Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 23:57   #81
Svidio mi se ovaj noviji brand NWY kojeg je pokrenuo nogometaš Francesco Totti...odlično dizajnirana i kvalitetna sportska odjeća
usporedbe radi neusporedivo bolje (konstrukcija )od 'nogometaškog' branda Sweet years
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 00:20   #82
Mammut ima dobre stvari
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 14:48   #83
ne znam dali je netko spomenuo CELIO marku (i daljke ne znam od kud su i prvi sam puta cuo za njih prije 4-5mj), ima ih u avenue mallu i city centru. kupovao sam kod njih u nekoliko navrata polo majce i veste i ostao sam ugodno iznenađen kvalitetom. majce i veste nakon 5-6 pranja kao nove, boja ostala ista (kupovao sam i crne) odjeca je mekana a sto je kod njih u ducanu posebno naglaseno jest da je svaki njihov artikl "prerađen", tj. ne stisce se nakon pranja niti 1%! i doista je tako, s time sam odusevljen, jer sto tamo probam i odgovara mi, odjeca je takva inakon pranja. cijene jako dobre, jeftiniji su od olivera, i to dosta, a kvaliteta ista ili cak i bolja, jer mi se od olivera polo majca izblijedila, dok celio nije. polo majce su bile oko 140 kn. tu negdje, kunu vise manje.
zico_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 19:20   #84
Quote:
zico_zg kaže: Pogledaj post
ne znam dali je netko spomenuo CELIO marku (i daljke ne znam od kud su i prvi sam puta cuo za njih prije 4-5mj), ima ih u avenue mallu i city centru. kupovao sam kod njih u nekoliko navrata polo majce i veste i ostao sam ugodno iznenađen kvalitetom. majce i veste nakon 5-6 pranja kao nove, boja ostala ista (kupovao sam i crne) odjeca je mekana a sto je kod njih u ducanu posebno naglaseno jest da je svaki njihov artikl "prerađen", tj. ne stisce se nakon pranja niti 1%! i doista je tako, s time sam odusevljen, jer sto tamo probam i odgovara mi, odjeca je takva inakon pranja. cijene jako dobre, jeftiniji su od olivera, i to dosta, a kvaliteta ista ili cak i bolja, jer mi se od olivera polo majca izblijedila, dok celio nije. polo majce su bile oko 140 kn. tu negdje, kunu vise manje.
Potpisujem

Mislim da je Celio francuski brand. Kad odem u CC ili u AM, prvo odem u Celio, a ako tamo ništa ne nađem za sebe, onda idem u ostale trgovine. Kvalitetni su, a jeftini.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 13:26   #85
Celio je i mene definitivno iznenadio.Kupio sam tamo par traperica i bermuda te sam stvarno zadovoljan. Kvalitetno a ne preskupo. No morao bih se osvrnut na komentare s Lacoste tenisicama.Kupio prije 2 godine i stvarno im se nista nije desilo, istina malo su izgrebane itojeto.Kupio i ove godine ( 2. mjesecu ) i ko nove... dok npr Puma se raspala nakon pola godine :S
C3re4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:05   #86
Vidio sam da je otvorio na ulazu u Kaptol centar Ermenegildo Zegna. Kakva je ponuda,cijene,koje se linije prodaju unutra? ja još nisam bio pa ne znam

Koliko sam informiran, ta firma ja najveći svjetski proizvođač kvalitetnih tkanina, negdje sam pričitao da imaju najsofisticiraniju obradu vune i da otkupljuju više od 60% svjetske proizvodnje najboljeg kašmira.
Što se tiče odijela,kaputa,sakoa,pulovera i svega što uključuje preradu vune, evo kratka lista firmi koje proizvode top linije najpoznatijih modnih marki (barem po pitanju muške odjeće) :

St. Andrews: Ralph Lauren Purple Label
Belvest: Hermes,Prada ( samo top end kolekcije),Louis Vuitton
Corneliani: Ralph Lauren Black Label
Lardini: Dolce & Gabbana, Ferragamo, Brooks Brothers, Burberry(Hickey Freeman),Prada
Braccialini: Vivienne Westwood, Mandarina Duck, Coccinelle, Yohji Yamamoto
Canali: Lanvin, Faconnable, Gieves & Hawkes
Zegna: Gianni Versace Couture, Gucci, Armani Collezioni, Dunhill, Yves Saint Laurent Rive Gauche,Tom Ford
Pier SpA: Dries van Noten, Dior Homme, Chloe, Azzedine Alaia, Plein Sud.
Vestimenta: Giorgio Armani

