Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 15:36   #1481
e moj viking....

Zašto ti je onaj prvi ljevi blok tako svijetlije boje? Srušit će ti se zbog toga...

E da, ti radiš pečenjaru, a pogled iza nje salonit ploče na krovu pune azbesta..(ako me oko dobro služi)...

Pa budete pomrli sa prvim janjcem
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 23:30   #1482
Quote:
ZlayaA kaže: Pogledaj post
Izgleda mi poznato
napravit ću male preinake tak da ne budu identične....
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
e moj viking....

Zašto ti je onaj prvi ljevi blok tako svijetlije boje? Srušit će ti se zbog toga...

E da, ti radiš pečenjaru, a pogled iza nje salonit ploče na krovu pune azbesta..(ako me oko dobro služi)...

Pa budete pomrli sa prvim janjcem
pofalio mi jedan blok pa sam stavio drugačijega....
a ploče,a kaj ja tu mogu,taj krov je stariji od mene,pa neću ih zato bacati kaj su salonitne,pa nije to tvornica da tak zagađuje....
doći će i njihovih 5 minuta
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 00:32   #1483
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
E da, ti radiš pečenjaru, a pogled iza nje salonit ploče na krovu pune azbesta..(ako me oko dobro služi)...

Pa budete pomrli sa prvim janjcem
Tebi očito stvarno nisu jasne osnovne stvari, ljudi su ti pokušavali objasniti ali očito se ne prima....

Ploče na krovu koje nitko ne DIRA nisu nešto opasne.

Čistiti salonit ploče DROT KEFOM je opasno, glupo i još dosta toga što ovdje ne bi htio napisati....zašto...razmisli malo, pritvori prozor na jednom uhu da ti ne vuče propuh tako jako
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 18:50   #1484
u procesu sam izgradnje pečenjare, procitao sam sve postove stvarno jako kvalitetnih postova ima i covjek moze dosta nauciti. Imao bih par pitanja:
1.zalio sam danas prvu ploču (ložište) i sad kako se susi vidim da na par mjesta je kao ciknula ima pukotinicu od nekih 5 cm (nije pukla ni po duzini ni duzini )jeli to stvara kakav problem.... armaturu sam stavio mrežu 6mm i sipke 12mm sam iskrizao i napravio takodjer jos jednu mrezu. Veličina ložista mi je 100cm X 200cm.
2. planiram stavljati kapu na "tri vode" zanima me koja je ravna strana čelna ili ona zadnja jel cuo sam raznih varijanti. Rupu cu nekih 40X40 radit i biti ce dimljak preko 4 m mislim da nebi trebalo biti problema s dimom.
3.sirina volte mi je 175cm na samom dnu jeli to previse ili? (visina od lozista do sredine volte iznosi 68cm)
budem slike stavio kad zavrsim .... eto molio bih nekog tko ima vremena,znanja i volje da mi odgovori na par pitanja.
unaprijed hvala i lijep pozz
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 07:31   #1485
evo kako je ispalo,nakon pun kufer zahebancije....danas proba



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
sime0901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 10:44   #1486
super, svaka čast
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 19:58   #1487
Bilo jučer novosti kod mene !
http://i56.tinypic.com/t0gsox.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 20.05.2015. at 20:18. Reason: Postavljanje linka umjesto slike
D@ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 11:48   #1488
http://www.njuskalo.hr/ostale-gradev...-oglas-3207463
__________________
Građevinske usluge od temelja do krova, upit na PM
seniorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:20   #1489
Ovako, trebao bih par savjeta, mišljenja i preporuka za pokrov sjenice.
Naime, odlučio sam se za krov sa trskom jer mi se crijepovi, šindre i ostalo ne bi uklapali u konstituciju dvorišta, a zamišljam mediteranski izgled dvorišta.
E sad...kako to napraviti! Da li daskati pa stavljati foliju, pa na nju trsku ili nekako drugačije.
Nisam rekao da mi je bitna i nepropusnost krova!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:43   #1490
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Naime, odlučio sam se za krov sa trskom jer mi se crijepovi, šindre i ostalo ne bi uklapali u konstituciju dvorišta, a zamišljam mediteranski izgled dvorišta.
Oprosti što cjepidlačim, ali kakve veze imaju Mediteran i trska?
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 14:53   #1491
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Oprosti što cjepidlačim, ali kakve veze imaju Mediteran i trska?
Nema problema...suncobrani od trske, sjenice od trske, raznorazna kamenja, bambusi, palme, smokve, pampasi, more....sve me to podsjeća na jadran.
Pola tih stvari imam, umjesto mora imam bazen.....eto, to je to.
Sad mi daj neki savjet.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 18:53   #1492
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Nema problema...suncobrani od trske, sjenice od trske, raznorazna kamenja, bambusi, palme, smokve, pampasi, more....sve me to podsjeća na jadran.
Pola tih stvari imam, umjesto mora imam bazen.....eto, to je to.
Sad mi daj neki savjet.
ne znam di si ti na bediteranu vidija trsku i bambus, evo gledam kros prozor, vidim bor, maslinu, pa 4 bora, pa opet maslinu, buškove svih vela, ali bogami trsku nijednu (osim desno u china shopu)

