Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2008., 14:09   #1
Astrologija - što to je?

Za sve one koji znaju nešto o astrologiji, ali i one koji ne znaju ama baš ništa, odličan film na tu temu:

Astrologija



Part 1, od 9 do 36 minute ovog filma se odnosi na Astrologiju.



edit: Pošto je stari link je ispario, evo novi:

http://zeitgeistmovie.com/

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 02.03.2008. at 13:23.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 15:14   #2
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Za sve one koji znaju nešto o astrologiji, ali i one koji ne znaju ama baš ništa, odličan film na tu temu:

Astrologija


Part 1, od 9 do 36 minute ovog filma se odnosi na Astrologiju.

Film ustvari nema puno veze sa astrologijom vise sa anarhijom. Film je zanimljiv stvarno baca religiju na koljena. Ono o 9/11 sam vec znao da je namjestaljka.
Ali nisam znao za bankarski sustav i nikada pomislio na svjetsku vladu. Stvarno stravicno.
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 19:04   #3
Quote:
ZENKAIpower kaže: Pogledaj post
Film je zanimljiv stvarno baca religiju na koljena. Ono o 9/11 sam vec znao da je namjestaljka.
Ali nisam znao za bankarski sustav i nikada pomislio na svjetsku vladu. Stvarno stravicno.

ja sam gledala samo prvih pola sata, zanimljivo je ovo sa religijom

nego zanima me to za 9/11 šta kažu, o kakvoj se zapravo namještaljci radi?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 22:21   #4
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
ja sam gledala samo prvih pola sata, zanimljivo je ovo sa religijom

nego zanima me to za 9/11 šta kažu, o kakvoj se zapravo namještaljci radi?
Radi se o vjerovatno najvecoj tajnoj operaciji u povijesti. Visoko pozicijonirani vladini ljudi, skrivene organizacije sta vec su organizirale otimanje zrakoplova i vjerovatno njihovu zamjenu za zrakoplove kontrolirane na daljinu bez posade. Sto se dogodilo sa putnicima je samo za nagađati. Prije sudara zrakoplova u WTC Twin tornjeve su namjesteni exsplozivi sa ciljem da se tornjevi potpuno sruse. Tornjevi su zadnjih godina samo gomilali gubitke i bili su trn u oku gradskoj vlasti. Ali to je samo mala nuspojava pravih razloga za taj organizirani teroristicki cin. Neki kazu nafta ili nafta/moc krajnji cilj kontrola cijelog svijeta kako se objasnjava u ovom dokumentarcu. Za krivce su unaprijed odabrani Bin Laden i Al Qaida. To je SAD dalo gotovo odrijesene ruke da rade sta hoce pod krinikom lova na teroriste i slogana "war on teror".
ZENKAIpower is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 02:14   #5
pogledala i ja film,vrlo zanimljivo. kad se radai o "teorijama zavjere", uvijek sam nekako oprezna oko njih jer su uvijek nekako sugestivno izložene, i jer je lako zabrijati na to, a kad zabriješ...zabriješ tako da nekako s distance o ovome o 9/11... tim više što mi zvuči vrlo logično a time i tragično.... a što se religije i astrologije tiče - objašnjenje mi je fenomenalno ne bih se nimalo čudila da je to zaistač tako... nisam znala ovo o praktički nepostojanju povijesnih dokaza za onog isusa kojeg predstavlja kršćanstvo. možda sam tutlek, ali nisam znala, vjerojatno je udjela u tome imao moj kršćanski odgoj... znala sam da je bilo tijekom povijesti mnogo takvih "mesija" sa vrlo sličnim "obilježjima", no baš TOLIKO... zanima me otkuda im ti podaci...
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:23   #6
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
.. nisam znala ovo o praktički nepostojanju povijesnih dokaza za onog isusa kojeg predstavlja kršćanstvo.. znala sam da je bilo tijekom povijesti mnogo takvih "mesija" sa vrlo sličnim "obilježjima", no baš TOLIKO... zanima me otkuda im ti podaci...
pa dovoljno im je bilo samo malo pročešljati po drugim religijama i knjigama, netu...ja sam isto znala za sličnosti ali baš da ima toliko podudarnosti me iznenadilo

