Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2015., 05:57   #1541
svi bi vi hteli imat jedan odlazak u kotlovnicu natovarit kotel i zaboravit na lozenje to nejde bez spremnika jer kotel nezna kam bi sa viskom energije kad nema kam sa njom onda zatvori klapnu i krene distanje u kotlu
u prelaznim periodima vise puta i po manje drv u kotel tako da ga teramo da radi a ne da se kilavi
sto se lozenja odzgora tice ja sam prakticioro na nacin da sam pustil da ostane samo zar u kotlu povuko ga u veliku tavu i izneo van naslago novu turu drva i zasipao jih sa tim zarom , sebi sam osiguro dva odlaska u kotlovnicu kroz dan i kolko tolko kulturno izgaranje
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 15:22   #1542
To govoriš o kotlovima tipa "Viadrus". Jer postoje i oni drugi kotlovi (s bočnim izgaranjem) koje nema potrebe tako ložiti (napomena za neupućene).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 19:33   #1543
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
To govoriš o kotlovima tipa "Viadrus". Jer postoje i oni drugi kotlovi (s bočnim izgaranjem) koje nema potrebe tako ložiti (napomena za neupućene).
da tocno u pravu si , no odgovaro sam doticnome koji ima centrometal
kotlova sa bocnim ili donjim izgaranjem u RH ima 5% od toga ce otic 2% na pirolizu
vecina kotlova sa bocnim izgaranjem je slavopjevan bosch- dakon dor koji je prvenstveno zanimljiv radi cijene a u praksi vecina korisnika proklinje dan kad su ga kupili
da bi takvi kotlovi radili na nacin na koji su konstruirani treba odredena disciplina a toga kod nas nema
na zalost ne cudim se monterima da ce uvjek rade predlozit viadrus koji ce gutat sve i na bilo koji nacin negoli takav kotel
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 20:47   #1544
U viadrus mogu ići i stare cipele i stari namješatj ako zatreba

Dok je kod mene bio otvoren Merkur, Stadler HS je bio po prihvatljivoj cijeni (oko 9 000 kn) tako da cijena takvih kotlova nije previsoka u odnosu na viadrus i slične (a lošije)kotlove.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 08:41   #1545
Thumbs up

Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
da tocno u pravu si , no odgovaro sam doticnome koji ima centrometal
kotlova sa bocnim ili donjim izgaranjem u RH ima 5% od toga ce otic 2% na pirolizu
vecina kotlova sa bocnim izgaranjem je slavopjevan bosch- dakon dor koji je prvenstveno zanimljiv radi cijene a u praksi vecina korisnika proklinje dan kad su ga kupili
da bi takvi kotlovi radili na nacin na koji su konstruirani treba odredena disciplina a toga kod nas nema
na zalost ne cudim se monterima da ce uvjek rade predlozit viadrus koji ce gutat sve i na bilo koji nacin negoli takav kotel
Obzirom da mi je bosch prvi kotao koji sam lani kupio, i više sam nego zadovoljan njegovim radom. Jedino što sam zeznuo stvar je ta što nisam dimnjak podigao bar još 1 m, mislim da je on uzrok što mi se (rijetko-ali ipak događa) dim zna vratiti na gornju klapnu što pripisujem i tlaku zraka kod određenih dana. Inače za bosch
Stiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 15:12   #1546
Stiv, a tvoj je 32 kW? Dimnjaka kolko?

Mislim da je tu najveći problem mentalitet. Ljudi će rađe kotao koji možeš natrpat kladama i nek se dimi i muči, pa ak je i pritvoren bude grdosija od 35-40 kW izdržala sa 2 loženja dnevno, i po cijenu čađe i veće potrošnje. Bitno da rijetko trpa i malo cijepa. Po meni je takvima problem s Boschom.