autohtoni dalmatinski pokrov je kamena ploća, ili kupa kanalica/mediterana

a od svih pokrivala od sunca najviše sam vidio starih cerada iz rata i plavih cerada sa trajekata

a šta se tiće folije i trske, nema potrebe, trska ne zadržava ni vodu ni zrak, samo prikucaj po muralima ili šta je već gore i bog
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:56   #1493
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
....sve me to podsjeća na jadran.
Podsjeća te za Papayu i Aquarius i ostale beach klubove koji su pokupili fore s Kube, Bahama i Tajlanda. Gdje trska i raste.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 23:19   #1494
krenuli radovi danas dalje.....


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 09:13   #1495
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ne znam di si ti na bediteranu vidija trsku i bambus, evo gledam kros prozor, vidim bor, maslinu, pa 4 bora, pa opet maslinu, buškove svih vela, ali bogami trsku nijednu (osim desno u china shopu)

autohtoni dalmatinski pokrov je kamena ploća, ili kupa kanalica/mediterana

a od svih pokrivala od sunca najviše sam vidio starih cerada iz rata i plavih cerada sa trajekata

a šta se tiće folije i trske, nema potrebe, trska ne zadržava ni vodu ni zrak, samo prikucaj po muralima ili šta je već gore i bog
De malo pojasni. Nema potrebe za folijom? I šta su murali? rogovi, letve, daske?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 20:53   #1496
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
De malo pojasni. Nema potrebe za folijom? I šta su murali? rogovi, letve, daske?
murali su ti letve 8 x 5

krov od trstike je mehanički neotporan, znaći da bi trebao podaskati rogove, napraviti sekundarni krov koji je otporan na sunce, onda na to pokucati trstiku da je vjetar ne odnese...

ne znam, meni se to čini nemoguća misija izvest bez da probiješ izolaciju

znaći ja bi stavio trstiku u više slojeva koja štiti od kiše u prvih 20 minuta dok se pokupe stvari i gotovo, nebi puno filozofirao, ili bi napravio kupe i onda možeš ispod stavit i ljetnu kuhinju

inaće kad zapuše bura na Jadranu, taj "mediteranski" ugođaj obično odleti sa burom
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 10:52   #1497
Mene zanima da li bi terpapir izdržao kišu i snijeg jel ne bi bilo crijepa, nego samo jedan ili dva reda trske.
Ne znam, šta kad bi stavio dva reda terpapira, jel bi to bila glupost?
Koliko bi to vremenski izdržalo uopće?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 21:38   #1498
Staviš v4 ljepenku i "držati" će dugo , još bolje ako imaš gdje gkupiti onu sa kamenim posipom što se stavlja kao završni sloj. I obavezno stavi okapne limove po rubu da ti ne trune daska.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:47   #1499
Thumbs up

Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Staviš v4 ljepenku i "držati" će dugo , još bolje ako imaš gdje gkupiti onu sa kamenim posipom što se stavlja kao završni sloj. I obavezno stavi okapne limove po rubu da ti ne trune daska.
Znači, V4 je rješenje, super. Okapni limovi idu svakako.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 13:52   #1500
mali edit....



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.