Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2015., 22:45   #4981
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Nisam ga nije imao. Uradi tako kako si napisao, čini mi se da tu ne bi trebalo biti nikakvih problema.
Znači nisi imao posao? O to mi daje optimizam.isto to da svo troje prijatelja živi u drugom dijelu amerike tak da ne ispada ko da bum kod jednoga ostal 3mjeseca i tražil posao,nego budem mjenjal lokacije i putoval u različite dijelove. Hvala na brzom i pozitivnom odgovoru
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 08:55   #4982
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Odlične.
Hvala!

S obzirom da ne primam plaću, je li dovoljno donijeti rješenje koje sam dobila od HZZ da primam novčanu naknadu ili trebam donijeti uvid o stanju na računu?
Ako da, što točno nosim? Stanje na računu ili ispis uplata? Imam internet bankarstvo, vrijedi li ako sama ispišem ili moram u banku po to?
emihly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:14   #4983
Kako dobijete vizu na 10 godina? Je li to turistička sa maksimalnim boravkom od 3 mjeseca unutar godinu dana, ili kako? Za SAD pitam, jel.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:22   #4984
Već više puta prožvakano.

Kad dođeš u USA ambasadu u Zagrebu, službenik ambasade na temelju tvojih dokumenata ili svojeg raspoloženja toga dana određuje hoćeš li dobiti vizu i na koliko. CCa 80-90% ljudi u HR dobije vizu na 10 godina. Na to ne možeš utjecati, jer možeš imati sve uredne papire, ali njemu se ne svidi nešto na tvojoj faci te dobiješ vizu na 3 mjeseca s jednim ulaskom.

Kod ulaska u USA, imigracijski službenik na granici odlučuje: hoće li ti dozvoliti ulazak u USA, i ako ti dozvoli, koliko dugo možeš ostati u USA. Opet, 80% ljudi iz HR dobije da može u USA ostati 6 mjeseci, ali opet ima iznimaka od toga pravila, i ovdje više manje trenutno raspoloženje imigracijskog službenika određuje koliko ćeš smjeti ostati u USA. Naravno, koliko ćeš smjeti ostati nema veze s vizom, možeš imati vizu na 3 mjeseca s jednim ulaskom i dobit 6 mjeseci u USA, a možeš imati vizu na 10 godina i dobiti 3 tjedna ili samo 10 dana u USA.

Kapiši? Uglavnom s USA često ovisi o čistoj sreći. Pogotovo kod ovih 20% ljudi koji spadaju i izuzetke od pravila.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:34   #4985
Mislio sam da ima neki posebni uvjet za vizu od 10 godina. Hvala.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:36   #4986
Ma kakvi. Često ovisi o pukoj sreći. Uglavnom svi dobiju na 10 godina. Ali. Možeš se naći među nesretnicima koji dobiju na kraće.
A to je onda popizditis, jer moraš opet prolazit cijelu torturu koja košta cca 1000-1500 kn, ovisi gdje živiš...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:43   #4987
Ali u svakom slučaju u 99% slučajeva te puste u SAD, e sad, koliko dugo, o tom potom?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 09:47   #4988
Uglavnom te puste u USA. Recimo, zadnji puta na LAX su stigla 4 A380, znači cca 2000 putnika. Gužva je bila nemila, nisam vidio da su nekog vratili nazad. Rijetko se događa, ali događa se.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:33   #4989
Da, znam. Sjećam se slučaja s tva, jedne Šveđanke koju nisu htjeli pustiti u SAD, jer živi od socijalne pomoći u Švedskoj ( a nema vize između njih ). Iako je socijalna pomoć u Švedskoj vjerojatno veća od minimalca u SAD-u.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:57   #4990
Šta ukoliko ostanemo u SADu duže od datuma kojeg je sluzbenik na aerodromu stavio u pecet?
__________________
Laissez faire, laissez passer.
trica dinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:22   #4991
Onda si ilegalno u zemlji

Sumnjam da trebaju dodatna pojasnjenja
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:10   #4992
Pozdrav svima,


