Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 16:43   #41
Ok, super, imama nekakvu tavu navodno je to wok - nekakava keramička Dellmano, dobila na poklon. Znači u ome mogu "pržiti" a da nije prženje?
Što s onim krumpirićima, domaći čips? Misliš da bi to uspjelo ili..?
Ne jedem to inače, ne kupujem nikad ips, ali ako mi dvaput godišnje dođe da bi baš to.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:57   #42
za čips ne znam, možeš peć pomfri. tanko narezani krumpir stavi na papir za pečenje pa u protvan, i peci. pošpricaj uljem malkoc, dodaj soli i voila!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:14   #43
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ovo je super lagano i brzo.
Svježi tuna steak stavim u vrećicu za pečenje, i ubacim "marinadu" od češnjaka, maslinovog, limuna i peršina.
20 minuta na 200.

Uz to paše mladi krupir kuhan u kori, raštika (kratko kuhana), razne lisnate salate...

Na isti način se može, naravno, napraviti i bilo koja druga riba.
Ovo ja moramm probati jer mi izgleda mrakkk.

A gdje kupiti tunu, na kojoj tržnici? Skroz sam smotana za ribu i nikome ne vjerujem..a kad vidim da je iz Vijetnama...grrrrr..grozim se.

Na koju tržnicu ići u Zagrebu? Nemoj samo reći Dolac..jooj...
Margi81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:23   #44
ja idem u ribarnicu u Novom Zagrebu, u Trnskom.
riba je dobra i nije skupa.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:30   #45
Jarunski plac i da - Dolac. Soooriii.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:37   #46
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
za čips ne znam, možeš peć pomfri. tanko narezani krumpir stavi na papir za pečenje pa u protvan, i peci. pošpricaj uljem malkoc, dodaj soli i voila!
Ma ja zapravo rijetko jedem krumpir, a pomfri baš nikad.
Pomfri nisam u životu radila.
Taj "čips" jedan put samo, ful sam tanko narezala, okruglo i debljina milimetar i spekla na tavi. Bili su hrskavi - dakle čips.
I to mi se svidjelo. Inače pećnicu ne koristim osim za kolače i ribu u vrećici, pa si mislim, možda da napravim to što si rekla - isto na tanke šnitice, samo bez ulja, ali na tavi. Pa onda ulje tek na kraju. Tko zna što će ispasti.

Vjerojatno ne čips. Preživjet ću, ionako su mi slatkiši slaba strana.
No sad sam se sjetila polica od krumpira. Kad se prepolove, u kori, i (posoljeni?) peku na rešetki ako me pamćenje služi? Ili na papiru?
Pa se kasnije začine onim što mi ne smijemo - maslac i špek. Ne znam kakvi bi bili s lanenim ili maslinovim, hmmm.

Moram jedan dan pogledati, vidjela sam davno na LCHF temi ili onom blogu pripadajućem (to pratim iz znatiželje, kako preživljavaju na silnim mastima i još vele da su izlječili sve što im je ikad bilo) i bio je jedan OMS friendly recept za suhe kolačiće samo od orašastih plodova i ne znam čega još, valjda bjelanjka i šećera. Kad bi mogla toga zalihu napraviti, pa da se pomalo riješim kupovnih slatkiša.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:43   #47
trebalo bi nabaviti onaj difuzor za ulje, raspršivač, za takve stvari kao pomfri i pečeni krumpir.
pećnica je super za pečenje. ja ribe pečem u keramičkoj zdjeli, prekrivenoj alufolijom.
pečem muffine i pite i kolače.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 22:21   #48
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
pećnica je super za pečenje
Zvuči logično (rekao bi jedan moj bivši).

Kaj ćeš, kad mi je lakše STAJATI i miješati po tavi, nego čučati pred pećnicom i gledati kao tv program. S tavom imam privid kontrole nad ishodom, kod pećnice se samo nadam najboljem.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 16:05   #49
Frape i green smoothies

Danas za doručak:

domaće bademovo mlijeko smućkala u blenderu s bananom i marelicama. Pola toga sam uzela kao "predjelo", ostatku umiješala kuhano proso, žličicu lanenog, žličicu javorovog sirupa, žlicu limunovog soka i na kraju one cocoa nibs (pola žličice).

Na placu kupila ćimulice (jel to od zelja ili kelja?).
Kako ne volim kuhano zeleno lisnato, jedini način da to pojedem je da smiksam neki smoothie.

Ima puno recepata, moj je više voćni...

