Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2007., 22:52   #21
Ja folnu uopće nisam pila jer kažu da ju je najbolje piti kad želiš zatrudniti i prva 3 mj trudnoće a ja tada nisam ni znala da sam trudna pa nisam ni pila. Poslije mi dr samo rekao da pijem Prenatal i željezo. I od nedavno pijem i magnezij jer su me po noći hvatali grčevi u nogama.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 08:12   #22
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
folic + počela u 7 tt,kad mi je gin potvrdio trudnoću i rekao da to pijem a prenatal počela nakon 3 mjeseca radi vitamina A( do tad mi ga gin nije dao)
Dobar doktor.
Naime, vec smo to spominjali, vitamin A je u kolicinama vecim od potrebne tijelu teratogen - iliti stetan za embrio (jer se ne izlucuje nego ostaje u tijelu i djeluje na embrio) pa zato prenatal mozda nije najbolje rjesenje, posebno bas za ta prva tri mjeseca.

Ovo je najbolje rjesenje, jedino bi trebalo poceti piti prije pojavljenog plusa, jer je folna zapravo najbitnija u tim prvim tjednima kada dolazi do formiranja neuralne cijevi.

Cure sretno svima s trudnocama
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:23   #23
meni uopce nije palo napamet da postoji razlika, gin mi je rekla da pijem folacin a ja sam pila folic plus iz navike kao to je to. a za vitamin a se ne smijete toliko brinuti, pa nece ga u preparate za trudnice stavljat previse ako steti, mislim da ga u prenatalu ima svega 50 posto od preporucene dnevne doze
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 10:59   #24
Ja sm pila prije ali sam prestala....sad opet pijem vec 10 dana jer mi je nesto sumnjivo....mozda sam ipak z bebaci
nukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:13   #25
evo ja sam navrsila 8 mjeseci i nisam uopce pila nikakav preparat sa folnom kiselinom... i sve je super,,, pazila sam cijelu trudnocu na prehranu, puno povrca, mlijeka, ribe a sve ti to sadrzi folnu kiselinu i to ti je jos bolje nego bilo kakav preparat , jer to je bez ikakvih preradjevina, kemija..... ne boj se nista, sve ce biti uredu... eto jedino pijem prenatal od samog pocetka, a to je bilo sa 5 tjedana trudnoce,,,, gdje su apsolutno svi potrebni vitamini i folna kiselina...
imas sada i mlijeko obokaceno folnom kiselinom, a mlijeko bi trebala piti i zbog samog kalcija, magnezija....
da zaboravila sam reci , samo da trebate paziti na kolicinu vitamina A...jer kao sto je vec netko rekao..ne sjecam se nicka...nije dobro previse uzimati jer stetno dijeluje,,,,
malo pogledajte po netu-u , ako ste pri novcu, bilo bi dobro da odete i nekom kvalitetom ginicu....
ako sta treba javi....
ariel23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 11:58   #26
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Prenatal (Naturalwelth) od početka-u njemu ima dovoljna količina folne
I ja!
Za folnu znam da su pile žene koje su rađale prije dvadesetak godina i da se sve rijeđe koristi sama.
A šta se tiče prehrane, svagdje piše da se ne može nikakvom hranom unijeti tolika količina kolika treba trudnici?!
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 12:30   #27
Ja pijem Prenatal negdje od prvog pregleda. Nisam posebno uzimala folnu kiselinu, zakasnila sam jer je za prevenciju oštećenja neuralne cijevi potrebno piti 0,4 mg folne prije začeća i prva tri mjeseca trudnoće, a žene koje su već imale djecu s rascjepom neur. cijevi, žene koje uzimaju antiepileptike itd. bi trebale uzimat 4 mg. Zato smatram da je Folacin previše za većinu trudnica, postoje drugi preparati. U 1 tableti/kapsuli Prenatala (bar 2 proizvođača čije sam Prenatale koristila-Twinlab i Kal) nema tih 0,4 mg, ali nisam htjela piti više od 1 jer mi ne treba 300% dnevne preporučene količine vitamina koje dobijem uzimanjem više od 1 tablete, uostalom, trudim se jest raznoliko. Osobno smatram da je najbolje kombinirati zdravu i raznoliku prehranu s farmaceutskim pripravcima tipa Prenatala u umjerenim količinama.
I nema smisla uspoređivat nekad i sad, hvala Bogu da danas znamo da se neke stvari mogu prevenirat i zašto ne iskoristit to? Nekadašnje žene nisu imale toliko sreće kao mi.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 12:57   #28
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Osobno smatram da je najbolje kombinirati zdravu i raznoliku prehranu s farmaceutskim pripravcima tipa Prenatala u umjerenim količinama.
I nema smisla uspoređivat nekad i sad, hvala Bogu da danas znamo da se neke stvari mogu prevenirat i zašto ne iskoristit to? Nekadašnje žene nisu imale toliko sreće kao mi.
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 16:51   #29
Ja pijem Centrum Materna i počela sam ga piti 3 mjeseca prije trudnoće.Sada sam trudna 19 tj.Magistra u ljekarni mi je rekla da ima veći sadržaj vitamina i minerala u odnosu na druge pripravke za trudnice.Jedna kutija ima 30 tabletica i dođe oko 80 kuna.Uz to jos pijem i Ferum lek dodatno jer sam anemična.
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 07:38   #30
Pila sam prva 3mj Folic plus.. dok nije nestao iz ljekarni na kratko pa sam onda samo folnu..
Pocela sam piti cim sam saznala da sam trudna, dakle u 6-7tjednu.
Sada pijem (dosta puta zaboravim ) Prenatal od twin laba.. Dakle pocela sam s njim od 4mj.. Jer ima sve vitamine.. A prva 3mj bebi treba samo folna..

