Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 13:22   #21
anyone?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 14:39   #22
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
ovo mi je interesantno zazvučalo.
šta to znači da "šamani ne odlazi dolje, već dozivaju k sebi"?

da na neki način saznaš za njih onda kad ti stvarno trebaju ili šta...?
To bi otprilike značilo da šmni u svome radu teže osobe prizvati na put šamana, da budu aktivni a ne pasivni i čekati rješenja. Pošto su istovremeno svjesni materijalnog i duhovnog, ne gube vrijeme na uvjeravanja, podučavanja klasičnog tipa. Ako želiš naučiti od njih nešto, moraš zagaziti sam u vatru i vodu. A tada su uvijek uz tebe.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:19   #23
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
To bi otprilike značilo da šmni u svome radu teže osobe prizvati na put šamana, da budu aktivni a ne pasivni i čekati rješenja. Pošto su istovremeno svjesni materijalnog i duhovnog, ne gube vrijeme na uvjeravanja, podučavanja klasičnog tipa. Ako želiš naučiti od njih nešto, moraš zagaziti sam u vatru i vodu. A tada su uvijek uz tebe.
hm... zanimljivo. ali možeš li još malo pojasniti? šta oni zapravo rade i na koji način, kad se sretneš s njima? na koji način to misliš kad kažeš da će oni uvijek biti uz tebe kad "zagaziš u vatru i vodu"?

jesi li čula nešto o ovom nikoli v. za kojeg pitam?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:33   #24
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
hm... zanimljivo. ali možeš li još malo pojasniti? šta oni zapravo rade i na koji način, kad se sretneš s njima? na koji način to misliš kad kažeš da će oni uvijek biti uz tebe kad "zagaziš u vatru i vodu"?

jesi li čula nešto o ovom nikoli v. za kojeg pitam?
Poslužila sam se simbolikom, vatra i voda su simboli kreacije i diskreacije, znači promjene. Najbolje bi bilo da stupiš u kontakt s osobom koja te zanima pa ćeš moći udovoljiti svojoj znatiželji.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:41   #25
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Poslužila sam se simbolikom, vatra i voda su simboli kreacije i diskreacije, znači promjene. Najbolje bi bilo da stupiš u kontakt s osobom koja te zanima pa ćeš moći udovoljiti svojoj znatiželji.
hm, malo sam blesava . nije baš da mi je sasvim jasno.
ima li negdje za pročitati o tome opširnije?
kako razlikovati nekog šarlatana od "real thing"?

u biti nije mi baš ni jasno što bi bio šamanizam, slučajno sam došla na ovu temu.
nikad nisam razmišljala u tim kategorijama... naišla ovdje i vidjela da je sve to ovdje odijeljeno: vidovnjaci, šamanisti, iscjeljitelji, ono vamo-tamo... pojma nemam.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:50   #26
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
hm, malo sam blesava . nije baš da mi je sasvim jasno.
ima li negdje za pročitati o tome opširnije?
kako razlikovati nekog šarlatana od "real thing"?

u biti nije mi baš ni jasno što bi bio šamanizam, slučajno sam došla na ovu temu.
nikad nisam razmišljala u tim kategorijama... naišla ovdje i vidjela da je sve to ovdje odijeljeno: vidovnjaci, šamanisti, iscjeljitelji, ono vamo-tamo... pojma nemam.
Nisi 'slučajno' došla na ovu temu. Sve ima svoj razlog.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 16:11   #27
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Nisi 'slučajno' došla na ovu temu. Sve ima svoj razlog.
a šta - ti se baviš tak nečim ili imaš iskustava s tim? daj me još malo prosvijetli...
nemoj biti tako škrta na riječima.

P.S: stvarno si jako tajanstvena!!!!!
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 17:05   #28
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
a šta - ti se baviš tak nečim ili imaš iskustava s tim? daj me još malo prosvijetli...
nemoj biti tako škrta na riječima.

