Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 21:46   #21
E, to mi je prošlo kroz glavu. Šta misliš je l' moguće da je Wheatley popalio ideju iz toga? Mislim, smijemo se, hi-hi-hi, ali imao je Srpski film nekakvu prođu u Britaniji. Kao.
LouReeth is offline  
Old 01.01.2012., 22:37   #22
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Pogledao si ga do kraja samo zbog Megan Fox inace bi odustao!
Ajd sad, svi smo gledali zbog Megan.

Iskreno, ja sam od Diablo Cody očekivao nešto scenaristički žešće, a u filmu, osim par duhovitih dijaloga, sve drugo je prilično bezveze.
dng3 is offline  
Old 01.01.2012., 23:22   #23
Upravo gledao "The Great Escape".

Odličan film...ovo mi je vjerojatno treći put da ga gledam, ali isplati se...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 01.01.2012., 23:32   #24
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
E, to mi je prošlo kroz glavu. Šta misliš je l' moguće da je Wheatley popalio ideju iz toga? Mislim, smijemo se, hi-hi-hi, ali imao je Srpski film nekakvu prođu u Britaniji. Kao.
Popalio ili ne, bolje je ovo od "Srpskog filma" (što i nije neko dostignuće).
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2012., 23:33   #25
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Popalio ili ne, bolje je ovo od "Srpskog filma"
Nije.
OGM SA86 is offline  
Old 01.01.2012., 23:38   #26
Quote:
xAragonx kaže: Pogledaj post
Pogledao si ga do kraja samo zbog Megan Fox inace bi odustao!
Ae, niti da bi

Sad sam upravo odgledao jedan film, jedan od onih koji spadaju u onu ne-mogu-vjerovati-da-to-nisam-vidio-prije kategoriju. Radi se o Taking Woodstock [2009], meni osobno jedan od najboljih filmova koje sam pogledao. Još nešto što ne mogu vjerovati je da je film na IMDB ocijenjen sa samo 6.7. Po mom mišljenju, definitivno preniska ocjena. Ja mu dajem 9/10 zbog snažne poruke, odlične glume i onog ugodnog laid back osjećaja prilikom gledanja. Jednostavno, film nabijen pozitivnom energijom.

Dakle, ukratko najkraće, u središtu radnje je običan momak koji vodi obiteljski motel pred bankrotom u Njujorškoj provinciji po imenu Elliot Teichberg [Demetri Martin], te igrom slučaja postane jedan od organizatora i "glavnih odgovornih" za održavanje THE Woodstocka. Sve ostalo je povijest...
Moja najtoplija preporuka za ekipu u tom fazonu, a i za sve ostale.

IMDB:
http://www.imdb.com/title/tt1127896/

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=TlLD_7k68BM
GrIngoo is offline  
Old 02.01.2012., 00:27   #27
mogli ste staviti neki znakic kod teme da lakše upadne u oci u odnosu na druge teme..? ..ipak je ovo centralna tema topika
Paskaneman is offline  
Old 02.01.2012., 00:32   #28
Jutros sam na njemačkom RTL-u gledala odličnu američku komediju "Idiocracy", s Lukeom Wilsonom u glavnoj ulozi.

Na početku filma, u sadašnjosti, mladić Joe i prostitutka Rita odabrani su za sudjelovanje u eksperimentu, te su stavljeni u hibernaciju. No igrom slučaja eksperiment je zaboravljen, pa se njih dvoje bude iz hibernacije 500 godina kasnije. Komedija pokazuje sliku budućnosti našeg svijeta kakva bi se mogla i ostvariti, s obzirom na današnje vrijednosti i interese ljudi. Naime, film prikazuje Ameriku 500 godina u budućnosti, gdje žive ljudi izrazito niske inteligencije...

Preporučam vam da pogledate ovaj film!

Zadnje uređivanje Ela Manu : 02.01.2012. at 00:43.
Ela Manu is offline  
Old 02.01.2012., 00:34   #29
Easy A (2010)

..simpatična tinejđerska komedija sa puno boljim humorom i glumačkom postavom nego večina uradaka iz tog žanra..Emma Stone je definitivno jedna od najtalentiranijih mladih glumica,zbog nje ovaj film ima ocjenu više nego bi imao bez nje..nije standardna holivudska ljepotica,al ima nešto privlačno u njoj..

Amadeus (1984)

..pravo remek djelo,uopće me ne čudi da je ovaj film pokupio 8 Oscara!..fenomenalan tempo (od laganog i razigranog početka,pa do napetog i mračnog kraja),fenomenalna gluma i karakteri likova,kostimi,slika,muzika,ma sve u ovom filmu savršeno funkcionira..kroz film nam Antonio Salieri govori svoje viđenje Wolfganga Amadeusa Mozarta,kojem se beskrajno divio,ali isto tako je bio bolesno zavidan..jedan od najboljih filmova koje sam pogledao..

