Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2008., 12:22   #1
Oni gluhi, a mi ih ne primjećujemo: Je li sluh potreban za ljubav?

Zbog kompleksnosti tematike, dugo sam razmišljala na koji PDF postaviti ovakvu temu ali kako sam najčešće upravo na LJES-u usuđujem se modificirati je da tu (barem malo) i pripada.
Naime, u svojoj svakodnevici u kontaktu sam sa gluhim, nagluhim i gluhoslijepim osobama. Zbog svoje ljubavi prema tim ljudima često sam bila neshvaćena ali i podržana upravo od strane tzv. čujućih osoba. Imala sam priliku upoznati njihov mali Svijet i spoznati barem dijelom problematiku koja ih konstantno muči – nerazumijevanje i izrugivanje.
Osim šta im je život jeben po pitanju traženja posla, prihvaćenosti općenito u zajednici, odlasku k liječniku i svemu onom što je za nas „normalno“ nekolicinu muči i problematika Ljubavi.
Gluhi ljudi tražit će partnera među gluhima upravo zato što ih čujući ne žele ili smatraju manje vrijednima. Njihova djeca (čujuća uglavnom) rađat će se u zajednici u kojoj se ne čuje ni njihov smijeh ni njihov plač. Prve riječi djeteta roditelji neće čuti a ovisit će o barem maloj pomoći čujućih.
Znam da je većinom odgovor negativan ali bi li vi bili u stanju prihvatiti gluhu osobu za partnera? Primiječujete li uopće predivne gluhe cure i zgodne gluhe momke oko sebe? Bi li bili u stanju posvetiti godine svog života učenju Hrvatskog znakovnog jezika u ime Ljubavi? Možete li ih voljeti?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:24   #2
Ovo je teška tema i teško pitanje.
Ali da, mislim da bih mogla voljeti gluhog čovjeka.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:27   #3
kad je ljubav u pitanju nikad nisam isključiva

znam da sam u stanju voljeti bez uvjeta
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:27   #4
ne znam
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:29   #5
taf van...
iako se divim ljudima kao sto si ti, iskreno, ne znam da li bi mogla...
mozda, ali sad ne bih mogla tvrditi sa sigurnoscu
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:30   #6
Nisi jedina koja je o tome razmišljala..
razmišljao sam i ja o tome..i postavljao unutarnje pitanje.. i da, mogao bih...
često prolazim britanskim trgom, svakodnevno barem 2 puta, i uvijek vidim ispred centra slave raškaj, gluhonijeme osobe, i ne rijetko ima zgodnih, lijepih cura..
isto pitanje može se postaviti i za slijepe osobe...
to su teške, komplicirane stvari..i ja se divim njihovom umijeću i voljom za život, za rad, za željom pripadnosti..ne mogu ni zamisliti kako je njima u životu, i kada s epostavljam u njihovu situaciju, vjerojatno kao i većina koja je o tome razmišljala, mislim da ne bih imao volje, snage za životom, barem normalnim, ili što normalnijim...
Smatram kako se te osobe, ne znam kako d aovo kažem.. više ljudi nego mi.. djeluju neiskvareno..naivno u onom pozitivnom smislu te riječi...
sretne su, barem pokušavaju biti sretne, što su živi, i žive svoj život i u njemu uživaju koliko mogu i kako mogu, i veseli ih...
__________________
ši muvz in mistirijz vejz
lexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:30   #7
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ovo je teška tema i teško pitanje.
Ali da, mislim da bih mogla voljeti gluhog čovjeka.
Bi li se u ime te ljubavi bila u stanju oduprijet svima onima kod kojih bi naišla na osudu i nerazumjevanje?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:30   #8
Ne znam nikoga tko je gluh i ne znam kako bih se u takvoj situaciji postavila... Nikad ne znaš dok se ne dogodi..mogu ja sad pričati i pisati da bih i da ne bih.... a u takvoj situaciji?hmmmm
Nemam pojma.....
Vjerujem da je ljubav slijepa i da svašta činiš zbog nje...........
ali...ne znam.........za sada.
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:31   #9
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Bi li se u ime te ljubavi bila u stanju oduprijet svima onima kod kojih bi naišla na osudu i nerazumjevanje?

