Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 18:25   #101
Quote:
Chiro23 kaže: Pogledaj post
E sad,nisam ni ja više siguran je li poginuo `92 ili `93,ali u rujnu `91 nije,100%.
Po opisu priče,to bi trebao biti Marinko Kardum,ali on je poginuo kod mosta,ne kod Haciende.
Boban je poginuo misli prolječe 92"sjebo ga je njegov vlastiti Zagi (kopija uzija9) ti sa dva prsta bio zapovjednik pješačke bojne.
starčevič is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 19:12   #102
Ante Juričev Boban je poginuo 17.03.1992. godine kod Haciende u Vodicama, gdje mu je podignut i spomenik.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 20:24   #103
Zna li se koliki su točno gubitci neprijatelja u ljudstvu i tehnici što se tiče napada i borbi oko Šibenika 91.?
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:31   #104
Da oživimo temu,ja imam knjigu napisanu 92´ a govori o Šibenskom ratištu i ima svako naselje broj poginulih vojnika itd. sutra ču objaviti informacije,šta se tiče mog pokojnog sugrađanina Bobana on je tamo kod benzinske pumpe (ja mislim) iša izaći iza auta ali mu je "zagi" zapeo za mjenjač pa je tragično poginuo.
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:18   #105
Evo imam informacije,
na području Šibenske općine je poginulo 27 vojnika 1991.,i 1992. do 17.3 (zadnji navedeni datum) 5.
Od toga 1 u Ivinju,1 u Buliću (Stankovci),7 u Velikoj Glavi,2 u Dubravicama,1 na Šibenskom mostu,2 u Vodicama,3 u Bićinama,1 u Šibenskoj Dubravi,1 kod Musine Lokve (Zaton),1 u Zatonu,2 u Gaćelezima-od kojih je jedan branitelj umro na Gorjaku,1 u Lađevcima,3 na području Guduče,2 na Gradini (Dragišić,Vučjak su područja),1 u Čista Maloj,1 na Magistrali kraj Vodica,1 u Bilicama u dijelu zvanom Gatare,i jedan - Šime Šunjerga,za kog je nepoznato mjesto smrti.

Ako nekoga zanimaju imena mogu ih napisati tu ili poslati na PM (imam ime,prezime,godinu rođenja i mjesto rođenja branitelja,i točan datum smrti)

Sad tu je Drniško-Unešićko i Stankovačko ratište,od 26.8.91 to 2.3.92.,15 branitelja je umrlo 1991. a 4 do 2.3.1992.,od toga:
1 u Kijevu
1 u Oklaju
1 u Žitniću
2 u Baljcima
3 u Drnišu
3 U Unešiću
1 u Ključu (Miljevci)
3 u Stankovcima
2 u Sedramiću
i 2 u Nos Kaliku.

Navodi se i šteta na području općine:

Uništeno 177 raznih objekata,217 stanova,oštećeno je 1225 stambenih objekata u njima 1999 stanova.
Uništena elektroliza u TLMu,šteta 300 mil. $,1/5 svih zaposlenih u Šibeniku je ostala bez posla (da ne računamo i one iz prigradskih naselja)
85% postrojenja Luke je unipteno,skladišta razorena a krovovi pretvoreni u sito.
Šteta na terminalu fosfata oko 1 150 000 $
skladišta Rogač i Vrulje oko 900 000 $ a na ostalim postrojenjima oko 700 000 $
Stradala je i Vinarija koja se nalazila u prvoj liniji fronte-uništeno 200 vagona bijelog vina,već prvog dana je iscurilo 1 500 000 L vina,drugog dana uništena su dva rezervoara kapaciteta 500 vagona,u plamen je otišlo 2 500 000 L 90 % alkohola,a od 1300 vagona skladišnog prostora je vinarija izgubila 600 vagona i sve zalihe bijelog vina (oko 400 vagona)
Osim navedenih znatne štete je pretrpio Autotransport Šibenik (veliki dio voznog parka uništen,objekt kolodvora i objekti u garaži u Ražinama),dvije INA benzinske crpke (obalna i ona na magistrali),Prodavaonice lanca "Šibenka",njihove robne kuće i skladišta,HTP Solaris hotel Andrija (paviljon B),Šibenska rivijera-Hoteli Jadran i Krka,kiosk hotela,restorani Turist i Alpa i caffe Pisak,Carinarnica Šibenik,Javno poduzeće Pisak,Građevno poduzeće Izgradnja,Vodovod i Kanalizacija Šibenik,hotel za samce Ivan Lučić Lavčević,RO KINO,Čempresi-groblje sv. Ane i novo groblje Kvanj,Dinarka,skladišta Šipada,HEP-trafostanice,itd.

