Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 21:33   #41
meni je to jutarnje uzimanje komplicirano jer bi izmedju uzimanja zeljeza i mlijecnog ili kave trebala imati razmak od dva sata. dakle prije i poslje uzimanja zeljeza. mlijeko i kava, neki lijekovi kao antacida ili antibiotici (izmedju ostalog) su losi za resorpciju zeljeza. ja pijem kavu s mlijekom, a bez jutarnje kave ne znam kako bi funkcionirala. tako da pijem zeljezo pred spavanje, sto bi znacilo ca 4-5 sati od zadnjeg obroka, sto nije na taste, ali opet nije na pun zeludac. od popodne ne jedem mlijecno.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:28   #42
zorro meni rekla moja neurologica popijem najprije to zeljezo cim se probudim...pa onda vitamin c šumece tablete pa onda folnu kiselinu(folacin) i onda moje antiepileptike..2 vrste ujutro i 3 navecer to mi je brdo tableta ...a nadam se da ti moji antiepileptici ipak ne utjecu na resorpciju željeza

ja kavu ne pijem svako jutro (onako kad skuham doma)jer nevolim ju piti sama..a kad idem u grad nesto obaviti onda obavezno pijem kavu(također sa mljekom)...a onda vec prođe 2 sata od uzimanja zeljeza, cak ujutro skoro nikad ništa ni ne jedem(nemam apetita) sve do rucka do 15h i onda se za rucak najedem koda nisam jela 3 dana
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 10:01   #43
Nakon ture lijekova nalazi su slijedeći:

feritin 9,96 (ref vrijednosti 13-150)
Fe 24 (8-30)
Hb 133 (119-157)

Sad jel to dorbo ili nije,nemam pojma.....
Jer navodno ne može se ostat trudna ako ti je feritin ispod 40?!
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 21:12   #44
hmmmm..ne znam sto bih ti rekla vanny.
feritin je svakako ispod svake granice. moze biti da se iz nekog razloga tvoje rezerve zeljeza tope. kakva ti je krvna slika, ostale vrijednosti?
da li je moguce da kod tebe postoji neki upalni proces, u tom slucaju se rezerve zeljeza znaju brze trositi nego obicno?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:46   #45
zoro i ostatak KKS je odličan.
Neznam da imam nekakvu upalu..... Valjda bi vidjelo na nečemu.
Meni nije najjasnija situacija.
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:53   #46
Pozdrav! Nisam u mpo, ali trenutno provjeravamo gdje zapinje. Vrijeme pokusavanja: uskoro ce godinu dana. Danas mi stigao nalaz feritina 5.8 (ref 11 do 306 ng/ml), Hgb uredan. Dakle, moguce da je to jedan od uzroka nemogucnosti zaceca, je li tako? Krvavice i Heferol I guess
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:06   #47
Daninoc, da..i probaj dodati zbog bolje resorpcije vitamin C. vitamin B kompleks isto ne bi bio od odmeta..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:08   #48
Zoro, hvala! Tebi sretno dalje
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 08:46   #49
Curke jel mi možete pomoć?

Ponovila sam neke nalaze i vadila neke nove....
Uglavnom Fe,HB i folna su mi uredne. Ali feritin je i dalje nizak,a B12 mi je povišen....