Ubacim pola banane, neko kiselkasto voće ili sok od agruma (npr jabuka, kivi, sok od grejpa) i šaku lišća (ćimulice, špinat, kelj...) i dolijem vode. U sve to na kraju i žlicu lanenog ulja.
Onda s to potrudim popiti kroz dan. Obično odvagnem da je lišća 100 grama, banane stavim pola, ostalo po volji, što već imam.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 18:53   #50
moj doručak su još uvijek zobene pahuljice, ribizl i aronija u bademovom mlijeku

sutra se kuha proso

ručak je danas bio totalno šaren

u woku: crvena,zelena,žuta paprika,tikvice,rajčice,luk,češnjak, tunjevina iz konzerve i integrealni špageti,maslinovo ulje i limun

ajme savršeno, jedino mi je falilo na to sve malo parmezana

al i bolje da ga nemam
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 19:53   #51
Ajme kako fini ručak!

Nego, bila sam u supermarketu i na odjelu kruha taman da ću uzet neko pecivo (ne ni lisnato ni punjeno) i pogledam sastav - ajme majko!
Pa ja sam mislila da su kruhovi sigurni, a kad sam pogledala boljem skoro u svakom ima ne samo šećer (to sam znala i prije) nego one za nas najgore masnoće - biljna ulja i margarin?!
Kaj više ni običan kruh ne mogu jesti, valjda moramo sami peći da ima jedan ili dva sastojka? Onak, brašno. Možda kvasac.

Uglavnom, javite ako znate koji kruhovi i gdje su samo obični kruh, bez masnoća i šećera.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 20:00   #52
Osvježenje od lubenice

Smiksati hladnu lubenicu u blenderu sa svježom mentom.
Ne sjećam se jel bilo još nekih sastojaka...

Jel može netko od iskusniji kuharica smisliti kako napraviti paštetu od tune i maslinovog, bila bih zahvalna.

p.s. danas sam opet naručila omega 3 ulje preko neta, ovaj put možda i stigne... samo ne kužim to s PDV-om, bez obzira stave li 25% ili 10%
naime, kad sam prije naručivala bilo što izvana, platim njima karticom i dođe mi doma i ništa više nisam plaćala (ni carinu, a kamoli PDV), to su bile knjige i D vitamin; vidim da se ekipa veseli da s ulaskom u EU sam možemo naručivati izvana - a kad ono sad se spominje PDV - znači morati ću nešto dodatno platiti na dvije bočice ribljeg ulja?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 20:56   #53
Kruh inače ne jedem, ak uzmem to je samo malo korice pa ga i ne kupujem

uzimam si ovaj toast i traje mi tjedan do dva

http://www.mlinar.hr/tost-integralni/

al mislim kad krenem raditi neke namaze da će trajati kratko

bilježim se sa štovanjem za neke provjerene recepte za namaze

na poslu si znam uzeti ujutro u Klari ono njihovo pecivo s bučinim košticama al i to ću ukinut

isprobat ću neke od vaših recepata, ono da si napravim nešto sitno pa da na poslu samo grickam, a može biti i neki kruh
VK-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 21:03   #54
Ma ja isto skoro nikad ne jedem kruh, zato nisam ni upućena kaj sve stavljaju unutra.
Ali ako smislim neke namaze, trebat će. Tost je dobra ideja.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 21:09   #55
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Pa ja sam mislila da su kruhovi sigurni, a kad sam pogledala boljem skoro u svakom ima ne samo šećer (to sam znala i prije) nego one za nas najgore masnoće - biljna ulja i margarin?!
Kaj više ni običan kruh ne mogu jesti, valjda moramo sami peći da ima jedan ili dva sastojka? Onak, brašno. Možda kvasac.
dobro jutro

žao mi je, ali ja ne znam za takav dućan, pečem sama, ili mi peku ljudi u koje ima povjerenja.

Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post

Jel može netko od iskusniji kuharica smisliti kako napraviti paštetu od tune i maslinovog, bila bih zahvalna.
ja ju radim sa slanutkom. skuham slanutak s mrkvicom i lukom, procijedim, zblendam, dodam sol, papar, tunu i maslinovo ulje.
tuna je dovoljno jakog okusa da je vipe slanutka nego nje, pa se mogu teoretski najesti od toga na nečem krušastom ( palačinke). kako ne smijemo puno tune na dan, pazim koliko mažem.
meni je jako fino, mazivo. dodam i bosiljak i ružmarin ili vlasac, kad sam od volje
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:09   #56
Super. Koliko otprilike čega?