Nebi nis od tog pila da se zdravo hranim.. Ali to je nemoguce, jos manje da brojim sto sam pojela u cemu.. Pa mi je bilo puno jednostavnije okrenuti se vitaminima..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:51   #31
ja planiram skoro trudnocu, pitala sam gin. da li da pocnem piti folnu. rekla mi je, da buduci da smo napravili sve pretrage, i da sam potpuno zdrava zena, ostavlja meni na volju. rekla je da ona misli da mi bas treba, da bi mi odmah rekla, a ovako prepusta meni da odlucim. i sad, ni sama nisam pametna sta napraviti. a kako citam malo po netu, u hr svi sad piju folnu, a vani se trude promovirati zdavu prehranu pa tek onda dodatke. a mislim da se prilicno zdravo hranim. ne znam....
neny26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:56   #32
Quote:
neny26 kaže: Pogledaj post
ja planiram skoro trudnocu, pitala sam gin. da li da pocnem piti folnu. rekla mi je, da buduci da smo napravili sve pretrage, i da sam potpuno zdrava zena, ostavlja meni na volju. rekla je da ona misli da mi bas treba, da bi mi odmah rekla, a ovako prepusta meni da odlucim. i sad, ni sama nisam pametna sta napraviti. a kako citam malo po netu, u hr svi sad piju folnu, a vani se trude promovirati zdavu prehranu pa tek onda dodatke. a mislim da se prilicno zdravo hranim. ne znam....
Ja bi ti preporučila da pijes vitamine ,ovi koje ja pijem su ti i za žene koje planiraju trudnoću ,a folna ti je vazna za prva 3 mjeseca trudnoće i za vrijeme prije nego zatrudnis,tak da ti nije to nist loše!
Irenish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 09:56   #33
SHvacam te neny.
Ja popijem Prenatal svaki drugi do treci dan. Tek toliko da pojacam malo.
Doduse pijem Prenatal jer sam citala da je bolje, al sam kasnije ustanovila da je samo folna bolja.
Ja to cisto da bas ne uzmanjka. Tako da cu sad kupiti Folicin plus i krenuti s tim.