The Help (2011)

..film o problemima i podcjenjivanjima koje su tamnoputne kućne pomoćnice imale šeszdesetih u Americi,gdje su bivale podcjenjivanje,omaložavane i zlostavljane od njihovih poslodavaca..u filmu se ponovo pojavljuje Emma Stone koja je potvrdila moje mišljenje da se radi o fenomenalnoj glumici,iako su ovdje zapravo sve glumice odradila sjajan posao..film sa snažnom porukom da se treba zauzeti za svoja prava,treba se odvažiti i preuzeti incijativu..iako zamjeram filmu poneke karikaturalne likove,film ostavlja dosta jak i pozitivan dojam,tako da ga slobodno mogu proglasit jednim od najboljih ostvarenja godine..
david_1991 is offline  
Old 02.01.2012., 01:21   #30
In Bruges - solidno, ali dosadno. Definitivno previsoka ocjena na IMDbu. (6.7/10)

Sherlock Holmes(2009) - nije mi sjeo. Svidja mi se pocetak, a poslije tako tako. (6.5/10)

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides - solidna zabava, ali mi taj serijal nije jedan od drazih. Ne znam koju ocjenu da dam filmu, nek bude ona s IMDb-a.

50/50 - Dobra, iskrena drama, na trenutke mlaka. (7/10)
N-dizajn is offline  
Old 02.01.2012., 01:56   #31


Uobičajeni, prilično prosječan, visokobudžetni akcijski triler u obliku viktorijanske igre mačke i miša. Možda nije karakterno "onaj" Sherlock koji svima padne na pamet kad ga se spomene, ali u 2011. godini, kad Conan izbjegava šrapnele u bullet timeu, malo je nerealno očekivati nešto suptilnije.
Promatran neovisno o klasičnom Sherlocku, radi se o filmu simpatičnih likova (pogotovo karizmatičnog Iron M-, ovaj, R. Downeya) i dobre glazbe, nespretno nabacanih akcijskih sekvenci, pomalo nezanimljive priče i, generalno, opasnosti od ponavljanja originala.

Negdje 2.5-3/5




Biografski dramedy odličnih karakternih uloga i vizualnog stila. Giamatti rastura, a prilično je zanimljivo gledati kako su se u film posložili arhivski snimci s odigranim djelovima.
Unatoč svoj sili antikonformizma i snobizma glavnog lika i tematike, film na kraju ipak zezne samog sebe pa se pretvori u ono što Pekar, autor originalnog stripa i glavni lik, cijelo vrijeme anatemizira, tj. očekivanu, woodyallenovsku priču o revitalizaciji i sort-of-a-happy-endingu još jednog sociopata. Ili je poanta bila reći da takvi ni ne postoje?

4/5
Aerial_51 is offline  
Old 02.01.2012., 12:30   #32
Lars and the real girl
http://www.imdb.com/title/tt0805564/ , meni 4/10, malo čudnjikav film, odgledala sam do kraja jer me zanimalo dokle će ići to ludilo

Ghost writer
http://www.imdb.com/title/tt1139328/, politički triler,mračna atmosfera, meni dobar. 7/10

New years eve
http://www.imdb.com/title/tt1598822/, žali bože utrošenog vremena i para. očajan, čak i meni koja volim takve glupe filmove. 2/10

Zadnje uređivanje carrie_b : 02.01.2012. at 12:36.
carrie_b is offline  
Old 02.01.2012., 12:33   #33
What's Eating Gilbert Grape

Lijep je to obiteljski filmić, topao, ali i i prilično turoban i siv. Možda bi moj dojam bio bolji da gledanje nisam razvukla u dva dana; naprosto, film mi je prespor i nedovoljno zanimljiv da bi me sasvim uvukao u priču. Nisam sigurna što je to što mu fali, jer inače nemam problema s nedogađajnim filmovima, ali ovaj mi je nekako zaboravljiv. Čudno, s obzirom na to koliko ga ljudi navodi kao najdraži film.

Glumci svi dobro odradili svoje, a moram se pridružit hvalospjevima na račun tada još tinejdžera DiCaprija, koji je stvarno rasturio u ulozi mentalno zaostalog klinca.
Inconnu is offline  
Old 02.01.2012., 13:23   #34
The power of one (Snaga jednoga, Moć pojedinca): http://www.imdb.com/title/tt0105159/

Sinoć na RTL2. U jednom dijelu filma pojavljuje se i poznati Morgan Freeman. Glumi ulogu zatvorenika prema kojem se vojnici, kao i prema ostalim pripadnicima afričkih plemena, grubo i nasilno ponašaju. U centru pažnje kroz čitav film je dječak, bjelac, koji je upoznao crnce, razumije ih i govori Zulu. Pokušava ih naučiti pisati i čitati. U tome mu pomaže i djevojka koja na kraju filma nastrada od udarca jednog od vojnika.
Film govori o rasizmu, mržnji, ali i o pojedincima koji se trude da promijene svijet čak i kada se to čini nemoguće.
Crnci slave dječaka koji se odrekao studija na Oxfordu i zovu ga Tvorcem Kiše. Tvorac Kiše je onaj tko smiruje nemire među ljudima.
Film me duboko dirnuo jer prikazuje svu okrutnost, vrlo realno, bjelaca nad crncima. Predlažem da podgledate i da preporučite ljudima oko sebe.
Lozimka is offline  
Old 02.01.2012., 13:47   #35
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
What's Eating Gilbert Grape

