Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 11:36   #201
Na tv kad su pokazivali groblje i krematorij da ce uskoro otvoriti pokazali i nase Rijecko groblje kucnih lj. I kazu da se tu ne pokapa zadnjih 10god ,vidi se koliko su upuceni a zabranjeno od 2000god,znaci skoro 18god vec
Ali ni to nema veze sa vezom jer ljudi i dalje sami pokopavaju ,ne ide preko njih ali dodjes sam otkopas rupu i pokopas svoju zivotinjicu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:53   #202
Mene u prvom redu zanimaju cijene, to jest hoće li biti konkurentni PetMemu. I potpuno mi je nejasno zašto je kod PetMema tolika razlika u cijeni s obzirom na veličinu kućnog ljubimca, pogotovo ako je u pitanju individualno kremiranje. To je kao da se za pokop djeteta plaća triput manje nego za pokop odrasle osobe. Bljak.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:10   #203
2000god kad sam ja pokopala mog prvog psa grobno mjesto sam morala platiti tada 400ak maraka imam jos negdje racun morala bi vidjet
Samo znaci onaj komadic zemlje sta se otkopa,a di je spomenik poslije i ostalo,to da ni ne govorim...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 15:41   #204
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
2000god kad sam ja pokopala mog prvog psa grobno mjesto sam morala platiti tada 400ak maraka imam jos negdje racun morala bi vidjet
Samo znaci onaj komadic zemlje sta se otkopa,a di je spomenik poslije i ostalo,to da ni ne govorim...
Gle, to ne znam, nemam iskustva, ali tu mi je logično da za dogu treba više mjesta nego za jorkširca. No kremacijska peć ne potroši toliko više struje ili plina za spaljivanje velike životinje nego male da bi to opravdavalo toliku razliku u cijeni. Jednostavno iskorištavaju naše emocije, kao što se dogodilo u tvojem slučaju.

Dakako da ću se makar zadužiti da moj pas jednoga dana bude dolično otpremljen na onu stranu, kao vjerojatno i svatko od nas, ali da nas iskorištavaju, iskorištavaju.

P. S. Toliko koliko si ti svojevremeno platila za grobno mjesto danas kod Pet Mema košta individualno spaljivanje za velikog psa.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:30   #205
Ja sam prosle god platio 1760 kn za individualno kremiranje svog veceg psa u samoboru, placanje samo gotovinom. Je malo skupo al druge opcije u mojem slucaju nije bilo.
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:40   #206
Quote:
Boerboel kaže: Pogledaj post
Ja sam prosle god platio 1760 kn za individualno kremiranje svog veceg psa u samoboru, placanje samo gotovinom. Je malo skupo al druge opcije u mojem slucaju nije bilo.
Pa kako? U cjeniku navode drukčiju cijenu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:38   #207
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa kako? U cjeniku navode drukčiju cijenu.
Pise da im je ko pod najveci pas od 45kg ,moj je imao 65 pa su valjda obracunali jos dodatno na tu cijenu.
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:43   #208
Quote:
Boerboel kaže: Pogledaj post
Pise da im je ko pod najveci pas od 45kg ,moj je imao 65 pa su valjda obracunali jos dodatno na tu cijenu.
Kao što rekoh, iskorištavaju nas, i to u najosjetljivijim trenucima. Bljak!
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 20:00   #209
Nije baš da smo s veseljem čekali groblje za svoje ljubimce, ali mi je ipak drago čuti da ćemo ih napokon moći pokapati na doličnom mjestu kad u njegovoj dubokoj starosti za to dođe vrijeme.

Sutra se u Dumovcu (Zagreb) otvara groblje za kućne ljubimce, Spomengaj. Koliko sam iz opisa shvatila, bit će nalik Krematoriju na Mirogoju.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 22:14   #210
Wink

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pa kako? U cjeniku navode drukčiju cijenu.
A i ovo je jako skupo...za zeca, macku i psa do 10 kg je 790 kn
Stvarno su bezobrazni s cijenama
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 14:58   #211
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nije baš da smo s veseljem čekali groblje za svoje ljubimce, ali mi je ipak drago čuti da ćemo ih napokon moći pokapati na doličnom mjestu kad u njegovoj dubokoj starosti za to dođe vrijeme.

Sutra se u Dumovcu (Zagreb) otvara groblje za kućne ljubimce, Spomengaj. Koliko sam iz opisa shvatila, bit će nalik Krematoriju na Mirogoju.


Preslikan onaj s Mirogoja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 16:52   #212
Na ovoj t-portalovoj stranici su fotke Spomengaja.



Pretpostavljam da će sada doći do nivelacije cijena u Pet memu, koji su jedini kremirali ljubimce.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 16:54   #213
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Preslikan onaj s Mirogoja.
Krajnje glupo, pogotovo dvorana za oproštaj. Trebalo nam je samo mjesto gdje smijemo pohraniti urnu. Već postoji PetMemo, čemu još jedan krematorij? I to u istom dijelu Hrvatske.

Zanimljivo bi bilo doznati imaju li kakve veze s udrugom građana Kućni ljubimci koja je još prije 15-ak godina ubirala članarine i skupljala novce, sve s obećanjem "svaki će se čas otvoriti".
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 17:01   #214
Ja jako volim groblja, kad negdje putujem idem obići groblje jer me njihov "urbanizam" fascinira. No moram priznati, koliko god volim životinje, ne bih nikada dala novce za takvo nešto.
Dapače, ne želim ni da se mene pokapa. Dogovori prosipanje pepela na krematoriju i ajbok, kad si mrtav si mrtav.
Na novorođenčadi i mrtvima se najviše zarađuje i fakat mi se to gadi. A sad ajmo malo zaraditi i na mrtvim ljubimcima.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 18:07   #215
Kad Grad(onačelnik) plača...

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 19:47   #216
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Krajnje glupo, pogotovo dvorana za oproštaj. Trebalo nam je samo mjesto gdje smijemo pohraniti urnu. Već postoji PetMemo, čemu još jedan krematorij? I to u istom dijelu Hrvatske.

Zanimljivo bi bilo doznati imaju li kakve veze s udrugom građana Kućni ljubimci koja je još prije 15-ak godina ubirala članarine i skupljala novce, sve s obećanjem "svaki će se čas otvoriti".


Od dvorane za ispracaj je ludi display na kojem se moze vidjeti sam cin kremiranja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 20:00   #217
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Od dvorane za ispracaj je ludi display na kojem se moze vidjeti sam cin kremiranja.
Neeeee! Zbilja? Pa nisu normalni. PetMemo bar to dostojanstveno obavlja.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 20:06   #218
nisam siguran jesma li dobro razumio. mogu se pokopat kućni ljubimci i bez prethodnog kremiranja?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 20:11   #219
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Od dvorane za ispracaj je ludi display na kojem se moze vidjeti sam cin kremiranja.
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 21:51   #220
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
nisam siguran jesma li dobro razumio. mogu se pokopat kućni ljubimci i bez prethodnog kremiranja?
Mislim da ne mogu. Ima propis koji to zabranjuje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.