Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 17:25   #5661
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ja nikad ne bih isla u indiju. mnm je da se ljudi vrate zen i produhovljeni iz indije samo zato jer su odahnuli nakon sto ih proljev nije ubio al kad su to prezivjeli sad mogu sve.

Ne znam u kojoj je Indiji bio moj bivsi frend,ali ova o kojoj je pricao je cistija od najciscih djevicanskih poljana.Sve uredno,mirisno i preliveno domestosom.
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:30   #5662
I meni su egzotična ostrva skroz nezanimljiva i neprivlačna i bili bi mi zadnja rupa na svirali da imam para.
Old 14.11.2017., 17:48   #5663
Indija je vjerojatno divna i zanimljiva zemlja ali inače ajd me ostavite sa posjetama, sad oprostite, državama siromaštva. Tamo gdje se glad, nepravda, teška korupcija, masovno životarenje ili umioranje po ulicama, sve puno bolesti, droge i dilera ali eto u ostacima prastarih civilizacija.... naziva "egzotika"i "
To je egzotika samo za razmažene i neiživljene, djecu dobrostojećih koji traže sebe i smisao života među siromaštvom i prazninom.
Ne kužim ni ljude koji landraju po isto tako, nekim fukarastim državama Azije i Južne Amerike. Znate oni sa dridloksicama (inače su mi super ) ili neopranom kosom.
Uvije imam dojam: poluoprani i zgoreni lutaju u kratkim kaki hlačama i pretrpanim ruksacima sa hrpom narukvica ili visuljaka oko vrata i... uživaju u divljim i očajnim predjelima svijeta. Neš ti uživanja.
Fala lijepa ali istraživanje brazilskih favela, bolivijskih placeva, indijskih puteva punih bolesnih i gladnih itd...neb hvala.
Ima dosta siromaštva, bijede i kriminala tj."egzotike" i kod nas.
Moraš li ti sa lovom, poslom i sigurnošću iz napredne civilizacije "naći sebe, smisao života i Boga" u nekom ašramu gdje i Bog rekao laku noć, tebi treba psihijatar, motika, drva i hrmbanje. Možeš i doma tražiti smisao pomaganje sirmašnih, ostavljenih i potrebitih.Mantrati u svojem toplom dnevnom boravku, bez dizenterije, vrućine i muha.
Samo je... onda se nemreš hvaliti familiji i frendovima kak' si bio u Indiji i kako si se produhovio pa si sad ono sve ikad.

Ne zamjerite.

Zadnje uređivanje pozitivax : 14.11.2017. at 18:05.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:29   #5664
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
MNM1: Poštujem Islam kao što poštujem svaku religiju i svaki vid duhovnosti.
Jesi sigurna da poštuješ ili samo toleriraš? Kako se inače poštuje religija?

Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Egzotična putovanja su mi nezanimljiva.
Sljedeći planirani put mi je Skandinavija ili Britanija negdje gdje ima ovaca.
Pa imaš ovaca i u kod nas. Doduše, više je ovih ovaca na dvije nego na četri noge.
Putovanja su ok, a i ovisi šta je kome egzotika.
Ono, ako odeš na neku destinaciju tipično turistički, slikaš znamenitosti i pojedeš neko lokalno jelo i vratiš se doma sa 300 slika, jebeš to.

MNM na temu religije: Ne poštujem religiju i religijska uvjerenja i smatram da je to jako opasan instrument. I od početka ide po principu sjebi stvar pa ponudi rješenje, čista politika.
Jer od početka je religija zamišljena da bude instrument manipulacije i kontrole. Jebi ga, ne mogu poštovat licemjere. pedofile, zlostavljače i pohlepne ljude. Kako mogu poštovat, a kamo li tolerirat nekoga tko ne poštuje osnovna građanska prava, netko tko krade i vodi ratove, siluje i porobljava žene i djecu. Sve "u ime" a slobodne volje ili volje nekog entiteta, proroka ili gurua.

