Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 13:18   #4441
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Molio bih pomoć - kupio bih PVC stolariju, ali da bih je uspješno ugradio kod sebe potreban mi je što tanji ukupni profil. Zanima me koja je najtanja debljina vodilice roleta koje se mogu ugraditi (i tko ugrađuje za) za profil REHAU Euro Design 70? Naime, radi se o starijoj Industrogradnjinoj mamutici u ZG.
najbolje rješenje je da vam proizvođač stolarije stavi alu vodilice rolete koje su 2 cm debljine umjesto klasičnih pvc (4 cm)
tako čete smanjiti ukupnu debljinu nove stolarije.
to je često problem kod renovacija starijih zgrada,ukupna debljina nove stolarije sa pvc vodilicama rolete bude prevelika.
pvc profil is offline  
Old 26.11.2012., 13:20   #4442
postoji li mogucnost da se kupi negdje ovakva opruga za pvc vrata(vraca kvaku u gornji polozaj)?
spoki007 is offline  
Old 27.11.2012., 12:21   #4443
Pitanje

Pozdrav, ekipa, sakupljam ponude za stolariju za kuću u novogradnji.
Koliko sam proćitao iskustva ovdje na forumu i onih koji znaju i onih koji ne znaju, ( a ja znam da neznam)., svašta se nudi i svašta se kupuje.

Jedna od ponuda je bila:

PROZORSKI PROFIL :
REHAU - Njemačka : NISKOENERGETSKA A+++ serija EURO 86 :
6 komora / RD - Dizajn ravnog krila. / Uf = 1.1 W/m2K .
doprozornik(štok) : ugradbene dubine 86mm .
ojačanje za krilo/štok : pocinčani čelik d=1.5mm

ROLET KUTIJA :
REHAU - Njemačka - serija COMFORT DIZAJN PLUS :
SA IZOLACIJOM unutar kutije - lamele ALU .
GURTNA UGRADBENA : automat rolete integriran u doprozornik (štok)

OKOV :
SIEGENIA - Njemačka : sustav FAVORIT SI-line :
dodatni kotaeia u donjoj zoni krila za dugotrajno i lagano zatvaranje prozora.
WK-0 razred protuprovalne zaštite - poluoliva Hoppe, bijela.

OSTAKLJENJE :
IZO STAKLO troslojno debljine 44mm LOW-E 1,1 + punjeno plinom ARGON
:4mm LOW-E 1.1 + al16 ARGON + 4mm Float + al16 ARGON + 4mm LOW-E 1.1
*Ukupna vrijednost profila sa staklom prema DIN 10770 Uw = 0.95 W/m2K

Pa me sad zanima jel to ok što se tiče opreme a cijena je u principu ili ista ili nešto malo viša u odnosu na ponude sa opremom koja je slabija od ove koliko sam uspio saznati ovdje na forumu.

Ovu sam ponudu dobio od Staklarstva Sisak pa ako netko ima kakva iskustva sa njima neka i to podijeli.

I još za kraj me zanima mišljenje onih koji znaju a meni je jako bitno, naime radi se o tome da imam staklenu stijenu 4 m široku a visina je 2.20 + roleta.
Jedno krilo ( 2 m ) klizno

E sad neki kažu može ići u PVC neki kažu ni čuti u PVC već mora biti aluminij zbog veličine odnosno čvrstoće.

Susjed mi ima takvu istu ali je njegova za 1 m šira i kod njega je aluminij pa moram priznati da on svoju jedva otvara i već je strgana brava za otvaranje a nije ni čudo kad treba poprilična snaga da bi je otvorio.

Molim ako netko ima iskustva sa navedenim da mi pomogne
g-sad is offline  
Old 27.11.2012., 19:37   #4444
pvc tu nema sanse da ce funkcionirat a bojim se da niti aluminij bez motora i jos par dodataka nebi se pokazao kao ok izbor.........
u izradi takve stijene treba biti jako pametan....treba razmotriti opcije posizno klizne ili otklopno klizne stijene
vecinom sam takve stijene radio od dva fiksna i jednog kliznog dijela ali i od dva dijela -sa malim elektromotorom koji je pokretao krilo.......
dac1 is offline  
Old 28.11.2012., 08:48   #4445
Pitanje samo za znalce

