Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2006., 14:03   #61
Istina, ali moraš priznati da su bili poprilično intuitivni s svojim razmišljanjima bez uporabe znanstvenih eksperimenata, iako je Aristarh svoja razmišljanja naslijedio od Platona, Aristotela i mislim Eudoksa koji su zastupali geocentrični model, Aristah je pretpostavio da da se zemlja okreće oko vlastite osi i po kružnici oko Sunca, te je to objašnjavao sjajom planeta te izmjenom dana i noći, ostali znanstvenici njegova doba zapravo se uopće nisu slagali s Aristarhom, jer se bilo ustaljeno razmišljanje da je Zemlja nepomična i u centru Svemira...

Ovo s zubima je presmiješno, nije se bez veze filozofija rodila u Grčkoj...ali za razliku od njih egipćani su bili skloniji znanstvenim tezama i razmišljanjima, kad pogledaš umjetnost, i Grke kipove primjerice, sve su naučili od Egipta, istina da im kipovi djeluju živo sbog S forme, ali to nije ovdije bitno, veći majstori su bili egipćani nego grci u kiparstvu, samo su težili različitim stvarima...

Aristarhove hipoteze tek je Kopernik računski potvrdio...

Da vas pitam nešto, znate li gdije se može kupiti u Zagrebu perpetuum mobile onaj s 5 kuglica što vise na nitima...nisam taj nigdije vidio, jer za mene je to pravi perpetuum mobile, a ne oni s magnetima...

Pozdrav!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 15:50   #62
Uga, mislio sam da postoji pm samo kao tvorevina riječi, ne da je netko ustvari to i napravio. Npr., apokalipsa postoji kao termin, ali se još nije dogodila. Isto kao i konačno riješenje itd. Pm je, kao što sam rekao, nemoguć po definiciji bilo ove ili one vrst. Ono što bi bilo interesantno vidjet, da li je moguće napravit 'ko fol' pm, ustvari samo visoke iskoristivosti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 21:51   #63
Quote:
hvar kaže:
supravodljivost nije perpetuum mobile!!!
supravodljivost znaci samo da neces izgubit energiju na otpor u zici. Ali ako mislis vrtit tockove od auta sa el. motoron, moras svejedno trosit energiju cak i ako imas supravodljivost.
Pa znam, zato sam i reko u neku ruku. To je samo izvor bez gubitaka, ali ne i uredjaj bez gubitaka, jasno da ako ces na njega prikljuciti neki uredjaj da ce se gubici pojaviti.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 22:26   #64
Quote:
domagoj412 kaže:
Kako se pravilno piše Prepektum mobile?

Zašto je nemoguće napraviti stroj koji pokreće neku vrstu dinama i taj dinamo daje struju onome koga pokreće?
Zašto se to ne može?
ko što reče antonio_87, problem su gubitci u prenosu i pretvaranju energije... trenutno se može napravit uređaj koji bi sam sebe pokretao kojih 100 tinjak ili 200 godina al to nije Perpetuum mobile, sve je u teoriji lijepo, al prasa pokazuje drugačije.
__________________
On meni nema BOSNE !!!
Nisam zgodan al sam neophodan
AmADin_gospo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2006., 23:22   #65
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Zbog kosenja sa zakonima termodinamike oba su slucaja nemoguca. Energija ne moze nastati iz nicega, a nijedan sustav nije bez gubitaka, koliko god mali bili.

