Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2006., 22:38   #1
Bol u predjelu kuka/kukova

pozdrav. zadnjih par godina puno (previse) vremena provodim sjedeci. fizickom aktivnosti se ne bavim gotovo uopce. imam "par" kila viska. u zadnje vrijeme nakon duzeg sjedenja osjetim bol u desnom kuku, nekad "kvrcne", a psr puta se dogodilo da me i u hodu znalo presjeci. sto mi moze biti? da pocnem skupljati za plasticnu zdjelicu?
obla marelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 00:04   #2
Joj,gle ako te tješi ja već skupljam za plastićno koljeno..Naime ja imam osteoartrozu koljena...Uglavnom ne podmazuje se dovoljno i te neke spike...Proguglaj pod tim pojmom pa možda nekaj nađeš....
Jebate biti ćemo obadvoje plastićni....
confusion69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 02:33   #3
Ej moji strarci, da vas utješim! Mene na isti način muče kukovi, vratne kralješnica u kršu a tek moja jadna ramena...Da mi je dobit 10 dana u Krapinskim toplicama, preporodila bi se...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 02:47   #4
ako se ipak odlucis na neku vrstu fizicke aktivnosti,probaj s jogom.
U njoj imas dosta asana kako za otvaranje kukova,tako i za
rehabilitaciju istih.
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 11:38   #5
Razgibavaj se i proči će nakon kojeg tjedna, tako je meni bilo. Samo nemoj ruke razgibavat nego kukove.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 18:25   #6
Quote:
confusion69 kaže:
Joj,gle ako te tješi ja već skupljam za plastićno koljeno..Naime ja imam osteoartrozu koljena...Uglavnom ne podmazuje se dovoljno i te neke spike...Proguglaj pod tim pojmom pa možda nekaj nađeš....
Jebate biti ćemo obadvoje plastićni....
Sefe, nije plasticno nego vecinom metalno, a samo klizna povrsina je naka vrsta plastike:
http://www.alpha-klinik.de/de/toft/d...e/gelenkersatz

No prije nego se odlucis na tako nesto promisli o bioprotezi:
http://www.alpha-klinik.de/de/toft/d...se/bioprothese
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 03:12   #7
bol u nozi i kuku

mamu vec nedeljama boli desni kuk i noga. zadnje dve nedelje je primala injekcije protiv bolova. nocas je osetila nesnosne bolove. odveli smo je u hitnu gde je primilia dexason, novalgetol i jos neke injekcije protiv bolova i za smirenje. i nakon sat vremena bol ne prestaje. imate li neki savet? stavljati hladne ili tople obloge? masirati? unapred hvala
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 04:04   #8
a zbog cega je boli? kod nekih dijagnoza idu topli oblozi, kod drugih hladni...
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 04:25   #9
ne znam tacnu dijagnozu, znam da su joj rekli da joj je hrskavica istrosena. isla je na neke vezbe kao letos pa joj je bilo malo bolje. verovatno joj je to od svakodnevnog sedenja 30 godina po 8 sati u kancelariji. isla je na neka snimanja jos tada, sve je bilo ok.
zena je jedva sisla (zivimo na visokom katu a nemamo lift) posto iz hitne nisu mogli da posalju nikoga ko bi moj mogao dati injekciju. opste rasulo.
danas je bas dobila neki uput za snimanja. ovih dana su joj te injekcije donekle i pomagale ali ovo nocas je katastrofa... malo se umirila sada ali joj bol ne prestaje. osim obloga, ima li neko neki predlog?

Zadnje uređivanje nisamlu : 23.01.2008. at 06:38.
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:58   #10
ak ju baš tak ludo boli nek joj DR. prepiše Tramal ili Lumidol..
i čim prije na sve pretrage, jer je kod moje punice nesnosna bol u kuku i nozi završila sa dijagnozom metastaza raka u kostima..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 15:49   #11
ako joj je hrskavica istrošena treba na to stavljati led.
zaledite vodu u casici od jogurta i zamotajte to u rucnik ili krpu. to treba držati koliko god može izdržati. i tako više puta dnevno.
meni je to fizioterapeut preporučio za koljeno jer mi je isto hrskavica istrošena
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 16:31   #12
pa dugoročno liječenje trebate dogovorit sad fizijatrom uz pregled ortopeda, a što se tiče trenutnog liječenja Voltaren i Dexamethason im. dobro dođu ali očito nisu dobro dugotrajno riješenje, možda da joj se ordinira trajna per os terapija, da se mene pita počeo bih sa NSAIL pa ako oni za par dana ne daju rezultata prijeć na kortikosteroide, ali svakako čim prije kod fizijatra i ortopeda
ako je i sad u jačim bolovima možda do dolaska liječniku počet pit Brufen 600 mg 3x1, nikad ne natašte
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:56   #13
uz ove simptome je prisutno i ucestalo mokrenje, da li je moguce da je onda u pitanju neki ukljesten nerv? trenutno je kod lekara pa cu pravu dijagnozu znati kad se vrati kuci, osim ako opet bude da su je izboli, nakljukali lekovima za smirenje i vratili kuci
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:57   #14
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa dugoročno liječenje trebate dogovorit sad fizijatrom uz pregled ortopeda, a što se tiče trenutnog liječenja Voltaren i Dexamethason im. dobro dođu ali očito nisu dobro dugotrajno riješenje, možda da joj se ordinira trajna per os terapija, da se mene pita počeo bih sa NSAIL pa ako oni za par dana ne daju rezultata prijeć na kortikosteroide, ali svakako čim prije kod fizijatra i ortopeda
ako je i sad u jačim bolovima možda do dolaska liječniku počet pit Brufen 600 mg 3x1, nikad ne natašte
hvala na odgovoru. brufen ne sme piti zbog problema sa srcem. neka druga opcija?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:27   #15
JAKA BOL U KUKOVIMA?!

