Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2018., 13:52   #6321
Gdje kupuješ Canagan?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 14:23   #6322
Quote:
shelby-eleanor kaže: Pogledaj post
Gdje kupuješ Canagan?
U ljubljani i dublinu...dugo sam kupovala u zoo cityu, ali su ga prosle godine izbacili iz prodaje, jer su uveli acanu i orijen...sto nema smisla, s obzirom da ovi ni nemaju mokru hranu...puno nas im je pisalo kad smo culi da ukidaju canagan, ali nikakve koristi, nemaju sluha za kupce....a kupovala sam i macju i psecu suhu i mokru...po meni najbolja hrana...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 01:08   #6323
Ima tko ovdje da hrani veci broj maca ulicarki da preporuci neku jeftinu hranu koja macama nece pokvariti probavu/zeludac...

frendica hrani 6 ulicnih maca vec godinu i pol, otkad je dosla u kvart...kupovala im je brit premium suhu i mokru (time i ja hranim 2 ulicarke, nije losa hrana)....jedna maca mjesecno pojede vrecu suhe (od 1,5 kg) i 15 vrecica mokre (od 100 g, dnevno dobije pola)...to je mjesecno 83 kn po maci, sto je inace jako malo, ali za 6 maca ispadne 500 kn mjesecno i ona trenutno to vise ne moze financijski, jer je na novom lose placenom poslu...pa budzet ide na pola

U pet centru je naisla na hranu maxi pet - https://www.pet-centar.hr/macke/hrana-1/maxi-pet.aspx (nikad cula, zvuci kao neka robna marka), pa ako je tko to kupovao, kako su mace reagirale....trosak bi bio 42 kn po maci tj. 252 kn mjesecno za svih 6

hrana mi se cini ali koja je alternativa da ne ostanu gladne, a u mjesecnom budzetu do 250 kn (suha i mokra zajedno)...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:48   #6324
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ima tko ovdje da hrani veci broj maca ulicarki da preporuci neku jeftinu hranu koja macama nece pokvariti probavu/zeludac...

frendica hrani 6 ulicnih maca vec godinu i pol, otkad je dosla u kvart...kupovala im je brit premium suhu i mokru (time i ja hranim 2 ulicarke, nije losa hrana)....jedna maca mjesecno pojede vrecu suhe (od 1,5 kg) i 15 vrecica mokre (od 100 g, dnevno dobije pola)...to je mjesecno 83 kn po maci, sto je inace jako malo, ali za 6 maca ispadne 500 kn mjesecno i ona trenutno to vise ne moze financijski, jer je na novom lose placenom poslu...pa budzet ide na pola

U pet centru je naisla na hranu maxi pet - https://www.pet-centar.hr/macke/hrana-1/maxi-pet.aspx (nikad cula, zvuci kao neka robna marka), pa ako je tko to kupovao, kako su mace reagirale....trosak bi bio 42 kn po maci tj. 252 kn mjesecno za svih 6

hrana mi se cini ali koja je alternativa da ne ostanu gladne, a u mjesecnom budzetu do 250 kn (suha i mokra zajedno)...
bolje i jeftina, nego da su gladne... neka vidi na zooplusu, ako ima mogućnosti naručiti, možda catessy hrana? sjecam se da sam ju za svoje kupovala, a sad kupujem dm/muller, to mi je najpovoljnije, a vjerujem da nije totalni škart.. jedino sto ja imam sreće da te moje kvartovske mace hrani još ljudi, pa ja trošim 1 veliku npr dm konzervu i napunim suhe ujutro
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 16:07   #6325
ima tko iskustva sa kattovit med hranom? imam dvije bolesne mace...jedna je dijabetičar, a druga ima bubrežne probleme.. do sad sam uzimala royal, ali grozim se njegovog sastava.. kattovit ima ipak nekih naznaka mesa u sebi i cijenom je povoljniji puno..ali na netu nema nekih podataka baš
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:35   #6326
Kupila je na kraju maxi pet suhu i mokru i polako uvodila mijesajuci s brit premium...mace su dobro prihvatile hranu i nije bilo povracanja ni proljeva...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:52   #6327
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
ima tko iskustva sa kattovit med hranom? imam dvije bolesne mace...jedna je dijabetičar, a druga ima bubrežne probleme.. do sad sam uzimala royal, ali grozim se njegovog sastava.. kattovit ima ipak nekih naznaka mesa u sebi i cijenom je povoljniji puno..ali na netu nema nekih podataka baš
Povremeno kupujem kattovit sensitive i mace ga vole jesti
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:21   #6328
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
ima tko iskustva sa kattovit med hranom? imam dvije bolesne mace...jedna je dijabetičar, a druga ima bubrežne probleme.. do sad sam uzimala royal, ali grozim se njegovog sastava.. kattovit ima ipak nekih naznaka mesa u sebi i cijenom je povoljniji puno..ali na netu nema nekih podataka baš
Ok je klopa. Mici je dobivao njihovu za urinarne probleme, fino ju je jeo, normalna kakica bila, a i nije mi mijaukao prilikom piškenja tako da i po tome znam da mu je bila ok.