Perpetuum mobile je apsolutno nemoguc. Nema kombinacije koristenja rijeci energija, prostor, vrijeme, dimenzije i slicno koji bi to promijenili. Zakoni termodinamike su najosnovniji zakoni naseg svemira.
Nevjerovatno mi je da uz preko nekoliko pogrešnih teza, teorija i izjava fizičara, još uvijek postoje oni koji su ovako apsolutno sigurni u svoje znanje. Malo arogantno.
Stvari se u svemu, pa tako i fizici, mjenjaju iz dana u dan. Krhko je znanje...
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 00:26   #66
Članak iz Večernjeg lista od prije nekoliko godina, naslova:

Amerikanci oteli Rusima perpetuum mobile - senzacionalno preseljenje 8 ruskih učenjaka u San Diego

MOSKVA - Perpetuum mobile, odnosno "vječni motor" postoji, i više nije samo plod tisućljetne ljudske mašte. Izumilo ga je u Vladivostoku osam ruskih učenjaka na čelu sa 47-godišnjim Olegom Grickovičem, dr. energetske automatike.
Znanstvena senzacija procurila je u rusku javnost kada se otkrilo da su Grickovič i njegovi kolege zajedno sa svim članovima obitelji početkom godine zauvijek preselili iz Vladivostoka u Ameriku. Preko oceana prevezli su i konstruktorski biro u kojem je njihov "vječni motor" radio bez prekida pet godina. O detaljima tog izuma Grickovič šuti, a na odlasku iz domovine ruskim je novinarima rekao da je riječ o hidromagnetskom generatoru koji proizvodi energiju na bazi elektrostatike. Generator je kompaktan, može se smjestiti u svaki automobil, zrakoplov, kuću i, naravno, tvornicu. Ne traži posebno opsluživanje i bez prekida može raditi od 25 do 30 godina. Proizvodnja hidromagnetskih dinama stoji 500 dolara za jedan kilovat, što znači da će njegova energija biti 40 puta jeftinija od energije iz nuklearnih elektrana.
Svoj izum "vječnog motora" Oleg Grickovič demonstrirao je Amerikancima prošlog ljeta na Svjetskom kongresu novih energija održanom u Salt Lake Cityju. Svojim izumom Grickovič je odmah privukao pozornost Pentagona koji ga je sada i preselio u svoju vojnu bazu u San Diegu gdje će nastaviti istraživanja i organizirati serijsku proizvodnju perpetuum mobila. Izum je patentirao u Moskvi još 1988. godine, ali otada ni jedna kremaljska vlada nije imala novca za financiranje, i to je glavni razlog što je napustio domovinu, izjavio je Grickovič.

B.Lacmanović




Za početak, ograđujem se od članka i nemam pojma o vjerodostojnosti i što je bilo dalje. Za to bi trebali gosp. Lacmanovića. Ako netko zna recite! Strogo gledano to i ne bi bio perpetuum mobile jer bi radio samo 20ak godina.

Ali mogu reći da mi nije ni malo nevjerovatno da ljudi već danas mogu proizvesti p.m. ali treba sagledati kakve bi ekonomske posljedice takvog, potpuno funkcionalnog, "stroja" bile. Velik novac je u igri, a nekima nikako ne odgovara da ostanu bez njega.
Osim toga sama pomisao - besplatna energija svima hmm... To bi zahtjevalo i određenu socijalno/duhovnu promjenu u načinu razmišljanja i poimanja svijeta kod velike većine čovječanstva. Krenuli bi u "Star Trek" smijeru društva, a to je već zaista SF, čak ne ni rub znanosti, i dok je god društvo ustrojeno ovako kakvo je sada sumnjam, siguran sam, da možemo zaboraviti na perpetuum mobile, motore na vodu, kraj gladi, pravdu za sve... Uf, odlutah ja malo

I za kraj dvije stvari

- skraćenica pm se ustalila za nešto drugo u našem net riječniku

- potražite Grickovič/c na netu, javite koliko rezultata ste dobili.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 02:42   #67
Quote:
The-Trooper kaže:
Nevjerovatno mi je da uz preko nekoliko pogrešnih teza, teorija i izjava fizičara, još uvijek postoje oni koji su ovako apsolutno sigurni u svoje znanje. Malo arogantno.
Stvari se u svemu, pa tako i fizici, mjenjaju iz dana u dan. Krhko je znanje...
Ajde ti meni navedi jednu jedinu teoriju ili fizikalnu zakonitost koja je najprije dokazana, a onda 10, 20, 50 ili 500 godina kasnije opovrgnuta ili proglasena krivom. Koje su to pogresne izjave i teorije fizicara?