Čiji šnaper može ići na Roto NT a da nije Rotov. Navodno Siegenia ima dobre šnapere?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 28.11.2012., 09:25   #4446
šnaper radi nevezano za okov koji je ugrađen u stolariju.............znaci Vaš izbor
dac1 is offline  
Old 28.11.2012., 09:27   #4447
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Molio bih pomoć - kupio bih PVC stolariju, ali da bih je uspješno ugradio kod sebe potreban mi je što tanji ukupni profil. Zanima me koja je najtanja debljina vodilice roleta koje se mogu ugraditi (i tko ugrađuje za) za profil REHAU Euro Design 70? Naime, radi se o starijoj Industrogradnjinoj mamutici u ZG.
20 mm aluminijska vodilica ..........moze ici na pvc ako se izbace cepovi rupa od odvodnje......
dac1 is offline  
Old 28.11.2012., 10:09   #4448
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
šnaper radi nevezano za okov koji je ugrađen u stolariju.............znaci Vaš izbor
Zahvaljujem.
Nisam to znao...
Znaci snaper se stavi "bilo gdje" i ne smeta ostalim dijelovima okova?
Ak se vec kuzis... Ciji je snaper OK i gdje ga mogu kupiti?
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Old 28.11.2012., 12:38   #4449
nema neke velike razlike u kvaliteti šnapera.......
kupit ih imas u DBT-u na Laništu i po željezarama.......mozda najbolje u dbt-u,imas ih jos u KOVINOPLASTIKA,Kovinska
šnaper se šrafi na krilo i na štok i nevezani je dio okova
dac1 is offline  
Old 28.11.2012., 20:06   #4450
I još za kraj me zanima mišljenje onih koji znaju a meni je jako bitno, naime radi se o tome da imam staklenu stijenu 4 m široku a visina je 2.20 + roleta.
Jedno krilo ( 2 m ) klizno

ima rjesenje ,podizno klizna stijena ,tezina krila ide do 400 kg

ja je imam na kuci 4x2.6 m
mala-maja is offline  
Old 01.12.2012., 19:07   #4451
Pošto se u pvc prozore razumjem kao i u nuklearnu fiziku , molim pametnije za pomoć.

Kako vam zvuči?
Profil: Salamnder, streamline 76
Staklo: Toptherm 24 Al
Okovinkhaus + Siegenia
Dvije brtve
Violet love is offline  
Old 02.12.2012., 19:38   #4452
Mijenjala bi ulazna vrata u pvc sada u prosincu.Montažer kaže da je to uredu,vezano za temperaturu zraka.Zanima me kako se ponaša pur pjena na nižim temperaturama jer se suši 24h.Za očekivati je da če noćna temp.biti u minusu.Jel pametnije da se strpim do proljeća?
dharma108 is offline  
Old 03.12.2012., 07:03   #4453
Monter može koristiti tzv. zimsku PUR pjenu koja stvrdnjava bez problema u minusu. Meni je ugrađivana kompletna stolarija na kuću u 1. mjesecu ove godine i nikakvog problema PUR pjenom nije bilo.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Old 03.12.2012., 11:33   #4454
drveni prozor na kuci je istrunuo i htio bi ga promjeniti.
1. da li ga je pametno mjenjati sada po zimi?
2. dimenzije od zida do zida otvora za prozor su 85x98, da li je to neka blesava mjera ili standardna?
3. koliko odprilike kosta takav prozor i da li je to cijena s ugradnjom ili bez?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Old 03.12.2012., 12:16   #4455
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Monter može koristiti tzv. zimsku PUR pjenu koja stvrdnjava bez problema u minusu. Meni je ugrađivana kompletna stolarija na kuću u 1. mjesecu ove godine i nikakvog problema PUR pjenom nije bilo.
Hvala!
dharma108 is offline  
Old 06.12.2012., 08:17   #4456
Molim savjet,koji izbor je bolji -profil REHAU i okov SIEGENIA ili profil SALAMANDER i okov MACO Naravno svaki izvođač hvali svoj proizvod,a ja koliko god čitala o tome nisam puno pametnija.Cijene se bitno ne razlikuju.
dharma108 is offline  
Old 08.12.2012., 16:56   #4457
Question

Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Molim savjet,koji izbor je bolji -profil REHAU i okov SIEGENIA ili profil SALAMANDER i okov MACO Naravno svaki izvođač hvali svoj proizvod,a ja koliko god čitala o tome nisam puno pametnija.Cijene se bitno ne razlikuju.
Mislim da ti to ovisi i o kojoj seriji profila se radi.

Isto i mene zanima savjet od znalaca sto je bolje:

Rehau Euroline 86 ( 6 kom ) + Sigenia ili

Veka Swingline ( 5 kom ) + Gu Unijet
g-sad is offline  
Old 08.12.2012., 17:08   #4458
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Molim savjet,koji izbor je bolji -profil REHAU i okov SIEGENIA ili profil SALAMANDER i okov MACO Naravno svaki izvođač hvali svoj proizvod,a ja koliko god čitala o tome nisam puno pametnija.Cijene se bitno ne razlikuju.
Lijepo molim savjet
dharma108 is offline  
Old 08.12.2012., 19:02   #4459
Jbte, pa ako pročitaš par postova prije ovog onda ćeš shvatiti da je u globalu Rehau kvalitetniji profil od salamandera ( ako je to tako ) ali ima i salamander nekoliko vrsta profila pa je pitanje što je bolje. Pa je potrebno napisati o kojem se profilu radi, ja se u to ne kužim ali koliko sam shvatio čitajući ovdje na forumu od onih koji se kuže.

Što se tiče okova neki kažu da je siegenia najbolja ili među najboljim pa ti sad vidi
g-sad is offline  
Old 08.12.2012., 22:12   #4460
Dali ima tko kakva saznanja o firmi NOVOKMET ( http://www.novokmet.hr/ ) iz Kaštel Lukšića.
Kakvi su u izradi pvc stolarije? Inače rade sa salamanderom.
Hvala
Pivi84 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.