ovo za 9/11 sam i ja skeptična, da bi baš išli rušit tornjeve i pobit tolke ljude samo da okrive Bin Ladena i ekipu... ne vjerujem
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 17:56   #7
vi, pretpostavljam, pricate o zeitgeistu? mene odusevio onaj dio o religiji di smo mi koji vjerujemo u zvijezde najveci vjernici na kugli zemaljskoj od nas je sve poteklo, sve se svodi na broj 12 i sve se vrti oko sunca

al nekako nije isto, kad idem u crkvu (jako, jako rijetko, nisam praktican vjernik) i kad pricam sa svemirom, nije isto kad pricam sa svemirom, nakon toga budem puno pametnija, slobodnija, snaznija, ali nakon crkve budem puno laksa, mirnija, cisca, utjesena i vise mislim na druge

tako da film je bio poucan ali sluzi samo jednoj svrsi, da rusi predrasude i dogme, uglavnom, da samo rusi

i jos nesto mi je zapelo: je se neko kuzi u te velike godine, jesmo stvarno jos jedno stoljece udaljeni od doba vodenjaka? jel bi to bilo kao da smo sad na zadnjem stupnju riba? pa se next sign itekako vec osjeca sa globalizacijom, new ageom itd.?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 23:53   #8
Zeitgeist?
Da, to je jedini film u kojem je ispravan prikaz astrologije
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:23   #9
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
i jos nesto mi je zapelo: je se neko kuzi u te velike godine, jesmo stvarno jos jedno stoljece udaljeni od doba vodenjaka? jel bi to bilo kao da smo sad na zadnjem stupnju riba? pa se next sign itekako vec osjeca sa globalizacijom, new ageom itd.?
Pa navodno jesmo. Jer s Isusom je pocelo doba Riba, a jedno "doba" traje 2150 godina, cca.

Iako se ne kuzim u te astronomske cinjenice (), kaze da se otprilike svakih 2150 godina mijenja znak u kojem Sunce izlazi na proljetni ekvinocij. Sada je to znak Riba (21.3.). No, zbog Zemljine precesije to sazvjezdje se sa godinama mijenja. Odnosno, Zemlja mijenja polozaj, a nama se na obzoru pojavljuje drugi znak. Onda kada tu bude znak Vodenjaka, uci cemo u tzv. doba Vodenjaka.
Dakle, kako je proslo vec 2000 i nesto sitno godina od kada se na proljetni ekvinocij Sunce budilo u Ribama, moglo bi se reci da nam je preostalo jos stoljece i po tih Riba, a tek onda Vodenjak.

Samo, cini mi se da prihvacanje ove cinjenice zahtjeva ili dvostruka mjerila ili reviziju dosadasnjeg nacina racunanja polozaja planeta i podznaka.....
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:42   #10
Ne mogu vidit yutube ovde, ali ako je Zeitgeist to je.. pa kako da kazem.. teorjourotnicko smece
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 17:06   #11
Zasto je teorjourotnicko smece? I zasto svi komentiraju film kroz onu drugu tematiku koja nema veze s Astrologijom?

Osobno, nikada se nisam bavila teorijama zavjere, urote i sl. stoga su ti dijelovi i ostavili manji utisak na mene od onih gdje se dotice vjera, religija....i Astrologija.

Zadnje uređivanje S.C. : 26.02.2008. at 19:34.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:04   #12
Astrologija prognozira nešto na osnovu dosadašnjih reakcija osobe, prema vlastitom izboru osobe, a ne zbog toga što je nešto unaprijed "zapisano" ( mada ima i djelomično i toga) Dakle vlastiti utjecaj svakako postoji, mada unutar nekog zadanog okvira...

