Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 07:27   #81
Zna li netko, da li se nešto promjenilo u zadnje vrijeme s cestama za koje je potrebna vinjeta u Sloveniji?

Gledajući njihovu kartu, nisam siguran da li je uvedena (ili se tek planira uvođenje) naplate za potez od Macelja do skretanja za Ptuj. Na karti je ta dionica označena crvenom bojom...
berd_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 09:48   #82
pa piše ti dolje, kad će biti cesta bit će uvedena naplata
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:09   #83
Koliko ja znam - NE.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 10:24   #84
ma sigurno ne, bio ja prije par dana, a i piše na karti
jedino izgleda da grade još ovaj dio
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:37   #85
Bio sam prekjučer i sve je po starom.

Jedino sam se zamislio i zaboravio skrenuti na cestu koja ide preko nadvožnjaka i završio na brzoj cesti za Ptuj. Usput sam provjeio - oznaka za vinjetu je samo na odvajanju za autoput, ali ne i na toj brzoj cesti.

Koliko sam do sada vido, Slovenci su pometali oznake za vinjetu svugdje gdje su obavezne (uvijek nakon što se više nije moguće vratiti ), pa, ako je ovdje nema, onda (valjda) nije niti potrebna.

U svakom slučaju, kraći put je preko nadvožnjaka, pa ovo nije niti toliko bitno.

Inače, nisam primjetio da nešto grade prema Macelju. Nije još došlo na red.
lestrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:15   #86
Da ne otvaram novu temu, a za koji dan idem prema Minkenu (Zg>Macelj>Passau).
Vidim na DARS-ovim stranicama kako se SLO vinjete mogu kupiti i u HR na INA benzinskim postajama (BS LEPA BUKVA - AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ i ĐURMANEC BS JAKOVLJE-ISTOK - AUCESTA ZAGREB-MACELJ - JAKOVLJE).
Koja je cijena (na INA BS) vinjete za Zloveniju i ima li i za Austriju ili nju mogu kupiti kod Janeza?
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:23   #87
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, a za koji dan idem prema Minkenu (Zg>Macelj>Passau).
Vidim na DARS-ovim stranicama kako se SLO vinjete mogu kupiti i u HR na INA benzinskim postajama (BS LEPA BUKVA - AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ i ĐURMANEC BS JAKOVLJE-ISTOK - AUCESTA ZAGREB-MACELJ - JAKOVLJE).
Koja je cijena (na INA BS) vinjete za Zloveniju i ima li i za Austriju ili nju mogu kupiti kod Janeza?
Slo vinjete možeš kupiti kod nas i na Petrolovim i Tiffon BP i slo vinjete za 7 dana ti košta 15€ za mjesec dana 30€..., a A vinjetu kupiš na njihovoj granici, košta ti nešto malo manje od 8€ (10 dana)
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:30   #88
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Slo vinjete možeš kupiti kod nas i na Petrolovim i Tiffon BP i slo vinjete za 7 dana ti košta 15€ za mjesec dana 30€..., a A vinjetu kupiš na njihovoj granici, košta ti nešto malo manje od 8€ (10 dana)
Ma znam da je 15 €, ali u HR su cijene u kunama, a ne znam jel računaju i kakvu "maržu".
(15€ x 7,4kn = 111kn) a može biti i 129kn

EDIT:
Napokon našao jednu cijenu ZLO tjedne vinjete u HR (Petrol BS) = 111,69 kn
__________________
Beaker's Ballad

