ,mislim da je dobro da piješ bromergon i da kad konc.prolaktina padne da će se i ciklusi izregulirat...samo treba vremena
Kad si zadnji puta imala mengu?
Kod kojeg endokrinologa ideš?
POZZZZ
MalaBetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 16:44   #32
Quote:
MalaBetty kaže: Pogledaj post
Pozdrav!!
Ja sam friško operirala adenom na hipofizi, pa eto da kažem koju riječ...
Moj prolaktin je bio skoro 10 000, i adenom od 2cm.
Mislim da je kod tebe riječ samo o povećanoj produkciji hormona prolaktina ,mislim da je dobro da piješ bromergon i da kad konc.prolaktina padne da će se i ciklusi izregulirat...samo treba vremena
Kad si zadnji puta imala mengu?
Kod kojeg endokrinologa ideš?
POZZZZ


ja iman horm.poremečaj 4 god,pila san 3,4 vrste antibebipilula kako bi mi zaustavili krvarenja,kiretirali me itd...samo je stvar u tome da su mi doktori dali vaditi prol tek prije dva miseca...menga mi je bila 23.03. i valjda će mi i ovaj misec točno doći zato što pijen duphastone....naručena san u petak kod privatnog endokrinologa u šibeniku...šta će mi on raditi??
pogledati nalaze?? i to je to...?????? ja uopče neman volje ići kod njega,računan da je u redu kad nema adenoma,ali me gin šalje...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:39   #33
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
ja iman horm.poremečaj 4 god,pila san 3,4 vrste antibebipilula kako bi mi zaustavili krvarenja,kiretirali me itd...samo je stvar u tome da su mi doktori dali vaditi prol tek prije dva miseca...menga mi je bila 23.03. i valjda će mi i ovaj misec točno doći zato što pijen duphastone....naručena san u petak kod privatnog endokrinologa u šibeniku...šta će mi on raditi??
pogledati nalaze?? i to je to...?????? ja uopče neman volje ići kod njega,računan da je u redu kad nema adenoma,ali me gin šalje...


Ma najbolje je da odeš endokrinologu, ponesi i nalaz magneta,nećeš pogriješiti.
Kakvi su ti ostali hormoni-gonadotropini(LH,Fsh,Testosteron...)?
Tvoj nalaz prolaktina nije toliko visok i nemoj se ništa bojati, ali moraš biti pod kontrolom,endokrinolozi i ginekolozi se međusobno nadopunjuju,budući da je za spolne hormone odgovorna hipofiza, to je jednostavno neizbježno. Pit češ jedno vrijeme bromergon dok proaktin ne dođe u normalu.
BITNO je i biti što manje izložen stresu-jer kažu da je prolaktin i hormon stresa--znam koliko se god to činilo teško,pokušaj!

Kako podnosiš bromergon?
MalaBetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 17:51   #34
drugi hormoni su mi u redu...a bromergoni katastrofa u početku,
sad san na 3. kutiji,ali još uvik mi je naveče muka,samo mi se povrača,
iman osječaj kao da mi se jezik plete kad pričan,čudno nekako...
neznan jesu li te nuspojave od njih ili duphastona jer pijen i jedne i druge po 2 na dan...sve skupa,još nisan svoja...gin mi je rekao da ovu terapiju moran uzimati min 3 miseca,jer želin trudnoču...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 11:04   #35
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
drugi hormoni su mi u redu...a bromergoni katastrofa u početku,
sad san na 3. kutiji,ali još uvik mi je naveče muka,samo mi se povrača,
iman osječaj kao da mi se jezik plete kad pričan,čudno nekako...
neznan jesu li te nuspojave od njih ili duphastona jer pijen i jedne i druge po 2 na dan...sve skupa,još nisan svoja...gin mi je rekao da ovu terapiju moran uzimati min 3 miseca,jer želin trudnoču...

Te nuspojave su od bromergona, sigurno!
Terpaiju ćeš morat trošit sigurno neko izvjesno vrijeme,jer sa visokim prolaktinom nema ovulacije a samim time ni trudnoće....
Samo pozitivno,ja znam puno cura koje su bile na th bromergonom,i kad se to sve smirilo; zatrudnile su--strpljen spašen,...
I javi šta je bilo kod endokrinologa......
Lijep pozzdrav
MalaBetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 13:55   #36
thanks na savjetima i utjehama...
javin se sutra
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 21:40   #37
evooo,bila ja kod endokrinologa...
nije mi baš reka nešto novo,sve to san znala,samo me pripremio da će mi trebati duža terapija bromergona,ne samo 3 miseca...
jer je hipofiza povečena i frca prolaktinom,vjerojatno će mi biti smanjena doza kad prl dođe u normalu ali zbog hipofize ću ga i dalje piti...
pa....nije loše...
iman jedno pitance za vas koje ste na bromergonu,jeste ikako konzumirale alkohol dok ste pod ton terapijon??????????
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:01   #38
Quote:
tinaskr kaže: Pogledaj post
evooo,bila ja kod endokrinologa...
nije mi baš reka nešto novo,sve to san znala,samo me pripremio da će mi trebati duža terapija bromergona,ne samo 3 miseca...
jer je hipofiza povečena i frca prolaktinom,vjerojatno će mi biti smanjena doza kad prl dođe u normalu ali zbog hipofize ću ga i dalje piti...
pa....nije loše...
iman jedno pitance za vas koje ste na bromergonu,jeste ikako konzumirale alkohol dok ste pod ton terapijon??????????



Bilo bi mi drago da su ti sad neke stvari jasnije,,trebat će vremena da se prolaktin ustabilizira,ali ne brini kad se spusti na manje vrijednosti i menzesi će postati redoviti
Alkohol ti NE bi preporučila-umanjuje djelovanje lijeka i pila bi ga puno duže a da ne govorim o mogućim nuspojavama...(i sama si rekla da se teže podnosi bromergon) a zamisli onda još+ alkohol= sorry draga ali to ne ide,
eto sretno sa pijenjem ali samo bromergona(za alkohol uvijek ima vremena).
pozdravčić
MalaBetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 13:52   #39
da,da...prije dva tjedna prijateljica mi je slavila rođendan i ja izašla...
popila san jedan jedini gemišt,ubi me bože šta mi je napravia....
bogami da san se pripala...vručina,pot,zamaglilo mi se prid očima,panika...
užas,užas!!!! ja san znala da se alkohol ne proporuča u kombinaciji,i da se ne smije,ali ja kažen ajde pola čaše biloga vina,neće mi ništa biti...al san se zajebala...NIKAD VIŠE!!!
pripala san sama sebe i svih oko sebe!!
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 21:59   #40
povišen prolaktin

Napravila sam krvne pretrage hormona zbog izostanka menstruacije, nalaz je pokazao povišen prolaktin i nizak estradiol?zanima me što to znači, što mi može biti zbog toga!???
beni29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.