Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 14:05   #961
Ako mislis da ti je tako zgodnije, mozes placati gotovinom, ali ne mozes se checkirati u hotel bez kartice ili jos vise gotovine, za garanciju...

Kao sto vidis nitko ne misli da je losiji tecaj ako placas karticom...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:37   #962
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Bez obzira na konverzije jesi li siguran da je to totalno drugi iznos? I što ćeš kune mijenjati gore u mjenjačnici?
Iznos je veći. Nisam rekao da je sad to drastično veća razlika u odnosu na direktnu konverziju ali me smeta što se opet uzima više nego što bi trebalo i to ne mislim plaćati.
Smatram da banke deru daleko više nego što bi trebale ali to je već van ove teme.
Ma ne, mislio sam eventualno ovdje promijeniti kune.
U biti poanta cijelog pitanja je što je više isplativo tj. što se više isplati jer mi nije nikakav problem nositi i karticu i keš pa koristiti ono što me ispadne povoljnije.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:55   #963
Ali, opet ako poneses previse, vise ce te kostati, jer mozda ces bezveze ici potrositi sto je ostalo, da ne vracas. Ako mijenjas malo, po malo, opet i to moze vise kostati.

Mislim, do 7 dana, razlika u bilo kojem nacinu placanja je zanemariva.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:58   #964
Najbrzi i najpovoljniji nacin za doci od Malmo aerodroma do centra kopenhagena?

Jel netko isao u helsingborg/aarhus i koji se vise isplati viditi
kaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:14   #965
Quote:
Gandalf_Zg kaže: Pogledaj post
Znači svugdje se može plaćati gotovinom?
Plaćao sam smještaj gore putem kartice i kad sam vidio kako su oni to preračunavali nisam znao da li bi se smijao ili plakao..
Račun je glasio u DKK a nakon toga je išla konverzija u USD.Zatim su USD pretvarali u EUR i tek nakon toga pretvorba u kune..naravno da u konačnici to ispadne totalno drugi iznos
Zato sam i pitao za gotovinu jer mi je najjednostavnije uzeti keš bilo ovdje u banci ili gore u mjenjačnici i izbjegavati bankarsko lihvarenje.
Kad te god aparat pita u kojoj valuti želiš platiti uvijek odaberi onu valutu zemlje u kojoj se nalazis, na taj način ti ide po tečajnoj listi tvoje banke. Ti si vjerojatno odabrao kune pa ti je pretvaralo kroz sve druge valute da dođe do kune. To je jedini način da bude skuplje.
moka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:24   #966
Quote:
moka88 kaže: Pogledaj post
Kad te god aparat pita u kojoj valuti želiš platiti uvijek odaberi onu valutu zemlje u kojoj se nalazis, na taj način ti ide po tečajnoj listi tvoje banke. Ti si vjerojatno odabrao kune pa ti je pretvaralo kroz sve druge valute da dođe do kune. To je jedini način da bude skuplje.
Nitko ništa ne pita.Plaćeno u domaćoj valuti (u ovom slučaju u DKK) putem kartice a ostatak igre puta oko svijeta sa valutama i konverziju izvršila je banka.
Ovim putem nećemo ih reklamirati
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.