ᗯĦ𝕖ⓛ𝐤 tĤέℕ
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:03   #5665
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ja uopste ne vidim razliku izmedju srpskog i bos., zato ovaj drugi i ne zovem po imenu.
U bosanskom jeziku se koristi ijekavica.
Umjesto npr. biću koristi se bit ću.
Umjesto avgust koristi se august.
Glas "h" npr. hrđanje
Razlike u vokabularu npr. šargarepa, pirinač, čas, ortak, pevac itd.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:16   #5666
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Sto se tiče američke vize, druge EU zemlje imaju estu, koja je jednostavnija i jeftinija za dobiti, ali te na kraju ispadne isto, mislim da platiš $20 za 2 godine ili tako nešto, dok mi vizu platimo $160 za 10 godina. I miran si.
Meni je (za moje trenutne potrebe) bolje imati mogućnost uzeti povoljniju vizu koja kraće vrijedi, nego ovu desetogodišnju.

Meni su Ameri davno (tad je veleposlanstvo još bilo na Zrinjevcu, da, tako davno ) dali vize dvaput po pet godina, sa svakom sam samo jednom bila u Americi.

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
mnm je da se ljudi vrate zen i produhovljeni iz indije samo zato jer su odahnuli nakon sto ih proljev nije ubio al kad su to prezivjeli sad mogu sve.
Znam puno ljudi koji su bili u Indiji i dijele se u dvije kategorije: prvi su konzumenti "indijske duhovnosti", namjerno pod navodnicima i sljedbenici raznih gurua, od Sai Babe nadalje. Oni plaćaju organizaciji/instituciji čiji su sljedbenici put i sve im je organizirano - dočeka ih se na aerodromu, vozi direktno na neko lijepo uređeno imanje na kojem je sve puno šarenog cvijeća i mirisa patchoulija, nudi im se ukusna hrana, napaja ih se finim čajevima, u suton vježbaju jogu/meditaciju/štoveć na šarenim prostirkama s pogledom u daljinu i tako dalje. Praktički iz tog zaštićenog rezervata ni ne izađu, a ako izađu, idu organizirano na neku veselu šarenu tržnicu, na kojoj kupe malo začina i smotuljak svile, pa se sretno, odmoreno i produhovljeno vrate u svoj grad.

Drugi su oni koji putuju po Indiji bez religijskih, sektaških i instagramskih filtera. Ti se obično vrate duboko potreseni i tjednima ne mogu doći sebi od sjećanja na napuštenu djecu koja sama lutaju ulicama, ljude koji na ulicama doslovce pišaju, seru i umiru, siromaštvo, glad, neugodne mirise i susrete s kriminalcima.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:25   #5667
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Znam puno ljudi koji su bili u Indiji i dijele se u dvije kategorije: prvi su konzumenti "indijske duhovnosti", namjerno pod navodnicima i sljedbenici raznih gurua, od Sai Babe nadalje. Oni plaćaju organizaciji/instituciji čiji su sljedbenici put i sve im je organizirano - dočeka ih se na aerodromu, vozi direktno na neko lijepo uređeno imanje na kojem je sve puno šarenog cvijeća i mirisa patchoulija, nudi im se ukusna hrana, napaja ih se finim čajevima, u suton vježbaju jogu/meditaciju/štoveć na šarenim prostirkama s pogledom u daljinu i tako dalje. Praktički iz tog zaštićenog rezervata ni ne izađu, a ako izađu, idu organizirano na neku veselu šarenu tržnicu, na kojoj kupe malo začina i smotuljak svile, pa se sretno, odmoreno i produhovljeno vrate u svoj grad.