Lijep je to obiteljski filmić, topao, ali i i prilično turoban i siv. Možda bi moj dojam bio bolji da gledanje nisam razvukla u dva dana; naprosto, film mi je prespor i nedovoljno zanimljiv da bi me sasvim uvukao u priču. Nisam sigurna što je to što mu fali, jer inače nemam problema s nedogađajnim filmovima, ali ovaj mi je nekako zaboravljiv. Čudno, s obzirom na to koliko ga ljudi navodi kao najdraži film.

Glumci svi dobro odradili svoje, a moram se pridružit hvalospjevima na račun tada još tinejdžera DiCaprija, koji je stvarno rasturio u ulozi mentalno zaostalog klinca.
slazem se, di caprio je skoro jedino sta mi valja u tom filmu...6/10
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Old 02.01.2012., 13:54   #36
Just Married (2003) - dosadnjikava i predvidljiva romantična komedija sa Asthonom Kutcherom i pokojnom Brittany Murphy, a šta reći lijepša polovica me natjerala.. 3/10

The Great Escape (1963) - odličan film, zasluženo u TOP 250 na imdb-u, radnja se odvija u nacističkom logoru gdje su zarobljeni britanksi i američki pukovnici, klasik i jedan od filmova koje se može puno puta pogledati a da ne dosadi 9/10
Ikstomi is offline  
Old 02.01.2012., 14:25   #37
"Fair Game" - odličan film prema istinitim događajima o zakulisnim igrama u CIA-i i Bijeloj kući prije američke invazije na Irak, te o laganju američkoj javnosti o tome da Saddam posjeduje biološko oružje... Kvalitetno napravljeno, napeto, Sean Penn i Naomi Watts izvrsni u glavnim ulogama.

"Two Mules for Sister Sara" - nakon što spasi redovnicu prvo od silovanja od strane nekih probisvjeta, a potom i od francuske vojske koja je traži zbog pomaganja meksičkim revolucionarima, plaćenik Hogan shvati da bi mu mogla koristiti u njegovim planovima, te je povede sa sobom... Simpatična western komedija koja prvenstveno funkcionira zbog izvrsne kemije između Clinta Eastwooda i Shirley MacLaine.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 02.01.2012., 15:32   #38
Home Alone (1990) i Home Alone 2: Lost in New York (1992) su prvi filmovi koje sam odgledao u novoj 2012-oj god. Sam u Kuci 1 mi je najdrazi Christmas/Xmas film. Sam u Kuci 2 mi je jednako drag ali mi je prvi ipak bolji i drazi.
Pored odlicne Bozicno-Novogodisnje atmosfere koju oba filma poseduju imaju i fenomenalne krajeve koji nikad nece prestati a mi budu smesni. Naravno Macaulay Culkin je maestralan u ulozi decaka Kevina, takodje su i lopovi bili fantasticni i koliko god se trudio da se odlucim ko mi je smesniji Hari ili Marv ne uspeva mi jer su mi jednako smesni. Ovo su meni vec sada kultni comedy-Xmas filmovi.

Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
The Great Escape (1963) - odličan film, zasluženo u TOP 250 na imdb-u, radnja se odvija u nacističkom logoru gdje su zarobljeni britanksi i američki pukovnici, klasik i jedan od filmova koje se može puno puta pogledati a da ne dosadi 9/10
Na IMDb je na mestu/poziciji 110 dok je kod mene u TOP 100 jer smatram ga jednim od 100 najboljih filmova ikada, ocenio sam ga 10/10 jer je remek-delo i cisto savrsenstvo.

Inace gledao sam ga vise puta.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 02.01.2012. at 15:37.
Jacob J. Harper is offline  
Old 02.01.2012., 16:46   #39
Moneyballa (2011) - Pogledao sam u životu milijun ovakvih sportskih drama, ali se još uvijek zna desiti da me neka baš pogodi u žicu. Čak mi je i nepoznavanje pravila bejzbola unijelo dodatnu čar u film . Scenarij i kamera prejebeni, gluma by the book, s tim da je Pitt totalno kulerski iznio ulogu. Nije njegova najbolja uloga, ali i dalje vrlo dobra.

8/10
shoei is offline  
Old 02.01.2012., 19:03   #40
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
slazem se, di caprio je skoro jedino sta mi valja u tom filmu...6/10
Dobar je to film. Vrlo.

BTW: Malo mi je glup ovaj novi naziv topica impresije. Svježe pogledani film
To me, neznan kako, uvik podsjeti na sir.
mUrMillo hRnIć is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.