Zadnje uređivanje Dadichi : 19.04.2011. at 13:37.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:36   #89
Quote:
Dadichi kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, a za koji dan idem prema Minkenu (Zg>Macelj>Passau).
Vidim na DARS-ovim stranicama kako se SLO vinjete mogu kupiti i u HR na INA benzinskim postajama (BS LEPA BUKVA - AUTOCESTA ZAGREB-MACELJ i ĐURMANEC BS JAKOVLJE-ISTOK - AUCESTA ZAGREB-MACELJ - JAKOVLJE).
Koja je cijena (na INA BS) vinjete za Zloveniju i ima li i za Austriju ili nju mogu kupiti kod Janeza?
prodjes slovenku granicu,vozis jedno 500m i sa desne strane imas benzinsku ,tu kupis i slovensku i austrijsku vinjetu.ja ti redovno idem za njemacku
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:26   #90
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
prodjes slovenku granicu,vozis jedno 500m i sa desne strane imas benzinsku ,tu kupis i slovensku i austrijsku vinjetu.
Čija je to benzinska (firma)?
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 15:52   #91
prije ulaska u münchen kupi Umweltplakette/Feinstaubplakette
http://www.eko-vinjeta.com/hr/eko-vinjeta.html
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:07   #92
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
prije ulaska u münchen kupi Umweltplakette/Feinstaubplakette
http://www.eko-vinjeta.com/hr/eko-vinjeta.html
Vidim da nešto znaš o tim eko vinjetama pa me zanima gdje ih ima za kupiti i moram li paziti na boju koju kupim?

U 6 mjesecu najvjerojatnije idem kod prijatelja u Dusseldorf i vidim da i za tamo treba ta eko vinjeta. Zanimam me i kolka je cijena vinjete i znaš li dali i Nizozemska koristi možda te vinjete jer ću posjetiti i Amsterdam?
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:34   #93
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Vidim da nešto znaš o tim eko vinjetama pa me zanima gdje ih ima za kupiti i moram li paziti na boju koju kupim?

U 6 mjesecu najvjerojatnije idem kod prijatelja u Dusseldorf i vidim da i za tamo treba ta eko vinjeta. Zanimam me i kolka je cijena vinjete i znaš li dali i Nizozemska koristi možda te vinjete jer ću posjetiti i Amsterdam?
kosta 5€,kupiti ju mozes kod svakog "tüv" i "dekra" jedno i drugo su stanice za tehnicki pregled vozila,trebas papire od auta i po tim papirima dobis odredjenu plaketu, znaci nemozes kupiti pogresnu.ako imas starog dizelasa onda niti neidi po plaketu jer ces dobiti crvenu a ta crvena u düsseldorfu ne vrijedi tako da ne bacas novac uzalud.
evo ti plan grada gdje je potrebna plaketa pa ako neides u taj centar onda ti plaketa niti netreba.
https://umwelt-plakette.de/umweltzon...8461e137366e6c

u google maps stavi "düsseldorf tüv" ili "düsseldorf dekra" pa ces vidjeti gdje ima tih vinjeta za kupiti naravno pazi na radno vrijeme.
za amsterdam neznam.
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:52   #94
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
kosta 5€,kupiti ju mozes kod svakog "tüv" i "dekra" jedno i drugo su stanice za tehnicki pregled vozila,trebas papire od auta i po tim papirima dobis odredjenu plaketu, znaci nemozes kupiti pogresnu.ako imas starog dizelasa onda niti neidi po plaketu jer ces dobiti crvenu a ta crvena u düsseldorfu ne vrijedi tako da ne bacas novac uzalud.
evo ti plan grada gdje je potrebna plaketa pa ako neides u taj centar onda ti plaketa niti netreba.
https://umwelt-plakette.de/umweltzon...8461e137366e6c

u google maps stavi "düsseldorf tüv" ili "düsseldorf dekra" pa ces vidjeti gdje ima tih vinjeta za kupiti naravno pazi na radno vrijeme.
za amsterdam neznam.
Ma nije problem, crvena mi ni neće trebati jer imam štedljivog dizelaša euro4 iz 2007. Problem mi je kaj povrh svega moram još i tražiti njihove stanice za TP, a tamo ću doći tijekom noći sa četvrtka na petak, a tada oni ni neće raditi.

A ništa ako nema druge potražit ću adrese od tih stanica pa se nadam da će me igo8 dofurat do tamo.