Drugi su oni koji putuju po Indiji bez religijskih, sektaških i instagramskih filtera. Ti se obično vrate duboko potreseni i tjednima ne mogu doći sebi od sjećanja na napuštenu djecu koja sama lutaju ulicama, ljude koji na ulicama doslovce pišaju, seru i umiru, siromaštvo, glad, neugodne mirise i susrete s kriminalcima.
Da, netko moj je bio u prvoj kategoriji prije 15 godina i još sere o besmrtnom Sai Babi i kako se neću usrećit s reinkarnacijom jer pijem mlijeko. Netko drugi moj je bio lani onako, proplakao po mjeseca i ne bi više ni da mora.

Mnm, nijedna religija mi nema smisla.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:01   #5668
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
U bosanskom jeziku se koristi ijekavica.
Umjesto npr. biću koristi se bit ću.
Umjesto avgust koristi se august.
Glas "h" npr. hrđanje
Razlike u vokabularu npr. šargarepa, pirinač, čas, ortak, pevac itd.
Pa Srbi u BiH isto koriste ijekavicu i ne kažu šargarepa nego mrkva niti pevac već pijetao

Meni šargarepa nije strana riječ već sinonim za mrkvu. Kao pastir i čoban ili riža i pirinač
Old 14.11.2017., 20:16   #5669
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Indija je vjerojatno divna i zanimljiva zemlja ali inače ajd me ostavite sa posjetama, sad oprostite, državama siromaštva. Tamo gdje se glad, nepravda, teška korupcija, masovno životarenje ili umioranje po ulicama, sve puno bolesti, droge i dilera ali eto u ostacima prastarih civilizacija.... naziva "egzotika"i "
To je egzotika samo za razmažene i neiživljene, djecu dobrostojećih koji traže sebe i smisao života među siromaštvom i prazninom.
Ne kužim ni ljude koji landraju po isto tako, nekim fukarastim državama Azije i Južne Amerike. Znate oni sa dridloksicama (inače su mi super ) ili neopranom kosom.
Uvije imam dojam: poluoprani i zgoreni lutaju u kratkim kaki hlačama i pretrpanim ruksacima sa hrpom narukvica ili visuljaka oko vrata i... uživaju u divljim i očajnim predjelima svijeta. Neš ti uživanja.
Fala lijepa ali istraživanje brazilskih favela, bolivijskih placeva, indijskih puteva punih bolesnih i gladnih itd...neb hvala.
Ima dosta siromaštva, bijede i kriminala tj."egzotike" i kod nas.
Moraš li ti sa lovom, poslom i sigurnošću iz napredne civilizacije "naći sebe, smisao života i Boga" u nekom ašramu gdje i Bog rekao laku noć, tebi treba psihijatar, motika, drva i hrmbanje. Možeš i doma tražiti smisao pomaganje sirmašnih, ostavljenih i potrebitih.Mantrati u svojem toplom dnevnom boravku, bez dizenterije, vrućine i muha.
Samo je... onda se nemreš hvaliti familiji i frendovima kak' si bio u Indiji i kako si se produhovio pa si sad ono sve ikad.

Ne zamjerite.
nego daj nekad prored napravi zeno. Kad vidim blok odma mi se neda čitati.
Ne zamjeri.
Old 14.11.2017., 20:17   #5670
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Pa Srbi u BiH isto koriste ijekavicu i ne kažu šargarepa nego mrkva niti pevac već pijetao

Meni šargarepa nije strana riječ već sinonim za mrkvu. Kao pastir i čoban ili riža i pirinač
Onda ti Srbi pricaju miks bosanskog i srpskog. Ili samo bosanski. Primjeri koje sam navela su pravopis bosanskog jezika.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:25   #5671
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post
MNM1: Poštujem Islam kao što poštujem svaku religiju i svaki vid duhovnosti.
Ovi ekstremi koji se iživljavaju pod krinikom religije (teroristi, Markićka) mi nisu mjerilo za samu tu religiju.

