Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2009., 23:25   #41
Nije bila viroza bilo je to od cjepiva.
Tempica je trajala dva dana s tim da je prva noć bila s najvišom temp od 38.9.
Sve me strah druge ture na koju idemo iza 8.2.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:34   #42
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Mandy, jeste se cijepili prevenarom?mi ćemo sutra. nadam se da neće biti reakcije.

Lavice, koliko je trajala temp ili je to bila viroza?
nismo još...prošli tjedan se cjepili redovno sa 5u1 pa sad čekam da to cjepivo odradi svoje....cjepit ću ga sljedeći mjesec..

sretno sutra...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 13:29   #43
Quote:
mariela1982 kaže: Pogledaj post
Cijepljenje protiv Streptococcus pneumoniae - pneumokoka zato što Pneumo 23 nema učinka kod male djece mlađe od 2 god, a kod starije se djece preporuča kombinacija oba cjepiva zato što Prevenar razvija jači i dugotrajniji imunitet za ovih 7 najčešćih vrsta pneumokoka dok s Pneumo 23 dobiva se nešto šira zaštita.
Polisaharidno konjugirano cjepivo protiv pneumokoka štiti od 7 tipova. Koristi se za cijepljenje dojenčadi i male djece od 2 mjeseca do 2 godine starosti i kod prethodno ne cijepljene djece starosti od 2-5 godina.

Ovo je skroz glupo.....ne zelim riskirat, al kaj mi onda treba 1000kn za ta cjepiva??????????


A opet koji k je sad ovo --> Polisaharidno cjepivo

Cijepiti se mogu djeca starija od 2 godine. Zdravoj se djeci preporuča samo jedna doza cjepiva.

Loooooooda sam od ovog.....novchano, psihichki i fizichki (vishe che jadna Zuflja bit nego ja...uf).....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 14:15   #44
mah, ja sam odustala od svega, cijepit ćemo samo sa 6u1 i to je to, nikakvi pneumokoki i ini. ni sad ni sa dvije godine. dosad je dobila dvije doze 6u1, još jednu sa 7 mjeseci i još jednu sa 2 godine i to je to od našeg cijepljenja.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 15:45   #45
PiaLolla, vi dosad niste nis placali cjepiva, osim Priorixa?
Ak niste, onda nemojte ni sad, uzmite 5u1 koje vam pedijatrica nudi.

Sto se tice cijepljenja protiv pneumokoka...
Prevenar+Pneumo23: jaca zastita (i vise para. bar 1000kn, a mozda i 1500)
Samo Pneumo23: slabija zastita.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:06   #46
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
PiaLolla, vi dosad niste nis placali cjepiva, osim Priorixa?
Ak niste, onda nemojte ni sad, uzmite 5u1 koje vam pedijatrica nudi.
Plachali smo mozda dva/tri puta cjepiva.....recheno nam je da kao "prochishchena" koshaju - cca oko 200kn, neprochishchena su besplatna....kada je bila opcija prochishcheno uzimali smo ta

Nova pedica nudi cjepivo od 400kn ili besplatno preko hzzo.....kao recheno je da sami odluchimo....i ja sad neznam kaj????

Jel itko uzimao besplatno i koja je razlika...nikako da nadjem usporedbe i iskustva????
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 20:09   #47
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Polisaharidno konjugirano cjepivo protiv pneumokoka štiti od 7 tipova. Koristi se za cijepljenje dojenčadi i male djece od 2 mjeseca do 2 godine starosti i kod prethodno ne cijepljene djece starosti od 2-5 godina.

Ovo je skroz glupo.....ne zelim riskirat, al kaj mi onda treba 1000kn za ta cjepiva??????????


A opet koji k je sad ovo --> Polisaharidno cjepivo

Cijepiti se mogu djeca starija od 2 godine. Zdravoj se djeci preporuča samo jedna doza cjepiva.

Loooooooda sam od ovog.....novchano, psihichki i fizichki (vishe che jadna Zuflja bit nego ja...uf).....
Ne znam u čemu je problem? Evo možda malo jasnije objašnjenje: Streptococcus pneumoniae ili pneumokok je jedna od bakterija koje imaju polisaharidnu kapsulu oko same stanice bakterije zbog čega ona ima veću patogenost, a pogotovo kod male djece koja zbog još nerazvijenog imunološkog sustava ne mogu razviti protutijela na polisaharidne antigene. U tu skupinu spadaju i Haemophillus infulenzae (cijepi se u RH, jedna od komponenta u cjepivu 5u1), meningokok te još neke druge bakterije. Zbog toga su djeca češće podložna bolestima uzrokovanim bakterijama s polisaharidnom kapsulom.

Od tuda dolaze i oni polisaharidi koji se nalaze u cjepivima... Polisaharidno cjepivo, razvijeno prije 30ak godina sadrži samo polisaharide 23 tipa pneumokoka tako da dojenčad i mala djeca zbog nerazvijenog imunološkog sustava ne stvaraju imunitet (djeca do 2 god.) ili stvaraju slabiji imunitet ( djeca od 2 do 5 god.) nakon što se cijepe s ovim cjepivom.
Konjugirano polisaharidno cjepivo razvijeno prije 10ak godina, sadrži isto polisaharide, ali 7 tipova pneumokoka te su oni spojeni (konjugirani) s proteinom pri čemu nastaje kompleks koji omogućuje da i dojenčad i mala djeca do 5 god. stvore protutijela na polisaharide te se mogu puno uspješnije boriti protiv ovih bakterija.

