Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2010., 23:21   #1
Slike zodijačkih znakova

OVAN




BIK




BLIZANCI




RAK




LAV




DJEVICA

__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 27.04.2010. at 23:28.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 23:27   #2
VAGA




SKORPION




STRIJELAC




JARAC




VODENJAK




RIBE




© Johfra Bosschart
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 27.04.2010. at 23:35.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:23   #3
Slobodno komentirate... Pogotovo ako ste vizualni tip. Kako vam se cine slike, simboli na njima, price koje pricaju? Kako ih tumacite?
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:09   #4
OVAN: fantastična slika ratnika

BIK : idila, venera, kupid, vitez zadrijemao (poznata je bikovska tromosi lijenost ), dječica, prava obiteljska foto kao što je Bik obiteljski tip, samo fali tepeza ili kakva druga naznaka hrane

BLIZANCI - e, ovo mi je potupno konfuzna fotka, možda jer je i blizanački um konfuzan

ostale u isto vrlo zanimljive al mi JARAC najviše upada u oči jer savršeno prikazuje što znači imati Saturna za vladara - odricanje (izgladnjeli starac) dovodi do vrha (jarac na vrhu stijene), a okoliš je bezličan, strog, hladan, bez trunke života...brrr
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:53   #5
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
OVAN: fantastična slika ratnika

BIK : idila, venera, kupid, vitez zadrijemao (poznata je bikovska tromosi lijenost ), dječica, prava obiteljska foto kao što je Bik obiteljski tip, samo fali tepeza ili kakva druga naznaka hrane

BLIZANCI - e, ovo mi je potupno konfuzna fotka, možda jer je i blizanački um konfuzan

ostale u isto vrlo zanimljive al mi JARAC najviše upada u oči jer savršeno prikazuje što znači imati Saturna za vladara - odricanje (izgladnjeli starac) dovodi do vrha (jarac na vrhu stijene), a okoliš je bezličan, strog, hladan, bez trunke života...brrr
Pa naravno da je na vrhu planine vegetacija slabijaStijena je i odraz stabilnosti,snage,tvrdokornosti.Ova slika pokazuje ko vlada,kome dole ispod ljudi klicu itd.U ovoj slici vidim Mao ce Tunga,Martna Luthera Kinga,Elvisa Preslija,Muhameda Alija,Al Caponea itd.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 16:01   #6
Škorpa---dobro obuhvaćeno---ima vode,zmija,lubanja(smrt),dijete(rađenje) u simbolici plutona-smrt-rađanje...

u pozadini je pretpostavljam čuveni Juraj koji poražava zmaja---klasična renesansna simbolika---iako mi je teško spariti pojam renesane sa škorpionom,al sama simbolika mi prolazi...


korektna slikica
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:15   #7
Blizanci - slika mi nije uopće jer je veći naglasak na Merkuru nego na Blizancima, životinja Lav mi se ne uklapa svojim simbolizmom, s obzirom da predstavlja fiksnost, kreativnost...simboli koji su ovdje slabije istaknuti (Sunce/Mjesec koji bi prikazali polarnost, dvojnost) su u drugom planu, dok je u prvom planu znak za Merkur i simbol medicine...
Kad pored slike ne bi pisalo da se radi o Blizancima, lako bi sliku zamijenili za sliku koja simbolički predstavlja Merkur, pa čak i Djevicu...
Tipično Blizanački simbol na vrhu slike Kastor i Polux mislim da su trebali biti u prvom planu....na ovoj slici ničim ne vidim prikazanu komunikaciju, prenošenje informacija, kretanje, a što je sve osnovna značajka ovog znaka.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:42   #8
Quote:
Totto kaže: Pogledaj post
BIK : idila, venera, kupid, vitez zadrijemao (poznata je bikovska tromosi lijenost ), dječica, prava obiteljska foto kao što je Bik obiteljski tip, samo fali tepeza ili kakva druga naznaka hrane
Meni je Bik najljepsa slikica ovdje. Pogled na nju nimalo ne uznemiruje, naprotiv - bas opusta. Ugodna, mirna atmosfera, prekrasan krajolik - priroda svuda, kao da su svi ratovi zavrseni i vrijeme je stalo - idila. Ratnik (muskarac - Mars) opusteno lezi, djeca se igraju kraj njega, mir (zena - Venera) vlada. Proljece.

Ali istovremeno je ljudski duh (golubice) sputan i vodjen Erosom - strastvenom ljubavlju (Venera u Biku).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 20:10   #9
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Meni je Bik najljepsa slikica ovdje. Pogled na nju nimalo ne uznemiruje, naprotiv - bas opusta. Ugodna, mirna atmosfera, prekrasan krajolik - priroda svuda, kao da su svi ratovi zavrseni i vrijeme je stalo - idila. Ratnik (muskarac - Mars) opusteno lezi, djeca se igraju kraj njega, mir (zena - Venera) vlada. Proljece.