Jel mi netko može to raspetljati?
Hvala unaprijed
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 20:47   #50
u 8+3 je cekiran feritin, koji je na 80..zeljezo i Hb su isto bili ok..prije godinu je feritin bio 24 i nekoliko mjeseci sam uzimala b komplex i ferrosanol duodenal
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 17:58   #51
Cure, ako neka naleti na temu i pomogne super. Naime, feritin mi je 39 (ref. vr. 30-200), MPO dr. kaže da je to u redu, ali ja nekako tražim iglu u plastu sijena, jer nikako da upali. Je li neka imala tako neki granični slučaj i da je ipak pila željezo? Čini mi se da se ipak ne bih trebala zadovoljiti minimumom, obzirom da ne dolazi do trudnoće.
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:49   #52
dunjoska, na donjoj si granici sto se tice ferritina. moje misljenje je da ti 2x godisnje kura s zeljezom po 4-6 tjedana nece stetiti da malo popunis rezerve.
dakle heferol (ili stogod drugo) + b komplex + vitamin C.
gledaj da zeljezo uzimas ili na taste i da onda ne konzumiras barem dva sata mlijecne proizvode ili navecer pred spavanje.
ja zeljezo uzimam navecer, tako najbolje podnosim to suplementiranje, inace mi je znalo biti pretesko za zeludac.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 13:57   #53
Draga zoro, puno ti hvala na odgovoru, baš mi je drago čuti baš tvoje mišljenje, obzirom da vidim da imaš iskustva s tim. Ja sam isto nekako sklonija tome da uzimam nadopunu, a posebice zato jer imam i miom i endometriozu koji dodatno crpe željezo. Samo što mi je željezo u krvi uvijek super, pa valjda je dr. preko ovoga lako preskočila. Zbilja imam povjerenja u nju, pogotovo zato što je MPO stručnjak, ali eto, iznenadila sam kad je rekla da je to skroz u redu. Mislim da ću se javiti dr. opće prakse i zatražiti kuru. Hvala ti još jednom na savjetu i za kombiniranje s b + C i za korištenje, sretno do kraja s trudnoćom :-)
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:28   #54
Quote:
Dunjocka kaže: Pogledaj post
Draga zoro, puno ti hvala na odgovoru, baš mi je drago čuti baš tvoje mišljenje, obzirom da vidim da imaš iskustva s tim. Ja sam isto nekako sklonija tome da uzimam nadopunu, a posebice zato jer imam i miom i endometriozu koji dodatno crpe željezo. Samo što mi je željezo u krvi uvijek super, pa valjda je dr. preko ovoga lako preskočila. Zbilja imam povjerenja u nju, pogotovo zato što je MPO stručnjak, ali eto, iznenadila sam kad je rekla da je to skroz u redu. Mislim da ću se javiti dr. opće prakse i zatražiti kuru. Hvala ti još jednom na savjetu i za kombiniranje s b + C i za korištenje, sretno do kraja s trudnoćom :-)
Cila ta priča sa feritinom je kod nas još uvik neprihvaćena-iako se svugdi vani odavno zna koliko je bitno da bude iznad 50. Ja san idiopata, evo sad već 9 godina pokušavanja (zapravo smo odavno odustali). Da nisam nakon pobačaja (IVF trudnoća) otišla kod genetičarke-ne bi me niko ni uputija da vadin feritin. Bio mi je 8 tada. A Fe, hemoglobin i ostalo sve uredno. Genetičarka mi je rekla da nema šane da zatrudnim i održim trudnoću. Nakon više miseci terapije mi je bio malo ipod 30-za sve MPO to je bilo u redu, ali za genetičarku ne. Tek nakon više od godinu dana i zamjene heferola ferosanolom koji mi je poslala Zoro feritin je bio blizu 50. U međuvremenu san bila na još jedan IVF i nakon toga smo odustali. Napravila san trilijun pretraga-i ja i muž, i nikad nam nisu našli uzrok neplodnosti, niti gubitka bebe u 5. misecu trudnoće. Šta se tiče feritina, genetičarka je tražila da radin pretrage na sve virusne boleti koje san prebolila, i muž isto. Onda je po nalazima gledala koliko mi danas ti preboljeni virusi još rade problem. Brojke su bile dosta visoke, rekla mi je da uz tako loš feritin te preboljene bolesti mogu biti uzrok pobačaja. Običan herpes simplex da može bit koban za mene. Sad pijem neko homeopatsko željezo, spirulinu, b-complex, folnu kiselinu, vit c, beta glucan i goji bobice-sve iz bio bio dućana jer oni obični vitamini samo dodatno zakiseljuju organizam. Ne iden više na pretrage nikakve, nisam odavno kontrolirala krv niti san bila kod ginekologa već godinu dana. Ne da mi se.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 13:58   #55
sreco moja, budem ti ja jos poslala deset kutija ferrosanola, pa se vi lijepo opusteno kresite na kubi
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 15:07   #56
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sreco moja, budem ti ja jos poslala deset kutija ferrosanola, pa se vi lijepo opusteno kresite na kubi
hahahahaha ludooooo
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:21   #57
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Cila ta priča sa feritinom je kod nas još uvik neprihvaćena-iako se svugdi vani odavno zna koliko je bitno da bude iznad 50. Ja san idiopata, evo sad već 9 godina pokušavanja (zapravo smo odavno odustali). Da nisam nakon pobačaja (IVF trudnoća) otišla kod genetičarke-ne bi me niko ni uputija da vadin feritin. Bio mi je 8 tada. A Fe, hemoglobin i ostalo sve uredno. Genetičarka mi je rekla da nema šane da zatrudnim i održim trudnoću. Nakon više miseci terapije mi je bio malo ipod 30-za sve MPO to je bilo u redu, ali za genetičarku ne. Tek nakon više od godinu dana i zamjene heferola ferosanolom koji mi je poslala Zoro feritin je bio blizu 50. U međuvremenu san bila na još jedan IVF i nakon toga smo odustali. Napravila san trilijun pretraga-i ja i muž, i nikad nam nisu našli uzrok neplodnosti, niti gubitka bebe u 5. misecu trudnoće. Šta se tiče feritina, genetičarka je tražila da radin pretrage na sve virusne boleti koje san prebolila, i muž isto. Onda je po nalazima gledala koliko mi danas ti preboljeni virusi još rade problem. Brojke su bile dosta visoke, rekla mi je da uz tako loš feritin te preboljene bolesti mogu biti uzrok pobačaja. Običan herpes simplex da može bit koban za mene. Sad pijem neko homeopatsko željezo, spirulinu, b-complex, folnu kiselinu, vit c, beta glucan i goji bobice-sve iz bio bio dućana jer oni obični vitamini samo dodatno zakiseljuju organizam. Ne iden više na pretrage nikakve, nisam odavno kontrolirala krv niti san bila kod ginekologa već godinu dana. Ne da mi se.