Unaprijed se ispricavam ako sam fulao sekciju ili slicno tome, uglavnom putujem na tjedan dana u Miami i ne trebam turisticku niti bussiness vizu trenutno, a i gledam na netu da vec postoji ESTA Croatia pa me zanima da li itko detaljno zna ista o tome da li je aktivna ta ESTA Croatia di dobis vizu za kratko razdoblje u 15 min

http://www.esta-croatia.com/index.html
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:41   #4993
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,


Unaprijed se ispricavam ako sam fulao sekciju ili slicno tome, uglavnom putujem na tjedan dana u Miami i ne trebam turisticku niti bussiness vizu trenutno, a i gledam na netu da vec postoji ESTA Croatia pa me zanima da li itko detaljno zna ista o tome da li je aktivna ta ESTA Croatia di dobis vizu za kratko razdoblje u 15 min

http://www.esta-croatia.com/index.html
Pročitaj zadnju rečenicu na ovoj poveznici. Meni ovo liči na običnu klikni me navlakušu, možda i nešto gore, ako se krene klikati po stranici.

Preporučam izbjegavanje ove poveznice.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:42   #4994
Pa pise ti i na toj stranici da je Hrvatska tek nominirana za taj program, i da za sada svi hrvatski drzavljani za kraci ili duzi posjet SADu trebaju vizu

Pa osim ako nemas drzavljanstvo neke druge zemlje kojoj ne treba viza , moras imat vizu
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:53   #4995
Pa ja se ne bih slozio da je bas neka obmana ovo se radi od drzavnim stvarima, osim toga zato i pitam jer nisam sto posto siguran, a i citam na emabassy stranici da treba viza za nebitno koliko dana.. Hmmmm
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:08   #4996
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
Onda si ilegalno u zemlji

Sumnjam da trebaju dodatna pojasnjenja
Pa to znam, zanima me koje su sankcije... Tj. kada oni na aerodromu skuže da sam ostao duže, kakva je procedura?
__________________
Laissez faire, laissez passer.

Zadnje uređivanje trica dinara : 26.04.2015. at 17:09. Reason: Gramatika
trica dinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:24   #4997
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
Pa ja se ne bih slozio da je bas neka obmana ovo se radi od drzavnim stvarima, osim toga zato i pitam jer nisam sto posto siguran, a i citam na emabassy stranici da treba viza za nebitno koliko dana.. Hmmmm

Kojim državnim stvarima?

Razvidno je da stranica prijevod s nekih drugih stranica, ili loš prijevod.

Zašto bi uopće postojala takva stranica, kad ima ova:

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Koja je državna očito...

i ova "esta-croatia" je na komercijalnoj domeni.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 26.04.2015. at 18:15.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:31   #4998
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
Pa ja se ne bih slozio da je bas neka obmana ovo se radi od drzavnim stvarima, osim toga zato i pitam jer nisam sto posto siguran, a i citam na emabassy stranici da treba viza za nebitno koliko dana.. Hmmmm

Definitivno navlakusa, ne bih se bas usudila unositi osobne podatke tamo.

Ako imas RH putovnicu treba ti viza, sve da samo presjedas u USA na dva sata trebala bi ti viza.
Bez iznimki. Mi jos nismo u visa waiver programu.

@trica dinara Na izlasku iz USA nema kontrole putovnica kao na ulazu. Ukoliko nisi ostao puno dulje (nekoliko tjedana), vjerojatno ces putovati kuci bez problema- ali si si napravio probleme za ponovni ulazak. Mnogi misle da cinjenica da nema izlaznog pecata znaci da oni ne znaju kada si izasao, ali imigracijski sluzbenik ima dostupne travel records.

Ukoliko si ostao dulje od 180 dana dobijas automatski trogodisnji ban. Ukoliko si ostao dulje od godinu dana, ban je na deset godina.
A i nakon toga je na diskreciji imigracijskog sluzbenika da li ce te pustiti u zemlju ili ne.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:35   #4999
Ja sam prvi puta dobio izlazni pečat, odmah do ulaznog, ako se dobro sjećam.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:13   #5000
Prije bio onaj karton koji su zaklamali u putovnicu i koji se morao predat na izlasku tako da su znal kad si izasao iz zemlje

A ne sumnjam da je i novi sustav jednako djelotvoran
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.