Pozdrav svima!

Ovako, nemam još 30 god, boli me između lopatica kad radim bilo kakve sitne pokrete,(npr.dok perem suđe) lumbalni i sakralni dio isto ovisi o položajima, nekad mi znaju utrnit ili noga ili ruka, u zadnje vrime jedva se dižem iz kreveta, ukočena...i sad ima misec dana me svakodnevno jako jako boli kuk, i bol ide kroz cilu nogu, najprije u livoj, pa ima par dana u desnu. Uglavnom,kad god sidim na stolici, ta bol se pojavi nakon 5 minuta, i neizdrživa je, pa se dignem, malo prošetam,pa opet sidnem, pa opet, evo i sad vam s nogu pišem???!
Posao mi je vezan uz auto,rijetko me bolilo, jedino na dužoj relaciji, a sad me i u kratkoj vožnji noga boli.

Tako bi vas zamolila da mi date kakav savjet šta da napravim, i ako ko ima slične probleme, a bio kod doktora.........
Hvala!
pahujica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:56   #16
Veoma cesto bolovi u podrucju kuka/ova, problemi dolaze od lumbarne sekcije ledja, isto kao i bolovi u nogi.
Nerv koji hoce praviti problem recimo ako je ukljesten ili upaljen ce slati signal i bol i zove se Sciatic nerv.

Ne mora se odmah misliti na najgorje, jer moze biti samo misicni problemi, sta bi isto bilo najvjerojatnije i problem sa bolom izmedju lopatica.

Sigurno trebate ici odmah doktoru i imati x-ray, koji ce pokazati ako je nesto u general krivo i onda od specijaliste CT-Scan ili MRI.

Veoma cesto male ozlijede se i same lijece /nase tijelo/sa odmorom i anti-inflamotory tablets isto kao i prema potrebi i bolovima tablete za bolove.

Mnoge osobe se oporave sa odmorom i fisio i pravilnim kretanjem....izmedju 6-12 tjedna ako je u pitanju manja ozljeda.

Sretno!

P.S./za one koji imaju iskustvo vise sa problemima.
I sta veoma malo i doktora /cak i specijalista znade je /da mnogo osoba imam problema sa scijatica i gluteal nerv,u slucaju gdje gluteal misic pritisce nerve, i bolesnik pokazuje sve znakove problema kukova pogotovo ako je u trece doba.
Dijagnoza za to je Piriformis Syndrome.
ante62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:05   #17
Preporucio bi Temu koja pokriva sve u sitnicu, od maloga problema do operacijih, pisano od forumasa koji je sam prosao 37 godina kroz probleme....i dan danas je kronican bolesnik nakon dvije kicmene operacije.

Križobolja, protruzija i prolaps intervertebralnih diskova
ante62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 13:12   #18
Naruči se za pregled kod fizijatra. Ova bol oko lopatica ti je najčešće uzrokovana miogelozom. Često puta kod većih problema liječnicima promakne kao glavni uzrok i ekstremnijih tegoba čini se. Sjećam se jednog slučaja žene koja se prošle godine javila na forum i koja je iznijela svoj slučaj. Naime, miogeloza u leđima joj je prtiskala neki živac da je u potpunosti izgubila osjećaj u ruci, paraliziralo je. Kad je krenula na terapiju UZV, vježbe i masažu, nestalo je i te utrnutosti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 22:42   #19
Bolovi u kuku i nozi

Več mjesec dana imam bolove u kuku i desnoj nozi.Posjeti liječniku,fizijatru i 14 injekcija nisu urodile plodom.Noćima ne spavam,a do neurokirurga za daljnji tretman moram čekat idučih mjesec dana.Ima li tko saznanja kako da si pomognem ili nekog ili nešto. unaprijed hvala
synke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 23:27   #20
a kakva ti je krvna slika?jel te bole oba kuka ili samo desni? ja sam imao slicne bolove....jel treniras nesto ili...????
nikola83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.