Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 09:41   #641
Quote:
ankica21 kaže: Pogledaj post
zašto nam curi voda iz peći za centralno? naime, prošle godine je curila voda iz dimnjaka jer je bio bez izolacije, a u peći sve ok. ove smo godine izolirali dimnjak i sad ništa ne curi, ne smoli i suh je dimnjak iznutra no od kad smo ga izolirali u peći se javio problem. drva su suha, temperatura uglavnom80 ili rijeđe u rasponu 80-65C. peć se ne gasi no ujutro je peć unutra mokra (vise kapljice) a nekad curi i van ispod vrata. što se to događa preko noći?

kaj znace suha drva
sta napravite prije spavanja sa peci
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:37   #642
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
kaj znace suha drva
sta napravite prije spavanja sa peci
ložim zadnji put oko 23h i sa 5 smanjim na 4 te ujutro oko 10 ponovno ložim i opet okrenem na 5 (dalje ne može). dobila sam uputu da drva moram potrošit ove godine jer su već polu trula pa će valjda propast budu li čekala iduću sezonu. lagana su i vidi se u nekima rupe od crva. meni se to čini suhim.
ankica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:22   #643
Pozdrav! Trenutno sam u fazi priprema za ugradnju kaminskog ložišta u dnevnom boravku. Kuća je novogradnja, prije dvije godine je napravljena te je u DB uzidan dimnjak Schiedel uniplus fi200 sa priključkom pod 45 stupnjeva.

E sad, problem je što je unutarnji promjer te cijevi koja izlazi pod 45 stupnjeva zapravo 195mm a ne 200 koliko bi trebalo biti?!?!? To sam naravno tek skužio danas dvije godine nakon zidanja dimnjaka. Čelične dimovodne cijevi pak imaju suženje na vrhu ali je ono 198mm vanjske dimenzije (konkretno color cijev sam mjerio danas u trgovini) i to neće ući jedno u drugo. Na koji način se to rješava? Osim toga je li to normalno ili ja imam neki dimnjak sa greškom??? Na schiedel stranicama lijepo stoji da je unutarnji promjer dimovodne cijevi 200mm a ja to nisam nikada prije ni provjeravao jer sam pretpostavljao da sd to valjda podrazumijeva.

LP
cobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 19:01   #644
Quote:
cobu kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trenutno sam u fazi priprema za ugradnju kaminskog ložišta u dnevnom boravku. Kuća je novogradnja, prije dvije godine je napravljena te je u DB uzidan dimnjak Schiedel uniplus fi200 sa priključkom pod 45 stupnjeva.

E sad, problem je što je unutarnji promjer te cijevi koja izlazi pod 45 stupnjeva zapravo 195mm a ne 200 koliko bi trebalo biti?!?!? To sam naravno tek skužio danas dvije godine nakon zidanja dimnjaka. Čelične dimovodne cijevi pak imaju suženje na vrhu ali je ono 198mm vanjske dimenzije (konkretno color cijev sam mjerio danas u trgovini) i to neće ući jedno u drugo. Na koji način se to rješava? Osim toga je li to normalno ili ja imam neki dimnjak sa greškom??? Na schiedel stranicama lijepo stoji da je unutarnji promjer dimovodne cijevi 200mm a ja to nisam nikada prije ni provjeravao jer sam pretpostavljao da sd to valjda podrazumijeva.

LP
Ne nije normalno otiđi u dučan gdje se prodaju dimjnaci i izmjeri promjer pa se sam uvjeri.
Slatkacura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 16:26   #645
Imam problem, ukratko imam dimnjak "Frankestajn"
ne nije to neki novi sistem ili materijal vec nakaza kuju mi jedan idiot odzidao.
Naime problem je u kondenzaciji u dimnjaku, za tri godine probila je na sve strane te mi jedini izlaz rusenje kompletnog i zidanje novog dimnjaka. Ovaj stari je unutrasnji, zidan punom ciglom do potkrovlja jedan kanal dimenzije 18x18, a od potkrovlja se nastavlja bez pregrade tj. spajaju se dva kanala ( drugi ide od sprata) i cini supljinu od 18x48 cm ( odprilike). osim kondenza los mu je i cug itd.

kuca mi je 200m2, stednjak za centralno centometal 29 +3 kw
sta mi preporucujete da zidam?
dejaboss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 22:16   #646
Zivim na prvom katu zgrade koja ima 6 katova i zavrsetak dimnjaka se nalazi na mojoj etazi. Imam dvoja vrata na svojoj etazi, jedna za ciscenje dimnjaka, a druga su dostup do kondenzacijske posude sa cijevi za odvod.

