Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2006., 18:29   #41
ej ti kiki ubuduce nemoj ici gledat filmove za koje bacas novcice i ost.
Jer ces nas doslovno 'pogubit'svojim otrovnim komentarima.
Ok,i ja priznam da je glupa ova pojava s maskom,tj.kako se vidi da je umjetno...al ajd neke se stvari mogu progledat kroz prste...treba ici i na ruku glavnom glumcu
A aaa meni je najbolja pjesma-The point of no return. (strast do daske)
iii da po meni je jedino naslovna pjesma zvuci kao iz 80's.
ovo ostalo je skroz klasicna glazba..
Chinesecloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 22:18   #42
Dva i pol sata najruznije muzike ikad skladane. Ni pod prisilom smrti ne bih to gledala.
________________________
predrasude,predrasude,predrasude iii opet-predrasude...
Chinesecloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 02:24   #43
Nije mi se nesto svidio mjuzikl i koncept filma.. al moram priznat da je Gerard vrhunski gledala sam ga u nekoliko filmova i stvarno ima razlicite uloge... vecina glumaca se drzi odredenog zanra i to mu ide.. a bome on nije i svaki put odradi dobro.. no isto je dvi ipo ure malo predugo
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 04:07   #44
Kao što ni opera nije za široke narodne mase,isto nije ni ovaj film....Dobro neko primijeti naprijed da je ovo više ekranizacija opere negoli mjuzikla.I kao takva može izazvati samo glavobolju,mrzovolju i podsmijeh onih koji su očekivali nekakav hororac u kojemu će Fantom da okupa operu i sve njene djelatnike u moru krvi ili nešto slično.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 08:04   #45
Quote:
maristella69 kaže: Pogledaj post
Dobar mi je film, ne bih ga nazvala mjuziklom, nego baš operom, jer se zaista stalno pjeva (a valjda se u operama stalno pjeva ), muzika je impresivna, snažna, dojmljiva, strastvena, temperamentna, ispuni cijeli prostor, a gluma mi nije uopće bitna toliko.
Scenografija raskošna, maska istinabog više sliči onoj 'seven of nine', gabor je zapravo ljepotan, no tako je valjda i zamišljeno da se prikaže samo u nekim naznakama.
Ako znam da se film zove 'The Phantom Of The Opera' onda očekujem operu, raskošnu kostimografiju i scenografiju, pretjerivanja u službi tog 'žanra' i muziku čije dionice i dan kasnije mogu čuti u uhu.
Muzika je najbitnija, a u ovom slučaju je takva da će se nekima jako svidjeti, a neki će je popljuvati.
Inače, film stvarno nije za 'popcorn', više za uži krug zainteresiranih.
Vrlo solidno, ne treba uvijek raditi ustupke da bi se svakome svidio.
I meni je isto dobar, gledala prije par godina. Inače, najbolje si ga opisala, naravno, po mom mišljenju.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 13:54   #46
e nisam vidila taj komentar i stvarno je dobro opisano!
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 18:58   #47
Malo nedostaje da bih mogla reći kako me film oduševio. Scenografija i kostimi su za desetku. Raskoš, dinamičnost, ples, ples... to je to što tražim u mjuziklima. Drago mi je što su napokon (nakon više verzija) ubačene arije iz kazališne predstave – ali tu su i zakazali.
Svaka čast Gerardu, čovjek se trudio no redatelj je ipak mogao ispoštivati izvorni scenarij (jer Fantom je imao cca 50 godina) i za glavnu ulogu uzeti iskusnog pjevača (vokalno bi film bio puuuno upečatljiviji) a ne uzimati mlade i lijepe holivudske zvijezde, čisto da bi što šira masa nahrupila u kina.
Christine – u dodacima su izjavili da glumica doista pjeva u filmu; ukoliko je to istina, svaka joj čast... jer u nekim dijelovima mi njezino pjevanje (otvaranje usta) nije bilo uvjerljivo.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Inače postoji jako puno verzija o Fantomu, a odgledala sam:


Nijemi iz 1925. – što drugo reći osim da se radi o klasičnoj drami, Phantom nalikuje vampiru, a gluma Lona Chaneya je maestralna!
. .


Pogledala sam i neku ekranizaciju iz '83. te bih ju opisala kao slobodniju interpretaciju Fantoma, no zanimljivu i posebnu upravo zbog odstupanja od izvornika.


Istoimeni horor iz '98. nikako nemojte gledati, osim ako ste željni krvi, sadističkog kidanja i rezanja ljudskih organa ...i ne baš privlačne golotinje.


Ako imate želuca pogledati kombinaciju Freddy Kruegera i Phantoma, snimljena je '89. godine. Gledala sam na preskoke jer nisam imala živaca odgledati u komadu, no moram pohvaliti najoriginalniji bal pod maskama!


Fantom '43. – ovo je spektakl bez premca i smatram kako bi ga svaki Phantom of the Opera Fan trebao pogledati. Ekranizacija u kojoj ćete doista uživati u zabavi i raskoši. Ovdje me najviše dirnuo trenutak kad su ga unakazili kiselinom, e taj me dio baš rasplakao... Samo je lik Fantoma ostao nedorečen, a njegova maska prejednostavna i nimalo upečatljiva.


Verzija iz '62. sadrži ono čega nema u verziji '43. – mračnu i sumornu atmosferu, realne likove s realnim problemima, neušminkane. Smatram kako je ovdje najzornije predočena patnja i psihološki profil Fantoma. Na vrlo inteligentan način povezani su odjeci prošlosti sa sadašnjom radnjom. Stoga je ovo meni najbolji film o Fantomu.
.
.

Zadnje uređivanje Dinah : 13.10.2011. at 19:38.
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:07   #48
Ahhh, Phantom of the Opera.
Osobno moj najdrazi mjuzikl, zajedno sa Les Miserables. Veliki sam fan, iako sam Phantoma "upoznala" preko filmske verzije mjuzikla iz 2004. i bila apsolutno odusevljena i fangirlala oko toga... Pa dosta dugo, smatram da je film jako lose napravljen u odnosu na originalan mjuzikl. Definitivno su se trebali vise potruditi, bas zato sto je to film i sto mogu vise nego na stageu.
Sto se glumaca tice, Gerard nije profesijonalni pjevac, stoga smatram njegovu interpretaciju jako dobru, barem sto se muzickog djela tice, sto ne mogu reci i za glumacki dio. Njegova interpretacija, u glumackom smislu, me nije nimalo prestrasila, jer je trebala. Njegov Phantom nije nimalo strasan i... pa lud, jer Phantom je lud, a Gerryjev ne sadrzi tu dozu ludosti, da tako kazem.
Emmy je, pa smatram da je ona odradila odlican posao, jer Christine je tako, naivna, ranjiva prestrasena curica. No muzicki dio, pa po meni, ima slab glas za Christine, iako je to vrlo dobro odradila, no uzmimo u obzir da je uzimala satove opernog pjevanja dosta dugo.
Sve u svemu, film je solidan, ja mu dajem ocjenu 4 jer naprosto obozavam Phantoma.
Noodles24601 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:22   #49
Ja sam gledala zbog Gerarda Butlera ali nisam očekivala stalno pjevanje!Mislim,i Highscool musical je mjuzikl ali ne pjevaju stalno.Duboko me se dojmio Butler ko pjevač ima odličan glas.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 21:57   #50
Konačno sam pogledala taj film.

Odličan je, raspekmezila sam se sva.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.