Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 10:22   #901
BUBA ŠVABE SVUD "HLADNO PIVO"

Upotrebio sam refren pjesme koji govori 1000 riječi, a u glavi se film vrti i 1000 slika...
Naravno da imam problema...Mislim da imaju i okolni stanari ...

No stalno mi dolaze i prskaju (valjda prek pričuve jer ne plaćam niš) al brat bratu to niš ni ne vrijedi...

Platio sam par puta dobro i bio sam miran i do dvije godine nakon prskanja.
Deratizaciju žohara je radila neka ovlaštena firma , pamtim je po žutom....

No svakako treba potražiti na netu. I račun....
Čuj , nemreš ti to iskorijeniti ....Možeš samo odgađati na dulje vrijeme i suzbiti što bolje....
EL-FACA-2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 01:24   #902
može sa kad bi svi u zgradi djelovali sinhrono i za navek

u međuvremenu sam uspio prepolovit populaciju pomoglo mi je i hladnije vrijeme, i izbacivanje starog namještaja, a i raid se pokazuje učinkovitiji od drakera

babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 12:26   #903
Za žohare si kupite Bumortin, to su male kuglice koje oni jedu, nose u svoje gnijezdo ili kako li se to već zove i onda zaspu...nama pomoglo. Prvi put kada ih je bilo jako jako jako puno smo kupili u poljoprivrednoj ljekarni otrov koji smo razrijedili kako piše i pospricali, rastavljali perilicu i sve micali da ih potrujemo, kasnije kada bi neki od susjeda renovirao stan, pobacali bi Bumortin i nestali bi u roku dva tjedna.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 16:53   #904
ko šta sam već pisao o bumoritu , djeluje brzo , utemeljito i učinkovito - samo prvi put
ako si dozvoliš da se opet nakote više ne pomaže jer nekako skuže spiku i ne nasjedaju na zamku , tako da je bumortin one shot trial

ja sam doma zavrnuo vodu, izbacio i očistio se što se da , raid ne ispuštam iz ruke, desetkovao sam populaciju

a ovi preživjeli promjenili su ponašanje, više se ne šeću ležerno ko kakvi frajeri , preletavaju u panici brzinom munje , ne da ih se pogaziti koliko su brzi
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 08:30   #905
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
ko šta sam već pisao o bumoritu , djeluje brzo , utemeljito i učinkovito - samo prvi put
ako si dozvoliš da se opet nakote više ne pomaže jer nekako skuže spiku i ne nasjedaju na zamku , tako da je bumortin one shot trial
Ovo se i nama dogodilo. Kad smo prvi put stavili tablete pocrkavali su u rekordnom roku. Nakon toga ih dugo nije bilo, ali onda su se nakotili kod susjeda i više ništa nije pomoglo sve dok cijelu zgradu nisu zaprskali.
Voodoo child is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 01:17   #906
istina je ono kaj je netko napisa,imam novo oružje , kalorifer uperen na vruće puhanje, rikavaju za 5 sec na 30 cm udaljenosti

http://i.imgur.com/aQcWLiM.jpg
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 15:34   #907
pozdrav drustvo, za pocetak zelim vam srecu i dryium vam fige u borbi sa gamadi.
evo, danas sam naprskao stabn sa draker 10.2, moram priznat da sam zadovoljan djelovanjem, iako koliko sam skuzio ja sam blagoslovljen sa pojavom onih crnih smeca kojh se nije toliki problem rjesit kao onih smedih, no uglavnom, pred nekih mjesec i pol dana sam uocio prvi put odraslu jedinku koju je rjesila cizma i pred par dana jos jednu jedinku, koju sam siguran da je dosla kroz prozor, nju je rjesila bejzbol palica, i kako stvari stoje udomacili su mi se u samo jednoj sobi koja granici sa kupatilom, cjerojatno kroz odvod, nakon tretmana sa drakerom pojavilo su se tri odrasla i nekih 15-20 mladunaca, svi mrtvi i svi samo u toj sobi.

draker se moze nabavit u branimirovoj trznici, tamo na sjevernoj strani u poljoapoteci, 69.00 kuna 100ml pakiranje, tamo se moze uzet i prskalica od 5 litara za 150 kuna no nasao nam u bulicevoj ulici, dosta blizu trznice, treba si dat truda i potrazit je, agro ducan 5l prskalica 102.00kn.

zelim vam svima sretno i samo hrabro
mmp069 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 13:25   #908
ja nisam uspio, punih četiri mjeseca bez puštanja vode nad sudoperom, punih četiri mjeseca kuhanja u ilegali kraj prozora u dnevnom boravku
sva hrana nedostupno uskladištena , otpatci idu ravno u kontejner

grijanje isključeno

i još su tu

http://video.nationalgeographic.com/...e=relatedvideo
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:26   #909
Pozz svima ljudi... molim savjet kako se riješiti njemačkog žohara u stanu? Hvala vam !
NoaIvanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 13:42   #910
njemacki zohar?
to neki nazi zohar
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 02:31   #911
Quote:
NoaIvanov kaže: Pogledaj post
Pozz svima ljudi... molim savjet kako se riješiti njemačkog žohara u stanu? Hvala vam !
tihi i prle