Naišao sam još da je firma Belvest proizvodila couture linije za LV i Pradu, zadnjih par godina za Pradu više ne.Čemu plaćati 1000-2000$ po odijelu firmi Belvest,kada ih neka druga firma može proizvesti za 500$,a konačnu cijenu ostave istu jer kupci ionako biraju brand name te fit i stil uz dotični brand,a ne kvalitetu u prvom planu.
Navodno su Zegna i Belvest top kvaliteta,Belvest proizvodi još samo 'šlag' od Prade.

Ovo mi je bilo zanimljivo jer zasita kupnjom Gianni Versace odijela plaća se ime i fit, kvalitetu potpisuje Zegna. Zato mi se čini da ću kupnjom Zegne i sličnih firmi plaćati kvalitetu,dok kod razvikanih brandova tek dio kolekcije potpisuju firme tipa Belvest,Zegna i sl..za ostatak kolekcije tkanine proizvode neke lošije firme,a konačna cijena proizvoda može ostati visoka.
U biti je ekstremnoo loše što se etikete najčešće svode na ime brenda,sastav i zemlju proizvodnje. Trebalo bi pisati tko je to proizveo! Ako već želim 'baciti' 3000$ na Prada jaknu, onda želim znati je li 'made by Belvest','made by Prada',ili 'made by neka druga firma'.

U kontekstu navedenog većina najpoznatijih brandova nije jamstvo najbolje kvalitete, kvalitetu može garantirati samo renomiran proizvođač. U najgorem slučaju barem bi prodavači u boljim dućanima trebali biti informirani o proizvođačima,ako već na etiketi nigdje ne piše.
A i kupci koji su spremni plaćati, trebali bi biti dobro informirani što kupuju. Ako ne znaš, onda ti se može uvaliti ime pod kvalitetu.
Zato se treba još bolje informirati ili još bolje: ne kupovati stvari poznatih marki,nego kod proizvođača istih po manjim cijenama sigurno!

Zadnje uređivanje black_man : 07.01.2009. at 23:17.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:27   #87
Može samo jedno pitanje?

Kak ti se da toliko zamarati takvim, da ne kažem, glupostima, ali svakako trivijalnostima. Kao da živimo u 15. st. pa je odjeća rijetkost i teško se nabavlja. Kao da tu robu kupuješ da bi ju imao do kraja života ili ostavljaš u nasljedstvo.
Mislim, jasno mi je da kada daješ više (puno) love za nešto, da očekuješ da to potraje i opravda svoju cijenu, ali ići u takve krajnosti.

Možda sam ja lud, ili trošim novce nepromišljeno, ali ja nisam ništa nosio duže od 2 god. Cipele i tenisice pogotovo. To mijenjam svaku sezonu. A ne mogu reći da kupujem jeftino pa da zato mogu mjenjati + rijetko što kupujem na rasprodajama jer sam po prirodi užaaasnooo nestrpljiv i moram sve imati čim vidim pa nema šanse da bi nešto čekao par mjeseci.
Kad sad razmislim, mislim da mi je najstarija stvar u ormaru pernata jakna koju sam kupio prije neke 3 godine.
Valjda se zasitim tih stvari pa mi postanu dosadne....

Btw, ti stalno zagovaraš neku kvalitetu robe koju kupuješ, a onda opet redovito kupuješ robu na rasprodajama. Jasno mi je da nitko nije toliko lud da plati 1000$ ako to može kasnije kupiti za 500$, ali stvari koje vrijede i koje su zaista dobre vrlo rijetko dođu do rasprodaja i sniženja jer se prodaju još po punoj cijeni. Ono što ostane vuće se po skladištima (ili šalje u "outlet" centre u zemlje poput naše gdje ljudi gladi jeftinijih brandiranih stvari kupe tu robu uglavnom samo zbog imena).

No, to je samo moje mišljenje.


