Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2015., 14:53   #1221
frupy ti bas svih moras stavit na red , imas nekakvu satisfakciju od toga?

ja imam jednu 3d fotku od privatnika sa 13tj i jos par 2d,. jedna je fotkica predivna, gin mi je rekla , ajme kako lijepa glavica i print

meni je to dovoljno, i termin pogoden i ta jedna 2d fotkica, predivno

nebi to malo sto imam mjenjala za tisucu fotografija .

a i nisam isla na nikakve dodatne pretrage , za down i to sto je preporuceno svima, ja nisam isla jer mi nije bitno , bitno da je moje , zivo i zdravo, a bit ce kakvo bude, nema razlike, i rodila se savrsena, presavrsena

niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 14:59   #1222
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa cak i da je tako, ja fakat ne kuzim zasto to tebe toliko muci?
da...ko sta sam i rekla...
veliki dio je isao zbog slika i awwwww i milijon
a da im je ne daj Bože se pokazalo da dite ima neku anomaliju, vec bi trazile di se moze pobacit
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 16:07   #1223
o boze kakvo dusebriznistvo...

valjda ima svatko pravo odluciti hoce li ici na neku pretragu ili ne i sto ce napraviti u slucaju, ne daj boze, loseg nalaza.
i amen.
nema se tu tko sto petljati i izrugivati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 15:27   #1224
Zanimljivo je kako se uvijek nađe barem jedna osoba koja nema nista pametno ni konstruktivno za reci vec samo osudjivat postupke drugih i izigravat balkanski sindrom "ja sam najpametniji/a na svijetu, a vi drugi ste budale".
lovella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 15:56   #1225
Molim preporuku za anomaly scan uzv, jel bio tko skoro gdje?! HVALA
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:26   #1226
Moja preporuka je ginekos. Ja bila nedavno kod dr Ujevic. U prosloj trudnoci sam bila isto tamo ali kod dr Kosa. S oboje sam jako zadovoljna. 550 kn je anomaly scan
slatkish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:42   #1227
Hvala ti , u kojem tjednu je najbolje ići? Svatko nešto drugo piše
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:36   #1228
Ja sam cijelu trudnocu vodila u ginekosu kod dr Ujevic, fenomenalna doktorica, sve preporuke.
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 20:15   #1229
Moje preporuke idu dr. Sanji Boras u polikliniku Nola. Imala sam zaista komplikacija u prijašnjim trudnoćama, to što je ta žena dijagnosticirala, tako je i bilo. I uredno je procijenila termin poroda. Usput je stručna, topla, ugodna i profesionalna. I sjećam da kad je zaista bilo grdo da ako imamo i trunku sumnje odemo Kosu, da je najbolji dijagnostičar u državi. Nismo sumnjali i ona nije pogriješila, Bogu hvala.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 10:21   #1230
anomaly scan. dr.kos

planiram se naruciti na pregled s 20 tj kod dr.kosa na anomaly scan + 3d/4d. citam da u sklopu toga on radi cijeli pregled (tlak, urin, vaganje) ali to mi se ne da budući da ce mi to obaviti moj socijalni ginic pa cu ja to sve lijepo odbiti. hoce me gledat cudno, sta mislite?
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 10:43   #1231
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
planiram se naruciti na pregled s 20 tj kod dr.kosa na anomaly scan + 3d/4d. citam da u sklopu toga on radi cijeli pregled (tlak, urin, vaganje) ali to mi se ne da budući da ce mi to obaviti moj socijalni ginic pa cu ja to sve lijepo odbiti. hoce me gledat cudno, sta mislite?
to ti je sve ionako u cijeni.
pa nije ti problem dok cekas red izmjeriti tlak, izvagati se i dati urin.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 09:16   #1232
ja sam htjela na taj 4d anomaly scan otići privat iako vodim trudnoću u petrovoj, a razlog je što sam si umislila da je privat bolje... onda se posramim jer vjerujem svom dr-u koji me na anomaly u petrovu naručio s 20+5 (blizanci).

dana69 tek sad vidim kaj si pisala o anomalyju, uopće nisam znala da se to zapravo radi u 2d-u. ma, meni su najbitniji ti protoci, a to je u biti color doppler, zar ne? to u petrovoj rade, koliko znam.

iskreno, meni je bitno da su bebe ok, da sve štima, a te slikice i videići me ne peru ni najmanje. dakle, ako decidirano tvrdite da nije bitan aparat, već doktor, onda kod mene nema sumnje...moj doktor je savršen.

jučer sam na ponudi dana našla kupon za privat ordinaciju dr Predrag Đurić i naručila kupon, rekla mama da će danas ujutro uplatiti i sva sreća pitala gugla što ima za reći i brže bolje zvala mamu da otkaže. meni nije jasno da on još ima praksu, bez obzira što je presuda nepravomoćna. a na svim portalima mu je sve u pola cijene...

kaj se dr Kosa tiče, prije 7 god sam privat išla k njemu i imam samo riječi hvale. sad mi je to previše love, pogotovo što sam gotovo uvjerena da mi nije potrebno.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 15:39   #1233
trebam preporuku za 4d u Split
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:37   #1234
Molim neku trudnicu koja je radila anomaly scan kod privatnika da malo napiše kak izgleda?! Jel dulje traje od klasičnog pregleda, to je u biti 2d uzv?! HVALA
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:00   #1235
Quote:
mazuljkić kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za 4d u Split
definitvno dr. Mimica tamo kraj pazara ima ordinaciju ....najbolji što se tiče ultrazvuka...
__________________
NAŠE MALO ČUDO
clara85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 00:08   #1236
Quote:
clara85 kaže: Pogledaj post
definitvno dr. Mimica tamo kraj pazara ima ordinaciju ....najbolji što se tiče ultrazvuka...
Hvala ali kasno

