Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 12:16   #41
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja koristim voltaren čepiće, jer ako uzmem one obične tablete kaj se uzimaju oralno bude mi muka u želucu pa preferiram rektalno.... isprva je bio malo fuj osjećaj ali se navikneš.

voltaren je super.

i rekla bih da je ibuprofen jači od neofena pa kad nemam voltaren popijem ibuprofen i super mi pomaže.
Vec sam napisao da mi Voltaren ne pomaze Neofen jest ibuprofen.Pitao sam da li je Nalgesin jaci koji je baziran na naproxenu.
Kaoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:24   #42
Quote:
Kaoss kaže: Pogledaj post
Vec sam napisao da mi Voltaren ne pomaze Neofen jest ibuprofen.Pitao sam da li je Nalgesin jaci koji je baziran na naproxenu.
ovo se zove placebo.Nisi joj smio to reć jer sad više neće moć uzet ibuprofen kad Neofen ne bude djelovao.

Doduše DoA možeš uzet Diklorapid koji je istog sastava kao Voltaren jer se ne otapa u želucu nego tek kad prođe želudac pa ne pada toliko teško
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 02:23   #43
Koje su trenutno najjače tablete protiv bolova koje se mogu legalno kupiti bez recepta u RH (ili sa receptom liječnika opće prakse, samo da ne mora specijalist prepisati)? Mogu biti i kapi, pa u vodu, pa u grlo. Glavno da osobu nakon uzimanja ne boli.

Treba mi nešto što ne pada teško na želudac (čir).

Analgin, Voltaren, Tramadol u ovom slučaju više ne pomaže.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 07:54   #44
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Koje su trenutno najjače tablete protiv bolova koje se mogu legalno kupiti bez recepta u RH (ili sa receptom liječnika opće prakse, samo da ne mora specijalist prepisati)? Mogu biti i kapi, pa u vodu, pa u grlo. Glavno da osobu nakon uzimanja ne boli.

Treba mi nešto što ne pada teško na želudac (čir).

Analgin, Voltaren, Tramadol u ovom slučaju više ne pomaže.
NE znam dal Zaldiar ide na ili bez recepta.
Navodno da su to tablete za jake bolove.
Meni nisu pomogle, ali ja imam posebnu bolest, pa mi niti jedna tableta nije pomogla.
Probaj pitat - Zaldiar -
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 10:49   #45
Nema šanse dobiti Zaldiar bez recepta...Ja sam ga dobila ali nisam pila,piše da je za jake bolove ali...da li bude još nešto,da li te uspava,uspori...?
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:02   #46
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Koje su trenutno najjače tablete protiv bolova koje se mogu legalno kupiti bez recepta u RH (ili sa receptom liječnika opće prakse, samo da ne mora specijalist prepisati)? Mogu biti i kapi, pa u vodu, pa u grlo. Glavno da osobu nakon uzimanja ne boli.
Liječnik opće prakse može bez preporuke specijalista prepisati Lumidol kapi i OxyContin tablete. Za ostalo ne znam.

Naravno, zavisno od dijagnoze.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:14   #47
vidim da se često spominje tramadol...ne znam jesam li jedina ali mene od njega ne prestane ništa boljet i nekako čudno regiram nakon što ga uzmem...ne mogu uopće stajati,samo ležanje dolazi u obzir,i imam nekakve halove....

meni je caffetin zakon,ima dosta morfija u njemu pa...ali moram uzeti 3 da bi djelovao...
ni ketonal forte nije loš...
mala viki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 11:20   #48
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Nema šanse dobiti Zaldiar bez recepta...Ja sam ga dobila ali nisam pila,piše da je za jake bolove ali...da li bude još nešto,da li te uspava,uspori...?
Mene nije uspavalo niti usporilo,
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 20:40   #49
Quote:
mala viki kaže: Pogledaj post
vidim da se često spominje tramadol...ne znam jesam li jedina ali mene od njega ne prestane ništa boljet i nekako čudno regiram nakon što ga uzmem...ne mogu uopće stajati,samo ležanje dolazi u obzir,i imam nekakve halove....