P.S: stvarno si jako tajanstvena!!!!!
Rosary, nema tu nike tajanstvenosti. Došla si na alternativno liječenje jer te to zanima iz samo tebi znanih razloga, znači nije slučajno. Forum je zadnje mjesto na kojem bi trebala tražiti terapeuta ili osobu koja te zanima. Eventualno možeš pokupiti neke informacije koje dobro profiltriraj, za vlastito dobro. Želim ti da nađeš ono za čime tragaš.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 17:38   #29
Ovo sam našla na netu o šamanizmu zvuci jako zanimljivo...http://sr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0a...o_le.C4.8Denje
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 17:41   #30
Legenda kaže da su u pradavno vrijeme početaka čovječanstva ljudi bili suočeni sa kaosom koji je vladao kako izvana, tako i u njima. Proganjali su ih demoni bolesti, gladi i smrti. Kako bi se spasili, zatražili su od Stvoritelja da im pošalje zaštitu od opasnosti. Božansko biće im pošalje Orla, no oni ga nisu htjeli prihvatiti budući da je bio «samo» ptica. Stvoritelj tada reče Orlu da Božansku zaštitu dade prvoj osobi koja će mu poželjeti dobrodošlicu, a desilo se da je to bila žena (da li je to možda bila Sloboda?). Orao je tada općio sa ženom i rođen je šaman, sin svjesnosti (Orao) i ženske energije ljubavi.


AFRIČKI ŠAMANIZAM

Ljudi su od pamtivijeka težili za iskustvima koja nadilaze svakodnevno budno stanje svijesti, tražeći odgovore o dubljem smislu života, o prirodi stvarnosti. Snovi i vizije su kreativne snage, simbolički jezik metafizike koji prepoznaju šamani i vidovnjaci. Pojam «trans» opisuje voljno promjenjeno stanje svijesti u kojemu se mijenja opažanje vremena i prostora, a osjetilni podaci se doživljavaju na drukčiji način. Stanje transa omogućava pristup univerzalnom polju svijesti, koje nadilazi individualno svjesno i nesvjesno. O postojanju i značenju univerzalnog polja svijesti govore različite drevne tradicije i suvremena učenja, koristeći pritom različite nazive Ulaženje u stanje transa je prirodna sposobnost čovjeka koja omogućava pristup različitim razinama svijesti i može energizirati, aktivirati urođenu snagu samo-iscjeljenja i otvoriti put unutarnjem kreativnom potencijalu.


Kakva su Vaša iskustva sa Šamanizmom, baš me zanima?
Mancy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 18:00   #31
s konkretnim šamanima nemam iskustva, no poznajem par ljudi koji naprosto imaju određene psihološke sposobnosti, a posebno empatiju prema ljudima, znanje o nekim prirodnim pojavama, i to znanje upotrebljavaju šireći ga drugima. konkretno, kad sam hodala po vatri, voditelj je bio doktor psihologije, koji je dugo učio, osim striktno svoje struke, i druge oblike pomaganja ljudima, danas je to hercik nazivati alternativom, ezoterijom, no to se ionako bazira na drevnim iskustvima, prenošenim usmenom predajom i praktičnim vježbama onim osobama koje same pokazuju interes i određene sposobnosti. ne može svatko biti šaman. ne može svatko čitati ljudski um, i ne može svatko utjecati na drugoga. danas ima puno kojekakvih samozvanih "stručnjaka " u raznim područjima parapsihologije, bez bazičnih prirodnih i društvenih znanja, priučeni šegrti jer su nešto čitali, čuli, pa otišli na tečaj da nauče. obično oni pravi pokazuju svoje sposobnosti dok su još mali., no pravu snagu dobivaju tek puno kasnije. ako i zanemarimo neke moći u djetinjstvu, nikad nije kasno da ih razvijemo.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 19:08   #32
ti si, maher-ica, sva vražja! i po vatri si hodala!