Ali istovremeno je ljudski duh (golubice) sputan i vodjen Erosom - strastvenom ljubavlju (Venera u Biku).
slažem se, al opet fali mi hrana, bikovi su veliki gurmani

ova slika izgleda baš kao da ju je Rubens naslikao

osobno,mada sam bik i volem svoje, najvjerodostojnija mi je, uz Jarca, slika Lava -kralja Sunca
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 12:17   #10
A šta, tu se meću slike ili postaju komentari?
Ja sam vizualna pa na sliku mogu samo slikom

ŠKORPIJA:
[SLIKA OBRISANA]

OVAN:
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 14:36   #11
bas me zanima simbolika ove lubanje na slici vodenjaka.
lithium_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 16:58   #12
Quote:
lithium_23 kaže: Pogledaj post
bas me zanima simbolika ove lubanje na slici vodenjaka.
Vodenjak je znak koji ima dva vladara Saturna i Urana, to je mjesto gdje se novo (Uran) susreće sa starim (Saturn). Da bi novo zaživjelo, staro mora da umre - i to ti je ta lubanja. Smrt. Međutim ovdje smrt nije prikazana skeletom, već samo lubanjom, što ukazuje na smrt ideje, (lubanja/glava/ideja). U Vodenjaku umiru stari sustavi i rađaju se novi....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 19:29   #13
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Vodenjak je znak koji ima dva vladara Saturna i Urana, to je mjesto gdje se novo (Uran) susreće sa starim (Saturn). Da bi novo zaživjelo, staro mora da umre - i to ti je ta lubanja. Smrt. Međutim ovdje smrt nije prikazana skeletom, već samo lubanjom, što ukazuje na smrt ideje, (lubanja/glava/ideja). U Vodenjaku umiru stari sustavi i rađaju se novi....
zahvaljujem
lithium_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 12:52   #14
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Vodenjak je znak koji ima dva vladara Saturna i Urana, to je mjesto gdje se novo (Uran) susreće sa starim (Saturn). Da bi novo zaživjelo, staro mora da umre - i to ti je ta lubanja. Smrt. Međutim ovdje smrt nije prikazana skeletom, već samo lubanjom, što ukazuje na smrt ideje, (lubanja/glava/ideja). U Vodenjaku umiru stari sustavi i rađaju se novi....
i da probam pogoditi... ovo,kao,ledeno sunce na slici vodenjaka mozda predstavlja hladnocu ljudi tog znaka. jesam li pogodio?
lithium_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 14:07   #15
Nisam baš upućena u simboliku i astrologiju, ali me zanima: na slici strijelca, je li ovo desno pustinjak (kao tarot karta)? Koje je značenje toga?
__________________
There are only two kinds of people in this world. The realists and the dreamers. The realists know where they are going and the dreamers have already been there.
Hylonome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 21:08   #16
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A šta, tu se meću slike ili postaju komentari?
Ja sam vizualna pa na sliku mogu samo slikom

ŠKORPIJA:
[SLIKA OBRISANA]
Isuse koja grozna slika.
Bome sam tipična škorpa,ali ove slike se ježim...pregrozno...

Inače...kolika sam shvatila,poanta je simboliku znaka predočiti slikom,a ova slika samo pokazuje sexualnost i to stvarno odvratno...ne znam zakaj svima samo po glavi piče ideje škorpa=sex,jer to prvenstveno znak transforamcije i to duboke...pa pobogu pluton joj je vladar uz marsa...a ovo nema veze sa samom suštinom tog znaka osim kaj na vrlo ružan(bar meni) prestavlja simboliku sexa,i po mom mišljenju poprilično nevjerodostojno...škorpinka sam pa zna da to nema veze s vezom...


transformacija škorpiona proizlazi iz potpunog uništavanja jednog svjetonazora i rađanja potpuno novog na ostatacima starog---potpuno novog jer je stari uništen uz silnu bol(i nikada se ne poseže za potpunom destrukcijom osim u slučajevima krajnje boli),a simbolika pepela (ostataka) se odnosi na izvučene pouke,i zato se škorpiona rijetko može "preveslati" 2 puta...vezano uz samu bol,davno sam naišla na jedan rijedak opis koji vjerodostojno opisuje škorpione---"ako treba,oni režu i vlastito meso,znaju da će boljeti,ali i da će izdržati"---od tud i njihova i sebičnost i stavljanje sebe ispred ostatka svijeta---jednostavno se smatraju,a i dokažu da su u nekim segmetima superirorni kad je u pitanju egzistencija...