Bili smo na citu sve preporuke ginekolog ljubazan obnjasnjavao cijeli uz trajalo 30-ak minuta totalno oduševljena !
Dobili 4 sličice i DVD
Definitivno preporucavam
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 14:43   #1237
Jučer sam zvala Polikliniku Ginekos da se naručim za anomaly scan i iskreno da vam velim, ta sestra na telefonu me načisto zbedirala. Danas sam točno 20 tjedana. Nisam išla na test kombiniranog probira, jer je ginekolog rekao da nema nikakvih indicija za daljnja testiranja: nuhalni nabor je bio manji od 1 mm, mlađa sam od 35, a u obitelji nemamo nikakvih bolesti koje bi ukazivale na potrebu dodatnih pretraga. Međutim, sestra me pitala za sve te neke opće podatke i rekla da obavezno moram doći na prvi slobodni termin u utorak, kako bih eventualno stigla obaviti amniocentezu/pobačaj ako bude potreban (!!!!). WTF??? I onda je još dodala: „Osim ak' je vama svejedno… Ak' ionak' nećete pobacit', onda vam je svejedno kad ćete se naručit'.“

Zbilja dosad nisam ni pomišljala ni na kakve anomalije kod bebe, sve je bilo u najboljem redu i na svakom pregledu beba napreduje onako kako bi i trebala. Ali ovaj pristup mi je naprosto kretenski. I sve to prek telefona… Kao da prek telefona vidi i moju maternicu i moju bebu i moje nalaze….

Inače, Ginekos mi je preporučio moj ginekolog i uputio me kod primarijusa Hafnera koji tamo radi, jer da su tamo svi odlični uzv dijagnostičari. Naprosto sam ljuta, zdravstveni radnici sa toliko malo takta ne bi trebali raditi s pacijentima. Ne mislim pisati prigovor poliklinici, jer sam se pozvala na svog liječnika kad sam se naručivala i ne želim da čovjek ima neugodnosti zbog mene i blesave sestre, ali da je ok – e nije!
Tinka32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 11:49   #1238
nemoj suditi o poliklinici po ovome što si doživjela. ja sam išla prije 7 god kod dr Kosa, samo riječi hvale imam. ali ovo je u najmanju ruku krajnje neukusno. trebala si joj odbrusiti.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 16:11   #1239
Quote:
Tinka32 kaže: Pogledaj post
Nisam išla na test kombiniranog probira, jer je ginekolog rekao da nema nikakvih indicija za daljnja testiranja: nuhalni nabor je bio manji od 1 mm, mlađa sam od 35, a u obitelji nemamo nikakvih bolesti koje bi ukazivale na potrebu dodatnih pretraga.

Zbilja dosad nisam ni pomišljala ni na kakve anomalije kod bebe, sve je bilo u najboljem redu i na svakom pregledu beba napreduje onako kako bi i trebala. Ali ovaj pristup mi je naprosto kretenski. I sve to prek telefona… Kao da prek telefona vidi i moju maternicu i moju bebu i moje nalaze….
Slažem se. Nemoj suditi o klinici na temelju jednog razgovora s netaktičnom sestrom.
I nemoj se bedirati radi njezinog spominjanja amniocenteze/pobačaja. To je procedura koju svima spomene.

Ono što ja želim reći jest da mislim da je neodgovorno od strane tvog ginekologa pacijentice ne slati na rani kombinirani probir ili triple test samo temeljem vlastitog mjerenja.
Ako mu već pacijentice nisu bitne, onda bi ih bar mogao upućivati na testiranje čisto da opere vlastite ruke, a pacijentice za sebe neka odluče žele li napraviti test ili ne! Što on ima odlučivati u vaše ime!?
Samnom u sobi je bila djevojka koja ima 20 godina i rodila je dijete s Downom. Njezina pametna privatna ginekologica ju nigdje nije slala zbog njenih niskih godina i svog mjerenja nuhalnog nabora.
I to nije sve. Znam jedan skoro identičan slučaj i jedan samo sličan.

Žao mi je ako sam te isprepadala, ali morala sam reagirati na spomen takvog poteza tvog ginekologa.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 20:30   #1240
Nije mi se prethodno dalo pisati još veći traktat, ali moj liječnik je nama vrlo detaljno i pravovremeno objasnio kako funkcioniraju testovi na kromosomske bolesti, a uostalom, općenito danas nije teško doći do informacija. hooly, ne znam kakva su tvoja iskustva, ali među ženama koje osobno poznajem na kombinirani probir su se odlučile samo one za koje je postojala neka indikacija koja je mogla upućivati na neželjen ishod. Dakle, one kojima su prvotni parametri bili ok i nisu upućivali ni na što loše nisu išle na daljnje pretrage. I meni je to ok pristup. Nije svakome Down dovoljno dobar razlog za pobačaj. S druge strane, isto tako znam žensku kojoj je Down bio posve neprihvatljiv rizik. Svatko drugačije pristupa životu. I to je ok.
Ova iskustva koja ti spominješ…. A čuj, uvijek za sve u životu postoji „što ako“… Što ako napravim sve dobro i ispravno, a ipak ne bude kako sam očekivala? Što ako izađem iz kuće i zgazi me auto? Kao što sam rekla, svatko ima neki svoj pristup životu. Nema garancije.

Da me se krivo ne shvati, ne mislim da Ginekos treba suditi po jednoj blesavoj sestri. Više frendica mi je išlo tamo i zadovoljne su sa pruženom medicinskom uslugom. Samo mislim da im ta teta ne bi trebala direktno sa pacijentima raditi, nek' joj prepuste neku administraciju. Ili neka unaprijedi social skills.
Tinka32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.