jesi čula za ovog stričeka nikolu gore?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:01   #33
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
ti si, maher-ica, sva vražja! i po vatri si hodala!

jesi čula za ovog stričeka nikolu gore?
ne, priča se samo po kuloarima, osobno ga ne znam, ne idem hodočastiti nikad. ako nekog takvog sretnem, zapravo takvi dolaze meni. ne znam zašto, ali već nekoliko ljudi iz te branše mi se prvo javilo. rekli su da sam ih pozvala. samo znam kad je bilo mjerenje osobnog energetskog polja, da se meni nitko nije približio na manje od metra. nisu mogli. no, ja sam svima stala tik do nogu. ha, vjerojatno imam puno špeka, pa se taj špek topi u nečijom blizini, pa taj osjeti previše topline, ha, ha.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:09   #34
ovo me zainteresiralo, ali ... hm, zašto su se ljudi koji imaju pozitivna iskustva s njim javili samo jednom (fala i savica)?

ako netko od forumaša ima više informacija neka nešto napiše. može i na PP.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 19:05   #35
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
ovo me zainteresiralo, ali ... hm, zašto su se ljudi koji imaju pozitivna iskustva s njim javili samo jednom (fala i savica)?

ako netko od forumaša ima više informacija neka nešto napiše. može i na PP.
Ma nemoj,evo ja se javljam drugi put
Ustvari ja sam "tito_i_partija" koji je pokrenuo ovaj thread ali sam u medjuvremenu izgubio
password za taj nadimak pa se javljam pod novim nickom "nisamodavle".
Da ti ja ukratko opisem svoja iskustva...
No prije toga da ti opisem svoj put do Nikole radi lakseg razumjevanja.
Prije ohoho godina sam se vukao od doktora sa desetak dijagnoza.Kljukali me tabletama
koje nisu mogle rjesit niti mrvicu moje probleme.Nakon nekoliko godina vucaranja po
bolnicama i jadnog zivota sam odlucio uvidjevsi da mi to ama bas nista ne pomaze kontaktirati
alternativu.
Imao sam srecu da sam u svom prvom susretu sa alternativnim lijecenjem naisao na covjeka koji
zna(posto je vecina muljatora)Doslovno zna,vidi...Znaci nema kod njega skrivanja,bacanja tarot karti,horoskopa...To rade amateri
koji niti sami sebi ne mogu pomoc.Ovaj vidi doslovno sve.
Tvoju proslost,buducnost,cita misli,cisti te...Mene je to fasciniralo posto nisam nikad prije dozivio nesto slicno.
I doslovno me ocistio.I zahvalan sam mu na tome jer onakav zivot kakav sam vodio je bio doslovno jadan.
No postojala je jedna stvar kod koje mi nikako nije mogao trajno pomoci a to je bolest zglobova.
Mislim nakon tretmana je bilo u redu neko vrijeme ali i sam mi je rekao da nikako
ne uspjeva trajno to maknut.
Bez obzira na moju zahvalnost prema njemu ipak sam se odlucio jos probat sa šamanom.
Prvi susret sa šamanom je bio isto tako fascinantan."Ordinacija" u kojoj radi podsjeca
na pravi indijansko samanski prostor sto ne cudi jer kolko sam cuo Nikola je godinama
zivio zajedno sa indijanskim samanima.Moram priznat da tako simpaticnog covjeka nisam nikada upoznao
i ne vjerujem da budem.
I tako on zvoni sa nekim zvoncicima ko za Bozic,malo mlatara po bubnju,nesto mrmlja...
i evo mene pet mjeseci nakon toga sa zdravim zglobovima i usput za poklon sam dobio
gratis izljecenje od grickanja noktiju i to spontano.A grizo sam ih otkad znam za sebe.
To je bio moj prvi i jedini susret sa šamanom Nikolom i nikad ga necu zaboravit.
Da sam ga vidio na ulici rekao bi klošar koji skuplja plasticne flase a u stvari
radi se o nekom tko je jedan od najvecih medju nama.Ne uzima lovu(sto mu je najveca greska)
za svoj rad.Raznorazni tarot majstori i slicni lajbeki dizu veliku lovu i grade ogromne kuce a taj čiča šaman koji
zna i ima veliko znanje ne uzima a tamani bolesti ko muhe.Ne naplacuje svoj rad i kolko znam
hoda prakticki bez icega po svijetu a paraziti to koriste i vecina mu ne ostavi nikakav dar
a rjesava im zivotne probleme.Strasno...Tek sad vidim da se tesko
bilo koji duhovni rad moze usporediti sa znanjima "primitivnih" naroda i njihovih samana.
Ekskalibur i slicne zapadne stvari ispadaju smjesne u usporedbi sa znanjima
duhovnih iscjelitelja "primitivnih" naroda.Ali to je samo moje iskustvo i mozda kriva percepcija
ali morao sam to rec.