Znači, poznavajući karaker osobe (horoskop) i poznavajući dosadašnje zbivanje u životu osobe ( podaci koje pruži vlasnik horoskopa), nije teško predvidjeti buduće reakcije osobe.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:14   #13
http://www.youtube.com/watch?v=3N1dI...eature=related

experimentalni dokaz astrološkog rada u praksi proveden u kontroliranim uvjetima.
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:57   #14
a šta je deterministicki kaos-fizika

ljudi se lijece vlastitim pozitivnim mislima-biologija

anomalija vode-kemija

koliko god odredjene bile ipak ima puno stvari sto ne znaju niti mogu dokuciti

a one su kao puno priznatije i određenije
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:13   #15
tako je no i kemija i fizika i biologija imaju u osnovi čvrste temelje kakve bi trebala imati astrologija.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:20   #16
šta mislis da se biolozi,kemicari,fizicari,slazu jedni s drugima u svim stvarima,cesto se razilaze
pa darwin je bio bog bogova prije,a sad ga se sve vise osporava,dok jendom ne bude osporen za svagda,big bang itd,pa di su tu temelji
to su sve hipoteze,i puno se toga nezna
nemaju oni temelja,to je sve neka nadgradnja,na neke hipoteze,ali sve se mijenja,nista nije isto
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:45   #17
to je istina. no astrologija nema svoje temelje , svoju osnovu da bi mogla bilo što drugo mogla graditi.

ona nema osnovu sa kojom može krenuti u pariranje prirodnim znanostima. i to zahvaljući PA.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:14   #18
nemaju ni oni svi iste metode
i mislim da je stvar u tome

svaki znanstvenik ima svoju metodu spoznaje,tako i astrologija
neke metode su zastarijele,a neke preexperimentalne


to što astologija nije priznata ko znanost ,je recimo nekakv vise socioloski faktor,nego znanstveno utemeljen
psihologija/psihijatrija,nisu puno vise određene,ni fizika,ko i medicina,da je bas svaka bolest uzrokovana debljinom i pusenjem,a ma nije
to sto astrologija nije priznata ima vise veze sa tim odcaravanjem svijeta koji se javlja s građanskim revolucijama.gdje ljudi tj građani kao nova klasa,preuzima kormilo u svoje ruke,nema strasnog autoriteta vise(vračevi,crkva itd),stvari postaju objasnjene,napredak,individualizam

i iz toga polazi da ne mos ti sve ljude zbuksat pod jedan krov

uostalom astrologija dobro skuplja pare,dakle nije tu stvar profita,ili kapitalizma u pitanju,mislim da kad bi astrolozi priznali da astologija nije svemoguca,vjerovatno bi i postala znanost,nekakva komplementarna psihologiji,ili nekakva podgrana

uostalom volim pogledati jamesa randia cesto,i te fenomene,placebo efekte,i sta ce sve ljudi povjerovat
astrologija kako ju ti predstavljas ili bar ljudi takav dojam dobiju je taj sjedi i cekaj,sve ce pasti s neba,ili se pokidaj al nema ti to vajde
i aristotel je reko umjereno

Zadnje uređivanje Maddie : 14.11.2008. at 19:24.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:15   #19
Astrologija je osnova svih osnova.
Iz astrologije se isprofilirala astronomija i to onog trenutka kada je došlo do znanstvene metode, točnije pojave znanstvene metode koja je mogla potvrditi i dokazati što kako funkcionira.
Mislim pljuvati po znanosti je maloumno.
S druge strane, astrologija jedine dokaze ima u svakodnevnom životu, prognozama, karakterima.
Ona nije dokazana nikakvom znanstvenom metodom i to je ono što joj ne ide niz dlaku i zbog čega si znanstvenici uzimaju za pravo da je šikaniraju ko gledanje u šolju.
Tako da mjesto da neki prognoziraju tuđe smrti, bilo bi dobro da nađu dokaze po kojima astrologija radi i tako začepe gubicu znanstvenicima, dotad..
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 19:24   #20
pa krademjabuke ti nisi shvatila zašto sam ja otvorio jednu temu.

Ajd ovako, zapitajmo se koju je stvar najteže prognozirati. Nogomentu utakmicu, kad će biti vjenčanje itd, to je zaista teško. No najteže je procijeniti smrt, to je kruna astrologije. Naravno, to nije ugodno ni poželjno, no ovi moji napori glede ove tamo samo žele sugerirati da se ama baš sve može u velikom broju slučajeva ocijeniti sa stopostotnom vjerojatnošću.

Griješe ljudi, ne astrologija.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.