EDIT: Sada vidjeh dodatak.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 23:56   #88
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Može samo jedno pitanje?

Kak ti se da toliko zamarati takvim, da ne kažem, glupostima, ali svakako trivijalnostima. Kao da živimo u 15. st. pa je odjeća rijetkost i teško se nabavlja. Kao da tu robu kupuješ da bi ju imao do kraja života ili ostavljaš u nasljedstvo.
Mislim, jasno mi je da kada daješ više (puno) love za nešto, da očekuješ da to potraje i opravda svoju cijenu, ali ići u takve krajnosti.

Možda sam ja lud, ili trošim novce nepromišljeno, ali ja nisam ništa nosio duže od 2 god. Cipele i tenisice pogotovo. To mijenjam svaku sezonu. A ne mogu reći da kupujem jeftino pa da zato mogu mjenjati + rijetko što kupujem na rasprodajama jer sam po prirodi užaaasnooo nestrpljiv i moram sve imati čim vidim pa nema šanse da bi nešto čekao par mjeseci.
Kad sad razmislim, mislim da mi je najstarija stvar u ormaru pernata jakna koju sam kupio prije neke 3 godine.
Valjda se zasitim tih stvari pa mi postanu dosadne....

Btw, ti stalno zagovaraš neku kvalitetu robe koju kupuješ, a onda opet redovito kupuješ robu na rasprodajama. Jasno mi je da nitko nije toliko lud da plati 1000$ ako to može kasnije kupiti za 500$, ali stvari koje vrijede i koje su zaista dobre vrlo rijetko dođu do rasprodaja i sniženja jer se prodaju još po punoj cijeni. Ono što ostane vuće se po skladištima (ili šalje u "outlet" centre u zemlje poput naše gdje ljudi gladi jeftinijih brandiranih stvari kupe tu robu uglavnom samo zbog imena).

No, to je samo moje mišljenje.


EDIT: Sada vidjeh dodatak.
Pa ja mogu hodat satima po Zagrebu i neću naći nijedan komad odjeće koji želim kupiti,tako da mi je isto kao da živim u 15.stoljeću.
Mrzim imati potrebu kupovati pulovere,sakoe i traperice svake sezone ili svake dvije sezone...mrzim pratiti trendove i kupovati ono što je sada 'IN'. Kada mi treba crni sako,obične crne traperice,jednobojni puloveri.. onda želim kupiti najbolju kvalitetu jer ne vidim smisla da svake godine kupujem novi pulover ili traperice jer su se prethodne podrapale, i mrzim odjeću u kojoj je sam osjećaj takav da će do slijedeće sezone biti dotrajala,izgubit formu,boju,a k tome ne pruža nikakav luksuz i udobnost.

Ja sam skužio da volim krajnju jednostavnost i savršenu kvalitetu. Ali to je opet neki moj stil, najbolje se osjećam u crnim trapericama, potpuno crnom puloveru od najfinijeg kašmira i kvalitetnom sakou jednostavnih linija. Netko drugi voli više trendy stvari,ali svakom njegov izbor. Mislim da tržište zbog zarade nameće nekvalitetu i trendove. Ja sam zaista jako žalostan kad vidim koliko je toga danas pretpostavljeno profitu.
Gore navedeni post je bio u kontekstu kvalitete, čisto probuditi misao u ljudima da kupnjom imena ne dobivaju nužno kvalitetu i smjernica onima koji žele kvalitetu gdje i što kupovati.
Ukoliko tebe kvaliteta ne zanima,samo ignoriraj post

Inače sam pun ideja o stvarima koje treba mijenjati u svijetu.Samo imam želju da svaki posao bude transparentan,pa da etikete govore više. Riječ je o pravu kupca. Razumijem da ima ljudi poput tebe koje neke stvari ne zanimaju,ali ima i onih koje zanimaju. Kad nikoga ne bi ništa zanimalo, onda bi bilo najviše prostora za manipulaciju..zato mislim da višak znanja,ukoliko se nekad činio i nepotreban, nikad nije potpuno nepotreban...svijest o nekim stvarima nikad nije suvišna..
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:08   #89
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
....