MNM2: Turistički me Europa nimalo ne privlači. Zanimao me jedino Amsterdam i njega sam posjetila. Nikakva Španjolska, Portugal, nedajbože UK. Putovanje u skandinavske zemlje bi mi bila kazna.

Mooooožda Prag ili Grčka.
Potpis na oboje.
Samo islam je jedna stvar a muslimani i njihova vjeroispovijest drugo bar po meni.

I išla sam u UK ali me London i išla sam i Pariz.
Ali nije mi neki gušt.

Radije bi neke druge zemlje. Recimo Moskva mi je bila prekrasna i Oslo.
Old 14.11.2017., 20:57   #5672
Bas bih voljela cut iskustva iz Indije, ova grozomorna jelte... Ima netko?

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:59   #5673
beži bre s tim smradozemljama, ne bi u indiju išla da mi plate

nego, već neko vrijeme živim u uvjerenju da više ne treba viza za ameriku. ok
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 20:59   #5674
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Onda ti Srbi pricaju miks bosanskog i srpskog. Ili samo bosanski.
lol ok
Old 14.11.2017., 21:13   #5675
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post

Zar ti treba još netko da ispriča nešto o prljavštini?

Ima Andrea Andrassy neku kolumnu kad je nedavno bila u Indiji, pa pročitaj. Kak na 50 m u rijeci Ganges pale mrtvace, peru robu, kupaju se i šta sve ne.

Odvratno, ne bih otišla u Indiju niti da besplatno osvojim put.
Old 14.11.2017., 21:26   #5676
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post

MNM na temu religije: Ne poštujem religiju i religijska uvjerenja i smatram da je to jako opasan instrument. I od početka ide po principu sjebi stvar pa ponudi rješenje, čista politika.
Jer od početka je religija zamišljena da bude instrument manipulacije i kontrole. Jebi ga, ne mogu poštovat licemjere. pedofile, zlostavljače i pohlepne ljude. Kako mogu poštovat, a kamo li tolerirat nekoga tko ne poštuje osnovna građanska prava, netko tko krade i vodi ratove, siluje i porobljava žene i djecu. Sve "u ime" a slobodne volje ili volje nekog entiteta, proroka ili gurua.
Imam slično mišljenje o religijama i vjerskim organizacijama, ali sam poprilično licemjerna jer iako se zgražam nad institucijama, neki ljudi, pripadnici tih institucija, mi mogu biti dragi i simpatični.

U vezi putovanja, nije mi grozno ni prijezira vrijedno kad ljudi idu na egzotične lokacije i odrade samo sterilan turistički obilazak, a izbjegnu opasna područja u kojima će im netko odrezati ruku jer na njoj nose sat.
Old 14.11.2017., 22:30   #5677
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
U vezi putovanja, nije mi grozno ni prijezira vrijedno kad ljudi idu na egzotične lokacije i odrade samo sterilan turistički obilazak, a izbjegnu opasna područja u kojima će im netko odrezati ruku jer na njoj nose sat.
Slazem se, samo ne bih koristila rijec sterilno.
Ima se uvijek svugdje svasta vidjet, naravno, ako idem u Rio, ne pada mi na pamet ici u favele.
Old 14.11.2017., 22:34   #5678
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post

Plati večeru, pa ću ti ja iz prve ruke.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 01:01   #5679
a ono, mrsave krave i svinje posvuda, kravlji i svinjski lesevi, mrsava gladna djeca koja te zicaju sve zivo a neas im sta dat jer si u selu di neas ducan da im kupis hranu ni nis, i tak. a kravui ni svinju nemres zaklat jer to ne jedu a i neb se najeli od tog jer su zivotinje mrsave jer su popasle svu travu il je trava zatrovana il sta vec.
Old 15.11.2017., 04:39   #5680
MNM
Ne volim i ne idem na doceke novih godina.
Ne razumijem odrasle ljude koji idu na doceke, pa odbrojavaju, pa 3, 2, 1 Juuuupiiiiii!!!
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.