Uglavnom,javljam se zbog neceg drugog.Nedavno sam zvao Nikolu i javio mi se neki covjek koji kaze
da Nikola ne radi posto ima problema sa nogom.
Bilo bi dobro da svi oni koje je izljecio (siguran sam da ih je bilo puno posto sam vidio
u samo jednom susretu da radi cuda)da ga bar sad nazovu i pitaju kako je i jel mu nesto treba
jer kolko znam covjek zivi sam.Mislim da ste mu duzni bar toliko svi oni koje je besplatno izljecio....

Lijep pozdrav!
nisamodavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 12:40   #36
Quote:
nisamodavle kaže: Pogledaj post
Ma nemoj,evo ja se javljam drugi put
Ustvari ja sam "tito_i_partija" koji je pokrenuo ovaj thread ali sam u medjuvremenu izgubio
password za taj nadimak pa se javljam pod novim nickom "nisamodavle".
Da ti ja ukratko opisem svoja iskustva...
kakvo iznenađenje!

nije me dugo bilo, jučer se vratim s godišnjeg, provirim malo na forum kad - eto ti nakon dugo vremena odgovora baš na ovoj temi! kao da si pogodio kad ću doći?! da shvatim to kao neki znak?


no, kažeš, na žalost, da je nikola sada bolestan? ako još nešto saznaš, da je opet počeo raditi ili sl. - javi. ja ga ne znam, ali ako se može nekako pomoći mu... ne znam ništa o njemu, ni gdje živi... slažem se da bi svi oni kojima je pomogao možda mogli barem nazvati i pitati treba li mu što i kako je.

drago mi je zbog tvog izlječenja.


još nešto
: ako sam dobro shvatila, ti si bio kod njega samo jednom?
i u taj jedan put riješio ti je tvoje probleme?

Zadnje uređivanje Maelys : 14.08.2009. at 12:46.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 12:54   #37
nisam odavle, gdje si? opet nestao?

ovo sam te još željela pitati:
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post

još nešto
: ako sam dobro shvatila, ti si bio kod njega samo jednom?
i u taj jedan put riješio ti je tvoje probleme?
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:22   #38
Quote:
nije me dugo bilo, jučer se vratim s godišnjeg, provirim malo na forum kad - eto ti nakon dugo vremena odgovora baš na ovoj temi! kao da si pogodio kad ću doći?! da shvatim to kao neki znak?

Znak?Hm,slab sam ti ja u tumacenju znakova.Da mi svijetli jumbo pink neonka sa razglasom
sa dinamovog stadiona iznad glave ja ne bi vidio taj znak a i ako bi ga vidio
siguran sam da bi to moja pametna glava nacifrala i krivo protumacila.
Ne znam sta trazis?Ukoliko trazis iscjeljenje onda ne mozes fulat jer čiča tamani
bolesti pokretom malog prsta.

Quote:
još nešto: ako sam dobro shvatila, ti si bio kod njega samo jednom?
i u taj jedan put riješio ti je tvoje probleme?

