Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 10:57   #1
Arrow Jeste zatražili zamjenu svoje dipl.-diplome s mag.-diplomom?

Ovo je bila velika priča a sad svi muče kao zaliveni.

Jeli se bar netko raspitivao na matičnom fakultetu o ovome?
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:53   #2
Pa još nije donesen provedbeni akt gdje će biti popisani novi nazivi (skoro bi trebao).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:38   #3
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa još nije donesen provedbeni akt gdje će biti popisani novi nazivi (skoro bi trebao).
Siguran si?
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:46   #4
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Siguran si?
Jesam. Nedavno sam ubrao i neku kunicu na račun članka o novim titulama. Mislite vi da ja samo ovdje za djaba pišem.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:57   #5
a kaj je sa onim diplomama koje su uokvirene i vise po odvjetničkim uredima, po doktorskim ordinacijama, arhitektonskim uredima, strojarskim institutima.. kaj to KAO TAPETE ODLJEPIVATI?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 08:46   #6
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a kaj je sa onim diplomama koje su uokvirene i vise po odvjetničkim uredima, po doktorskim ordinacijama, arhitektonskim uredima, strojarskim institutima.. kaj to KAO TAPETE ODLJEPIVATI?

Te stare diplome ipak više vrijede od ovih "SVI MAGISTRI HRVATSKE".
Tko bi to skidao? eventualno dodati i ovu.
AustinP is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 09:46   #7
jesam ja, pa šta? ionako mi u radnoj knjižici stoji dipl.ing jer to još nisu počeli upisivati.
ne znam zašto je to bitno, zna se što je tko završio...
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:50   #8
Mislim da će po nove diplome pohitati oni koji misle da je mag. struke nešto puno više od dipl. ing. npr., pa eto brze i jednostavne prilike da badava dobiješ magisterij..
kladim se da ce si mnogi pisati mr.sc. umjesto mag. struke.


btw, malo offtopic, ali nije mi jasno zasto u vremenskoj prognozi u dnevniku htv-a, prognosticarima pisu dipl. ing. Ime Prezime. i da nitko na to nije reagirao iz njihove jezicne/lektorske/pravopisne sluzbe, obzirom da se radi o vrlo gledanom, a bome i drzavnom mediju.
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:33   #9
Quote:
Hannah kaže: Pogledaj post
Mislim da će po nove diplome pohitati oni koji misle da je mag. struke nešto puno više od dipl. ing. npr., pa eto brze i jednostavne prilike da badava dobiješ magisterij..
kladim se da ce si mnogi pisati mr.sc. umjesto mag. struke.


btw, malo offtopic, ali nije mi jasno zasto u vremenskoj prognozi u dnevniku htv-a, prognosticarima pisu dipl. ing. Ime Prezime. i da nitko na to nije reagirao iz njihove jezicne/lektorske/pravopisne sluzbe, obzirom da se radi o vrlo gledanom, a bome i drzavnom mediju.

pa zato i ne razumijem zašto je to bitno...zna se šta je tko završio da ne znam što piše.
ja sam to napravila isključivo iz jednog razloga: faks sam završila van hrvatske i kad sam nostrificirala diplomu došlo da sam mag...bezze
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:46   #10
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
pa zato i ne razumijem zašto je to bitno...zna se šta je tko završio da ne znam što piše.
ja sam to napravila isključivo iz jednog razloga: faks sam završila van hrvatske i kad sam nostrificirala diplomu došlo da sam mag...bezze
Tako znači. Mislim da se i ne može kod nas još dobit mag. ing. diploma.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:21   #11
Živo mi se hebe kaj piše u radnoj knjižici kad unatoč tim kvazi titulama ne mogu dobiti posao! Dipl. , mag.... tak me boli guzica!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:23   #12
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:10   #13
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista
Gledaj težinu: stari su svoje 4 g. studirali 7-8 a bolonjci će svojih 5 studirati max.6 g.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 16:41   #14
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Gledaj težinu: stari su svoje 4 g. studirali 7-8 a bolonjci će svojih 5 studirati max.6 g.
na koju foru si to izračunao? ma na pravu nije ništa drukčije samo je više predmeta, na predavanjima se i dalje ne prate dolasci, a samo sa nekim predmetima je lakše zbog kolokvija
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:09   #15
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na koju foru si to izračunao? ma na pravu nije ništa drukčije samo je više predmeta, na predavanjima se i dalje ne prate dolasci, a samo sa nekim predmetima je lakše zbog kolokvija
je, da. samo su izdvojili materiju iz nekih predmeta, primjerice europsko pravo se ucilo u okviru mpp-a. koliko sam cula, u 5. godinu su utrpali i praksu?
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 10:56   #16
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista

pa u tome i je fora - promijenio se program i zato se napravila preraspodjela predmeta prema bodovima, pa i faks traje 5 godina.

