Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 15:10   #1
Antiscia/solsticijske točke

Ne znam tko je od vas upoznat sa antiscijom, međutim, oni koji nisu mogu nešto više pročitati na ovoj stranici da ne dužim:
http://www.skyscript.co.uk/antiscia.html

Ono što mene konkretno zanima jest uloga antiscije u sinastriji. Mnoge nedoumice vezane uz pojedine sinastrije otkrila sam putem antiscije.
Možda su cilj, težište i interes moje teme usko vezani uz sinastriju, međutim, vjerujem da sam pojam zaslužuje zasebnu temu, te neću inzistirati na ulozi antiscije u sinastriji, već temu prepuštam da se razvija svakome po volji, međutim, mene primarno interesira sinastrija stoga ću ovdje obraditi sinastrijski dio.


Neki astrolozi koriste pri sinastrijskim analizama odnosa dvaju osoba tzv. solsticijske ili antiscijske točke poređujući antiscijske točke jedne osobe s položajem planeta u natalu druge osobe i obrnuto.

Kako se solsticijske točke izračunavaju?

Tabela:

Blizanac-Rak
Lav-Bik
Djevica-Ovan
Vaga-Riba
Škorpija-Vodenjak
Strijelac-Jarac

Recimo, vaš natalni mjesec jest na 5* 12' Vage. Od 29*60' oduzmete 5*12'
i dobijete - 24*48'. Dakle, kada pogledate u tabelu, vidjeti ćete da je antiscija vage - riba. Dakle, vaša solsticijska točka mjeseca je na 24*48' ribe.
Sada tu poziciju poređujete s natalnim planetima partnera.
Isti način izračuna vrijedi i za ostale planete u natalu.

http://www.cafeastrology.com/solstic..._antiscia.html
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:03   #2
tema je odlična
i ja sam nešto malo proučavala antiscije u sinastriji, ja ih gledam kod horoskopa gdje u sinastriji nema nekih značajnih aspekata, pa onda antiscije daju odgovor.
kažu da su antiscije česte kod platonskih veza, jer se takvi odnosi nikada neće ostvariti.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:24   #3
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
tema je odlična
i ja sam nešto malo proučavala antiscije u sinastriji, ja ih gledam kod horoskopa gdje u sinastriji nema nekih značajnih aspekata, pa onda antiscije daju odgovor.
kažu da su antiscije česte kod platonskih veza, jer se takvi odnosi nikada neće ostvariti.
Meni su antiscije i srednje točke odale tajnu jedne sinastrije, s time da nije bio platonski odnos, jedino što nisam sigurna jest koliki se orbis uzima? Jel kao kod normalnih sinastrija?
Naime, kod mog partnera antiscija mjeseca jest na 28*, a moja venera na 23* u istom znaku, pa me zanima jel orbis od 5 stupnjeva dopustiv da bih mogla reći kako tvore konjunkciju?
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:45   #4
Quote:
straw20 kaže: Pogledaj post
Meni su antiscije i srednje točke odale tajnu jedne sinastrije, s time da nije bio platonski odnos, jedino što nisam sigurna jest koliki se orbis uzima? Jel kao kod normalnih sinastrija?
Naime, kod mog partnera antiscija mjeseca jest na 28*, a moja venera na 23* u istom znaku, pa me zanima jel orbis od 5 stupnjeva dopustiv da bih mogla reći kako tvore konjunkciju?
uzimaju se samo mali orbisi, do 3 stupnja.
i to samo konjukcije i opozicije.

a ovaj odnos što nije bio platonski, jel bilo nekih značajnijih aspekata između planeta u sinastriji, bez antiscija?

kod mene je u 2 primjera bilo da u sinastriji nije bilo pokazatelja nikakve privlačnosti između nas, ali antiscije su mi sve razjasnile.
odnosi se nisu ostvarili.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 22:23   #5
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
uzimaju se samo mali orbisi, do 3 stupnja.
i to samo konjukcije i opozicije.

a ovaj odnos što nije bio platonski, jel bilo nekih značajnijih aspekata između planeta u sinastriji, bez antiscija?

kod mene je u 2 primjera bilo da u sinastriji nije bilo pokazatelja nikakve privlačnosti između nas, ali antiscije su mi sve razjasnile.
odnosi se nisu ostvarili.

Ne, baš slaba sinastrija, ali su postojale egzaktne opozicije njegovih antiscija venere i marsa i mojih natalnih venere i marsa i obratno!

Također, moja antiscija mjeseca je bila skupa s mojim vertexom egzaktno na njegovom
sj.čvoru u 5p! Ali smo imali i povezane srednje točke između sunca i mjeseca s natalnim planetima obostrano!