Upravo u tome i jest bit znanstvene metode. Znanstvena metoda nije samo teorijski izvod, logicka konzistentnost ili izjava nekog fizicara. Znanstvena metoda je puno vise. Kada neka zakonitost prode rigorozan test znanstvene metode, tada ona dokazano vrijedi u danim ogranicenjima.

Zako ocuvanja energije je toliko fundamentalan zakon, da bi njegovim narusavanjem ili nepostivanjem potpuno pronijeli sve sto o prirodi znamo. Osim toga, on je nebrojeno puta potvrden, u svim dimenzijama i na svim skalama. I tu je negdje kraj price.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 02:48   #68
Quote:
AmADin_gospo kaže:
ko što reče antonio_87, problem su gubitci u prenosu i pretvaranju energije... trenutno se može napravit uređaj koji bi sam sebe pokretao kojih 100 tinjak ili 200 godina al to nije Perpetuum mobile, sve je u teoriji lijepo, al prasa pokazuje drugačije.
Stvar je u tome sto perpetuum mobile nije tehnoloski ogranicen. Koliko god mi razvijali tehnologiju, koliko god lezajevi postajali sve savrseniji, mi nikada necemo moci kontruirati perpettum mobile. Pri tome, naravno, potpuno iskljucujem perpettum mobile koji stvara energiju ni iz cega. No, cak niti perpetuum mobile koji bi svu energiju pretvarao u rad NIJE FUNDAMENTALNO MOGUC. Kako rekoh, to nije problem tehnologije i trenja, vec fundamentalni princip funkcioniranja nasega svemira. Entropija (nered) svemira se u svakom procesu mora povecati, a to ne dozvoljava pretvorbu cjelokupne energije u koristan rad (odnosno, usmjereno gibanje). Barem jedan dio energije mora otici u kaoticno gibanje - toplinsku energiju.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 07:06   #69
Quote:
The-Trooper kaže:
Članak iz Večernjeg lista od prije nekoliko godina, naslova:

Amerikanci oteli Rusima perpetuum mobile - senzacionalno preseljenje 8 ruskih učenjaka u San Diego

MOSKVA - Perpetuum mobile, odnosno "vječni motor" postoji, i više nije samo plod tisućljetne ljudske mašte. Izumilo ga je u Vladivostoku osam ruskih učenjaka na čelu sa 47-godišnjim Olegom Grickovičem, dr. energetske automatike.
Znanstvena senzacija procurila je u rusku javnost kada se otkrilo da su Grickovič i njegovi kolege zajedno sa svim članovima obitelji početkom godine zauvijek preselili iz Vladivostoka u Ameriku. Preko oceana prevezli su i konstruktorski biro u kojem je njihov "vječni motor" radio bez prekida pet godina. O detaljima tog izuma Grickovič šuti, a na odlasku iz domovine ruskim je novinarima rekao da je riječ o hidromagnetskom generatoru koji proizvodi energiju na bazi elektrostatike. Generator je kompaktan, može se smjestiti u svaki automobil, zrakoplov, kuću i, naravno, tvornicu. Ne traži posebno opsluživanje i bez prekida može raditi od 25 do 30 godina. Proizvodnja hidromagnetskih dinama stoji 500 dolara za jedan kilovat, što znači da će njegova energija biti 40 puta jeftinija od energije iz nuklearnih elektrana.
Svoj izum "vječnog motora" Oleg Grickovič demonstrirao je Amerikancima prošlog ljeta na Svjetskom kongresu novih energija održanom u Salt Lake Cityju. Svojim izumom Grickovič je odmah privukao pozornost Pentagona koji ga je sada i preselio u svoju vojnu bazu u San Diegu gdje će nastaviti istraživanja i organizirati serijsku proizvodnju perpetuum mobila. Izum je patentirao u Moskvi još 1988. godine, ali otada ni jedna kremaljska vlada nije imala novca za financiranje, i to je glavni razlog što je napustio domovinu, izjavio je Grickovič.

