Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2016., 23:18   #441
Quote:
lalala1311 kaže: Pogledaj post
Moze mala pomoc?
Situacija je sljedeća
Xx osoba bi uplatila novac na uplatnicu za xx osobu...znaci adresa, iban sve za tu osobu i meni ce bit dana ta uplatnica kako bi ja to dala toj xxxx osobi
Interesira me jel moguce da ja prepisem sve sa te uplatnice samo svoj IBan da stavim umjesto tog vec napisanog? Jel taj novac onda moze sjesti na moj racun?
( ne radi se o nikakvoj krađi ili npr velikim novcima da se razumijemo odmah, slozena je situacija, pa bih vas samo zamolila ako mi mozete reci jel moguce to ili nesto slicno tome barem?)
Nadam se da ste me razumjeli
ja x uplatim osobi y, i ako ta osoba y želi te iste novce uplatiti tebi osobi z treba tvoje ime, prezime, adresu i iban i lijepo ispuniti novu uplatnicu kako bi ti te novce dobila..

ako nekom uplaćuješ novce putem opće uplatnice u pošti ti vrate odrezak samo kao potvrdu o uplati, ne možeš s tim više ništa raditi.

ili jednostavno da osoba x odmah uplati osobi z..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:39   #442
Mogu li racun zatvoriti u bilo kojoj poslovnici svoje banke ili moram u poslovnici kojoj sam otvorio?
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:29   #443
Normalno bi trebalo bilo gdje. Ta umreženi su.


Čak i stvari koje trebaju stići u "tvoju" banku, mogu se preusmjeriti, jer ako se npr preseliš, možeš prebaciti da tvoja banka bude druga poslovnica. U konkretnom slučaju PBZ kod mene, to je moguće i internet bankarstvom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:29   #444
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Normalno bi trebalo bilo gdje. Ta umreženi su.


Čak i stvari koje trebaju stići u "tvoju" banku, mogu se preusmjeriti, jer ako se npr preseliš, možeš prebaciti da tvoja banka bude druga poslovnica. U konkretnom slučaju PBZ kod mene, to je moguće i internet bankarstvom.
Rijeseno, moglo je

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
bavarac6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:52   #445
Lijep pozdrav,

prije desetak dana sam otvorio tekući u PBZ. Rekli su mi da će kartica biti za 2-3 tjedna i da će u međuvremenu poslati pin na adresu.
Mene zanima, mogu li usprkos tome primati uplate na taj račun dok čekam pin i karticu?
Hvala
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:05   #446
Tekući račun

Naravno


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:07   #447
hvala stib
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 06:50   #448
ako uplatim danas x osobi na tekuci racun novac da li ga ona može podici isti dan ili ima neki vremenski rok?
ernest hali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 07:23   #449
Quote:
ernest hali kaže: Pogledaj post
ako uplatim danas x osobi na tekuci racun novac da li ga ona može podici isti dan ili ima neki vremenski rok?
Ako ga uplatiš u banci u kojoj osoba x ima tekući račun - da.
__________________
In this house we obey the laws of thermodynamics!
spoiled_brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:44   #450
A i ako ga uplatiš u drugoj banci do cca 14h...


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:00   #451
Koja banka naplaćuje najmanju nakndadu za vođenje tekućeg računa? Bila sam u PBZ-u, kod njih je 7 kn/mjesečno bez obzira ima li što na računu ili nema. Zbog nekih stvari nisam više zadovoljna s njima pa bi otvorila račun u drugoj banci...
__________________
...
Ellaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:26   #452
Quote:
Ellaina kaže: Pogledaj post
Koja banka naplaćuje najmanju nakndadu za vođenje tekućeg računa? Bila sam u PBZ-u, kod njih je 7 kn/mjesečno bez obzira ima li što na računu ili nema. Zbog nekih stvari nisam više zadovoljna s njima pa bi otvorila račun u drugoj banci...
Imaš u HPB super smart tekući račun s mobilnim bankarstvom za 0 kn, jedino mislim da po njemu ne možeš imati dopušteno prekoračenje

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:36   #453
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Imaš u HPB super smart tekući račun s mobilnim bankarstvom za 0 kn, jedino mislim da po njemu ne možeš imati dopušteno prekoračenje

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Ovo je zanimljivo, ali u općim uvjetima ne mogu naći da li je to 0 kn tijekom cijelog korištenja ili samo određeni period od nekoliko mjeseci?
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:06   #454
Koliko znam tijekom cijelog perioda korištenja.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:33   #455
Ja ga imam, cijeli period je pod uvjetom da imaš samo tekući bez prekoraćenja i mobilno bankarstvo.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:00   #456
Otvaranje tekućeg računa

Po prvi puta u životu moram otvoriti tekući račun zbog stručnog usavršavanja pa me zanima naplačuju li banke neku naknadu za vođenje tog računa i ako naplačuju gdje je najmanja.

Imam već žiro u HPB-u, ne znam postoje li neke pogodnosti ako su oba u istoj banci.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:36   #457
Naplaćuju, obično od 7 do 9kn mjesečno, ovisno o banci. Navodno HPB ne naplaćuje vođenje svog SuperSmart tekućeg računa koji se otvori putem mbanking aplikacije, pa možda da to pogledaš kad ionako imaš njihov žiro.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:39   #458
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Naplaćuju, obično od 7 do 9kn mjesečno, ovisno o banci. Navodno HPB ne naplaćuje vođenje svog SuperSmart tekućeg računa koji se otvori putem mbanking aplikacije, pa možda da to pogledaš kad ionako imaš njihov žiro.
Da, gledam taj HPB, ali kažu:

"Ugovaranje usluge je besplatno i bez naknade za vođenje, sve dok klijent ne zatraži neki dodatni proizvod Banke."

Sad ne znam što to točno znači "neki dodatni proizvod", jel u to spada taj žiro koji ja imam? Nigdje ne vidim to pojašnjeno.

Našao sam ovo

http://financije.novac.net/racuni/

gdje možeš vidit tko nudi bez naknade, ali kad odem na ovaj Kentbank, za koji piše da nude bez naknada, na njihovom sajtu ISTO ne mogu naći info, ne mogu naći uopće info o tome ima li naknade ili nema.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 15:41   #459
Mislim da pod dodatne proizvode misle dopušteno prekoračenje (minus) po tom računu, dodatne kartice i sl.

KentBank naplaćuje 9kn mjesečno vođenje računa.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 16:24   #460
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Mislim da pod dodatne proizvode misle dopušteno prekoračenje (minus) po tom računu, dodatne kartice i sl.

KentBank naplaćuje 9kn mjesečno vođenje računa.
Sad sam ih zvao i, da, kaže tip da su ti dodatni proizvodi stvari tipa prekoračenje.

Sad ne znam samo kolke su naknade za uplate isplate s obzirom da ne naplaćuju vođenje, dal je to više, nije mi palo na pamet ni pitat.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.