Evo, ova astrologinja piše o antiscijama i pače, uzima u obzir antiscije i po 6*:
http://www.darrelyngunzburg.com/PDFs...ts_website.pdf
straw20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 23:02   #6
ne znam, ja sam čitala da se samo mali aspekti uzimaju u obzir.
bit će da je to kao i sa aspektima u sinastriji, neki uzimaju samo egzaktne aspekte, a neki i šire.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 10:25   #7
Da li tranziti uticu na antiscije

npr. meni je antiscija Mo na Raka, pa da li tr Pl (praveci 180) odnosno tr Sa (sa tr 90 kad udje ponovo u Vagu) uticu na istu?

I koliko je bitno npr. ako je necija nat. Ve izmedju antiscije Mo/Ju i u drugom slucaju antiscija Sa na necijoj Ve?
interglossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:41   #8
Quote:
straw20 kaže: Pogledaj post
Recimo, vaš natalni mjesec jest na 5* 12' Vage. Od 29*60' oduzmete 5*12'
i dobijete - 24*48'. Dakle, kada pogledate u tabelu, vidjeti ćete da je antiscija vage - riba. Dakle, vaša solsticijska točka mjeseca je na 24*48' ribe.
Sada tu poziciju poređujete s natalnim planetima partnera.
Isti način izračuna vrijedi i za ostale planete u natalu.
Meni ovdje zaista nije ništa jasno:

Sad sam pročitala da se antiscije određuju tako da razdjelimo zodiak na dva djela, primjer je bio mjesec na 17° djevice , antiscijski na 13 ne riba nego ovna, znači znak naprijed od opozicije naravno onda dođe inkonjukcija djevica-ovan.

Ovdje sad čitam mjesec na 5°12' vage, a antiscijki na 24°48' riba, znači opet inkonjukcija samo ovdje je znak nazad vaga-riba

Sve to primjenila sam na vlastiti mjesec na 3°46' škorpiona po obadvije metode:

1.znak naprijed antiscijski mjesec mi dođe na 26°54' Blizanca

2.znak nazad (po ovoj metodi) antiscijski mjesec mi dođe na 26°14' ovna


Jel mi može tko reći gdje mi se na kraju nalazi taj antiscijski mjesec?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 02:02   #9
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Meni ovdje zaista nije ništa jasno:

......Sve to primjenila sam na vlastiti mjesec na 3°46' škorpiona po obadvije metode:
....Jel mi može tko reći gdje mi se na kraju nalazi taj antiscijski mjesec?
Vega, gore u jednom postu su ti dani antiscijski parovi (blizanac-rak,lav-bik itd da ne pišem sve).

Dakle, tebi je natalni mjesec u škorpionu, a to znači da se njegova antiscija nalazi u vodenjaku i samo se tamo može nalaziti i nigdje drugdje.
Kako sad da utvrdiš na kome stupnju vodenjaka se nalazi?

Svaki znak se sastoji od 30 stupnjeva,to ćemo lijepo preračunati u 29:60 (da nam bude lakše računati 'pješke').I sad kad utvrdimo u kojem znaku se nalazi antiscije svake naše natalne planete(oni gorespomenuti parovi znakova) onda ćemo od ovog broja koji sam ti ja gore navela oduzeti broj/stupnjeve na kojem se nalazi neka naša natalna planeta za koju hoćemo odrediti njezinu antisciu.

To u tvom slučaju za mjesec znači sljedeće...

-utvrdili smo da je je antiscia u vodenjaku,sad idemo utvrditi na kome stupnju.

Od broja 29:60 oduzmeš broj 3:46(stupanj na kome se nalazi tvoj mjesec)
29:60
- 3:46

i dobiš 26:14 i to ti je stupanj vodenjaka na kome se nalazi antiscia tvog natalnog mjeseca.Dakle antiscijski natalni mjesec ti je na 26:14 vodenjaka.
U opozitnom znaku od toga ti se nalazi contraantiscia(dakle kod tebe je contraantiscia natalnog mjeseca na 26:14 lava).

Ja osobno ih koristim jedino u horarnoj astrologiji, u natalnoj, moram priznati nisam pobliže proučavala njihovo djelovanje.
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 16:20   #10
koga zanima - antiscije su sjenke planeta i veoma su jake na nesvjesnom nivou. na njih bi u svakom slučaju trebalo obratiti pozornost jer daju odgovor na natalni položaj planeta - dakle prati se u koji znak su otišle, kako se taj planet tamo osjeća te polje u kom jesu i prave li opoziciju ili konjunkciju s nekim natalnim planetom.

aktiviraju se tranzitima - ali samo konjunkcijama i opozicijama - orbis najviše 1*.

u sinastrijama su također jaki pokazatelji odnosa!
da igual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 18:49   #11
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Vega, gore u jednom postu su ti dani antiscijski parovi (blizanac-rak,lav-bik itd da ne pišem sve).

Dakle, tebi je natalni mjesec u škorpionu, a to znači da se njegova antiscija nalazi u vodenjaku i samo se tamo može nalaziti i nigdje drugdje.....
Enil, hvala ti ja sam išla drugačije računati, a zanemarila sam antiscijske parove, jer sam se vodila za informacijom da se zodiak podjeli na 2 dijela, ali ok sad znam i za druge planete

Hvala, još jednom
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.