evo i ja ću odgovorit

veliko DA
__________________
DJELA ČESTO GOVORE ONO ŠTO SE RIJEČIMA NE MOŽE IZREĆI
poduzetna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:31   #10
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Bi li se u ime te ljubavi bila u stanju oduprijet svima onima kod kojih bi naišla na osudu i nerazumjevanje?
Znam da kod svojih bližnjih ne bih naišla na osudu i nerazumijevanja jer nisu takvi ljudi, a za one ostale, sitne duše, čovječuljke, me boli kurac.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:34   #11
Ovo je jako teško pitanje i neznam odgovor!
Nikad se nisam srela sa gluhim osobama u društvu i neznam kako bih reagirala da mi se takav čovjek svidi u tom smislu.
Sigurno ga ne bih omalovažavala ili zanemarivala,ali da li bih bila dorasla toj situaciji i da li bih se mogla prilagoditi njegovim potrebama,stvarno ne znam!
__________________
BITI KONTROLIRAN OD SAMOG SEBE NAJVEĆI JE ŽIVOTNI USPJEH!
playback is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:35   #12
Pretpostavljam da bi mu druga osjetila bila izraženija, njuh, dodir...bilo bi zanimljivo.
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:36   #13
nisam ni slutio koliko je to različit svijet od svijeta čujućih dok mi nisi objasnila...

prava ljubav nema granica, no ne znam ni sam bi li sam sebi u tom slučaju postavio zapreku...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:37   #14
Nisam u dodiru sa takvim ljudim. Recimo relativno sam mlad i krećem se tamo di zalaze i drugi mladi ljudi, a na tim mjestima nema slijepih sigurno a gluhih mozda i ima.

Hocu rec neki su mali nesrecu,a neki ne. Drustveno kretanja takvih ljudi je ograniceno stoga je logicno da oni traze partnera kojeg mogu upoznati u svom krugu kretanja. Tu se i nađu ljudi kao ti, koji radi s tim ljudim, možda nesto rodbine i to je to. Mislim da ti tu nista ne mozes napravit, to je tako i uvijek ce bit tako.

Koja je poanta ovog posta?
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:37   #15
Quote:
lexus kaže: Pogledaj post
...često prolazim britanskim trgom, svakodnevno barem 2 puta, i uvijek vidim ispred centra slave raškaj, gluhonijeme osobe, i ne rijetko ima zgodnih, lijepih cura...
Jel ti IKAD palo na pamet da bi s takvom curom mogao biti u vezi?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:39   #16
Da, mogla bih.
Odrasla sam uz gluhu osobu i poznati su mi njihovi problemi.
Hibridni Pogon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:40   #17
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Jel ti IKAD palo na pamet da bi s takvom curom mogao biti u vezi?
Sa gluhonijemom da, sa slijepom ne. Osobno kad bi bira slijep ili guh, radije gluh.
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:40   #18
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Znam da kod svojih bližnjih ne bih naišla na osudu i nerazumijevanja jer nisu takvi ljudi, a za one ostale, sitne duše, čovječuljke, me boli kurac.
potpisujem!!!
_smr_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:40   #19
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Jel ti IKAD palo na pamet da bi s takvom curom mogao biti u vezi?
da
__________________
ši muvz in mistirijz vejz
lexus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:41   #20
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Znam da kod svojih bližnjih ne bih naišla na osudu i nerazumijevanja jer nisu takvi ljudi, a za one ostale, sitne duše, čovječuljke, me boli kurac.
Vidiš, moji doma (koliko god se pozivali na čovječnost i Božju ljubav) nemaju razumijevanja za moj prijateljski odnos s njima i angažman u njihovim životima a možeš onda mislit kako bi bilo da im je zet (na)gluh ili gluhoslijep.

S druge strane, prije neki dan sam doživila situaciju u kojoj se otac nagluhe djevojke protivi njenoj vezi sa nagluhim momkom. Zajebana situacija u kojima se ističe ono - Meni ih je žao ali dalje od mene. -
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger