Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2012., 20:01   #41
Wft did I just read?



Da mi se raspravlja o nogometu i njegovom utjecaju na društvo ne bih bila na ovom podforumu. Zabrazdio si u offtopic i to debelo.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 20:44   #42
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Wft did I just read?



Da mi se raspravlja o nogometu i njegovom utjecaju na društvo ne bih bila na ovom podforumu. Zabrazdio si u offtopic i to debelo.
Fora su ti gifići, ali na pdf nogomet su još bolji

Da budem ontopic, mislim da je autorica dobila dosta kvalitetnih savjeta, a najvjerojatnije se radi o tome da je jednostavno zrelija od svojih vršnjaka ili barem od većine njih.
Naročito ako se autorica topica i sama smatra karakterno snažnom osobom pa je frustrirajuće da ne može pronaći nekoga sličnog ili još snažnije osobnosti.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 20:59   #43
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Izvana djeluješ opušteno i društveno, a iznutra si ozbiljnija i opreznija. Morat ćeš razmisliti kakva u biti jesi i, ili izabrati jednu stranu ili te dvije nekako međusobno pomiriti. Bez toga ćeš i dalje djelovati drugačije i zbunjujuće na okolinu od onoga kako se u biti osjećaš te samim time i zbunjivati sebe, ali i ostajati uskraćena u onome što želiš.
Ovdje bi moglo biti nešto. Iako smo svi mi (barem dijelom) satkani od suprotnosti, u ekstremnijim slučajevima (nesrazmjera) signali koje šalje tvoja maska privući će ljude koji neće moći dati ono što zapravo treba (pravoj) tebi.

Slažem se i s onima koji su ti rekli da si dovoljno mlada, a da se ne trebaš brinuti. Kriteriji na temelju kojeg si "diskvalificirala" neke momke savršeno su normalni, kao što je savršeno normalno poželjeti imati nekoga. Sve će to doći na svoje, nemoj previše razmišljati o kriterijima.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 21:18   #44
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Naročito ako se autorica topica i sama smatra karakterno snažnom osobom pa je frustrirajuće da ne može pronaći nekoga sličnog ili još snažnije osobnosti.
Nije niti potrebno da pronađe nekog snažnijeg. Štoviše, sklona sam vjerovati da bi joj bolje odgovarala otvorenija (emocionalno pristupačnija) osoba od nje.

Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Zašto ova tema ne ide pod lock?
Zato jer se autorica još uvijek može pojaviti i postaviti pitanja?

Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Isto se dogodilo na temi ovog koji traži normalnu curu.
To je zato što moderatori ništa ne rade. Nisu dobili plaću za prošli mjesec.

Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
Ovdje bi moglo biti nešto. Iako smo svi mi (barem dijelom) satkani od suprotnosti, u ekstremnijim slučajevima (nesrazmjera) signali koje šalje tvoja maska privući će ljude koji neće moći dati ono što zapravo treba (pravoj) tebi.
Sviđa mi se kako razmišljaš.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 21:24   #45
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije niti potrebno da pronađe nekog snažnijeg. Štoviše, sklona sam vjerovati da bi joj bolje odgovarala otvorenija (emocionalno pristupačnija) osoba od nje.
Ovo je sad u sferi nagađanja jer emocionalno otvorenija osoba ne znači nužno i emocionalno stabilniju osobu. Ustvari, siguran sam da autorica sama najbolje zna kakva bi joj osoba odgovarala, a moj joj je savjet da ne pristaje ni na što manje od toga makar ostala zauvijek solo.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 21:32   #46
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ovo je sad u sferi nagađanja jer emocionalno otvorenija osoba ne znači nužno i emocionalno stabilniju osobu.
Istina. O ovom niti nema potrebe raspravljati.

Quote:
Ustvari, siguran sam da autorica sama najbolje zna kakva bi joj osoba odgovarala, a moj joj je savjet da ne pristaje ni na što manje od toga makar ostala zauvijek solo.
Napisala je već što bi htjela:

Želim nekoga s kim ću moći pričati. Tko će mi moć karakterno parirat i s kim ću moć raspravljat o bilo čemu. Ne zanima me da li se slažemo dok se ne radi o nekim velikim razlikama. Ipak, postoje stvari koje su meni bitnije od ostalih i oko kojih ipak ne radim kompromise. Mislim da se izvana doimam kao hladna osoba (tako mi je rečeno, tako da je vjerojatno točno), tako da bih bila najsretnija da upoznam nekoga tko će to moći promijeniti. Mislim da je to prvenstveno. Taj savršeni mi mora biti i fizički privlačan. Sada ipak to stavljam na stranu jer nije problem.

Ovo je vrlo općenito napisano i u kategoriju "raspravljati o bilo čemu" može ući svašta. Dio "postoje stvari koje su meni bitnije od ostalih i oko kojih ipak ne radim kompromise" je... opet općenit. Bilo bi super kad bi se autorica ukazala i neke stvari dodatno pojasnila.

Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Pa autorica se zahvalila svima na savjetima već,ne piše više..valjda treba opet doć i baš naglasiti da odlazi i da je gotovo.Možda će onda biti jasnije,možda.
Koji je tvoj problem? Smeta te što je ova tema još uvijek otvorena? Možda se pojavi netko tko će podijeliti svoja iskustva i tko se djelomično pronalazi u uvodnom postu koji je autorica napisala.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:09   #47
Zaljubljivanje je lijep osjećaj. Tko se prvi zaljubio? Adam u Evu? Možemo li čitavu ljudsku civilizaciju promatrati kao jedan niz zaljubljivanja? Suprotnost zaljubljivanju je odljubljivanje. Odnos između muškarca i žene stane u taj raspon od zaljubljivanja do odljubljivanja. No pustimo sad završetak. Vratimo se na početak. Na zaljubljivanje. Kad se zaljubiš znači da prihvaćaš tu osobu u potpunosti. To je veselje ili kak se kaže osjetiš leptiriće u trbuhu. Zato autorici bi želio da se to dogodi i hoće jer je to prirodno.
Crveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 03:22   #48
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ovisi koji su ti kriteriji. AKo se oni tiču fizičkog izgleda ili materijalnog statusa, oni su razočaranja sasvim normalna. Isto tako, ono što ti nazivaš "zanimljivošću", drugi zovu klikom između dviju osoba pa zaista nema potrebe forsirati komunikaciju koja nije kliknula na intelektualnoj i emotivnoj razini.
Još nešto, osoba koja cilja visoko, ne nalazi baš lako i često osobe koje zadovoljavaju njezine kriterije, a to, sudeći po ovim tvojim riječima, kod tebe nije slučaj
moji 'kriteriji' nemaju veze s fizickim izgledom ili materijalnim statusom. sto se tice klika, obicno se dogodi, ali svaki puta nekako i prestane.

imam 35 godina, znaci 20 i nesto od toga su godine koje zauzima nekakav moguci ljubavni zivot. tri, odnosno mogu sad vec reci cetiri osobe u tom razdoblju meni ne izgledaju tako mnogo. ne govorim o vezama, samo o osobama koje su bile ili jesu 'odgovarajuce' (ne svida mi se ovaj izraz ). veza je bilo manje od toga.
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Meni najvažnija poruka knjige koju sam autorici topica preporučio - psihički zrele osobe se ne zaljubljuju. Sposobnost da realno sagledaju osobu koja im se sviđa priječi ih da nose "ružičaste" naočale zaljubljenosti.
s ovim mi je lako sloziti se. u ovim nekim odraslim godinama prvo zavolimo, a onda se ponekad zaljubimo u tu istu osobu na trenutak, ali samo na trenutak. ili je bar kod mene tako...

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Vjerojatno onda ciljaš tamo gdje ne treba. Možda čak i u pogrešne mete. Što nalaziš zajedničko sa njima kada im nisi "dovoljno" zanimljiva?
To mi je pomalo nejasno.
Mislim, može se takvo nešto dogoditi jednom ili dva puta, ali ako se stalno događa onda je problem u nama.
Isto tako, ako vidiš da nema interesa od druge strane čemu potreba zadovoljiti njihove kriterije. Kreneš dalje.
ne vjerojatno, nego sigurno ciljam gdje ne treba. inace ne bih bila ovako dugo sama.
zajednicko? pa gotovo sve, ali ipak uvijek na kraju ispadne da je njima kod mene ocito nedostajalo jos nesto. nikada jos nisam doznala sto tocno.
meni je sve to jako nejasno, zato i jesam ponekad na ovom podforumu.
ne krecem dalje lako, dok postoji i najmanji interes i najamanji znak paznje prema meni, ostajem.
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 12:43   #49
Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
ne vjerojatno, nego sigurno ciljam gdje ne treba. inace ne bih bila ovako dugo sama.
zajednicko? pa gotovo sve, ali ipak uvijek na kraju ispadne da je njima kod mene ocito nedostajalo jos nesto. nikada jos nisam doznala sto tocno.
meni je sve to jako nejasno, zato i jesam ponekad na ovom podforumu.
ne krecem dalje lako, dok postoji i najmanji interes i najamanji znak paznje prema meni, ostajem.
Stvar je u tome što ovdje, ako dobro gledaš i znaš što treba gledati, možeš naletjeti na neke dijelove, ali ih moraš sama uklopiti zajedno sa ostatkom u neku smislenu cjelinu za sebe.
Neki ljudi jednostavno nisu za nas niti mi za njih koliko god ponekad željeli suprotno.
Ako ostaješ dok postoji i "najmanji interes" onda se zadovoljavaš sa vrlo malim, a to ti ne donosi ništa dobroga. Tražeći više imamo veću šansu da to dobijemo negoli kad se zadovoljavamo sa manje.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:09   #50
....

imam isti problem, ako se i zaljubim, to je najčešće u tip dečka kojeg cure obljetavaju pa nema ni razloga bit samo s jednom u vezi. A u manje privlačnog, mirnog i običnog dečka se jednostavno nikako ne mogu zaljubit makar bi to zapravo bilo najbolje... komplicirana je ta ljubav, čak i ako nađeš pravu osobu toliko se trudiš, mučiš i odričeš radi veze na kraju ti se često sve sruši na glavu
candybar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 13:46   #51
Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
u ovim nekim odraslim godinama prvo zavolimo, a onda se ponekad zaljubimo u tu istu osobu na trenutak, ali samo na trenutak. ili je bar kod mene tako...
Kako je moguće nekog zavoljeti pa se naknadno na trenutak zaljubiti u tu osobu? Čudno zvuči, that's it.

Quote:
zajednicko? pa gotovo sve, ali ipak uvijek na kraju ispadne da je njima kod mene ocito nedostajalo jos nesto. nikada jos nisam doznala sto tocno.
meni je sve to jako nejasno, zato i jesam ponekad na ovom podforumu.
ne krecem dalje lako, dok postoji i najmanji interes i najamanji znak paznje prema meni, ostajem.
Imaš 35 godina i još nisi shvatila što ljudima nedostaje kod tebe da bi se mogli zaljubiti i voljeti te?
Hint: zadnja rečenica zvuči dosta... očajno. Možda je u tome problem. Previše se trudiš da bi udovoljila nekom tko pokaže i najmanji interes za tebe.

Quote:
candybar kaže: Pogledaj post
imam isti problem, ako se i zaljubim, to je najčešće u tip dečka kojeg cure obljetavaju pa nema ni razloga bit samo s jednom u vezi. A u manje privlačnog, mirnog i običnog dečka se jednostavno nikako ne mogu zaljubit makar bi to zapravo bilo najbolje... komplicirana je ta ljubav, čak i ako nađeš pravu osobu toliko se trudiš, mučiš i odričeš radi veze na kraju ti se često sve sruši na glavu
Ah, ta mladenačka ljubav. Zaljubljuješ se uvijek u osobe koje isključivo fizički privlače? Nije ti se nikada dogodilo da ti se netko na prvu ne čini nešto pretjerano zgodan i/ili lijep, ali što ga više upoznaješ to ti se više sviđa na 100 različitih razina?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 16:00   #52
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Kako je moguće nekog zavoljeti pa se naknadno na trenutak zaljubiti u tu osobu? Čudno zvuči, that's it.
za mene je zaljubljenost onaj ludi osjecaj kad hodam iznad tla i u trbuhu imam male zmajeve (nemam leptirice, kod mene su to mali svjetlucavi zmajevi metalnih ostro nazubljenih krila ). kad sam imala 15, 20 godina naravno da sam se prvo zaljubljivala i nakon toga neke od tih ljudi zavoljela ili ne. koliko vidim vec vise godina nije tako, sad samo otkrijem da nekoga nakon duljeg upoznavanja volim, i mogu u nekom trenutku osjecati tu ljudu zaljubljenost zbog necega sto taj netko cini, ali ona nikako ne potraje dugo.