dakle,s tim u vezi i smrt,ali i rađanje koje se nažalost redovito zaboravlja...škorpioni vole dubinu,ali se ne plaše ni one mračne,skrivene,i zato mogu djelovati i kao mračnjaci...ali oni su zapravo ponirači u dubine/srž stvari,pojava,ljudi...zato i govore o onom njihovom pronicljivom pogledu koji prodiru u samu srž čovjeka...a sexulanost je samo sredstvo koje im je potrebno da bi doživjele dubinu koju toliko traže i vole...njihov pojam sexulanosti nema veze niti približne usporedbe sa niti jednim drugim znakom zato što je potpuno drugačije percipiran,proživljen...jednostavno potpuno različit doživljaj i pristup istoj i to samo uz osobu koju škorpion smatra "vrijednom" u tom smislu... i to nema veze sa ovom slikom...

i obzirom na konstantno prisutnu regenerativnu sposobost u samoj psihi škorpiona,kao i samu transformaciju,dolazi do pojačanog libida jer sam sexualni odnos i je u simbolici škorpionske transformacije-rađanja nečega novoga,kako u doslovnom tako i u prenesenom značenju...

PS---ja dapače mrzim sve što gmiže i puže,uključujući i samog živog škorpiona,kao i raka itd...tako da mi je ta slika stvarno prestrašna upravo zbog toga...

Zadnje uređivanje vixen27 : 09.05.2010. at 21:19.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:21   #17
Quote:
Hylonome kaže: Pogledaj post
Nisam baš upućena u simboliku i astrologiju, ali me zanima: na slici strijelca, je li ovo desno pustinjak (kao tarot karta)? Koje je značenje toga?
Je, to je pustinjak, bas kao u Tarotu.

On predstavlja onaj dio Strijelca koji traga za svrhom i za istinom, koji se namjerno odvojio od svakodnevnih svjetovnih stvari kako bi se posvetio sebi i pronasao svoje istinsko (u astrologiji se cesto kaze "vise") Ja.

Pustinjak je mudar i skroman covjek koji se ne oslanja na proslost niti razmislja o buducnosti, nego svjesno zivi u sadasnjosti. On zna da covjek u samoci razmislja i osjeca na potpuno drugaciji nacin nego kada je medju ljudima i stoga njegov put nije kazna niti prisila vec dobrovoljno odabrani nacin trazenja vlastitog smisla. On je zreo covjek iza kojeg su vec mnoga zivotna iskustva stoga on sada jasnije uvidja mnoge prozivljene situacije te njihove uzrocno - posljedicne veze.

Strijelac tezi iskusiti od zivota sto je vise moguce da bi Pustinjak u njemu sirio svoje znanje i shvacanje (Jupiter). A sto je njegovo znanje o zivotu vece i bogatije to se vise priblizava spoznaji da pravi uzroci svih stanja i zbivanja u ljudskom zivotu izviru iz one druge, "vise" dimenzije naseg postojanja, naoko nevidljive, a ipak (njemu) ocito prisutne. To je dimenzija Jupitera, viseg i obuhvatnijeg znanja i shvacanja, viseg Ja. Strijelac, bas kao i Pustinjak, trazi svoje vise Ja, svoj iskonski dom, prvo po velikom i cudesnom svijetu, a zatim unutar samoga sebe.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:24   #18
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
ŠKORPIJA:
[SLIKA OBRISANA]

OVAN:
Slazem se s vixen. Po meni su obje ove slike prikaz Ovna/Marsa, u oba svoja aspekta (sex i agresija), bez obzira sto je na prvoj u krevetu Skorpion.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:45   #19
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Slazem se s vixen. Po meni su obje ove slike prikaz Ovna/Marsa, u oba svoja aspekta (sex i agresija), bez obzira sto je na prvoj u krevetu Skorpion.
ja bih nadodala da obe slike predstavljaju aspekt MA/UR u onom nekom negativnom pogledu. Prva slika je perverzna (UR), da ne kažem izopačena (UR), a druga je bunt (UR) s nožem (MA) u ruci....a možda Tinch ima natalno ovaj aspekt
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 22:58   #20
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ja bih nadodala da obe slike predstavljaju aspekt MA/UR u onom nekom negativnom pogledu. Prva slika je perverzna (UR), da ne kažem izopačena (UR), a druga je bunt (UR) s nožem (MA) u ruci....a možda Tinch ima natalno ovaj aspekt
Hmmm....ja imam aspekt Ma/Ur natalno ali su mi obje ove slike uzas. Valjda jer je kod mene u pitanju lagani sekstil.

A Tinch je koliko sam shvatila Ovan/Vodenjak po osnovnoj kombinaciji (So/Mo).
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.