U kontekstu navedenog većina najpoznatijih brandova nije jamstvo najbolje kvalitete, kvalitetu može garantirati samo renomiran proizvođač. U najgorem slučaju barem bi prodavači u boljim dućanima trebali biti informirani o proizvođačima,ako već na etiketi nigdje ne piše.
A i kupci koji su spremni plaćati, trebali bi biti dobro informirani što kupuju. Ako ne znaš, onda ti se može uvaliti ime pod kvalitetu.
Zato se treba još bolje informirati ili još bolje: ne kupovati stvari poznatih marki,nego kod proizvođača istih po manjim cijenama sigurno!
Nije to bas tako jednostavno.

D&G, npr. narucuju proizvodnju svoje obuce u više talijanskih tvornica. Neke od tih tvornica su prodavale ili jos uvijek prodaju robu pod svojim imenom u Zagrebu, a da gotovo nitko ne zna da su oni proizvodjaci za D&G. Tesko je to znati koja je tvornica sto i koji model proizvela. Iste te tvornice znaju izbaciti losu robu pod svojim imenom, dok će to pod D&G brandom izgledati malo drukcije, ponajvise zbog stroge kontrole kvalitete i mogucnoscu gubitka ugovora.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:13   #90
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako jednostavno.

D&G, npr. narucuju proizvodnju svoje obuce u više talijanskih tvornica. Neke od tih tvornica su prodavale ili jos uvijek prodaju robu pod svojim imenom u Zagrebu, a da gotovo nitko ne zna da su oni proizvodjaci za D&G. Tesko je to znati koja je tvornica sto i koji model proizvela. Iste te tvornice znaju izbaciti losu robu pod svojim imenom, dok će to pod D&G brandom izgledati malo drukcije, ponajvise zbog stroge kontrole kvalitete i mogucnoscu gubitka ugovora.
UH,za obuću je totalni kaos, slažem se..kod odjeće ipak ima više reda!
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:40   #91
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Mrzim imati potrebu kupovati pulovere,sakoe i traperice svake sezone ili svake dvije sezone...mrzim pratiti trendove i kupovati ono što je sada 'IN'.
S obzirom koliko se "opterećuješ" odjećom (barem njenim sirovinskim sastavom) mislio sam da ju voliš kupovati. Ne kužim zašto bi se zanimao za nešto ako mi to predstavlja "teret".

Quote:
Kada mi treba crni sako,obične crne traperice,jednobojni puloveri.. onda želim kupiti najbolju kvalitetu jer ne vidim smisla da svake godine kupujem novi pulover ili traperice jer su se prethodne podrapale, i mrzim odjeću u kojoj je sam osjećaj takav da će do slijedeće sezone biti dotrajala,izgubit formu,boju,k tome ne pruža nikakav luksuz i udobnost.
Meni se u mojih 20 godina života nikada, ali nikada niti jedne traperice nisu poderale niti izgubile boju, majice rastegnule ili izblijedjele, niti bilo koji drugi komad robe uništio. Ja iskreno ne znam što ljudi rade sa odjećom da im se uništi (jasno mi je ako kupe jedan skuplji komad pa nose samo njega da će se raspasti). Većinu robe koju više ne nosim proslijeđujem dalje rođacima i sl. i stara mi uvijek govori kak joj je to šteta dati jer je roba kao nova. A nije da nosim Versace, Dior, YSL i druge stvari (prvenstveno zato što su njihove kolekcije i njihova roba po meni za mog starog; no to sad nije bitno).


Quote:
Ja sam skužio da volim krajnju jednostavnost i savršenu kvalitetu. Ali to je opet neki moj stil, najbolje se osjećam u crnim trapericama, potpuno crnom puloveru od najfinijeg kašmira i kvalitetnom sakou jednostavnih linija.
A propos "najfinijeg kašmira". Sjećam se kako si na početku svog "forumaškog staža" zagovarao i nosio samo pulovere od najfinije merino vune i govorio kako ne postoji ništa mekše. Netko tko toliko pazi na kvalitetu i udobnost trebao je/bi znati da je svaki kašmir mekši od vune.

Quote:
Netko drugi voli više trendy stvari,ali svakom njegov izbor.
Slažem se. Mislim da to nisam niti spominjao.