I da, recimo jel me može policija uloviti tijekom noći dok dolazim u Dusseldorf ili ujutro kad krećem na njihov TP po tu vinjetu.

Malo mi sve to izgleda komplicirano.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:17   #95
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ukratko nema
ima naplatu ko kod nas
u mađarskoj su ti isto vinjete
slovačka,češka,bugarska,švicarska vinjete
grčka povremene naplate,koje se mogu izbjeći kom se da (nešto kao što je kod nas bilo)
makedonija,srbija,španjolska i francuska naplata kao kod nas

to je ono što sam sam provezao se
ne znam za UK i gore skandinavce,kao i gornji istok
Jest da je stari post, ali ću se nadovezati da i Crna Gora ima eco vinjete, za osobni auto ti uzmu 10€ bez ikakvog računa
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:22   #96
Quote:
Spameripo kaže: Pogledaj post
Jest da je stari post, ali ću se nadovezati da i Crna Gora ima eco vinjete, za osobni auto ti uzmu 10€ bez ikakvog računa
Da ali bar ju platiš na njihovoj granici, a kod švaba moram još povrh svih muka tražit TP po Njemačkoj. Jednostavno mi je nevjerojatno da negdje drugdje mi stranci nemamo prilike kupovati tu eko vinjetu.

Zamisli da nam ljeti kad nam stranci dolaze u goste prvo moraju tražiti po okolici Splita TP da kupe eko vinjetu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:36   #97
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Da ali bar ju platiš na njihovoj granici, a kod švaba moram još povrh svih muka tražit TP po Njemačkoj. Jednostavno mi je nevjerojatno da negdje drugdje mi stranci nemamo prilike kupovati tu eko vinjetu.

Zamisli da nam ljeti kad nam stranci dolaze u goste prvo moraju tražiti po okolici Splita TP da kupe eko vinjetu.
za okolicu ti i netreba plaketa vec za centar grada,svaki grad ima oznaceno gdje treba plaketa i ako nemas plakete nemoras ulaziti u centar grada a mislim da za strane registracije nisu tako rigorozni ako mozes pecatom u putovnici dokazati da si tek danas/nocas dosao u njemacku,inace,kazna je 40€
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:55   #98
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
za okolicu ti i netreba plaketa vec za centar grada,svaki grad ima oznaceno gdje treba plaketa i ako nemas plakete nemoras ulaziti u centar grada a mislim da za strane registracije nisu tako rigorozni ako mozes pecatom u putovnici dokazati da si tek danas/nocas dosao u njemacku,inace,kazna je 40€
Ma snaći ću se ja jer moram baš u sam centar tamo će prijatelj imati stan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:20   #99
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Vidim da nešto znaš o tim eko vinjetama pa me zanima gdje ih ima za kupiti i moram li paziti na boju koju kupim?

U 6 mjesecu najvjerojatnije idem kod prijatelja u Dusseldorf i vidim da i za tamo treba ta eko vinjeta. Zanimam me i kolka je cijena vinjete i znaš li dali i Nizozemska koristi možda te vinjete jer ću posjetiti i Amsterdam?
ja sam upravo u belinu,ti vozis grande punto dizel 2oo6god? jel tak.ti nemres ni dibit eko vinjetu jedino ak nemas vec ugradjen filter.treba ti zelena plaketa za centar grada.kosta 5 eura.crvena i zuta samo voznja po rubovima grada
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 23:27   #100
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
ja sam upravo u belinu,ti vozis grande punto dizel 2oo6god? jel tak.ti nemres ni dibit eko vinjetu jedino ak nemas vec ugradjen filter.treba ti zelena plaketa za centar grada.kosta 5 eura.crvena i zuta samo voznja po rubovima grada
2007. g.

Daj pojasni zašto ju nebih mogao dobiti.

Stvarno o tim eko vinjetama nemam pojma kud i kako, a nebih volio imati problema sa zelenima.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.