Vodice

ATP /7,Vodičanka/12,Drvoplastika,Hotel Imperijal

U ostalim mjestima je isto velik broj objekata uništen ili oštećen.

Izvor:

Šibenik u Rujanskom Ratu 1991.
Ivo Livaković
Teutonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 16:13   #106
Sibenik je bas ima sricu. Vrh JNA je planira dignit Minersku u zrak, i samo je malo falilo, da Sibenik dozivi sudbinu slicnu Hirosime i Nagasakija.
Plavi555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 22:45   #107
Quote:
TinkiVinki kaže: Pogledaj post
Cuo sam da su ovi sto su drzali pod opsadom kasarnu u Sibeniku trazili od ovih unutra da se predaju a kad ovi nisu hteli onda su doveli iz grada (upali u stan) zenu od komandanta kasarne (inace hrvaticu) i doveli je ispred kasarne i terali je da pozove muza na predaju tada je zena viknula muzu da se ne predavaju nikada ovo su ustase istog trenutka su je likvidirali.Jel ovo istina?
Nije bas tako bilo, slicno ali ne bas tako....istina je da smo doveli njegovu zenu (bila je u srednjim 40-ima, dobra polovnjaca) i rekli mu da ako se ne preda da cemo je nas 10 jebati...e onda se on odma javio i rekao da se predaje....na to mu je ona rekla...slusaj mulac jedan, da se nisi slucajno prida tim ustasami...neka momci obave sta su naumili...rat je rat...
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 11:30   #108
https://soundcloud.com/ibenikin-port...vuko-i-3008199

Koji kralj ovaj Vukošić, tragikomedija
prstosjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 17:06   #109
Quote:
prstosjek kaže: Pogledaj post
https://soundcloud.com/ibenikin-port...vuko-i-3008199