zasto sad stvari idu, ajmo reci suprotnim redom, jesu li to samo godine ili pokoje lose iskustvo previse, ne znam.

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Imaš 35 godina i još nisi shvatila što ljudima nedostaje kod tebe da bi se mogli zaljubiti i voljeti te?
Hint: zadnja rečenica zvuči dosta... očajno. Možda je u tome problem. Previše se trudiš da bi udovoljila nekom tko pokaže i najmanji interes za tebe.
da, posljednjih vec podosta godina nisam dovoljno zanimljiva onima koji su meni dovoljno zanimljivi. zato i jesam sama. zato i jesam ovdje.

posljednju moju recenicu si potpuno krivo protumacila, ne udovoljavam svima onima koji pokazuju i najmanji ineteres za mene. ne, nisam toliko ocajna. moguce je da nisam ocajna uopce. rijec je o udovoljavanju onima koji su meni zanimljivi, a to radim samo zasto sto mi je gust, zato sto ih volim, ne iz nikakvog ocaja.

Zadnje uređivanje valnea : 05.05.2012. at 16:16.
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 17:00   #53
Tika,meni se to dogodilo.Kada se zaljubiš u nekoga tko ti se na prvu fizički ne svidi ali te dalje svojim ponašanjem jednostavno približi sebi.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 17:59   #54
Quote:
valnea kaže: Pogledaj post
kad sam imala 15, 20 godina naravno da sam se prvo zaljubljivala i nakon toga neke od tih ljudi zavoljela ili ne. koliko vidim vec vise godina nije tako, sad samo otkrijem da nekoga nakon duljeg upoznavanja volim, i mogu u nekom trenutku osjecati tu ljudu zaljubljenost zbog necega sto taj netko cini, ali ona nikako ne potraje dugo.
Jesam li dobro shvatila? Ti se upoznaješ s nekim. To je proces koji traje i vi tada niste u vezi. Nakon duljeg upoznavanja (ne znam koliki je to vremenski period) ti tu osobu zavoliš. Onda dotični napravi nešto i ti se malo ludo zaljubiš u njega, ali to kratko traje?
Pitanje: kako možeš voljeti nekog s kim nisi u vezi? Meni je mrvu logičnije da si ti zaljubljena u njega, a ne da ga voliš. Barem u tom periodu početnog upoznavanja.

Quote:
zasto sad stvari idu, ajmo reci suprotnim redom, jesu li to samo godine ili pokoje lose iskustvo previse, ne znam.
Ne bih rekla da su godine. Ustvari, ne znam što bih rekla.

Quote:
da, posljednjih vec podosta godina nisam dovoljno zanimljiva onima koji su meni dovoljno zanimljivi. zato i jesam sama. zato i jesam ovdje.
Presloži kriterije koje neka osoba mora zadovoljiti da ti bude zanimljiva. Ako već dugi niz godina nešto ne štima, mislim da je vrijeme da neke stvari promijeniš.

Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Tika,meni se to dogodilo.Kada se zaljubiš u nekoga tko ti se na prvu fizički ne svidi ali te dalje svojim ponašanjem jednostavno približi sebi.
Srčeko, reci ti meni, koliko godina imaš?

p.s. Mislim da je većina nas imala slično iskustvo. Kada te netko tko ti je ispod nekakvog vlastitog prosjeka na kraju privuče.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:12   #55
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Kako je moguće nekog zavoljeti pa se naknadno na trenutak zaljubiti u tu osobu? Čudno zvuči, that's it....
Ponovno se zaljubiti u osobu koju voliš je prekrasno.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:15   #56
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ponovno se zaljubiti u osobu koju voliš je prekrasno.
To je drugo. To pretpostavlja da je već postojala zaljubljenost. Mada, priznajem da mi nije do kraja jasno uopće na što se misli pritom, zaljubljenost-ljubav-zaljubljenost. Ili jesi zaljubljen i voliš ili nisi, mislim da ljudi misle na sporadične pojave strasti koja se valjda ne očekuje u dugogodišnjim vezama.