Nažalost, niti jedno od ova dva cjepiva (ni polisaharidno ni konjugirano) nije besplatni u RH za zdravu djecu, dok je za rizične skupine djece (koje imaju određene bolesti) cjepivo besplatno. Ali oba cjepiva su registrirana i ispitana u RH tako da svaki roditelj koji želi može zaštiti svoje dijete i od ove bakterije, ali mora platiti cjepivo ako dijete nije u nekoj od rizičnih skupina.

Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
uklonjen citat
Što se tiće opravdanosti cijepljenja uopće i utjecaja na neke bolesti od kojih su prije nekoliko desetljeća ljudi još uvijek umirali, a sada mlađe generacije za te bolesti niti ne znaju jer su iskorjenjene, mislim da se tu protiv cijepljenja ne može reći ništa protiv. Japan cijepi već od najmanje dobi... http://idsc.nih.go.jp/vaccine/dsched..._050729rev.gif

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 19.08.2012. at 01:17. Reason: uklanjanje citata obrisanog posta
mariela1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:40   #48
ne znam da li Wedding čita ovu temu ali me zanima da li je ipak odlučila cijepitu B protv rota virusa?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:31   #49
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ne znam da li Wedding čita ovu temu ali me zanima da li je ipak odlučila cijepitu B protv rota virusa?
hej evo me.....citam ti misli...ma nisam cjepila jer sam u cajtnotu tj. kako smo svi doma bili pod gripom u 1 mjesecu tako da nisam ni zvala pedicu zbog toga a sad putujemo na skijanje pa opet nista, tako da je sve ostalo na starome
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:42   #50
Ima netko iskustva s Prevenarom?

Mi mislimo sutra na prvu dozu.

Planiram ga od jeseni dati u jaslice pa mislim da je ovo neloš potez radi svih tih prehlada, infekcija etc.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 16:04   #51
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s Prevenarom?

Mi mislimo sutra na prvu dozu.

Planiram ga od jeseni dati u jaslice pa mislim da je ovo neloš potez radi svih tih prehlada, infekcija etc.
cvjetići su cjepljeni, mi nikako da se cjepimo od boleština..tj čekam da bude zdrav bar tjedan dana pa da ga cjepim..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:03   #52
yes, mi danas dobili drugu dozu Prevenara , a u pon krećemo u jaslice..
mislim da je dobar potez cijepit ih sa tim prije jaslica
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:26   #53
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s Prevenarom?

Mi mislimo sutra na prvu dozu.

Planiram ga od jeseni dati u jaslice pa mislim da je ovo neloš potez radi svih tih prehlada, infekcija etc.

Mi smo se cijepili prije dva dana...s tim da je isti dan dobio Rotu oralno i 5u1...cist malo mu je bila povishena temperatura...dala sam mu paracetamol..bio je ok..normalno je jeo i spavao... za mjesec dana sljedeca doza...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 20:39   #54
S obzirom da će J na jesen u jaslice ( ako ga prime ) da li mi je za Rotu dovoljno na ljeto ili da to riješim skupa s Prevenarom?

Koliko košta Rota cjepivo?
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 23:27   #55
mi primili ovih dana i drugu dozu prevenara i sve ok. nikakva reakcija.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:26   #56
Danas sam curu cjepila sa drugom dozom prevenara i zaboravipa sam pitati pedicu kad ide treći put ili dal se uopće cijepi treći put ( mislim da da).
Jel zna ko?
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:29   #57
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ima netko iskustva s Prevenarom?

Mi mislimo sutra na prvu dozu.

Planiram ga od jeseni dati u jaslice pa mislim da je ovo neloš potez radi svih tih prehlada, infekcija etc.
Moja najmanja je prije godinu dana zaradila bakteremiju i nakon 10 dana bolničkog lječenja je cijepljena i prevenarom (jedno mjesec-dva nakon izlaska iz bolnice). Nikakvih reakcija ni nuspojava nije bilo.

BTW, moji klinci su cijepljeni i Varilrixom (valjda sam dobro napisao). Isto bez nuspojava. Za one koji smatraju da je bolje da djete preboli vodene kozice, neka se raspitaju koliko je godišnje smrtnih slučajeva od te "bezazlene dječje bolesti" samo u HR.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:44   #58
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
BTW, moji klinci su cijepljeni i Varilrixom (valjda sam dobro napisao). Isto bez nuspojava. Za one koji smatraju da je bolje da djete preboli vodene kozice, neka se raspitaju koliko je godišnje smrtnih slučajeva od te "bezazlene dječje bolesti" samo u HR.
ja se raspitala ali kako cijepivo nije garancija da kozice neće preboliti mislim da je bolje da ih preboli kao mala nego da ih dobije kao velika...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:52   #59
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ja se raspitala ali kako cijepivo nije garancija da kozice neće preboliti mislim da je bolje da ih preboli kao mala nego da ih dobije kao velika...
Cijepljenje je sada u 2× jer je bilo nekoliko slučajeva oboljenja (iako u znatno blažem obliku).

Moji klinci (dvoje starijih) su otad bili najmanje deset puta među zaraznim klincima (rođendani, vrtić itd.) gdje su se svi klinci osim mojih (i još dvoje cjepljenih) razbolili u roku tjedan-dva.

A garancije ti nema ni za što. I znam zašto sam napisao o raspitivanju o broju umrle djece od vodenih kozica (podatak koji se skoro nikada ne spominje jer se nema koga kriviti).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 16:17   #60
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
I znam zašto sam napisao o raspitivanju o broju umrle djece od vodenih kozica (podatak koji se skoro nikada ne spominje jer se nema koga kriviti).
pa koji je broj? ako znaš reci nam.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.