B.Lacmanović




Za početak, ograđujem se od članka i nemam pojma o vjerodostojnosti i što je bilo dalje. Za to bi trebali gosp. Lacmanovića. Ako netko zna recite! Strogo gledano to i ne bi bio perpetuum mobile jer bi radio samo 20ak godina.

Ali mogu reći da mi nije ni malo nevjerovatno da ljudi već danas mogu proizvesti p.m. ali treba sagledati kakve bi ekonomske posljedice takvog, potpuno funkcionalnog, "stroja" bile. Velik novac je u igri, a nekima nikako ne odgovara da ostanu bez njega.
Osim toga sama pomisao - besplatna energija svima hmm... To bi zahtjevalo i određenu socijalno/duhovnu promjenu u načinu razmišljanja i poimanja svijeta kod velike većine čovječanstva. Krenuli bi u "Star Trek" smijeru društva, a to je već zaista SF, čak ne ni rub znanosti, i dok je god društvo ustrojeno ovako kakvo je sada sumnjam, siguran sam, da možemo zaboraviti na perpetuum mobile, motore na vodu, kraj gladi, pravdu za sve... Uf, odlutah ja malo

I za kraj dvije stvari

- skraćenica pm se ustalila za nešto drugo u našem net riječniku

- potražite Grickovič/c na netu, javite koliko rezultata ste dobili.
E kolko je do sada vec puta u novinama bilo objavljeno da je netko otkrio perpetuum mobile, vec bi bilo stotine razlicitih patenata. Ajde reci molim te, ako je oktriven 1988, zasto onda jos nigdje ne postoji? Ili postoji pa ga zla americka vlada skriva iz samo sebi poznatih razloga i mazohisticki ovisi o uvozu bliskoistocne nafte?

Dajte shvatite, moguce je da neki uredjaj koristi "besplatnu" energiju, znaci tipa vjetar, sunce, pa mozda i nekakve elektrostaticne naboje u zraku. Ali nikako nije moguce da proizvodi energiju ni iz cega. I obavezno pri realizaciji gubi nesto svoje energije na trenja i ostale gubitke.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:08   #70
Hmm...ok, nije baš da se razumijem u te perpetuum mobile i slične teorije, no jeste li se ikada zapitali da li je čovjek perpetuum mobile? Ne samo čovjek, već i životinje i biljke itd? Ok, najvjerojantije sam fulao, no samo pitam jer me zanima.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 14:46   #71
Jedes? Dises? Pijes? Nisi perpetuum mobile.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:38   #72
Quote:
El Tomo kaže:
Ajde ti meni navedi jednu jedinu teoriju ili fizikalnu zakonitost koja je najprije dokazana, a onda 10, 20, 50 ili 500 godina kasnije opovrgnuta ili proglasena krivom. Koje su to pogresne izjave i teorije fizicara?

Upravo u tome i jest bit znanstvene metode. Znanstvena metoda nije samo teorijski izvod, logicka konzistentnost ili izjava nekog fizicara. Znanstvena metoda je puno vise. Kada neka zakonitost prode rigorozan test znanstvene metode, tada ona dokazano vrijedi u danim ogranicenjima.