meni je caffetin zakon,ima dosta morfija u njemu pa...ali moram uzeti 3 da bi djelovao...
ni ketonal forte nije loš...
kakav crni morfin, da ima morfin misliš da bi se mogao bez recepta??? iako ubiti u zapadnim zemljama se ni caffetin ne može bez recepta, s razlogom... uglavnom nema u caffetinu morifina
ako vas jako boli i ne znate šta i kako, pravac doktoru, najbolje anesteziologu...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:00   #50
Kad ste već počeli o bolovima, jel postoji išta od tableta što ćete lagano umrtviti da te ne boli unaprijed? Ali ne da te umrtvi da si ko klada, npr.da mogu normalno s dragim imati igranku, ali da to nije bolna igranka...(nemam nikih problema,ni bakterija, zdrava sam,ali jednostavno imam još uvijek i nakon 2 tjedna, bolne snošaje...

Koliko je žalosno , toliko je znam i tužno pitanje, ali živo me zanima....
__________________
....što to ima u ljudima tužno....
DollyBell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 20:48   #51
Ja znam da sam prije pet i više godina zano imati glavobolju da ne bi mogao gledati i da bi popio Plivadon i pomogao bi mi, a danas kada ga popijem kao da sam popio čašu vode.
Sve je to farmaceutska prijevara. Jedini pravi lijek za bolove (Voltaren Rapid) su prestali proizvoditi jer, kao, nije zdrav. A Ketonal i Tramal koji u sebi imaju sintetske droge jesu!?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 10:17   #52
Mene zanima za zubobolju, imam dva pitanja.

Idem uskoro u inozemstvo, u Indiju, i mogu li imati problema ako ponesem Cafetin sa sobom?

Jedno dva puta godisnje u prosjeku znam imati zubobolju, nekad zna bit dosta jaka, da poludim. Dosad sam bio nonstop koristio Caffetin, netko mi je to preporucio, nekad mi je bilo dovoljno kod blazeg bola i samo pola. A kod jaceg boja uglavnom pomaze jedna. No kod Caffetina mi se ne svidja sto malo previse po mom ukusu udara u glavu i onda nisam sposoban za neki intelektualni napor koji zahtijeva 100%-tnu koncentraciju.
Sad nedavno sam koristio i neofen, imao sam bas jake bolove, jedna tableta nije djelovala, nego samo dvije odjedanput, ali cini mi se da nekako ima prekratko, malo krace djelovanje, bar je meni tako bilo, tako da mi u jednom danu nije bilo dovoljno 6 neofena (koliko je max dozvoljeno prema uputstvima).

Idem sad u inozemstvo i ne znam sto da nosim sa sobom. A ne bi bas nesto sto uspava i konja.
Ima li nesto slicno caffetinu, a da nem taj sastojak koji udara u glavu, da se moze uzet bez recepta i da je potpuno legalno u svim zemljama?
I idealno bi bilo da djeluje BRZO.

PS: Zasad nemam problema sa zelucem.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 11:56   #53
voltaren forte
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 12:01   #54
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
voltaren forte
KAj je on jači od kafetina?
I čitao sam ovdje na forumu da on ne djeluje brzo- jer mene kad zaboli...
I koliko ih se smije popit dnevno?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 12:48   #55
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mene zanima za zubobolju, imam dva pitanja.

Idem uskoro u inozemstvo, u Indiju, i mogu li imati problema ako ponesem Cafetin sa sobom?