Quote:
Gore navedeni post je bio u kontekstu kvalitete, čisto probuditi misao u ljudima da kupnjom imena ne dobivaju nužno kvalitetu i smjernica onima koji žele kvalitetu gdje i što kupovati.
Ukoliko tebe kvaliteta ne zanima,samo ignoriraj post
Pa probudio je misao u meni da te pitam zašto se time toliko zamaraš.

Quote:
Riječ je o pravu kupca. Razumijem da ima ljudi poput tebe koje neke stvari ne zanimaju,ali ima i onih koje zanimaju. Kad nikoga ne bi ništa zanimalo, onda bi bilo najviše prostora za manipulaciju..zato mislim da višak znanja,ukoliko se nekad činio i nepotreban, nikad nije potpuno nepotreban...svijest o nekim stvarima nikad nije suvišna..
Čuj, sve ja to kužim, ali opet ponavljam - ne kupuješ kuću ili auto. Ne dižeš kredit na 20 god. za kupnju toga da moraš toliko mozgati. Radi se o običnoj odjeći. Barem bi kod toga trebali biti neopterećeni glupostima, igrat se i istraživat (baš sad serem ) jer to i je smisao mode i odjeće u današnje vrijeme (ili sam ja u krivu); da nas oraspoloži. Barem je kod mene tako.
Kažem, ne ulazim u tvoj stil, već mislim na kupovanje odjeće i način biranja iste.

Moram priznati da bi mi bilo jako zanimljivo otići u jednu kupnju s tobom, da vidim kako to black_man bira i kupuje odjeću.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 01:01   #92
citam vas i vrti mi se u glavi :kolje kviki gric i 2. bocu zlahtine:
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 01:47   #93
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Moram priznati da bi mi bilo jako zanimljivo otići u jednu kupnju s tobom, da vidim kako to black_man bira i kupuje odjeću.
pisao je post,ali sam izbrisao..
ipak mi se ne sudjeluje u filozofskim raspravama o biti mode,estetike,unifikaciji itd itd,a znam da bi post probudio duhove

što se tiče komentara gore,meni služi utoliko što mi se sviđa kroj i stil Versace odijela, i kad budem kupovao samo želim znati da su proizvedena by Zegna, a ne da skupo platim brand,a odijelo nije ni približno kvalitete za cijenu,pa da drugima govorim kako su Versace odijela loša.Još više stoga što mi je iskustvo s odijelima slabo,pa moram slušat iskusnije,a vele ako kupuješ ono koje nije Zegna,kupuješ čisto sranje za visoku cijenu.
Mislim da nije nikakvo zamaranje,nego lijep komentar: ako želiš kupovati kvalitetno,a sviđa ti se neki dizajnerski kroj,da znaš od kojeg proizvođača kupiti dotični proizvod da budeš najzadovoljniji. U tom slučaju se neće dogoditi da nešto skupo platiš i budeš nezadovoljan. To je pogotovo namijenjeno onima koji misle da kupnjom Boss odijela kupuju veću kvalitetu od Varteksa ili koji ako su kupili DG odijelo misle da je sigurno kvalitetnije od Bossa..
uvijek ima onih koji će raditi takve usporedbe,i zato mislim da je bolje ako već imaš neka očekivanja kvalitete,unaprijed znati što potražiti.
end of story

Zadnje uređivanje black_man : 08.01.2009. at 03:01.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 03:03   #94
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
citam vas i vrti mi se u glavi :kolje kviki gric i 2. bocu zlahtine:
ma vrti se tebi od vina stari...a mi kao da smo na nekim drogama
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 10:30   #95
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
pisao je post,ali sam izbrisao..
ipak mi se ne sudjeluje u filozofskim raspravama o biti mode,estetike,unifikaciji itd itd,a znam da bi post probudio duhove
Ti šumom, ja drumom.