Zako ocuvanja energije je toliko fundamentalan zakon, da bi njegovim narusavanjem ili nepostivanjem potpuno pronijeli sve sto o prirodi znamo. Osim toga, on je nebrojeno puta potvrden, u svim dimenzijama i na svim skalama. I tu je negdje kraj price.
Prvo želim reći da se slažem sa el tomom, no čisto iz zabave ču malo otići na rub Newton je bio u krivu, i to dokazano. Samo, on je u krivu tako malo da na našoj skali grešaka njegove su nebitne. Prema njegovim jednbađbama mi možemo raditti sasvim solidno dok su stvari naše veličine, no čim postanu veoma malene moramo koristiti kvanttnu teoriju, a dok su veoma velike relativnost. Što će reći, na tim dimenzijama je greška prevelika za bilo što praktično. Evo i primera: teoretski bi mi mogli napravit TV koji radi čisto na teroiji Newtona, no tada TV ne bi bio sposoban prikazat ništa osim par osnovnih boja ako i to. Da dobijemo naše rezolucije, potrebna je precizna mehanika veoma malenog. Da zaključim, tehnički je newton bio u krivu, ali za praktično u 99.9999999999% slučajeva nije. To ne znači da će izaći perpetuum mobile mehanika, jer neće (ne će) budući da je sama ideja malo trknuta i nemoguća.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:46   #73
Drugo, evo što bi se dogodilo da netko napravi pm, hladnu fuziju i slično: ili ništa ili treći svjetski rat. Problem je u tome da je svjetska ekonomija VEOMA nestabilna zbog svoje baziranosti na zlatu (koju je premašila). Štos bi bio da bi se s pm mogli zamjeniti motori svih automobila, tvornica, dompova itd. To bi uzrokovalo smanjenje proizvodnje nafte, goleme količine otkaza, osiromašenje bliskog istoka, a budući da je to njima osnovni izvor novca izbili bi neredi i sukobi. Muslimanski muđahedini bi možda pozvali ne sveti rat protiv krščena, koji su ih eto sje* i dalje ovisi o tome koliko bi to bilo prihvačeno od ostalih. Činjenica da u susjedstvu postoji nuklearno oružje, da to nije pretjerano stabilna regija, da ima loše odnose sa zapadom znači a bi gotovo sigurno izbio kaos. Druga stvar koja bi se desila je smanjeno obrtanje novca na svjetskoj razini; budući a se to radi u dolarima, vrijednost $ bi pala i usput uzrokovala pad američke ekonomije. Da shvatite što bi to moglo uzrokovat ne treba previše mozga. Pa si vi razmislite o tome koliko jepm usvojiv. Nešto na malim skalama je u redu, no dok se ne nađe nekakvo riješenje na svjetskoj razini kako zamijenit naftu, ništa od toga.
Ispravite me ako griješim
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 15:51   #74
Quote:
red_shrike kaže:
Prvo želim reći da se slažem sa el tomom, no čisto iz zabave ču malo otići na rub Newton je bio u krivu, i to dokazano. Samo, on je u krivu tako malo da na našoj skali grešaka njegove su nebitne. Prema njegovim jednbađbama mi možemo raditti sasvim solidno dok su stvari naše veličine, no čim postanu veoma malene moramo koristiti kvanttnu teoriju, a dok su veoma velike relativnost.
Ne bi se slozio s izjavom kako je Newton dokazano bio u krivu. Upravo suprotno, Newton je dokazano u pravu i 400 godina nakon njegovog otkrica - dokaz tome su amerikanci na mjesecu koji su tamo odletjeli po Newtonu, a ne po Einsteinu. Kako sam vec ranije napisao, znanstvena metoda testira neku hipotezu ili pretpostavku unutar ogranicenja. I ta je ogranicenja potrebno dobro poznavati kako bi se znala primjenjivost dokazane teorije. Ako teorija dokazano vrijedi unutar svojih granica, tada ona vrijedi za sva vremena, svugdje i uvijek. Ne postoji teorija koje je nekada dokazano vrijedila na jednom mjestu, da bi nakon odredenog vremena prestala vrijediti na drugom mjestu.

Dakle, Newtonova teorija vrijedi unutar granice u kojima je dokazana i ispitana. U stvari, unutar te granice nema razlike izmedu Einsteinove i Newtonove teorije - prema tome, ona je itekako ispravna i dokazana.