evo kod mene ipak polako dolazi na dobro, sudoper ne koristim već 6 mjeseci, kuham na rešou u dnevnom boravku , izostao im je glavni izvor vode i hrane ,vidi se tu i tamo pokoji ali je nestalo 90-95 odsto populacije
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:10   #912
Nema rijesenja dok ne nađete gnjezdo od gamadi, tek onda ste ih se rijesili. Meni su bili u stropu izmedju greda i dolazili su kroz plafonjeru. Cijeli stan sam deratizirao i to dok su podovi bili podignuti tjekom adaptacije, ali tko bi mislio da se skrivaju i u plafonu... Slucajno sam skuzio od kud dolaze, rastemao oko plafonjere pospricao s otrovom (ispala hrpa crnih jajasca i raznoraznih gadosti), zabetonirao, zatvorio sve rupe s silikonom i sad ih nema vec cca. 3 godine
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 22:04   #913
Pozdrav,
Umajmio sam stan, no gazdarica mi je iznajmila i žohare u wc-u. No nebitno za ovu priču.
Radi se o smeđim žoharima. U početku sam ih tu i tamo vidio navečer da trčkaraju, no otkada sam počeo korstiti raid, tek onda sam vidio koliko je ozbiljna situacija. Raid sam imao još od prije i nije bio namjenjen za žohare.
Svaku večer po nekoliko njih krepanih na leđima u wc-u.
Simo tamo, vuci potegni, odlučio sam začepiti odvode u tuš kabini i umivaoniku svaku večer preko noći jer tada su izlazili van. Preventivno sam špricao otrov po kutevima da vidim oće li ih biti. 6-7 dana super, nema ih.Sljedeću večer nađem 2 na leđima. I čujem šuškanje u zidu, u jednom kutu. Napravim sačekušu i opa, vidio sam od kuda je izašao. Ima par mjesta na pločicama gdje izlaze cijevi od centralnog, rupe na pločicama su veće od cijevi i to nije adekvatno zatvoreno. Itd, ima još par mjesta. Skužio sam da su zidovi polušuplji, ispod tuš kade također, osjećaš da se lagano miče dok hodaš po njoj. U biti negdje su u zidu. To bi sve trebalo otvoriti i sanirati, no uopće to nemam namjeru raditi i da smijem, jer to nije moj stan. Zatvorio bih te rupe, ali sam u nedoumici, silikonom za sanitariju ili malo jače ljepilo za pločice? Silikona imam i to bi najrađe stavio, ali pitam se, jel bi to oni pojeli sa vremenom?? Mogu i ljepila staviti, ali to moram kupiti, a silikon mi je odmah dostupan. U biti htio bih dugoročnije rješiti problem žohara da mi ne izlaze, odnosno samo da ih ne vidim ali jeftinijom metodom...
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 08:33   #914
To su njemacki (vodeni), manja gnjavaza od ruskih - zohara. Te sam i ja imao. Nema tu pomoci dok ne najdes gdje se gnjezde. Kazi gazdi da rijesi problem. Prvo deratizacija, pa cepljenje svih rupa silikonom, betonom... Rupe od plocica, plafonjera, izmedju stokova, prozora... A sve to nis ne znaci dok ne skuzis gdje se gnjezde i obavezno se mora i podrum dobro naspricati...
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 14:07   #915
...a možeš probati i s aparatima za odbijanje gamadi...
Nisu skupi i valja probati. Neki opravdavaju uloženo, neki manje, ali djeluju u većini slučajeva. Ako ništa drugo, barem da se tvoji žohari povuku s tvog teritorija.
Conrad Hrvatska is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 22:50   #916
Quote:
Conrad Hrvatska kaže: Pogledaj post
...a možeš probati i s aparatima za odbijanje gamadi...
Nisu skupi i valja probati. Neki opravdavaju uloženo, neki manje, ali djeluju u većini slučajeva. Ako ništa drugo, barem da se tvoji žohari povuku s tvog teritorija.
Smece neucinkovito
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:39   #917
Ev da javim, zasilikonirao sam i nema ih već nekoliko dana.... Problem riješen, a sa gazdaricom ću razgovarati kada se vrari iz inozemsrtva. Nema je otkada mi je iznajmila stan.
neckheneck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 19:53   #918
meni su u veš mašini bili, to sam tek prije par dana skonto. Obavezno pregledati veš mašinu, tu se legu i izmiljuju mlade

http://s32.postimg.org/gyrbqf0p1/721...c6c8eb1798.jpg

Zadnje uređivanje City : 23.05.2016. at 03:20.
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 11:01   #919
ti se veselis njima ili plasis ????

ako se veselis onda ih stavi u neku staklenku i opskrbi sa hranom

ako se plasis onda do najblize trgovine po sprej za kukce ili neka bolja alternativa

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)

Zadnje uređivanje Freyr : 22.05.2016. at 11:15.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 15:09   #920
hah, lika u slovačkoj ugrizo žohar i eto ga na naslovnici portala
ja sam imo cijelu nadlakticu krvavu od tih plikova i nikom ništa, ni kremu nisam uzo

http://www.cas.sk/clanok/404073/doch...ime=1464079493
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.