a ovo da je strucna sprema potpuno ista, a trajanje studija je drukcije je bilo i do sada: npr. pravo je trajalo 4, a medicina 6 godina, a zavrseni su imali istu strucnu spremu (vss - diploma).
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:42   #17
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na studiju za mag.pravnika doista budući magistri struke, sadašnji bolonjci, imaju jednu cijelu godinu više sa potpuno novim predmetima. tako da zapravo nije fer da oni moraju završiti 5 godina, a stari imaju samo 4, a stručna sprema je potpuno ista

Nisi li ti nešto propustila?! "Stari" su u startu imali 4 godine da bi dobili titulu dipl...., a poslije toga su morali još dvije godine za magisterij, a tko hoće dr još .... A "Novi" studiraju 3 godine do prve titule, a onda dvije do magisterija, pa kad se to sve zbroji omjeri su 4:3 za prvu diplomu u korist "starih", 6:5 u korist "starih mr", a o dr neću niti razmišljati. Ili sam ja nešto propustila?!
ernestina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:00   #18
Quote:
ernestina kaže: Pogledaj post
..."Stari" su u startu imali 4 godine da bi dobili titulu dipl...., a poslije toga su morali još dvije godine za magisterij, a tko hoće dr još .... A "Novi" studiraju 3 godine do prve titule, a onda dvije do magisterija, pa kad se to sve zbroji omjeri su 4:3 za prvu diplomu u korist "starih", 6:5 u korist "starih mr", a o dr neću niti razmišljati. Ili sam ja nešto propustila?!
Ernestina, nisi pratila:
Primjer inžinjerske titule

Prema tome, novi imaju jednu godinu manje do doktorata.
Također, najviši stupanj ima najkraći naziv, dok najniži stupanj ima najduži naziv




A glede ovog:
Quote:
Ovom prilikom napominjemo Vam da to pravo necete moci ostvariti do izglasavanja Popisa akademskih i strucnih naziva i akademskih stupnjeva... ...koji bi trebao biti izglasan u predstojecem razdoblju.
naravno, u puno riječi rekli su - ništa. Koje je to predstojeće razdoblje?
Tisućljeće je tek počelo !?
slonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:05   #19
Evo ja sam bila neki dan u Vodnikovoj i opet su mi kenjali da oni ne mogu upisivati u radnu knjizicu, jer se jos u ministarstvu nisu suglasili. bla bla bla vec mi idu na k.... njihovo suglasavanje oko zvanja. nek mi upisu zvanje koje mi pripada, a onda nek naknadno upisuju kaj hoce. vec mi je pun kufer nekompetentnosti i onih koji nis zivo ne rade, neg hlade svoje ustogljene guzice. nis drugo se ne trazi, nego da ti upisu ono kaj te pripada, a ne stalno nesto izmisljaju. vec cekam mjesecima da mi upisu i s pola njih sam se tamo posvadala. mislim, ako si po starom programu zavrsio i ako ti jasno pise u diplomi naziv struke, sta imaju dalje kenjat.
sorry, ali sam fakat ogorcena. ova zemlja je totalno u k.... nesto sto bi trebalo biti jednostavno, tu se komplicira. eto to je to. komentari?
idica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:52   #20
Quote:
idica kaže: Pogledaj post
<snip>ali sam fakat ogorcena. ova zemlja je totalno u k.... nesto sto bi trebalo biti jednostavno, tu se komplicira. eto to je to. komentari?
Korak 1. Odi u sex shop.
Korak 2. Kupi dva para lisica, onih s krznom.
Korak 3. Dođi u Vodnikovu pred kraj radnog vremena
Korak 4. Ak ti ne upišu što trebaju veži se lisicama za ulazna vrata tako da milostive kojima kronična upala birokratitisa ne omogućuje da ti upišu zvanje u knjižicu ne mogu doma, a i bilo tko od tko se slučajno zatekne tamo.

Dok milicija dođe da te makne dogodit će se slijedeće:

Postoji dobra šansa da gnjevna rulja unutra krene u stampedo i rastrga milostive birokratkinje.

Bude došao RTL garant, vjerojatno i NOVA a možda i HRT. Budeš u vjestima(sexy lisice garant naprave svoje), a mediji budu napuhali stvar dovoljno da nadležni ne budu imali alternative nego riješiti tvoj problem.
Cthulhu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.