Uopće o tome nisam nigdje govorio. Samo sam te pitao zašto bi kupovina odjeće trebala biti kao kupovina kuće ili auta jer takvim proučavanjem i informiranjem (ne kažem da je informiranje loše, ali ovoliko....) postaje vrlo slično tome. No, ti stalno u drugom smjeru...
Možda si to napisao u djelu koji si izbrisao.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 22:22   #96
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
Hugo Boss jest kvalitetan,ali nije fancy
košulje black linije su sve klasične,a orange linije dječje
majice su lijepe,kvalitetne ,ali predugačke i široke, dakle loše stoje uglavnom
odijela su ok,ali ima puno boljih pa opet ništa
traperice su obične
tenisice su imali dobre,ali je kvaliteta pala zadnjih par godina i ne bih više kupio
dakle
vidis kak je to individualno.
ormar mog decka moze proc ko mini bossov butik i stvari su fenomenalne. mozda se nekome ne svidja dizajn - ok. al kvaliteta je super. ja sam tu odjecu prevrtila 500 put u masini i sve je kao novo. sve. doljnje rublje, traperice, majce. jakne odnesem na kemijsko i za 5 su. cak sam mu spasila i jedan divni koznjak od brusene koze i odnjela da ociste. a niko nije mislio da ce se dat ocisti (decko je ajmo rec u najmanju ruku slampav sa odjecom)

isto sam primjetila da si salvatore ferragamo spominjao kao kvalitetnu obucu. njemu su se salvatore tenisice doslovno raspale nakon mjesec dana. bile su krasne, ma prekrasne - al kvaliteta nula bodova. a bossove nikada nista slicno. ne kazem da je salvatore los- jasno. samo govorim svoja iskustva.

a zegna. citala sam i ja taj clanak u nacionalu cini mi se (o kasmiru). ima on jedan kaputic za koj nisam ni znala da je te marke i sta reci. nisam neki ekspert al nije mi sad nesto extra.

naravno, ne propagiram boss. kazem, sve je individualno.
meni zenski boss ne valja. tu i tamo se nesto nadje al slabo a i to mi nije neka luda kvaliteta.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 03:01   #97
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
vidis kak je to individualno.
ormar mog decka moze proc ko mini bossov butik i stvari su fenomenalne. mozda se nekome ne svidja dizajn - ok. al kvaliteta je super. ja sam tu odjecu prevrtila 500 put u masini i sve je kao novo. sve. doljnje rublje, traperice, majce. jakne odnesem na kemijsko i za 5 su. cak sam mu spasila i jedan divni koznjak od brusene koze i odnjela da ociste. a niko nije mislio da ce se dat ocisti (decko je ajmo rec u najmanju ruku slampav sa odjecom)

isto sam primjetila da si salvatore ferragamo spominjao kao kvalitetnu obucu. njemu su se salvatore tenisice doslovno raspale nakon mjesec dana. bile su krasne, ma prekrasne - al kvaliteta nula bodova. a bossove nikada nista slicno. ne kazem da je salvatore los- jasno. samo govorim svoja iskustva.

a zegna. citala sam i ja taj clanak u nacionalu cini mi se (o kasmiru). ima on jedan kaputic za koj nisam ni znala da je te marke i sta reci. nisam neki ekspert al nije mi sad nesto extra.

naravno, ne propagiram boss. kazem, sve je individualno.
meni zenski boss ne valja. tu i tamo se nesto nadje al slabo a i to mi nije neka luda kvaliteta.
Ma trebalo mi je vremena da shvatim da nije samo dizajn individulan,nego i kvaliteta. Ukoliko nešto kupiš, zatim nosiš i pereš mjesecima i nakon toga još uvijek izgleda sasvim dobro, onda možeš reći da je dotična stvar za tebe kvalitetna. S vremenom kupuješ i druge stvari,pa nije ni potrebno da pojedini komadi odjeće traju vječnost. Ukoliko je netko u nečem pronašao kvalitetu za sebe,onda nema potrebe ništa mijenjati.