A ja bih i samo tunastu, bez slanutka, makar volim slanutak (u humusu npr.)
Mislim da plavu ribu možemo jesti 2-3 puta tjedno, ali to je po Jelineku, ti si na Swanku, jel?
Koristiš svježu ili konzervu?
Ja bih naprosto uzela onoliko koliko bi taj dan ionako pojela i od toga složila pašteticu.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 11:14   #57
današnji doručak

U blenderu smiksala:

sok i pulpu jednog grejpa
bananu
breskvu i marelicu
dvije mini kruškice
glavicu ćimulice (nisam vagnula ali cca 100 grama, možda manje)
žlicu lanenog ulja
oko deci i pol hladne vode

Ispalo svega oko 6 deci i to sam sve sasula u sebe.

Usput napravila i novih 6 deci bademovog mlijeka (zapravo ispadne na kraju malo više od 5) i razmišljam što ću s preostalom pulpom. Ovaj put sam je ocijedila do kraja pa je sad suha, možda dobra za posipanje po tijestu umjesto sira.

Ili da dodam ulje i još nešto pa da glumi nekakav namaz?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 13:08   #58
Da li ste imali problema s mršavljenjem nakon prelaska na ovakav način prehrane? Da li je potrebno nešto dodatno konzumirati jer konstatno mršavljenje nikako nije dobro za imunitet.
Odlični su recepti, puno pomažu nama novima u ovoj promjeni, hvala!
lilyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 11:07   #59
ja sam od postavljanja dijagnoze do prelaska na prehranu po Swanku skinula nešto manje od 10 kg, unutar zadnjih godinu dana. s obzirom da mi je uz ms paralelno dijagnosticirana i hipotireoza, za hipo su mi rekli da će terapija djelovati na kile (mada realno nikad nisam imala puno kila).
na Swanka sam prešla postupno, unutar mjesec dana. prvo sam izbacila crveno meso, naučila zbrajat količinu ulja, izbacila sam mlijeko iz kave, smanjivala kekse i čokoladu, izbacivala peciva i bijeli kruh, i za kraj sam se pozdravila sa sladoledom. nisam htjela ušokirati organizam, ne još više nakon terapije kortićima od kojih sam bila natekla i napuhnuta i dobila dermatitis i stvarno mu nije trebalo tako vojnički pristupiti.
jako jako sam bila gladna na početku. dok se nisam snašla, kupovala sam brdo onih rižinih i kukuruznih okruglih šnita u dm-u, koje imaju oko miljon kalorija svaka
nakon par mjeseci stvari su sjele na svoje mjesto. ja sam se počela topiti, i još uvijek mršavim. ide skokovito.
unos hrane sam, naspram prehrane prije, povećala. jedem u prosjeku 4-5 puta na dan. jedem kad sam gladna.ako je to 11 navečer, spremam si večeru u 11 navečer. uopće se više ne zamaram time koliko je sati. pazim da su to namirnice koje smijem jesti. i funkcionira.

ja uz prehranu uzimam spirulinu, pitala sam neurologe i složili su se, te pelud.
pokušavam naći pčelara koji prodaje dobar propolis, da si malo bildam imunitet. ovaj propolis po ljekarnama mi je bljak i ne bih to više.
imam nutricionistu u obitelji koji me savjetuje kad me nešto zanima, po simptomima koje sam mu nedavno prijavila- umor, koji je odlika i ms i hipo, lomljivi nokti, ispadanje kose, sporo zacjeljivanje rana- rekao je da sumnja da mi fali cinka.
cinka ima u mesu i moguće da sam u deficitu. ali ima ga i u kikirikiju (koji je isto deficitaran u zadnje vrijeme kod mene) i morskim plodovima, pa nije da ne unosim.
mislila sam pitat doktoricu uputnicu za vađenje krvi. kakav bi to pregled krvi uopće bio?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 14.07.2013. at 11:18.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 11:13   #60
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Usput napravila i novih 6 deci bademovog mlijeka (zapravo ispadne na kraju malo više od 5) i razmišljam što ću s preostalom pulpom. Ovaj put sam je ocijedila do kraja pa je sad suha, možda dobra za posipanje po tijestu umjesto sira.

Ili da dodam ulje i još nešto pa da glumi nekakav namaz?
ja bih izribala jabuku na to i zapekla.
jednom sam greškom natopila integralnu rižu preko noći, uopće nije bila fina, pa sam ju zblendala s jabukom i stavila u pećnicu.
dobila sam vruć jako fin desert. na to sam stavila cimet. imalo je okus po štrudli


što se tiče namaza od slanutka, nemam pojma o mjerama. probat ću se sjetit kad budem radila idući put, pa javim.

inače, kurkuma je, kao, jako jako dobra za multiplu, pa probajte ju stavljat u jela.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.