Mi bi morali zivjeti u nekim totalno durgacijim granicama i potpuno drugacijem svemiru da bi zakon ocuvanje energije prestao vrijediti. A to bi pak znacilo nase odvajanje od ove sadasnje stvarnosti.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:08   #75
Istina, Newton je odveo ljude na mjesec. No što misliš da li bi ih odveo na Proxima Centauri? Ne bi. Želio sam samo reć da je Newton u pravu u samo u određenom spektru. Newtona koristimo samo u tom spektru. Da bi se teorija pokazala toliko krivom da pm postane moguć, neki od aksioma bi se trebao promijenit- a tada bi pm bio najmanja briga.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:09   #76
El tomo, daj promijeni font na blogu jer je nemoguće čitat.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:44   #77
Quote:
El Tomo kaže:
Ajde ti meni navedi jednu jedinu teoriju ili fizikalnu zakonitost koja je najprije dokazana, a onda 10, 20, 50 ili 500 godina kasnije opovrgnuta ili proglasena krivom. Koje su to pogresne izjave i teorije fizicara?
Hm, vjerujem da vrlo dobro znaš odgovor, ali neka. Pa svaka nova (revolucionarna?) teorija je dovodila do polarizacije znanstvenog svijeta. Od leta u stroju težem od zraka, pa do teorija relativnosti. Uvijek su konzervativci izvjesili.

Nije mi jasna ta zadrtost i zatucanost većine fizičara. Pa uključite malo maštu, pokušajte nešto što nitko nije. Zar ste se zaljubili u fiziku zato što je sve jako dosadno?

Pa i ako nećete, ne oduzimajte pravo na to drugima. Samo zato što vi vjerujete da je nemoguće. Naglasak na vjerujete, iako ste uvjereni da je to sigurna i nepobitna činjenica.

Slabo učite iz vlastite povijesti. Do sada bi trebali znati da nikada ne kažete nikada. Ne možete znati, jednostavno ne možete, što će budućnost donijeti i kakvi će se sve umovi roditi.

Znate li da američka vojska radi na teleportaciji snagom uma (nije nikakav tajni projekt)? Što bi fizičari prije 30ak godina rekli na to. A sad zamisli za 300tinjak godina.

Samo treba otvoriti oči i um. Sve postaje jasnije.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 22:53   #78
Quote:
enax kaže:
E kolko je do sada vec puta u novinama bilo objavljeno da je netko otkrio perpetuum mobile, vec bi bilo stotine razlicitih patenata. Ajde reci molim te, ako je oktriven 1988, zasto onda jos nigdje ne postoji? Ili postoji pa ga zla americka vlada skriva iz samo sebi poznatih razloga i mazohisticki ovisi o uvozu bliskoistocne nafte?

Pa nešto sam natuknuo u svom postu, ali evo detaljnog objašnjenja

Quote:
red_shrike kaže:
Drugo, evo što bi se dogodilo da netko napravi pm, hladnu fuziju i slično: ili ništa ili treći svjetski rat. Problem je u tome da je svjetska ekonomija VEOMA nestabilna zbog svoje baziranosti na zlatu (koju je premašila). Štos bi bio da bi se s pm mogli zamjeniti motori svih automobila, tvornica, dompova itd. To bi uzrokovalo smanjenje proizvodnje nafte, goleme količine otkaza, osiromašenje bliskog istoka, a budući da je to njima osnovni izvor novca izbili bi neredi i sukobi. Muslimanski muđahedini bi možda pozvali ne sveti rat protiv krščena, koji su ih eto sje* i dalje ovisi o tome koliko bi to bilo prihvačeno od ostalih. Činjenica da u susjedstvu postoji nuklearno oružje, da to nije pretjerano stabilna regija, da ima loše odnose sa zapadom znači a bi gotovo sigurno izbio kaos. Druga stvar koja bi se desila je smanjeno obrtanje novca na svjetskoj razini; budući a se to radi u dolarima, vrijednost $ bi pala i usput uzrokovala pad američke ekonomije. Da shvatite što bi to moglo uzrokovat ne treba previše mozga. Pa si vi razmislite o tome koliko jepm usvojiv. Nešto na malim skalama je u redu, no dok se ne nađe nekakvo riješenje na svjetskoj razini kako zamijenit naftu, ništa od toga.
Ispravite me ako griješim
Ne griješiš.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 06:05   #79
Quote:
The-Trooper kaže:
Hm, vjerujem da vrlo dobro znaš odgovor, ali neka. Pa svaka nova (revolucionarna?) teorija je dovodila do polarizacije znanstvenog svijeta. Od leta u stroju težem od zraka, pa do teorija relativnosti. Uvijek su konzervativci izvjesili.