I da vitamin A nije za zezanciju - meni je dermatolog rekao da neka ne ostanem u drugom stanju dok koristim kremu na bazi vitamina A - onda znas da nije bezazlen ako postoji rizik od kreme za lice.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 17:34   #34
A ja pijem svašta. Alea Veru, Magmu, Spirulinu, Beta Glucan.
Za Folnu kiselinu čekam dr.
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 12:43   #35
Ja sam malo zbunjena u vezi sa uzimanjem folne kiseline, pa bih da me neko posavjetuje.

Naime, u 5. sam sedmici trudnoce, prvi pregled kod ginekologa imam zakazan za 10 dana. Cim sam vidjela plus na testu, kupila sam folnu i mislila je uzimati, jer racunam da bebi ne moze naskoditi.

Ono sto me zbunjuje jeste to da 1 tableta folne sadrzi 5 mg, a svuda na netu citam da su potrebne kolicine izmedju 400-800 mcg.
Sta sad da radim, da nastavim piti ili da cekam sta ce mi gin preporuciti?
konomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 12:47   #36
Quote:
konomi kaže: Pogledaj post
Ja sam malo zbunjena u vezi sa uzimanjem folne kiseline, pa bih da me neko posavjetuje.

Naime, u 5. sam sedmici trudnoce, prvi pregled kod ginekologa imam zakazan za 10 dana. Cim sam vidjela plus na testu, kupila sam folnu i mislila je uzimati, jer racunam da bebi ne moze naskoditi.

Ono sto me zbunjuje jeste to da 1 tableta folne sadrzi 5 mg, a svuda na netu citam da su potrebne kolicine izmedju 400-800 mcg.
Sta sad da radim, da nastavim piti ili da cekam sta ce mi gin preporuciti?
od kojeg si proizvođača uzela folnu...

5 mg je užasno puno količine..

za trudnice se preporuča 800 IU a za ne trudne 500 IU

po meni, to je zaista previše... kupi drugu..

Pa što si pitala u apoteci?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 12:49   #37
pila sam 2mj prije nego ostado trudna
i prvih 10 tjedana trudnoće.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:02   #38
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
od kojeg si proizvođača uzela folnu...

5 mg je užasno puno količine..

za trudnice se preporuča 800 IU a za ne trudne 500 IU

po meni, to je zaista previše... kupi drugu..

Pa što si pitala u apoteci?
Proizvodjac je Replekfarm, neka makedonska firma, pretpostavljam.
Apotekarki fino objasnila da sam u skroz ranoj trudnoci i da hocu da uzmem folnu i ona mi dala ovo.
Od kojeg proizvodjaca da uzmem?
konomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:38   #39
Quote:
konomi kaže: Pogledaj post
Proizvodjac je Replekfarm, neka makedonska firma, pretpostavljam.
Apotekarki fino objasnila da sam u skroz ranoj trudnoci i da hocu da uzmem folnu i ona mi dala ovo.
Od kojeg proizvodjaca da uzmem?
Twinlab - folic acid
Natural Wealth

to uglavnom cure piju... doze su ti 800 IU dnevno odnosno jedna tabletica
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 13:50   #40
bez panike, neće ti bit ništa od viška folne - višak se izlučuje mokraćom! folna je topiva u vodi, kao i ostatak spektra b-vitamina, kao c vitamin i sl. pazi samo na vitamine topive u mastima - a, d, e, k - višak se taloži u jetri i oni mogu biti opasni.

preporučena dnevna doza folne ili RDA (recommended daily allowance) je 800 mcg, za zdrave žene.
a ne apsorbira ti se niti sva količina iz tabletice (kao ni ostalih vitamina iz prenatala, npr. jer bi u tom slučaju bilo dosta samo popiti tableticu dnevo i kraj), niti sva količina vitamina iz hrane (koliko ih uopće ima u ovoj našoj hrani).

ja sam imala problema s papa testom prije par godina i pila sam 5 mg dnevno.

bolje ti je unijeti više nego manje folne, a pogotovo prije i u trudnoći, jer se tako sprečavaju neke malformacije ploda - spina bifida.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.