Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2005., 20:09   #1
Sapun vs. šampon

prije par dana sam ostala bez šampona i kao zamjenu uzmem sapun baš da probam kako će ispasti.i ima razlike,evo kosa mi je već tri dana kao da sam ju malo prije oprala,ne masti se a što mi je najvažnije ima volumena(inače mi kosa već dan nakon feniranja izgleda totalno mrtvo).jedino je bio bed malo za raščešljati . pa me zanima jel zna neko ima li ikakvog razloga zašto nebi i dalje koristila sapun umjesto šampona- npr-da nebi se dogodilo da mi previše isuši tjeme ili nešto tako.inače.koristila sam najobičniji palmolive sapun od meda.
toliko od mene
gogo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:24   #2
U ratu sam ponekad kosu prala sapunom za ves (jer smo jedino time raspolagali) i nisam primjetila drasticne promjene--u smislu da mi je kosa grozno izgledala, izgledala je isto cisto kao i nakon garnierovog sampona ili pantene ili sl.
Ali druga je stvar sto sad radje biram sampon nego sto bih sapun...lako se je razmaziti
I moja nena je lice mazala niveom pa je imala super ten ali ja se ipak opredjeljujem za kreme "zvucnijih" imena.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:32   #3
o, velika je razlika od sapuna do sapuna

toaletni sapuni imaju dodane boje, mirise, svashtaneshto.


a onaj nekadashnji smedji sapun za robu nema dodano skoro nishta ~ zato i ima neprivlachan miris i izgled, ali je zato zapravo
puno zdraviji za vlasishte. chak i od mnogih shampona.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:36   #4
uostalom, na tradiciji klasichnog sapuna za robu - u Italiji zvanog 'sapone di Marsiglia', nastalo je nekoliko poznatih, priznatih i vrlo kvalitetnih linija
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:36   #5
mislim da ću se odlučiti za sapun a ako primjetim promjene prestajem.vjerojatno je jedan od razloga što mi kosa izgleda bezveze samo dan nakon pranja to što stave sve i svašta u šampon pa to samo dodatno oteža i zamasti kosu(pogotovo moju koja je tanka i nikakva)
gogo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:42   #6
kad sam bila mladja imala sam masno vlasishte, pa i kosu, naravno.


kosa bi mi uvijek izgledala bolje kad bih ju oprala nekim agresivnim sredstvom - ali samo nekoliko puta. nakon toga pojavila bi mi se perut, kosa mi je pucala i mastila se josh vishe.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 21:42   #7
Quote:
gogo77 kaže:
mislim da ću se odlučiti za sapun a ako primjetim promjene prestajem.vjerojatno je jedan od razloga što mi kosa izgleda bezveze samo dan nakon pranja to što stave sve i svašta u šampon pa to samo dodatno oteža i zamasti kosu(pogotovo moju koja je tanka i nikakva)
Koliko sam mogla vidjeti po pricama forumasica Lush bi mogao imati dobre sapune (pa valjda i za kosu).
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 23:43   #8
svaka čast lushu ali malo mi je previše davati na jedan sapunić 20 i više kuna
gogo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 23:52   #9
ja ima gustu, suhu i kovrcavu kosu. da je operem sapunom, otpala bi
cak mi je strahotna i nakon garniera i ovih jeftinijih loreala i schwarzkopfa. otkad koristim loreal professionel, kosa mi je procvala. blago onom kom je sapun dobar
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 10:54   #10
Quote:
gogo77 kaže:
svaka čast lushu ali malo mi je previše davati na jedan sapunić 20 i više kuna
šampon u pločici koji ja koristim (i jako sam zadovoljna) košta preko 40 kn, ali ga imam već 4 mjeseca i još će ga biti za mjesec ili čak dva, a kosu perem skoro svaki dan (doduše, kratka je).
kamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 13:06   #11
kosa ti izgleda dulje čista i svježa jer sapun nije krcat silikonima kao svi današnji šamponi
od silikona ti je kosa zaglađenija, ali se i brže masti i maže...

ako želiš šampon bez silikona probaj u Lushu...oni imaju te krute šampone..jest da košta oko 40 kuna, ali traje dvostruko dulje od bilokojeg tekućeg šampona...ja potrošim, u prosjeku, dva i pol godišnje....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 15:28   #12
Možda da probaš neke linjije proizvoda za djecu, npr. Nivea ili Johnson? To je mom dragom bio najdraži šampon neko vrijeme, a ima dosta problema s peruti.

Mislim da ne treba maltretirat vlastište s agresivnim sredstvima, možda su takvi neki sapuni. Sve je to dosta tricky
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 16:02   #13
Quote:
club delicious kaže:
Možda da probaš neke linjije proizvoda za djecu, npr. Nivea ili Johnson? To je mom dragom bio najdraži šampon neko vrijeme, a ima dosta problema s peruti.

Mislim da ne treba maltretirat vlastište s agresivnim sredstvima, možda su takvi neki sapuni. Sve je to dosta tricky
inače, J. ne preporučuju dermatolozi.
krcati su konzervansima i dosta su jaki.
tako da se ne zavarava da je to bejbi linija.
inače, za perut postoje odlične linije id Ducraya, Eucerina...

ne mirišu ko J. ali rade dobro svoj posao.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 16:54   #14
tako dugo traju ti iz lusha?nisam znala ali vjerojatno ću probati.
gogo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 02:12   #15
Sampon i dobar regenerator........
atena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 11:59   #16
i nakon 5 godina nisam našla regenerator koji mi nebi napravio od kose rezance.prvi dan sve super a drugi ubi bože!ostajem pri sapunu očito je to jedino što mi ide na kosu
gogo77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 12:05   #17
Quote:
gogo77 kaže:
i nakon 5 godina nisam našla regenerator koji mi nebi napravio od kose rezance.prvi dan sve super a drugi ubi bože!ostajem pri sapunu očito je to jedino što mi ide na kosu
javi kad ti skalp počme otpadat u komadima
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 12:53   #18
imam lush pločicu za normalnu kosu i meni užasno stvara perut. prvi put kad operem mi je kosa super a već drugi put mi sniježi sa glave

moji favoriti su dječji šamponi, a i johnson mi je jednako dobar kao i becutan ili ona dmova linija za djecu.

na jednom putovanju sam prala kosu ulolinim sapunom (bez ikakvog regeneratora) i kosa mi je bila prekrasna. oprala sam nekih 3-4 puta i bila je stvarno odlična, ali kada sam se vratila doma nastavila sam prati šamponom.

inače, najbolji šampon mi je fitoval za jačanje kose.
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:28   #19
ja sam jednom smočila kosu, otkrila da nema šampona, nasapunala je, mila majko na šta je ličila, ko slama, zatezala me koža na glavi, kosu bilo nemoguće raščešljat, užas, užas. dugo živili šamponi, pa makar sa silikonima. radije ću prat kosu svaka 2 -3 dana pa da mi ta dva tri dana izgleda ok, nego je prat sapunom, pa makar bila čista 7 dana poslije, a da tih sedam dana izgleda ko spaljena.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 14:47   #20
Quote:
alexxx kaže:
dugo živili šamponi, pa makar sa silikonima. radije ću prat kosu svaka 2 -3 dana pa da mi ta dva tri dana izgleda ok, nego je prat sapunom, pa makar bila čista 7 dana poslije, a da tih sedam dana izgleda ko spaljena.
pa nisu ti to jedine dvije opcije, ženo!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.