Ja primjerice nisam zadovoljan Hugo Boss orange linijom ili primjerice Ck linijom,ali to je čisto moj individualni dojam kvalitete. Taj dojam nije takav jer mi se Ck pulover raspao nakon prvog pranja ili Hugo Boss sako ofucao u dvije godine. Istina, dijelom jest zasnovan na iskustvu, za neke stvari sam u kratkom periodu skužio da nisu toliko dobre koliko sam očekivao, ali je jedan drugi dojam kvalitete zasnovan i na znanju. Vanjski izgled i kako nešto stoji mi je jako bitno,ali nikad presudno. Želim znati prvo što to točno jest,a ne kako to izgleda. Ako mi se sviđa to što jest,onda ćemo vidjeti i kako to stoji na meni.
Npr. u Hugo Bossu svi kaputi,sakoi kao podlogu između vanjske i unutrašnje površine imaju neku ljepljivu sintetiku koja je strojno lijepljena na materijal. Nakon par kemijeskih čišćenja ta 'tvar' izgleda kao ljepilo i stvara mjehuriće. Ok,bez par kemijskih čišćenja može biti sve super, ali generalno takvi proizvodi ni ne prate liniju tijela što bi dugotrajnim nošenjem trebao biti slučaj. Rade to tako jer je materijal jeftiniji, jer se u par sekundi strojno zalijepi,ali bitno narušava kvalitetu cijelog proizvoda. Materijal može biti prirodan i čvršći,mehanički i ručno pričvršćen, nikako ne lijepljen,da se može slobodno odvajati između dviju površina,a opet davati formu. Eh to je već skuplje, a u konačnici je proizvod kvalitetniji,može bez problema na kemijska čišćenja i dobro prati liniju tijela.

Sad ću uobičajeno filozofirat,oni kojima je dosadnlobodno preskočite!

Kvaliteta cjeline je kvaliteta najslabijeg dijela. Zato je meni osobno glupo kupiti 100% kašmirski sako u Hugo Bossu,jer 'srce' sakoa nije kvalitetno..iako izvana izgleda sasvim dobro. Jednostavno odbijam to kupiti,ali ne zato što sam perfekcionist, već zato što imam pravo za svoj novac kupiti kvalitetu kakvu želim. Ako za gotovo jednak novac mogu kupiti isti sirovinski sastav,ali proizvod gdje se netko malo više namučio oko podloge,onda nemam razloga to ne kupiti. Neovisno o tome hoću li to kemijski čistiti 2 ili 10 puta,nositi 1 ili 10 godina. Ako mi se već sviđa onda barem trenutno mislim da ću nositi 10 godina i kemijski čistiti svaku godinu pa zato i želim najbolju kvalitetu.
Ali opet ponavljam,svak ima svoj novac i neka s njim radi što hoće,neka ima svoja mjerila kvalitete. Moj je osobni stav da bi ljudi ukoliko žele 'kvalitetu' i moda ih zanima, trebali više znati. Firmama je u interesu jeftinije proizvesti robu zadovoljavajuće kvalitete koja se jednako dobro može plasirati kao i kvalitetna roba. Imam i frenda kojemu se Kenzo kaput plaćen 5000 kn (na sniženju) prolio vinom i nakon kemijskog čišćenja ima valove. Meni je to smiješno sada iako se i meni slično dogodilo prije. Materijal je izvana izvrstan,ali jednostavno originalna cijena od preko 10000 kn ne drži vodu,jer je srednji dio kaputa smeće,pa bi i cijena trebala biti u skladu s kvalitetom najslabije karike. Zato treba znati što kupiti,a ne misliti da cijena ili marka garantiraju nešto.Generalno svi žele prevariti i zaraditi.Moj je stav da se klasika mora kupovati kvalitetna,jer klasičan dio garderobe ne želim obnavljat iznova po sezonama. Al jeb'ga treba biti pažljiv i znati što je prava kvaliteta. Za sako u Zari vidim da je loš izvana i znam da ga nakon kemijskog mogu baciti,za taj od Kenza izvana vidim da je super kvalitetan,ali nakon 3 kemijska možda i neće biti tako dobar. Ali točno znam što mogu kupiti da mi uvijek bude odličan i nakon što ga isprolivan vinom na 6 pireva i završim s njim u bazenu.
No opet,sve odraz vlastitog mjerila i ničeg drugog. Imaš li svoj stil, želiš li imat nepromijenjivu klasičnu bazu garderobe koju samo nadopunjavaš ili si tip koji uvijek hoće nešto drugo i stalno mijenja stilove.U ovom drugom slučaju kvaliteta o kojoj ja pričam jednostavno je suluda i nije potrebna.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:27   #98
uh svašta ste tu (zanimljivog) napisali
i zapravo se slažem s obadvije "struje"

Kad nekom ( a i sebi ) pokušam opravdati zašto želim izdvojiti x novaca za neku brendiranu stvar, uvijek posegnem za blekijevim argumentima o super kvaliteti, pa obrada, pa dizajn , pa to su bezvremenski komadi nepodložni modnim promjenama, trajat će godinama bla... bla.. bla

ali u stvarnosti, bar u mom slučaju, mokry je puno bliže istini.