Kako mi je vlaga pocela izbijati na zidu, otvorio sam vrata za ciscenje dimnjaka i vidio da se skupilo oko 2 litre kondenzata na dnu(sto mi se cini puno previse), tako da je kondenzat poceo izbijati kroz spoj dimnjaka i kondenzacijske posude

Nakon toga sam otvorio vratasca ispod i vidio da je cijev za odvod kondenzacije zatvorena (plasticnu kapicu ima na sebi). Tu cijev sam otvorio i sav kondenzat je iscurio.

Mene sad zanima na koji nacin bi trebalo rijesiti odvod kondenzata buduci da se kondenzat i dalje skupklja i nepojmljivo mi je da cijev sa kondenzacijske posude nije spojena na nikakav odvod.

Ispricavam se ako sam koristio krivo neke izraze...
Maus80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 09:23   #647
Molim pomoć.
Planiram ugraditi kaminsko ložište 12 kw ali problem je u položaju dimnjaka koji je udaljen cca 1m udesno od budučeg kamina . Moje pitanje glasi dali će dimnjak dobro funkcionirati ako ložište spojim na način da dimovodna cijev prođe kroz zid (30 cm) pa koljenom udesno na cijev (60cm) i opet koljenom u dimnjak ,dakle nešto slično slovu "s" ,uz napomenu da bi aktivna visina dimnjaka bila 8 m ( f16)
msambo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 08:39   #648
Quote:
msambo30 kaže: Pogledaj post
...da dimovodna cijev prođe kroz zid (30 cm) pa koljenom udesno na cijev (60cm) i opet koljenom u dimnjak ....
Radit će. A ovo "da dimovodna cijev prođe kroz zid (30 cm)" jel to izlazi izvan kuće, ako izlazi obavezno izolacija ili predvidjeti odvod kondenzata
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 18:37   #649
Thumbs up

Nije izvan kuće nego je kroz garažu koja je u sklopu te iste kuće. Probat ću tako riješit ako mi ne padne nekakvo drugo riješenje(moram zaobiči cijev za dovod plina)
msambo30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 21:25   #650
Pozdrav svima,

proguglala sam fest toga ali...
više se uzdam vas
naime, konoba (znate što je konoba) je građena s dva otvora gdje stoje prozori i jednim gdje stoje vrata.
Htjela bih staviti peć na drva jer preko zime baš i nije ugodbno bez vatrice, a grijalica guta struju kao luda. nije namijenjena stanovanju ali mislim da je soba ok dok se može u njoj prespavati.
Interesira me vaše iskustvo u probijanju kamenog zida gdje bi se stavila rupa za dimnjak. Ne mogu bušiti u strop jer su sobe iznad.
Jel to veliki problem ili da tu opciju jednostavno zaboravim? Bojim se da ne navučem vlagu, a onda sam mi džabe i peć i ceresitstop
prljava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 17:53   #651
Quote:
prljava kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

proguglala sam fest toga ali...
više se uzdam vas
naime, konoba (znate što je konoba) je građena s dva otvora gdje stoje prozori i jednim gdje stoje vrata.
Htjela bih staviti peć na drva jer preko zime baš i nije ugodbno bez vatrice, a grijalica guta struju kao luda. nije namijenjena stanovanju ali mislim da je soba ok dok se može u njoj prespavati.
Interesira me vaše iskustvo u probijanju kamenog zida gdje bi se stavila rupa za dimnjak. Ne mogu bušiti u strop jer su sobe iznad.
Jel to veliki problem ili da tu opciju jednostavno zaboravim? Bojim se da ne navučem vlagu, a onda sam mi džabe i peć i ceresitstop
Ja sam probušio kameni zid sa krunom i hilti bušilicom. Istina da je trajalo,ali rupa je ispala kako treba.
Dakle kruna profila fi 125mm + hilti i laganini, nema druge.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 21:23   #652
Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ja sam probušio kameni zid sa krunom i hilti bušilicom. Istina da je trajalo,ali rupa je ispala kako treba.
Dakle kruna profila fi 125mm + hilti i laganini, nema druge.
wow, sad će mi dragi likovati kak je rekao da se to može radit bez problema, samo nije znao čime
e sad,
da plavuša postavi jedno pametno pitanje...
a s koje strane bušiti?
s ožbukane unutarnje ili nepravilne kamene vanjske?
nemrem reć što mislim s koje strane, pa radije pitam heh
al, nije uvijek sve onako kako se čini.

uf, trebala sam se udati za građevinara!!!
prljava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 09:09   #653
Quote:
prljava kaže: Pogledaj post
...a s koje strane bušiti?.....
uf, trebala sam se udati za građevinara!!!
Na ovo je malo teže odgovoriti
Gdje je pristup jednostavniji (teško je to raditi sa ljestava), gdje je lakše poćeti bušiti (nije baš jednostavno na kosoj površini kamena ili fugi) i sl....