kinki, sorry, kasno palim. hvala ti za tvoje iskustvo, a što se mene tiče, s feritinom 39 (ref. 30-200) otkantale me i MPO dr. i dr. opće prakse, ne daju željezo. Tako da ga ne mogu u ljekarni niti uzeti bez recepta, pa sam onako jadna danas upecala neko željezo u DM-u, , katastrofa, ne znam hoće li od toga biti puno pomoći, ali eto.
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:49   #58
Quote:
Dunjocka kaže: Pogledaj post
kinki, sorry, kasno palim. hvala ti za tvoje iskustvo, a što se mene tiče, s feritinom 39 (ref. 30-200) otkantale me i MPO dr. i dr. opće prakse, ne daju željezo. Tako da ga ne mogu u ljekarni niti uzeti bez recepta, pa sam onako jadna danas upecala neko željezo u DM-u, , katastrofa, ne znam hoće li od toga biti puno pomoći, ali eto.
evo mali trik glede nabave zeljeza.
sad je hr u EU i brijem da ga mozes naruciti u bilo kojoj EU ljekarni. naravno da na to dolaze troskovi postarine koji bi trebali biti u medjuvremenu povoljniji.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 17:15   #59
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
evo mali trik glede nabave zeljeza.
sad je hr u EU i brijem da ga mozes naruciti u bilo kojoj EU ljekarni. naravno da na to dolaze troskovi postarine koji bi trebali biti u medjuvremenu povoljniji.
koristan podatak, hvala ti, uopće nisam razmišljala o tome. Onda ću malo proškicati taj ferrosanol koji ste ti i kinki spominjale. tnx
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 12:35   #60
Evo ja opet provjerila feritin...
feritin mi je jadnih 7!! ref vrije 30-200....

ferrosanol sam uspila naručit u ZG u jednoj ljekarnoj...
zorro koliko inače dođu u DE?
vanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.