Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 12:36   #241
Veze su po prirodi stvari skup kompromisa, a ja volim da je sve po mojem.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:41   #242
Isto budi svjestan da sve po tvojem nije uvijek najbolji izbor, partnerove riječi, riječi prijatelja nekada su racionalnije i smislenije od tvojih.
Tvoje rasuđivanje nije uvijek na mjestu, ničije nije.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:46   #243
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Isto budi svjestan da sve po tvojem nije uvijek najbolji izbor, partnerove riječi, riječi prijatelja nekada su racionalnije i smislenije od tvojih.
Tvoje rasuđivanje nije uvijek na mjestu, ničije nije.
Najbolje poznajem sam sebe, bolje nego itko drugi. Zato su odluke koje donosim najispravnije moguće, a i ako pogriješim znam se nositi s posljedicama i znam da se ne moram pitati tko je kriv za pogrešnu odluku.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:49   #244
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Veze su po prirodi stvari skup kompromisa, a ja volim da je sve po mojem.

ima nešto i u gubitku kontrole.

Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Najbolje poznajem sam sebe, bolje nego itko drugi. Zato su odluke koje donosim najispravnije moguće, a i ako pogriješim znam se nositi s posljedicama i znam da se ne moram pitati tko je kriv za pogrešnu odluku.

viš', ne bih to mogla nikada tvrditi. pitam se često da li je moj način 'ispravan'. ali da apsolutno preuzimam odgovornost za odluke koje donosim, to da.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:53   #245
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ima nešto i u gubitku kontrole.
Ima, hrpa rizika. Ja ulažem samo u sigurne investicije i igram ziheraški.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:57   #246
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Najbolje poznajem sam sebe, bolje nego itko drugi. Zato su odluke koje donosim najispravnije moguće, a i ako pogriješim znam se nositi s posljedicama i znam da se ne moram pitati tko je kriv za pogrešnu odluku.
Ti imaš pravo na svoj stav, ali mislim da nemaš pravo ako ideš svoj stav nazivati realnim stanjem jer nije, ti ne znaš uvijek najbolje za sebe, ali igraš na tu kartu da znaš i spreman si preuzeti posljedice svega što to nosi. Što je ok, nisi tu jedini, mnogi tako misle i konzumiraju takav život.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 12:57   #247
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ima, hrpa rizika. Ja ulažem samo u sigurne investicije i igram ziheraški.
ma u principu, nema sigurnih investicija, znaš. neki rizik je uvijek tu.
ziheraška igra je ok. ali zna biti i dosadna do zla boga.
moj omjer ziheraštva je nekih 80-20. u korist ziherice.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:01   #248
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ti imaš pravo na svoj stav, ali mislim da nemaš pravo ako ideš svoj stav nazivati realnim stanjem jer nije, ti ne znaš uvijek najbolje za sebe, ali igraš na tu kartu da znaš i spreman si preuzeti posljedice svega što to nosi. Što je ok, nisi tu jedini, mnogi tako misle i konzumiraju takav život.
Znam sigurno bolje nego neka random osoba koju sam upoznao pred godinu dana. Nitko te ne poznaje bolje nego što se poznaješ sam, nitko, pa čak ni vlastiti roditelji koji su tu od "prvog dana" a kamoli neki partneri ili prijatelji.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:05   #249
Ne znam čemu ova ozbiljna rasprava, kod njega se sve pretvori u isto.

http://https://www.forum.hr/showpost....&postcount=392

Kad se neće otvoriti link, staviti ću quote forumaša TheQuill: "Ne kužim potrebu unaprijed i deklarativno najavljivati vlastite planove i zamisli i onda se natezat s okolinom oko nečeg što se još nije dogodilo."
__________________
Two worlds, separated by a jagged chasm. Above, faceless spectators mocking the tragedy. Below, helpless victims losing everything.
Arum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:10   #250
Ne znam čemu tvoj post i što želiš s njim dokazati
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:51   #251
Drumi je izvrsno objasnio prednosti single zivota. Jedino po cemu se moje misljenje razlikuje je sto nisam tako odlucno protiv uparivanja s nekim. Dakle, ja bih se bila spremna odreci jednoga dijela tih prednosti kako bih bila u vezi, a on nije. Sto je sasvim legitiman stav.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:02   #252
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Nemam apsolutnu tišinu, mir, slobodu. Ali je sve to na puno većoj razini kad si sam nego s nekim.
Ne mora biti ako ne živite zajedno. Partner ti tada ne uzima gotovo ništa više slobode od nekog boljeg prijatelja, pod pretpostavkom da njih imaš.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:06   #253
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Ne mora biti ako ne živite zajedno. Partner ti tada ne uzima gotovo ništa više slobode od nekog boljeg prijatelja, pod pretpostavkom da njih imaš.
Ne bih se složio. Partner je mnogo više demanding i od najboljeg prijatelja.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:07   #254
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio. Partner je mnogo više demanding i od najboljeg prijatelja.
Biraš loše partnere.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:10   #255
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Biraš loše partnere.
ne biram nikog, samo pretpostavljam da kvalitetan odnos iziskuje određeno vrijeme i pažnju koja se žrtvuje u odnosu na bivanje solo... nekvalitetan odnos naravno ne mora iziskavati ništa, ali čemu biti u nekvalitetnoj vezi?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:16   #256
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Znam sigurno bolje nego neka random osoba koju sam upoznao pred godinu dana. Nitko te ne poznaje bolje nego što se poznaješ sam, nitko, pa čak ni vlastiti roditelji koji su tu od "prvog dana" a kamoli neki partneri ili prijatelji.
Postoji na stotine situacija u kojima moramo donijeti odluku. Nije naša uvijek najpametnija, to što ti misliš da je, so be it, ali to tako nije. To nema veze s poznavanjem samog sebe, gdje se ti postavljaš na način da ti sebe najbolje znaš, to nema veze s time. Nego s time da mnoge situacije traže iskustvo i razum kroz život, što je nemoguće da netko posjeduje all in one i njemu ne treba ničiji savjet.
Netko drugi isto tako te može potaknuti da promisliš i usvojiš novu ideju ili razmišljanje, što bi ti moglo poboljšati doživljaj.
Ovo gore pišem i općenito za ljudske odnose, ne samo za solo život.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 16:22   #257
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Postoji na stotine situacija u kojima moramo donijeti odluku. Nije naša uvijek najpametnija, to što ti misliš da je, so be it, ali to tako nije. To nema veze s poznavanjem samog sebe, gdje se ti postavljaš na način da ti sebe najbolje znaš, to nema veze s time. Nego s time da mnoge situacije traže iskustvo i razum kroz život, što je nemoguće da netko posjeduje all in one i njemu ne treba ničiji savjet.
Netko drugi isto tako te može potaknuti da promisliš i usvojiš novu ideju ili razmišljanje, što bi ti moglo poboljšati doživljaj.
Ovo gore pišem i općenito za ljudske odnose, ne samo za solo život.
To sam već isto odgovorio: posljedice eventualno loših odluka ću snositi sam ne optužujući nikog kad sam ih sam donio.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 22:58   #258
Sve bi to bilo super kada u svim svojim postovima u svim temama koje ustrajno okrećeš na svoju priču ne bi zvučao tako tužan i nezadovoljan.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 23:03   #259
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Sve bi to bilo super kada u svim svojim postovima u svim temama koje ustrajno okrećeš na svoju priču ne bi zvučao tako tužan i nezadovoljan.
To samo tako zvuči.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 00:27   #260
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
To samo tako zvuči.
A zapravo si sretan i smiren?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.