Da,bio sam samo jednom kod njega i uspio mi je pmoci no vjerojatno ne ide uvijek tako.
Gospodja sa kojom sam razgovarao u cekaonici bila je 17 puta dok ju nije do kraja izlijecio
ali kod mene je bilo valjda lakse zato sto sam se htio i svjesno i podsvjesno rjesit bolesti i nisam imao otpor prema izljecenju i samanu a mogu si zamislit kako se osjecala ta starija
gospodja koju je bolest natjerala da posjeti nesto njoj strano pa je valjda tolko dugo trajalo.
Pa ustvari ne znam sta je tocno sa njim.Razgovarao sam sa covjekom koji mi se predstavio kao
njegov dugogodisnji prijatelj i tak smo malo popricali i kaze da Nikola nece vjerojatno
prije nove godine radit posto je dugo vremena radio bez odmora i svi su ga vukli za rukav
a on nije odbijao nikoga u sto sam se uvjerio dok sam bio tamo pa mu treba malo odmora.
Nadam se stvarno da ce nastavit svoj rad jer nisam siguran da ima puno(ako i uopce) na nasem sirem podrucju
onih pravih iskonskih samana(bunika ekipu ne racunam )i trebali bi bit sretni
sto su nam americki samani poslali takvog covjeka.
Inace tek sad vidim da onaj link na clanak koji sam bio nasao ne radi pa sam nasao novi
http://www.vjesnik.hr/pdf/2007%5C07%5C21%5C26A26.PDF
pa kog zanima nek si procita.

Quote:
nisam odavle, gdje si? opet nestao?
Ma nemam ti ja previse vremena za fejsbuke i forume.
Radim u rudniku i život mi nije lak
Sorry al stvarno nisam cesto ovdje.Ukoliko imas jos nesto za pitat
pitaj pa ako uhvatim vremena preko kojeg vikenda odgovorit cu
ali ne znam ti ja puno o tom covjeku posto sam ga samo jednom vidio.
Siguran sam da tu ima ljudi koji puno vise znaju od mene i ja bi
takodjer njih htio cut kao i ti vjeruj mi.
nisamodavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 20:47   #39
hvala ti na trudu i opsežnom odgovoru!

Quote:
nisamodavle kaže: Pogledaj post

Siguran sam da tu ima ljudi koji puno vise znaju od mene i ja bi
takodjer njih htio cut kao i ti vjeruj mi.
i ja. sve u svemu, rijetko se o njemu čuje.

eto, žao mi je što nikola sad ne radi, ali nadajmo se da će uskoro biti dobro.
Maelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 20:14   #40
Evo htjela bih se nadovezati u svezi pitanja o Nikoli Varenini, gdje je?, da li će opet iscjeljivati?, kada?

Nikola je na oporavku, nazovimo to zasluženim odmorom, nakon dugog vremena iscjeljivanja ljudi, gdje mu vrijeme koje je nesebično davao drugima, nije dopuštalo odmor.
Često odem do njega, tako da mogu zasigurno tvrditi da izgleda jako dobro. Vratila mu se boja u lice, hoda puno bolje, oči su dobile isti sjaj ljubavi, topline i energije. Ponovno liječi, zasad samo bliske prijatelje , a nastaviti će s iscjeljivanjem drugih ljudi ubrzo.
Pošto sam osjetila njegovu energiju ranije, mogu samo reći da sada djeluje puno snažnije i dovoljno je bilo nekoliko minuta da se osjećam preporođenom. Kada sam mu to i rekla, on se nasmijao i rekao da je i Krist na križu imao ljubavi i snage za izliječiti ljude, ljubavlju Gospodina. A i preko samog Nikole djeluje Krist tako da je njegov oporavak ubrzan.
Svatko od vas uz ljubav Božju i vjeru u Gospodina moći će doći i biti izlječen.

Vjerna i odana prijateljica
kile-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:48.