Koji kralj ovaj Vukošić, tragikomedija

Jbg stari njegov doprinos je bija velik i da nije bija takav druga strana bi znala da se grad praktički samo s puškama brani.
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2018., 17:11   #110
Quote:
Doctor Sammy kaže: Pogledaj post
tako je, zaboravio sma napomenuti i drugi pravac, pa je to malo zbunilo. Što se Vodica tiče, došli su na niti kilometar od Vodica, točnije kod diskoteke Hacienda. Tada je i poginuo momak iz Vodica, koji je išao na pregovore. danas mu je tamo veliki spomenik...
Ajde ne seri i ne piši gluposti.Pišeš pizdarije.Prvo provjeri pa onda napiši.Ako već nisi bija u gradu za vrime napada onda bar provjeri to što si čuja
Majadl is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 31.07.2018., 06:36   #111
Quote:
Majadl kaže: Pogledaj post
Ajde ne seri i ne piši gluposti.Pišeš pizdarije.Prvo provjeri pa onda napiši.Ako već nisi bija u gradu za vrime napada onda bar provjeri to što si čuja
Nemoj samo toako pisati da netko piše gluposti, nego, za nas koji nismo bili tamo, napiši bar rečenicu-dve što je pogrešno napisano, i s druge strane što je točno. Ovako, bez izricanje teze, začas ipsadne puko trolanje i razmjena uvreda.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 13:19   #112
malo se pisalo o dogadjanjima u sibeniku i okolici za vrijeme rata,akcijama legendarne 113. brigade...a vjerujem da ima jos mladih poput mene koji bi rado saznali nesto vise od par recenica iz udzbenika.pozdrav svima!
b.w.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 13:59   #113
Quote:
b.w.a. kaže: Pogledaj post
malo se pisalo o dogadjanjima u sibeniku i okolici za vrijeme rata,akcijama legendarne 113. brigade...a vjerujem da ima jos mladih poput mene koji bi rado saznali nesto vise od par recenica iz udzbenika.pozdrav svima!
jeli postoji koja brigada HV-a da nije legendarna ?
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 14:05   #114
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jeli postoji koja brigada HV-a da nije legendarna ?
postovani,naravno da su sve!nije mi to bila namjera,nemojte me krivo razumijeti.
b.w.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 20:11   #115
Quote:
b.w.a. kaže: Pogledaj post
postovani,naravno da su sve!nije mi to bila namjera,nemojte me krivo razumijeti.
sve OK..
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2019., 14:33   #116
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jeli postoji koja brigada HV-a da nije legendarna ?
Worme..sta vise provociras sa tim koja je legendarna koja nije.Bilo te je lipo citat dok si pisao o putu 7me prema Kninu...a sad samo rigas po nekim postrojbama s kojima nemas veze nikakve.Iznesi nam malo negativne stvari o tvom zapovjdniku Koradeu...ima materijala...ili mozda ne smis o njemu nista reci?Btw jesi bija na šibenskom ratistu 91?Ako jesi pisi..di sta kako je bilo..ako nisi barem dostojno prati i postavi kakvo suvislije pitanje od prethodnog.
Lp.
promaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2019., 09:21   #117
Quote:
promaja kaže: Pogledaj post
Worme..sta vise provociras sa tim koja je legendarna koja nije.Bilo te je lipo citat dok si pisao o putu 7me prema Kninu...a sad samo rigas po nekim postrojbama s kojima nemas veze nikakve.Iznesi nam malo negativne stvari o tvom zapovjdniku Koradeu...ima materijala...ili mozda ne smis o njemu nista reci?Btw jesi bija na šibenskom ratistu 91?Ako jesi pisi..di sta kako je bilo..ako nisi barem dostojno prati i postavi kakvo suvislije pitanje od prethodnog.
Lp.
o Koradi bi se dalo puno toga.. što se tiče Šibenskog ratišta..ako se to smatra Šibensko....Gaćelezi . iako je to više Vodičko zaleđe....pa jel nije glupo ..svi legendarni..ide mi na k....c , kad i za 7 gbr pišu legendarna... brigada ko brigada..
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2019., 10:17   #118
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
o Koradi bi se dalo puno toga.. što se tiče Šibenskog ratišta..ako se to smatra Šibensko....Gaćelezi . iako je to više Vodičko zaleđe....pa jel nije glupo ..svi legendarni..ide mi na k....c , kad i za 7 gbr pišu legendarna... brigada ko brigada..
Stvarno si postao naporan. Komentiraš i šta treba i šta ne treba. Ne kužim, zašto te smeta ako neko iz Šibenika kaže da je 113. brigada legendarna? To je njihova, lokalna brigada, obranila je grad, s pravom je nazivaju legendarnom.U mom gradu je legendarna 110., isto je nadljudskim naporima zaustavila neprijatelja na ulazu u grad i pri tome izgubila 109 svojih pripadnika. Dok sam živ za mene će 110. biti legendarna kao što će Šibenčanima biti njihova 113. A ti imaj slobodno svoje mišljenje al dzvoli i da drugi imaju svoje i poštuju svoje i ne sprdaj to.
__________________
Karlovac nikada neće biti Кордуновац
Pancho1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.