E da, sad sam skontala da ne znam jel govoriš za suhu ili mokru, ja sam davala samo njihovu mokru. Suhe nemam pojma kakve su i koliko pomažu.

Ne znam jel vam radi tražilica, škicni malo teme, mislim da ima o bubrežnim problemima i da sam tamo bila zalijepila link za recepte za mace i pse sa bubrežnim problemima (a mislim da na toj stranici ima i za druge probleme). Nije loše znati šta iskombinirati i koliko pa da im se barem povremeno nešto skuha umjesto da im se kupi gotovo. Ako ne budeš našla, budem ja prokopala po laptopu da vidim di sam si spremila taj link.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:06   #6329
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ok je klopa. Mici je dobivao njihovu za urinarne probleme, fino ju je jeo, normalna kakica bila, a i nije mi mijaukao prilikom piškenja tako da i po tome znam da mu je bila ok.

E da, sad sam skontala da ne znam jel govoriš za suhu ili mokru, ja sam davala samo njihovu mokru. Suhe nemam pojma kakve su i koliko pomažu.

Ne znam jel vam radi tražilica, škicni malo teme, mislim da ima o bubrežnim problemima i da sam tamo bila zalijepila link za recepte za mace i pse sa bubrežnim problemima (a mislim da na toj stranici ima i za druge probleme). Nije loše znati šta iskombinirati i koliko pa da im se barem povremeno nešto skuha umjesto da im se kupi gotovo. Ako ne budeš našla, budem ja prokopala po laptopu da vidim di sam si spremila taj link.
Pitam primarno za suhu, ali i mokru sam narucila.. dijabetičarka hoce svasta jesti, pa dobiva kuhano i mokro... Ali ova sa bolesnim bubregom nece mokru i borim se s njom svakodnevno..jedino sto voli je kuhani oslic, pa joj to dam jednom tjedno.. hvala budem poteazila temu
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:30   #6330
http://dogcathomeprepareddiet.com/di...sease.html#dog Ima i za mace, samo skrolaj dolje.

http://dogcathomeprepareddiet.com, ovdje imaš za različite bolesti pa si pogledaj, možda ima još koji korisni receptić i za drugu macu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:03   #6331
Zoohit ima akciju na 6.5 kg pakiranja Purizona, i to poštenu akciju - kilogram je samo 4.17€. Plus imaju dva nova okusa.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:39   #6332
OK, fejk njuz, lažni alarm, kila je 4.81€. Netko se kod njih zaigrao pa krivo napisao na web. Još mi je bilo čudno kako je tako jeftino, a sad gledam račun i imam što vidjeti

Makar je i 4.81 (bez ikakvih popusta) vrlo dobra cijena.

Naručio sam 32.5 kg.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:30   #6333
Tko ono hrani mačke s raw/barf? Joshira?

Našla sam kod sebe barf za mačke ali nisam sigurna na što moram pripaziti.
Sad dobije povremeno sirovo meso, ali nije joj to glavna prehrana.

Isto okrivno 2% težine se daje kao i psima?
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:38   #6334
Imaš temu o sirovoj za mačke: https://www.forum.hr/showthread.php?t=622682. Meni je super došla za informiranje oko nekih stvari.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 10:42   #6335
Hvala, nisam je uopće vidjela
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 07:09   #6336
Ja hranim, da Imas na fb hrv grupu "raw food za pse i macke- info & help" pa se slobodno uclani.
Daje im se 2-4% tezine al na kraju sve to ide odokativno, bitan je omjer hrane - trebao bi biti (okvirno) 80:10:10 - to sto spominjes da si nasla, to je kao kupovni barf? Ako hranis psa sirovim onda vec znas neke okvirne smjernice.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 20:24   #6337
koju hranu bez životinjskih proteina bi preporučili:
-royal canin
-purina
-hill's
ili nešto treće, npr. ako postoji neka "zdravija" varijanta.

mačka je na nešto alergična, ali unatoč svim mogućim analizama i testovima još uvijek ne znamo na što.
u predjelu prepona i na dijelu trbuha između prepona se zna mahnito lizati, čupati dlaku (koju guta pa kasnije s hranom povraća) i gristi. zadnji vet kod kojega smo bili je rekao da ga maknemo sa životinjskih proteina i da pratimo situaciju. prije toga je jeo orijen, a po preporuci veta smo uzeli hipoalergenu koju je jeo 2,5mj. u ta 2,5 mj simptomi se nisu povukli, mrvicu je bilo bolje, ali i dalje to nije zadovoljavajuće stanje.
sad smo ga opet vratili na orijen i kao da se počeo više lizati i da je tromiji. nekako je i manje raspoložen. e sad da li je to radi godišnjeg doba, linjanja, orijena, bog te pitaj.
čitala sam da bi bilo dobro probati s više vrsta hipoalergene hrane pa otud i moje pitanje jer čim završi još ovo malo orijena što ima vratili bi ga na još koju turu hipoalergene.
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 07:02   #6338
Ne kuzim, kako vet misli maknuti sa zivotinjskih proteina? A sto bi macka onda trebala jesti, kupus, zitarice, soju, rižu?
Ne znam kako te hipoalergene funkcioniraju (pokusala sam procitat sastav al najezila sam se) no jeste li pokusavali sa ovim najocitijim kombinacijama, npr pokusate izbaciti piletinu (ona zna biti veci alergen u pasa i macaka) i pokusate ju hraniti npr. samo s hranom od ribe/govedine/neceg treceg, kao eliminacijska dijeta? Sto je uopce do sada jela od hrane?
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 09:54   #6339
Umjesto da je savjetuje da izbaci sve i proba jednu po jednu vrstu mesa da vidi na koju točno ima reakciju (ako je uopće reakcija na meso), on njoj nek hrani bez životinjskih proteina. Jebote nije to zec, to je mačka, mesojed. Koji vrag soja uopće radi u hipoalergenim hranama.