Ali kako to zavoliš nekoga bez prvotne zaljubljenosti pa se onda naknadno zaljubiš?
Općenito mislim da ljudi govore stvari ponekad jer im super pametno zvuče, a da to veze nema sa stvarnim stanjem. Tako miješaju zaljubljenost sa sviđanjem i kemijom, a ljubav sa zaljubljenošću. Pa kad voliš nekoga prirodno je da si ujedno i zaljubljen.

Duže vrijeme sam ja razmatrala ovu teoriju i mislim da sam došla do konačnog zaključka. Ne postoje odvojene kategorije ljubavi i zaljubljenosti. Kad više nisi zaljubljen odeš ili se pretvaraš da je vaša veza na višem nivou gdje se ne trebate ni seksati jer su vam duše spojene.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:15   #57
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Ponovno se zaljubiti u osobu koju voliš je prekrasno.
Ponovo se zaljubiti != zaljubiti se po prvi put.

Ti si čudan.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:18   #58
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Inače ljudi koji se bezglavo zaljubljuju u nepoznate osobe pune mana,čine to zato što se zapravo zaljubljuju u prekrasne ufantazirane osobine koje ufantaziraju da njihovi objekti odnosno subjekti ljubavi imaju odnosno gaje,a da o njima samima kao realnim osobama i njihovim realnim manama uopće ni ne razmišljaju...i onda iz toga neprizemnog maštovnjačkog procesa proizlaze nesretne ljubavi,razočaranja,ogorčenja,prekidi itd...
kakve veze ima ovo s autoricom? ne zaljubljuje se u te tipove, kao prvo. kao drugo, jasno da je bitno da postoji fizička privlačnost u vezi... i ovo o tvom ufantaziranju i projiciranju i o čem tu ne tlaparaš
pa normalno da ima neke kriterije, ne radi se tu o fantaziranju..jer ako nećeš ići na način 'ok, amo se upoznati da vidimo jel si pašemo' šta bi svi po tebi trebali prvo par godina biti frendovi, pa onda razmišljati o vezi
pa ono, cura upozna tipa koji joj je ok, i onda izlazi s njim, još ga ne zna dovoljno, al jasno da ima neke želje da joj paše kao osoba...i al' eto, ne ispune njene kriterije..o tom tvom fantaziranju što govoriš, ja ga ne vidim tu kod autorice

Quote:
Psih kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da.. ne razočaraju tebe dečki, već ti to sebi sama napraviš. Iščekuješ ono što nećeš realno dobiti, onda to diskreditiraš i tako hranis onu tamnu stranu koja te čini živom, tu njihovu "ispraznost" koja je ustvari tvoja. Uvjerena si da si sama sebi dovoljna, moguće.

Ukoliko se želiš riješiti te ispaznosti, morat ćeš kontrolu svoga duha i tijela prepustiti instinktima (čulima), a ne umu i "zbrajanju" ljudi, prijatelja, ljubavi... Najbolje ćeš to napraviti da pustiš da stvari idu svojim tokom, tipa "jednom se živi" da se prilagođavaš okolini na način da te zanimaju oni, naivom..
a zbog čega njeni kriteriji nisu realni? meni se čine sasvim u redu, da cura traži nekog tko razmišlja slično kao ona

Quote:
Stisle su te obveze, uplašile, naučila si da je život kontrola, obveza, zadatak, hladnoća, a to ljubav nije..
zbog čeg ti misliš da ona se ponaša kao da je ljubav hladnoća i obaveza? da ne zna što je ljubav? rekla je da ima ljudi koje voli u svom životu, prijateljski

Quote:
Probably, you need a monster. Ne samo u verbalnom smislu, već eto, ako se možeš godinu dana sexat hladna k'o led - i u krevetu. Nekog tko je prava vatra, a ti njegov bazen pun hladne vode kakogod gledano.