Budući da zaista mislim da stvari služe meni ( a auto i odjeća naročito ) sve su mi one isto tako "potrošne" kao i bilo koje jeftine ili (i ) nekvalitetne.

Istina, možda se ova prva, super kvalitetna, neće rasparati, skupiti ili ofucati nakon par pranja, ali isto tako, meni nakon nekog vremena neće biti zanimljiva i već ću gledati novu ( pa makar se radilo o elementarnoj crnoj dolčeviti )

Na samu temu, moja su iskustva, što se kvalitete tiče, loša sa Armani T shirts ( Emporio ) , Fendi , ( sorry bleki ) Versace , Juicy couture ( OK tu nisam ni očekivala kvalitetu ) i Lanvin

Tu sam naišla na totalni nesrazmjer cijene i kvalitete bilo da su se ofucale, ili raspale ili već nove bile traljavo napravljene.


Najbolja sa Burberry-em ( kaputi, jakne, baloner ), Max mara i njihove stvari od lana, Brunello Cucinelli kašmir ( najmekši EVER i jedini na kojem mi se ne rade one mucice )
Chloe traperice, Etro košulje i Tods i Geox cipele.

I da jedna pernata jakna koju zaista nosim već 5 godina i svaki put nakon kemijskog je kao nova.

Dakle da rezimiram, mokry je u pravu, ali isprintat ću si ovo od blekija, čisto kao alibi, ako me netko pita
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:45   #99
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Dakle da rezimiram, mokry je u pravu, ali isprintat ću si ovo od blekija, čisto kao alibi, ako me netko pita
Dobro si rekla. Te priče oko kvalitete, neuništivosti itd. su zapravo samo opravdanje za kupovanje skupe robe. Svi volimo brandirane stvari ma koliko se neki trudili to poricati pa se onda koriste kvalitetom, obradom, materijalom etc. kao alibijem za to.
Onda si nađeš krojačicu koja će ti izraditi odjeću po tvojim mjerama i od materijala koje si sam izabrao. Teško da će Versace, Gucci ili Prada bolje pogoditi tvoje mjere.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 01:09   #100
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Dobro si rekla. Te priče oko kvalitete, neuništivosti itd. su zapravo samo opravdanje za kupovanje skupe robe. Svi volimo brandirane stvari ma koliko se neki trudili to poricati pa se onda koriste kvalitetom, obradom, materijalom etc. kao alibijem za to.
Onda si nađeš krojačicu koja će ti izraditi odjeću po tvojim mjerama i od materijala koje si sam izabrao. Teško da će Versace, Gucci ili Prada bolje pogoditi tvoje mjere.
E baš o tome pričam, to je najbolja stvar, izabrat dobar materijal, i sašit po mjeri. Baš kad sam išao kod krojača,ne sjećam se imena salona,negdje Črnomerec,Trešnjevka,ali rade muška odijela po mjeri, imaju u ponudi baš materijal kojeg sam tada htio, i moram priznat da šivanje+materijal+'full canvassed'(ne znam prevest) i nije bilo baš jeftino..negdje oko 6500 kn. Sako dizajnerski je bio 1250 E. Sigurno je bolje ovo po mjeri,ali recimo razlika u cijeni nije ogromna...ali za tih 1250 E znam što dobivam, dobar krojač može prepoznati vrijedi li nešto ili ne...

a glede alibija, svakako DA...kvaliteta je najbolji alibi
ali ipak se ne bih potpuno složio...pod tim alibijem sam nekad kupovao Just Cavalli i svašta drugo...kupuješ skupu robu određenog branda jer i sam sebe uvjeriš da kupuješ kvalitetu...ali ovdje se radi o tome da uključiš svoje znanje o tome koliko nešto zaista vrijedi...a to ne može biti alibi,nego čista logika(ukoliko niste primjetili nisu mi baš postovi bili namijenjeni dizajnerskim brandovima)
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.