I nađi šoca koji je građevinar!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 17:59   #654
Hy ekipo,ja imam slijedeći problem,došli meni neki dan iz Energa da promijene plinsko brojilo,a da bi to napravili moram imati atest...i sad zvala ja dimnjačara,snimio frajer s kamerom dimnjak i kaže kad stavi na kompjuter će mi znat reći...U mojoj zgradi svaki stan ima svoj dimnjak,a i samo ja imam plin,nema drva...Pitam ja njega,a šta ako atest ne bude dobar?On meni kaže morat ćete kupiti drugi(fasadni plinski bojler,sad imam neku grdosiju u kupaoni),reče on to kao da treba kupit kruh...a ja utukla 20kn investiciju prije par godina i tad je dimnjak bio ok(kaže on:tad nije bilo kamera).Ne kužim zašto ne saniraju dimnjak,nego ja moram kupiti novi bojler(on kaže da je preuzak)...jel tu mene netko prca...koga pitati za second opinion?hvala
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:28   #655
Ima li netko da je dobio negativan atest za dimnjak? Zanima me kako to izgleda i na temelju kojih akata je dan.
malimrav85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:42   #656
Quote:
cica ubojica kaže: Pogledaj post
Hy ekipo,ja imam slijedeći problem,došli meni neki dan iz Energa da promijene plinsko brojilo,a da bi to napravili moram imati atest...
Znam da s atest mora raditi kada stavljas novi bojler, ali kad stavljas brojilo, to jos nisam cula. Gdje je to? Cija plinara?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 13:06   #657
Za dimnjake postoji standardi ko i za ostale stvari
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 15:07   #658
Radim novogradnju, planiram staviti dimljak ali se ne razumijem baš u tu problematiku, pa može mali help.

Imam prizemlje i kat - 2 stana. Kat bi iznamljivao ljeti gostima tako da u biti mi nije potrebno grijanje a u prizemlje planiram staviti peć na drva. E sad ako provedem dimljak do prizemlja (jednu cijev) da li mogu stavit priključak i na katu za možebitnu potrebu jednog dana ili ide jedna cijev jedan priključak?
Koliko otprilike košta 7m dimljaka koji bi zadovoljavao potrebe grijanja- peć na drva. Kolika mi je razlika da stavljam dimljak samo za prizemlje ili prizemlje i kat - to me muči
stonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 18:48   #659
Quote:
stonder kaže: Pogledaj post
Radim novogradnju, planiram staviti dimljak ali se ne razumijem baš u tu problematiku, pa može mali help.

Imam prizemlje i kat - 2 stana. Kat bi iznamljivao ljeti gostima tako da u biti mi nije potrebno grijanje a u prizemlje planiram staviti peć na drva. E sad ako provedem dimljak do prizemlja (jednu cijev) da li mogu stavit priključak i na katu za možebitnu potrebu jednog dana ili ide jedna cijev jedan priključak?
Koliko otprilike košta 7m dimljaka koji bi zadovoljavao potrebe grijanja- peć na drva. Kolika mi je razlika da stavljam dimljak samo za prizemlje ili prizemlje i kat - to me muči
hm, najprije da velim da se ja ne bavim tim poslom, da sam laik na tom 'polju', ali iskustva definitivno imam svakim danom sve više
Dakle, ako su 2 peći, onda treba i 2 dimnjaka, 3 peći, 3 dimnjaka, i tako redom.
Nikada, apsolutno nikada nije preporučivo da 2 peći rade na istom dimnjaku u isto vrijeme.
Znači, mogu biti 2 peći biti spojene na 1 dimnjak, ali one, ponavaljam, ne bi smjele raditi u isto vrijeme.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 10:06   #660
Quote:
stonder kaže: Pogledaj post
Radim novogradnju, planiram staviti dimljak ali se ne razumijem baš u tu problematiku, pa može mali help.

Imam prizemlje i kat - 2 stana. Kat bi iznamljivao ljeti gostima tako da u biti mi nije potrebno grijanje a u prizemlje planiram staviti peć na drva. E sad ako provedem dimljak do prizemlja (jednu cijev) da li mogu stavit priključak i na katu za možebitnu potrebu jednog dana ili ide jedna cijev jedan priključak?
Koliko otprilike košta 7m dimljaka koji bi zadovoljavao potrebe grijanja- peć na drva. Kolika mi je razlika da stavljam dimljak samo za prizemlje ili prizemlje i kat - to me muči
prvo moras znat sta zelis prikljucit na taj dimnjak po tom odredujes dimnjak
cijena ovisno o tipu i kvaliteti
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.