Lako moguće, jako teško za naći.
ma kakve suprotnosti, to ovako lijepo zvuči, al ne ide to u RL

Quote:
DearP kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima! U 23 godine imala sam jednu ozbiljnu vezu. Nisam se niti jednom zaljubila. Svaki odnos izgleda jednako. Ovako nekako ide scenarij.

*prvi i drugi tjedan
Ja i on se upoznajemo.
Svidi mi se.
Počinjemo izlaziti.
Oduševljena sam njime.
*treći i četvrti tjedan
Počinje me živcirati.
Svakim danom me razočara nečim novim, bilo stavom, bilo razmišljanjem, bilo postupkom.
Posljedično, fizički mi postaje neprivlačan.
Prekid (uvjetno rečeno jer uglavnom rijetko i dođe do veze)..
pa dobro, i ja imam godina kao i ti, nisam u vezi, imala sam jednu ozbiljnu i jednu koja je na mene puno utjecala ali nije bila toliko ozbiljna ni približno, znam vršnjake koji nikad nisu imali ozbiljnu vezu, i mislim da to nije strašno za nekog od 23 godine
i ja imam visoke kriterije, i mislim da je to ok, što tražiš nekog sa sličnim stavovima i razmišljanjima..samo što se ja ne oduševim lako, pa često ne dođem do 3. i 4. tjedna
zbog čeg se ti oduševiš?

Quote:
Imam osjećaj da nisam sposobna voljeti. Da nikada neću naći nekog s kim ću moći biti sretna. Ili u koga ću se zapravo zaljubiti. Ja sam savršeno sposobna imati odnos prijateljstva s povlasticama godinu dana bez da prema toj osobi razvijem bilo kakve ljubavne osjećaje. Prirodno, osoba mi postane jako draga, često i odličan prijatelj, ali ljubavni osjećaji nikada. .
a je li ta jedna ozbiljna veza u kojoj si bila, jesi razvila nešto na tragu ljubavnih osjećaja? kažeš da se nikad nisi zaljubila...
i ovo što kaže Alexa, jel znaš nekog prema kome si razvila, ali ti je nedostupan?
i u kakvu osobu bi se zaljubila, da je sad zamisliš, kakva bi trebala biti pod must, i što nikako ne bi smjela biti?

Quote:
Kako ne izgledam loše, a i prilično sam otvorena i društvena, lako upoznajem ljude i često mi prilaze dečki. Zanimljivo je da njih to moje naglo hlađenje uzrokovano mojim razočaranjem u svakog od njih rezultira još većom zainteresiranošću s njihove strane što često sve zajedno ne olakšava..
eh, ni ja nisam tipično žensko, mene kad netko kog ne želim, al budem pristojna do kraja krene gnjaviti, ajme meni kako to ne mogu podnijeti, imam potrebu stvarno prema takvima biti The Bitch, mrzim kad me se gnjavi

Quote:
Trenutno sam umorna od svog načina života, koji se svodi na ponavljanje gore opisanog scenarija. Sve bih dala da upoznam nekog tko će me oboriti s nogu i zbog koga neću nakon 3 tjedna plakati jer ću ponovno ostati razočarana osobom. Možda imam previsoke kriterije i čekam nekoga tko ne postoji, ne znam. Mislim da je to vrlo realno. Ali onda me zanima što napraviti da ti kriteriji postanu realni. Jer se tu ne radi o nekim fizičkim karakteristikama, u tom segmentu nemam problema s pronalaskom onoga što tražim, radi se o karakternim osobinama..
možeš probati spustiti kriterije, ali to ne znači da ćeš biti sretna..evo, da ih ja spustim, i da budem s nekim za kog znam da me ne oduševljava nego sam zbog usamljenosti, straha i sl. pristala na takav život imala bi osjećaj da imitiram život..ne bi mogla

Quote:
Možda je zanimljivo za spomenut i da s većinom dečkiju s kojima sam se nalazila se još uvijek družim i odlični su mi prijatelji. Ti odnosi, dakle, ne funkcioniraju isključivo na ljubavnoj razini..
e, vidiš ovo me zbunjuje, dosad sam te savršeno pratila...ovo odlični prijatelji..ne znam meni netko tko mi ne paše i tko me živcira ne može biti prijatelj...