Emma koji je sastav od tog Orijena? Ja bi skinula mačku s toga, očito joj ne paše i može biti 100 puta najbolja hrana na tržistu, očito ne paše.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:37   #6340
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, kako vet misli maknuti sa zivotinjskih proteina? A sto bi macka onda trebala jesti, kupus, zitarice, soju, rižu?
Ne znam kako te hipoalergene funkcioniraju (pokusala sam procitat sastav al najezila sam se) no jeste li pokusavali sa ovim najocitijim kombinacijama, npr pokusate izbaciti piletinu (ona zna biti veci alergen u pasa i macaka) i pokusate ju hraniti npr. samo s hranom od ribe/govedine/neceg treceg, kao eliminacijska dijeta? Sto je uopce do sada jela od hrane?
to im je valjda prva procedura (eliminacijska dijeta) koju preporučuju i poduzimaju kad se pojave određeni simptomi (u ovom našem slučaju su oni koje sam navela). ta metoda je i najjeftinija jer se samo promjenom hrane može ustanoviti da li je životinjski protein onaj koji izaziva alergijsku reakciju.
ta hrana se daje određeno razdoblje (2,3 mjeseca), nakon koje se vraća na staru hranu. ako su se tijekom eliminacijske dijete simptomi povukli i ponovno pojavili nakon eliminacijske dijete (hranjenje starom hranom), može se utvrditi da životinji smeta protein životinjskog porijekla. potom se preporuča da se životinja ubuduće hrani hipoalergenom hranom.

kod nas to nije bio slučaj, barem ne u ovom prvom pokušaju.

inače se godinama hranio royal caninom (to nam je preporučio uzgajivač i toga smo se držali), da bi ga nakon što su već problemi postojali prebacila na orijen.
sirovo i kuhano nikad nije jeo i ne želi jesti, tako da taj način prehrane otpada.

Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Umjesto da je savjetuje da izbaci sve i proba jednu po jednu vrstu mesa da vidi na koju točno ima reakciju (ako je uopće reakcija na meso), on njoj nek hrani bez životinjskih proteina. Jebote nije to zec, to je mačka, mesojed. Koji vrag soja uopće radi u hipoalergenim hranama.

Emma koji je sastav od tog Orijena? Ja bi skinula mačku s toga, očito joj ne paše i može biti 100 puta najbolja hrana na tržistu, očito ne paše.
ovo je sastav:
svježa piletina (18%), svježa puretina (7%), svježa cijela jaja (5%), svježa pileća jetra (5%), svježi cijeli iverak (4%), svježi cijeli sleđ (4%), svježa pureća jetra (4%), svježe pileće srce (4%), svježe pureće srce (4%), svježi pileći vratovi (4%), piletina (dehidrirana, 4%), puretina (dehidrirana, 4%), cijela skuša (dehidrirana, 4%), cijela sardina (dehidrirana, 4%), cijeli sleđ (dehidriran, 4%), pileće masnoće (3%), cijela crvena leća, cijeli grašak, cijela zelena leća, cijeli slanutak, cijeli žuti grašak, vlakna leće, cijeli pinto grah, cijeli bijeli grah, hrskavica piletine (dehidrirana, 1%), ulje sleđa (1%), pileća jetra (liofilizirana), pureća jetra (liofilizirana), svježa cijela bundeva, svježa cijela butternut bundeva, svježe cijele tikvice, svježi cijeli pastrnjak, svježe mrkve, svježe cijele jabuke, svježe cijele kruške, svježi kupus, svježi špinat, svježa repa, smeđa morska trava, cijele brusnice, cijele borovnice, cijele mongolske borovnice, korijen cikorije, korijen kurkume, sikavica, korijen čička, lavanda, korijen bijelog sljeza, šipak, enterococcus faecium.

da, ne paše mu royal canin persian (koju je jeo cca 8g), orijen cat & kitten (cca 1g) ni royal canin hypoallergenic (2,5 mj).
i sad ne znam što da mu dalje kupim jer očito da moramo dalje isprobavati, a muka je i njemu i meni. da li ponovno neku od hipoalergene ili pak da probavamo kao što kažete različitu životinju po 2,5 mj pa dok ne naletimo na onu pravu, ako naletimo.
Emma Stark is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.