Nije mi jasna ta zadrtost i zatucanost većine fizičara. Pa uključite malo maštu, pokušajte nešto što nitko nije. Zar ste se zaljubili u fiziku zato što je sve jako dosadno?

Pa i ako nećete, ne oduzimajte pravo na to drugima. Samo zato što vi vjerujete da je nemoguće. Naglasak na vjerujete, iako ste uvjereni da je to sigurna i nepobitna činjenica.
Gle, masta je super, ali u okvirima mogucega. Koja korist ako fizicar masta o necemu kaj je nemoguce? Mozes ti mastati da je 2+2=3 do preksutra, pa nije i nece nikada biti. Razmisljanje unutar mogucih granica nije nimalo dosadno, sva velika otkrica su se desila unutar granica moguceg. Nijedan fizicar koji je dosao do velikog otkrica nije razmisljao izvan tih granica, jer da je nebi nikad ni dosao do njega nego bi trabunjao ezotericne nebuloze.

Quote:
Slabo učite iz vlastite povijesti. Do sada bi trebali znati da nikada ne kažete nikada. Ne možete znati, jednostavno ne možete, što će budućnost donijeti i kakvi će se sve umovi roditi.
Istina, ali mozemo znati sto se nece desiti. Nece niko otkriti da Pitagorin teorem nije tocan, nece nitko otkriti da je 2+2=3 i nece niko otkriti nebuloze o kakvima trkeljaju ljudi na ovom forumu.

Quote:
Znate li da američka vojska radi na teleportaciji snagom uma (nije nikakav tajni projekt)? Što bi fizičari prije 30ak godina rekli na to. A sad zamisli za 300tinjak godina.

Samo treba otvoriti oči i um. Sve postaje jasnije.
1. Ne, ne znam, odkud ti to?
2. Mogu raditi na pokusima kolko hoce, nisu se svi pokusi pokazali uspjesniima
3. Ako se i pokaze uspjesnim, kako bi to kosilo ikoji od sadasnjih zakona fizike?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 22:09   #80
Quote:
enax kaže:
Gle, masta je super, ali u okvirima mogucega. Koja korist ako fizicar masta o necemu kaj je nemoguce? Mozes ti mastati da je 2+2=3 do preksutra, pa nije i nece nikada biti.
Ma znam, samo kažem da p.m. ipak nije 2+2. Ima tu još puno mijesta, možda upravo za ezoteriju o kojoj pričaš.

Quote:
nece niko otkriti nebuloze o kakvima trkeljaju ljudi na ovom forumu.



Quote:
1. Ne, ne znam, odkud ti to?
2. Mogu raditi na pokusima kolko hoce, nisu se svi pokusi pokazali uspjesniima
3. Ako se i pokaze uspjesnim, kako bi to kosilo ikoji od sadasnjih zakona fizike?
Eh sad', tko bi sve to pamtio, TV, novine... Puno je to nebitnih podataka za moj mali mozak Koliko se sijećam skupili su nekih 50ak sposobnijih i za sada pokusi teku zadovoljavajuće, što god to značilo.
Rekao sam što bi bilo da je to netko spomenuo prije 30 godina. Digla bi se kosa na glavi znanstvenicima. Osim onima koji su radili na gledanju na daljinu, da ne kažem na gledanju u daljinu
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.