Quote:
Prvi primjer je najčešći. Drugi najrecentniji. Pa eto. Zanima me vaše mišljenje. Što mislite, u čemu je problem? Ne bih rekla da sam nesposobna voljeti jer postoji toliko ljudi koje bezgranično volim. Malo me počinje plašiti da mi nitko na priličnom uzorku ne odgovara. Trenutno sam u toj fazi da bih dala sve da se zaljubim, makar nesretno. Jer i to mi se čini bolje od ove praznine koju osjećam već godinama.
pa mislim da je problem u tvom entuzijazmu s tipovima..onako, kreni polako, tim više jer poznaš sebe i znaš da te teško zadovoljiti..ali ako si jaka osoba i imaš svoje kriterije, i manje-više znaš što želiš, mislim da si premlada da bi odustala od njih..znam da si ne možeš nacrtati dečka kakvog želiš, ali nemoj padati u depresiju što si solo..kužim da ti fali dečko, ali ništa ne ide na silu... ne znam što još da ti kažem, vidim da izlaziš, i daješ šansu dečkima, i želiš nekog upoznati, tako da mislim da jednostavno nije naišao pravi...to što si izbirljiva meni je ok, pa kad pogledam manje-više većinu veza prijatelja i poznanika, ne bi sebi htjela takvu
za kraj,
ima ljudi koji se nikad ne zaljube... ali većina nađe nekog tko im karakterno paše i privlači ih da budu sretni bar neko vrijeme u životu

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ako ti osobe s kojima si probala nešto nisu odgovarale u nekom ključnom kriteriju, potpuno je normalno što se nisi u njih ludo zaljubila.

Recimo; tamo taj tvoj neki je pokazivao znakove homofobije. To ti smeta kod partnera jer dosta govori o njegovim načelima prema ljudskim slobodama. Meni bi to isto smetalo. Imaš svoj kriterij, ideš dalje.

Nek te uhvati briga, ako ovaj problem budeš imala i dalje za 10 godina..
ma da, i ja ovo mislim

Quote:

U medjuvremenu 2 pitanja:

1. Da li si ikad ikad ikad jako željela nekog koga nisi mogla imati, i

2. O kakvoj osobi maštaš?
e, da nisi na ovo odgovorila, na prvo nisi konkretno, a na drugo uopće...i mene zanima
__________________
Little Miss Sunshine.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:20   #59
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Kako je moguće nekog zavoljeti pa se naknadno na trenutak zaljubiti u tu osobu? Čudno zvuči, that's it.


Imaš 35 godina i još nisi shvatila što ljudima nedostaje kod tebe da bi se mogli zaljubiti i voljeti te?
Hint: zadnja rečenica zvuči dosta... očajno. Možda je u tome problem. Previše se trudiš da bi udovoljila nekom tko pokaže i najmanji interes za tebe.


Ah, ta mladenačka ljubav. Zaljubljuješ se uvijek u osobe koje isključivo fizički privlače? Nije ti se nikada dogodilo da ti se netko na prvu ne čini nešto pretjerano zgodan i/ili lijep, ali što ga više upoznaješ to ti se više sviđa na 100 različitih razina?
ne, nikad mi se to nije dogodilo, i imam 23 godine tako da to nije stvar neiskustva, nego jednostavno ne mogu zanemarit fizički izgled, doduše to je sve relativno, netko tko je meni privlačan može biti totalno neprivlačan svim ostalima. Ali uglavnom kemija i privlačnost su mi bitni i ne mogu se zaljubit samo u nečiju osobnost i karakter
candybar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 19:23   #60
Quote:
candybar kaže: Pogledaj post
Ali uglavnom kemija i privlačnost su mi bitni i ne mogu se zaljubit samo u nečiju osobnost i karakter
Ja mogu. I upravo mi nečija osobnost i karakter mogu biti presudni da frcaju iskre. Jebe mi se jel lijep (osim u nekim ekstremnim iznimkama) i jel miriše na pačuli i jasmin ako me osvojio onim iznutra. Znam da zvuči klišejasto.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.