Jedno dva puta godisnje u prosjeku znam imati zubobolju, nekad zna bit dosta jaka, da poludim. Dosad sam bio nonstop koristio Caffetin, netko mi je to preporucio, nekad mi je bilo dovoljno kod blazeg bola i samo pola. A kod jaceg boja uglavnom pomaze jedna. No kod Caffetina mi se ne svidja sto malo previse po mom ukusu udara u glavu i onda nisam sposoban za neki intelektualni napor koji zahtijeva 100%-tnu koncentraciju.
Sad nedavno sam koristio i neofen, imao sam bas jake bolove, jedna tableta nije djelovala, nego samo dvije odjedanput, ali cini mi se da nekako ima prekratko, malo krace djelovanje, bar je meni tako bilo, tako da mi u jednom danu nije bilo dovoljno 6 neofena (koliko je max dozvoljeno prema uputstvima).

Idem sad u inozemstvo i ne znam sto da nosim sa sobom. A ne bi bas nesto sto uspava i konja.
Ima li nesto slicno caffetinu, a da nem taj sastojak koji udara u glavu, da se moze uzet bez recepta i da je potpuno legalno u svim zemljama?
I idealno bi bilo da djeluje BRZO.

PS: Zasad nemam problema sa zelucem.
iz ovoga što si napsiao reklo bi se da ti je taj zub zbog kojeg 2x godišnje imaš zubobolju ili pokvaren ili ako je liječen korjen onda mu nije dobro punjenje korjena pa bi to trebao riješit kod nekog stomatologa,da ti izvadi to staro punjenje i stavi novo.Tek tada ćeš bit miran.

A za analgetik najbolje je voltaren ili diklorapid,kafetin je vlo slab ali ima ljudi kojima i to djeluje.

Volteran ne smiješ puno piti,možda da poneseš brufen jer njega možeš uzimat duže nego voltaren
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 12:59   #56
Kod slabih i umjerenih bolova obican Neofen..kod jacih bolova upotrijebim Nalgesin forte..i to samo pola od jedne..i djeluje

Zadnje uređivanje delffin : 26.07.2009. at 13:02. Reason: greška u pravopisu
delffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:21   #57
meni neofen ništa ne djeluje.
a cijeloj mojoj obitelji za sve bolove, bilo koju vrstu - Ketonal je najbolji. stvarno prestanu svi bolovi i dugo traje
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 23:44   #58
Thumbs up Kaj se tiče jakih tableta za bolove!!!

Tu nema jačih od Tramal, Tramadol to su od 5omg isto bazirani ko i Lummidol koji je od 50mg! ali ima jačih recimo Tramal Retard 100Mg sporije djeluju ali imaju duži učinak !!!! A voltareni ibuprofeni neofeni i takve dječje igrice ne pomažu kod bolova!! Ali naravno kod prve skupine lijekova tu su nuspojave naravno prije svega ovisnost svo ovisi dali ih zloporabite ili koristite kako vam doktor prepiše!!! Uočio sam da je netko spomenuo za smirenje normabel jači od 5mg pa to je za malu djecu istina postoje 2mg,5mg i 10mg ali imate i od drugog proizvozača diazepam od 20mg , jer ako niste uočili na kutiji normabela ispod slova normabel sitnim slovima piše diazepanolum tak da to rešava svaku moju teoriju!! A koga boli k za cijeli svijet tu je Heroin, Metadon ili Heptadon Morfij tekući pa čak i u tabletama sve do MST-a koji je sama supstanca Morfija i naravno Vicodin!! Srdačan Pozdrav
Dr. House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:17   #59
Kad imate problema sa zuboboljom, pa zato pijete tablete protiv bolova, razmislite o opciji (osim odlaska kod zubara) ulja od klinčića, N e znam ima li to za kupiti u Hvatskoj, mdjutim ima nevjerojatno djelovanje. natopite nesto, vatu ili maramicu, s kapi tog ulja, prislonite tmao gdje vas boli zub ili na sam zub, i utrne vam sve za par sekundi. Skoro ko da vam je zubar opalio lokalnu anesteziju... A nema nikakvih nuspojava kakve imaju tablete (pospanostm tupilo i druge). Genijalna stvar.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 10:23   #60
mene tramali umrtve i slabo smanje bol.. najbolja kombinacija mi je voltaren rapid + normabel..

radi se o herniji diska.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.