Da Stadler dok ga je bilo u Merkuru nije bio loš odabir stoji, ali trenutno Merkura nema pa tako ni njega.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 17:26   #1547
za stadler prikopcas prikolicu i odes direktno u tvornicu po njega
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 21:54   #1548
to je opet cca 13000kn + prijevoz
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 22:05   #1549
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
to je opet cca 13000kn + prijevoz
Sve bi bilo lakše kad cijene ne bi bile takve kakve jesu. Kad bi trgovci bili imalo normalni. Zagovaraju neku ekologiju tipa pelet i i sl. Jbte pa na pelete može preći jedino sirotinja, nece sigurno onaj što ima toplinske pumpe. A kako da si sirotinja priušti 15 k ili više za ebenu peć i budeš sretan ako izdrži dok traje garancija, sve je to naopako okrenuto
g-sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 17:51   #1550
Stadler HS je skup i odličan je kotao ali zahtijeva i odličan dimnjak. Susjed ima dimnjak fi 200 ali ga je kotao zafrkavao dok nije sve spojeve na dimnjači zadihtao da ne vuče fauš zrak.
Jedino što me smeta na tim kotlovima, je taloženje velike količine katrana u bunkeru. Vidio sam dosta tih kotlova u radu i na svima se nakuplja katran.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:21   #1551
Imam jedan problem,a za rješenje bi volio čuti neka mišljenja,na kojima se unaprijed zahvaljujem...
Dakle,radi se o peći na drva i dimnjaku kojem ne treba puno da se,berem jednom u sezoni grijanja, zapali - pretpostavljam zbog uske dimovodne cijevi u zidu - što stvara veliki rizik i probleme,pozive vatrogascima i td....Ali,do te dimovodne tube u zidu blagovaonice je i druga,na koju je priključak u sobi,a zid između sobe i blagovaonice je nekih 10 cm,ni toliko,dakle nije nosivi...Sada sam ja zamislio da bi peć iz blagovaone spojio na dimovodnu cijev u sobi,što bi podrazumijevalo da probijem rupu u zidu - što nije neki problem - i da,što koljenima cijevi a što kratkim ravnim cijevima to izvedem...A sve u nekih sveukupno metar dužine - izlaz iz dimovoda(koljeno),pa kratka ravna cijev,pa opet koljeno,pa ravna cijev koja prolazi kroz zid i ulazi u peć...
Sve to je,naravno,izvedivo,ali mene zanima gubim li što sa tim što sam naumio?,u smislu da peć ne bude efikasna kako bi to trebalo biti,da slabije grije,i "vuče",a baš zbog tih zavojitih cijevi i dužine od izlaza u peći do ulaza u dimnjak...
Usput,od 4 dimovodne tube u kući sa pet stanova samo ta jedna se redovno zapali,sve druge nijednom nisu,tako da je taj dimnjak na koji se kanim priključiti pouzdan...
izdvojeno m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 01:21   #1552
Pitanje cesto mi se desava sigurno 1u tjednu nekad i puno cesce da mi pec povrati dim,nekad je to kao mini eksplozija dim izleti na sve strane sad zadnji put je izbio i mali poklopac koji je bio na njemu.Inace pec je dora 10 plamenova.Primjetio sam da se to cesce desava kad su dovodi zraka zatvoreni...sta raditi kako to sprijeciti sa cim ima to uopce veze ? dimnjakom,atmosferom pritiskom zraka
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 16:32   #1553
Nemoj dovode zraka zatvarati (bar ne toliko), stvori se ugljični monoksid koji je eksplozivan, ti onda dodaš kisika i bum
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 17:21   #1554
Sanacija dimnjaka

Ima li koji cjenjeni forumaš sa iskustvom sanacije dimnjaka? Dimnjak je usred kuće zidan od nekakvih šesterokutnih uložaka koji su se proizvodili 80-ih godina prošlog stoljeća. Prije su na njega bile spojene obične peći na drva i to je bilo ok. Sada sam ja na njega spojio kotao za centralno od 27 kw i bojim se da bi mogao imati problem. Još ga nemam, ali svi mi kažu da to neće ići. Za sada ide. Dimnjak vuče ok i ja zadovoljan. Čak i lijepo grije. Ko da imam još 2 radijatora. Ali bojim se da i previše grije, pa bi mogao popucati. Pa što da činim. Mislio sam ubaciti cijevi od inoxa, ali još ne znam kakve. Bilo bi idealno one savitljive. Ima po You Tubu puno videa na tu temu i tamo to funkcionira, ali kod nas svi proizvođači ne preporučaju te cijevi za centralno na drva.
Jeli netko to radio i kakva su iskustva? Da li kod nas ima tih savitljivih cijevi malo debljih stijenki koje bi izdržale uvjete? I na kraju ja bih to volio sam napraviti, ako je moguće. Vaša mišljenja i preporuke?
Hvala.

Zadnje uređivanje Majstor : 05.01.2016. at 18:32. Reason: Pisanje naslova posta malim slovom
zaboravni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 19:18   #1555
Ja imam problema sa uzgonom dimnjaka vec nekoliko godina svake se sezone barem jedno 20-tak dana smrzavam jer mi pec jednostano ne gori i tako cmari jedno sat do dva da bi onda samo od sebe krenulo gorjeti bez problema pec je plamen pozega amity glass a dimnjak je zidani od oko 6 metara i unutar pregradnog zida se nalazi pa.me zanima dali bi se nesto moglo napraviti kada bi ugradio ventilator skroz dolje na vratima za ciscenje dimnjaka da uvlaci zrak u dimnjak neznam dali bi to pomoglo I NA KRAJU DA NAPOMENEM DA SU DIMNJACARI CISTILI FREZALI I ISPALJIVALI DIMNJAK I NISTA NIJE POMOGLO
Doktor-X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 17:52   #1556
Dimnjak

Evo pitanje ako netko može pomoci.. Ovako, imam dimnjak koji je sagrađen sa druge etaze. Zanima me ako bi ja stavio kotao za centralno na prvu etazu, tj. podrum, dali je moguće spojiti novi dimnjak na postojeći..
Tomek1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 23:46   #1557
Pozdrav mene zanima koji su bolji zidani ili od elemenata? i ako nemam u projektu kuće dimnjak hoće li mi to stvarat problem?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 10:24   #1558
Quote:
Tomek1995 kaže: Pogledaj post
Evo pitanje ako netko može pomoci.. Ovako, imam dimnjak koji je sagrađen sa druge etaze. Zanima me ako bi ja stavio kotao za centralno na prvu etazu, tj. podrum, dali je moguće spojiti novi dimnjak na postojeći..
Normalni da je moguće spojiti kotao na dimnjak.
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pozdrav mene zanima koji su bolji zidani ili od elemenata? i ako nemam u projektu kuće dimnjak hoće li mi to stvarat problem?
Što je tebi zidani, a što od elemenata?
Ak si mislio zidani od cigle, zaboravi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 18:35   #1559
Nisi me dobro razumio. Ja trebam iz podruma sagradit dimnjak i spojit ga na ovaj na prvom katu.. Zanima me dal je to moguce?
Tomek1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 19:55   #1560
moguce je, izbusis deku na mestu svetlog djela dimnjaka i to malo vecu i podzidas
normalno bez nekakvih zamicanja il koljena
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.